Προς το περιεχόμενο

Μετά τη Huawei, η κυβέρνηση Trump προσθέτει και τη Xiaomi στη «μαύρη λίστα»


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, Macosj είπε

5 μέρες έμειναν. Αυτός 4 χρονιά να κυβερνούσε ακόμα δε θα άφηνε τίποτα όρθιο. Όποια εταιρεία περνάει την Apple μπαναρεται. Κάτι ξέρει η oppo και έχει 3-4 θυγατρικές 

Οποια εταιρια περναει την apple?Αστροφυσικοπυρηνικος εμπειροτατος επιστημονας με σπουδες χαβαρντ αλλα δυστυχως ανεργος στην Ελλαδα ειπε να πει την γνωμη του.Οταν δεν γνωριζεις για κατι απλα μην απαντας και διαβαζε μονο.Αυτα που ακουω στο ινσομνια δεν τα ακουω πουθενα αλλου.Αφου τα ξερετε ολα γτ ειστε εδω ακομα με 533 ευρω;Εσεις ολοι επρεπε να δουλευατε στη νασα η τουλαχιστον να ειχαμε μια Ελλαδα αυτονομη με τοοοοσηηη εξυπναδα..Μαλλον γιαυτο εχουμε φτασει σαυτο που ειμαστε...Αλλα στην Ελλαδα οταν τα 100 ευρω πλεον αξιζουν σαν 1 χιλιαρικο ε φαντασου τοτε η τιμη του iphone ποσο φανταζει.Οταν δεν εχεις λεφτα να παρεις κατι δεν το κραζεις απλα το θαυμαζεις και το ονειρευεσαι αλλα μην το κραζεις γτ δηλωνεις 'ασχετος'.

  • Confused 7
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσο η Αμερικη ειχε τον ελεγχο των δυναμεων της παγκοσμιοποιησης εισεπρατε μονο τα θετικα της , μολις ομως οι δυναμεις της παγκοσμιοποιησης οι οποιες ειναι οικονομικες και οχι πολιτικες  γιγαντωθηκαν , αυτονομηθηκαν και εγιναν  ανεξελεγκτες , και η Αμερικη εγινε μια χωρα οπως και οι αλλες , και αρχισε και αυτη να βιωνει τα αρνητικα της παγκοσμιοποιησης , ο Τραμπ προσπαθησε να κανει κατι πατριωτικο για την Αμερικη , δηλαδη η Αμερικη να ανακτησει τον ελεγχο της παγκοσμιοποιησης , αλλα οι δυναμεις της παγκοσμιοποιησης πλεον δεν ελεγχονται  αλλα ελεγχουν και εχουν τον τροπο να επιβαλλουν το νομο τους

Επεξ/σία από jimmyl
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, stevegrip είπε

Οποια εταιρια περναει την apple?Αστροφυσικοπυρηνικος εμπειροτατος επιστημονας με σπουδες χαβαρντ αλλα δυστυχως ανεργος στην Ελλαδα ειπε να πει την γνωμη του.Οταν δεν γνωριζεις για κατι απλα μην απαντας και διαβαζε μονο.Αυτα που ακουω στο ινσομνια δεν τα ακουω πουθενα αλλου.Αφου τα ξερετε ολα γτ ειστε εδω ακομα με 533 ευρω;Εσεις ολοι επρεπε να δουλευατε στη νασα η τουλαχιστον να ειχαμε μια Ελλαδα αυτονομη με τοοοοσηηη εξυπναδα..Μαλλον γιαυτο εχουμε φτασει σαυτο που ειμαστε...Αλλα στην Ελλαδα οταν τα 100 ευρω πλεον αξιζουν σαν 1 χιλιαρικο ε φαντασου τοτε η τιμη του iphone ποσο φανταζει.Οταν δεν εχεις λεφτα να παρεις κατι δεν το κραζεις απλα το θαυμαζεις και το ονειρευεσαι αλλα μην το κραζεις γτ δηλωνεις 'ασχετος'.

Ποιος σου είπε ότι το iPhone είναι ακριβό? Χαχαχαχα iPhone έχεις όχι Ferrari φίλε μου. Έχω έχω Mate 40 pro plus  που είναι ακριβότερο από αυτό που αποκαλείς ακριβό Χαχαχαχα. Εδώ δεν μιλάμε για τιμές, αλλά για άνισο ανταγωνισμό έναντι επιχειρήσεων 

Επεξ/σία από Macosj
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ακουσω απο κανενα ρουλη ξανα τις βλακιουλες της ελευθερης αγορας κ του ανταγωνισμου που διορθωνει πασα νοσο κ μλκα

αυτο με την huawei k xiaomi ειναι εξοντωνουμε τους ανταγωνιστες που δεν μπορουμε με θεμιτα μεσα με οτι αθεμιτο χαρτι μπορουμε να παιξουμε

 

