Προς το περιεχόμενο

3080 παράδοση


Alkis7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή παρακολουθω τη διαθεσιμότητα μήνες τωρα μέσω skroutz best price, φαίνεται χλωμό για παραλαβη σύντομα, βγήκε βρώμα ότι τέλη Απριλίου θα έρθει μεγάλο στοκ αλλά μάλλον κουβας. Αν δείτε η διαθεσιμότητα είναι τρομερά μικρή. Ότι έρχεται φεύγει παρόλα που είναι υψηλές οι τιμές. Εγώ αγορασα (αναγκαστικά δεν μπορουσα να περιμένω τώρα 3 μήνες+, δεν είχα υπολογιστή) μια 3060 απίστευτη κάρτα σε όλα "νταξει στα περισσότερα" νέας γενιάς παιχνίδια σε 4κ σε ultra παίζει άνετα. Με την tv που την έχω συνδεσει δουλεύει σε ανάλυση 120hz VRR, και HDR κτλ. Βέβαια την χρυσοπληρωσα αλλά τι να κάνεις έτσι πως μας την έφερε το Πλαισιο. Την 3080 που περιμένω αν ποτέ έρθει, βλέπουμε.. μάλλον €€€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 215
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, alexispa είπε

τι λεει κανενα νεο απο το πλαισιο? :)

 

Βλεπω μια ακομα αυξηση αν δεν κανω λαθος...

 

Επεξ/σία από ASFE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελια τελη Ιανουαριου και ακομα ειμαι στην αναμονη.

Σε λιγο καιρο αναμενεται να κυκλοφορησει η 3080 Ti,οποτε αν ειναι τωρα με την επιστροφη σιγα σιγα στην κανονικοτητα να βελτιωθει καπως η κατασταση που επικρατει στην αγορα των καρτων,σκεφτομαι να ακυρωσω την παραγγελια μου και να παω για την 3080 Ti.

Τι γνωμη εχετε?

Επεξ/σία από Ultimategr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Ultimategr είπε

επιστροφη σιγα σιγα στην κανονικοτητα να βελτιωθει καπως η κατασταση

Οι τιμές ανέβηκαν λόγο του mining , της χαμηλής τιμής σε σχέση με την απόδοση και των scalpers. Καμία σχέση η covid-19.

Σε αυτά δεν έχουμε καμία βελτίωση και σε συνάρτηση της μη αυξανόμενης παραγωγής , καλό 2022

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Ultimategr είπε

Παραγγελια τελη Ιανουαριου και ακομα ειμαι στην αναμονη.

Σε λιγο καιρο αναμενεται να κυκλοφορησει η 3080 Ti,οποτε αν ειναι τωρα με την επιστροφη σιγα σιγα στην κανονικοτητα να βελτιωθει καπως η κατασταση που επικρατει στην αγορα των καρτων,σκεφτομαι να ακυρωσω την παραγγελια μου και να παω για την 3080 Ti.

Τι γνωμη εχετε?

Oτι και να κάνεις δεν θα αλλάξει το οτιδήποτε από πλευράς διαθεσιμότητας, είτε 3080 είτε 3090 είτε την όποια μελλοντική 3080Τi είναι η ίδια κάρτα σε διαφορετικές εκδοχές όσο εύκολο είναι για τις εταιρείες να βρουν πυρήνες GA 102 και GDDR6X και να τις κατασκευάσουν, άλλο τόσο και άμεσα διαθέσιμα θα είναι και τα τελικά προιόντα, αλλά με τα αυξημένα κόστη παραγωγής και φυσικά με τις χιλιάδες παραγγελίες σε εκκρεμότητα δεν αλλάζει κάτι απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Ultimategr είπε

οποτε αν ειναι τωρα με την επιστροφη σιγα σιγα στην κανονικοτητα να βελτιωθει καπως η κατασταση που επικρατει στην αγορα των καρτων,σκεφτομαι να ακυρωσω την παραγγελια μου και να παω για την 3080 Ti.

Τι γνωμη εχετε?

🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινώνησα σήμερα με το πλαίσιο(παραγγελία τέλη Ιανουαρίου) αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια νεότερη εξέλιξη καθώς δεν έχουν ενημέρωση από τον προμηθευτή...

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
5 λεπτά πριν, DestinyGR είπε

Καλησπέρα,

Έχει κανείς εμπειρία αγοράς απο το κατάστημα της EVGA? Πόσες μέρες κατα μέσο όρο περιμένει κάποιος στο Queue;

 

EU EVGA RTX 3060/Ti, 3070, 3080 and 3090 Notify List - Google Drive

Αν δεν εισαι στο queue απο τα πρωτα λεπτα/ωρες που ανοιξαν μην περιμενεις καρτα μεσα στο 2021. Αμερικη κατι γινεται αλλα εδω Ευρωπη μας εχουν χε... ξεχασμενους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εμένα μου είπαν θα αργήσει πάρα πολύ.. Και έτσι δεν έκανα παραγγελία.. Είμαι χωρίς κάρτα.. Πούλησα την 1060 6 γκιγκα.. Εφυγα ταξίδι εξωτερικό και με το που γύρισα είχαν πάει στο Θεό... Άστα.. Κλαίω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...