  • Like 13
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστηχώς υπάρχει μεγάλη πόλωση , γεωπολιτικά συμφέροντα και η κατάσταση δεν νομίζω να αλλάξει στη μετα τραμπ εποχή , το hardware  που χρησιμοποιείς πλέον  κατι λέει για σένα , αν εμφανιστείς κάπου με Huawei  ή Xiaomi λαπτοπ ή κινητο  δημιουργει ανάλογες εντυπώσεις  ενώ δεν θα έπρεπε, η δυτική συμμαχία νομίζω περιέχει Apple , Samsung , Sony κτλπ

Μία λύση για τις κινεζικες εταιρίες είναι να αλλάξουν τα ονόματά τους , η Xiaomi  να γίνει Johnny και η Huawei  Harvey

Επεξ/σία από ethereum
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Macosj είπε

Ποιος σου είπε ότι το iPhone είναι ακριβό? Χαχαχαχα iPhone έχεις όχι Ferrari φίλε μου. Έχω έχω Mate 40 pro plus με που είναι ακριβότερο από αυτό που αποκαλείς ακριβό Χαχαχαχα. Εδώ δεν μιλάμε για τιμές, αλλά για άνισο ανταγωνισμό έναντι επιχειρήσεων 

Για μπες λίγο στο google maps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Για μπες λίγο στο google maps...

Η εφαρμογή δουλεύει άψογα. Μάλλον δεν είσαι καλά πληροφορημενος. Αλλά δε θα μπω σε αυτή τη διαδικασία. Από την περιοχή τιμών πας στην παροχή υπηρεσιών. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Macosj είπε

Η εφαρμογή δουλεύει άψογα. Μάλλον δεν είσαι καλά πληροφορημενος. Αλλά δε θα μπω σε αυτή τη διαδικασία. Από την περιοχή τιμών πας στην παροχή υπηρεσιών. 

Άλλα διαβάζω και άλλοι γκρινιάζουν που με το παραμικρό update συστήματος ή εφαρμογών τρέχουν και δεν φτάνουν... smartphone αγόρασες, δίνοντας μια περιουσία, όχι κινητό με windows phone...

Επεξ/σία από AtiX
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα-πλακα αυτη η καραμελα με τον κομμουνισμο που ακολουθουν δεκαετιες τωρα οι Αμερικανοι εκτος απο το οτι εχει χασει την αξια της σημερα εχει γινει και βαρετη...

  • Like 11
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, AtiX είπε

Άλλα διαβάζω και άλλοι γκρινιάζουν που με το παραμικρό update συστήματος ή εφαρμογών τρέχουν και δεν φτάνουν... smartphone αγόρασες όχι κινητό με windows phone...

Είναι στη διάθεσή του καθενός να αξιολογήσει τις υπηρεσίες που του παρέχονται. Εγώ είμαι ικανοποιημένος, εγώ πλήρωσα άρα δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Το τι έχεις ακούσει δε με αφορά. Όταν πάρεις το συγκεκριμένο μοντέλο ευχαρίστως να συζητήσουμε. Με φήμες, τι άκουσες από τον τρίτο ξάδελφό του φίλου της φίλη σου κτλ δεν μπορεί να γίνει συζήτηση 

Επεξ/σία από Macosj
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Πλακα-πλακα αυτη η καραμελα με τον κομμουνισμο που ακολουθουν δεκαετιες τωρα οι Αμερικανοι εκτος απο το οτι εχει χασει την αξια της σημερα εχει γινει και βαρετη...

Κοιτά, όσο το επιχείρημα περί μεταφοράς μη εγκεκριμένων δεδομένων και 5G έστεκε, ήμουν σύμφωνος... τώρα το ξεχείλωσαν το πράγμα και αυτογελοιοποιούνται...

7 λεπτά πριν, Macosj είπε

Είναι στη διάθεσή του καθενός να αξιολογήσει τις υπηρεσίες που του παρέχονται. Εγώ είμαι ικανοποιημένος, εγώ πλήρωσα άρα δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Το τι έχεις ακούσει δε με αφορά. Όταν πάρεις το συγκεκριμένο μοντέλο ευχαρίστως να συζητήσουμε. Με φήμες, τι άκουσες από τον τρίτο ξάδελφό του φίλου της φίλη σου κτλ δεν μπορεί να γίνει συζήτηση 

Συμφωνώ... ευτυχώς δεν θα πάρω κανέναν δύσμοιρο στο λαιμό μου...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Macosj είπε

5 μέρες έμειναν. Αυτός 4 χρονιά να κυβερνούσε ακόμα δε θα άφηνε τίποτα όρθιο. Όποια εταιρεία περνάει την Apple μπαναρεται. Κάτι ξέρει η oppo και έχει 3-4 θυγατρικές 

ναι έτσι είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SPYRER_007 είπε

Ποτε δεν έστεκε το επιχείρημα .

 

 

Αν αναφέρεσαι σε εμένα, τότε γιατί δεν δώσανε πλήρη πρόσβαση στην τεχνολογία τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...