Προς το περιεχόμενο

[Laptop] Acer Nitro 5 15.6" (i5-9300H/8GB/256GB/GTX 1650/FHD IPS/W10) ~589€ @Amazon.com [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


LaMereda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1.png.e52ad7b0409ed8d87069f23aa4ed92de.png

Acer Nitro 5

15.6" FHD IPS

Intel i5-9300H

8GB DDR4-2666MHz

NVIDIA GTX 1650 4GB

256GB NVMe SSD

Windows 10 Home

US Backlit Keyboard

Model Name: AN515-54-5812

Part Number: NH.Q59AA.002

https://www.amazon.com/gp/product/B086KJBKDW/?smid=ATVPDKIKX0DER

Μαζί με το laptop προσθέτουμε και ένα ακόμα οποιοδήποτε φθηνό προϊόν στο καλάθι ώστε τα Import Fees να πέσουν σχεδόν στο μισό, π.χ. 

https://www.amazon.com/gp/product/B01EO2KLE4/

Με Expedited Shipping η τελική τιμή διαμορφώνεται στα 711.71 USD δηλαδή περίπου 589 Ευρώ.

Σελίδα κατασκευαστή: https://www.acer.com/ac/en/US/content/model/NH.Q59AA.002

Επεξ/σία από LaMereda
  • Like 19
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

What ??

Gaming laptop αυτή την εποχή με 600;;

Arrives: Feb 25 - March 10 In stock on February 11, 2021.
 
Ενημερωτικά μόνο, δε μειώνω την αξία της προσφοράς.
Επεξ/σία από dchatz
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλό, αλλά θες άμεσα επέκταση δίσκου (με 256 - λειτουργικό, αν βάλεις ένα game τελευταίας γενιάς θα γεμίσει όλος) και ίσως άλλα 8gb μνήμη!

Δεν ξέρω επίσης τι γίνεται με την εγγύηση, θα έχουμε ένα χρόνο από amazon ή θα έχουμε θέματα επειδή είναι από το Αμερικάνικο, ξέρει κανείς τι παίζει?

Θα συμφωνήσω με τον φίλο Zerg ότι όντως για την εποχή αυτή, είναι διαμάντι προσφορά αλλά με προϋποθέσεις!
Επίσης σημαντικό ότι θα σου έρθει μέσα Μαρτίου που είναι άγνωστο πως θα είναι το τοπίο στα ηλεκτρονικά (μπορεί καλύτερο, μπορεί και χειρότερο)!

Να κοιτάτε και το Ισπανικό amazon που ανέκαθεν δίνει καλές προσφορές στα λαπτοπ.

Επεξ/σία από hasiotis_john
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική προσφορά !!

Μόνο ο χρόνος παράδοσης με προβληματίζει 

 

θυμιστε μου σας παρακαλώ 

στο Αμαζον τα λεφτά τα τραβάνε όταν φύγει η παραγγελία ? 
 

αν είναι να την βάλω και αν προκύψει κάτι άλλο να την ακυρώσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hasiotis_john είπε

και ίσως άλλα 8gb μνήμη

Καλα ενταξει, εχει εναν i5 και μια βασικη καρτα γραφικων που κλεινουν 1μιση χρονο, δεν ειναι οτι θα το κρατησουν πισω τα "μονο" 8 gb ram...Σιγουρα καλο θα ηταν να αναβαθμιζεται, αλλα μην τρελαθουμε κιολας για αμεση αναβαθμιση :P Για το δισκο συμφωνω.

Για τα λεφτα του ειναι αψογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

599€ μου το βγάζει

Edit: Πληρώνουμε σε USD για να βγει 589€ σωστά;

1 ώρα πριν, Eliaskat είπε

Εξαιρετική προσφορά !!

Μόνο ο χρόνος παράδοσης με προβληματίζει 

 

θυμιστε μου σας παρακαλώ 

στο Αμαζον τα λεφτά τα τραβάνε όταν φύγει η παραγγελία ? 
 

αν είναι να την βάλω και αν προκύψει κάτι άλλο να την ακυρώσω 

Θα με ενδιέφερε και μένα το θέμα αν τραβάνε τα λεφτά όταν φύγει

Επεξ/σία από Phoenix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καλο gaming laptop,σιγουρα εχει μεινει πισω,τοσο σε ram οσο και καρτα γραφικων κατα την αποψη μου (και ssd)

Το θεμα ειναι,πως για αυτα τα χαρακτηριστικα για ενα light-medium χρησης λαπτοπ το παιρνεις με κλειστα ματια. Το λαπτοπ που εχω δεν μπορει  να παιξει καν 4K ταινιες για να καταλαβετε τωρα

Οπποτε εγω το τσιμπησα για βασικη χρηση συν οτι αλλο προκυψει , στην κατηγορια των χαρακτηριστικων του αυτη την στιγμη ειναι το καλυτερο deal με διαφορα νομιζω.

Ας περιμενουμε και ενα μηνα,χαλαλι. Thanks OP !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε ολα τα ευρωπαικα εδω και χρονο ισως και παραπανω, τραβανε τα λεφτα (δεσμευση) με το που κανεις την παραγγελια. 

Απο το αμερικανικο ομως που παρηγγειλα BF, δεν τα δεσμευσαν αμεσα. Το εκαναν μετα απο 10 ημερες οταν πηγε "dispatching soon", οπως το εκαναν παλια και τα ευρωπαικα δηλαδη. 

1 ώρα πριν, Eliaskat είπε

θυμιστε μου σας παρακαλώ 

στο Αμαζον τα λεφτά τα τραβάνε όταν φύγει η παραγγελία ? 
 

αν είναι να την βάλω και αν προκύψει κάτι άλλο να την ακυρώσω 

 

53 λεπτά πριν, Phoenix7 είπε

Θα με ενδιέφερε και μένα το θέμα αν τραβάνε τα λεφτά όταν φύγει

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, matrixxx είπε

Σε ολα τα ευρωπαικα εδω και χρονο ισως και παραπανω, τραβανε τα λεφτα (δεσμευση) με το που κανεις την παραγγελια. 

Απο το αμερικανικο ομως που παρηγγειλα BF, δεν τα δεσμευσαν αμεσα. Το εκαναν μετα απο 10 ημερες οταν πηγε "dispatching soon", οπως το εκαναν παλια και τα ευρωπαικα δηλαδη. 

 

 

Πληρωμή με Prepaid Εθνικής σε USD ή Euro;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω το amazon.com δεσμεύει τα χρήματα λίγο πριν το στείλουν.

Το πιο πιθανό βέβαια είναι να παραλάβουν απόθεμα αρκετά νωρίτερα από την ημερομηνία που δίνουν (είναι πολύ συχνό φαινόμενο με amazon). Αν γίνει αυτό θα στείλουν e-mail πρώτα με ειδοποίηση και νέο estimated delivery date.

11 λεπτά πριν, Phoenix7 είπε

Πληρωμή με Prepaid Εθνικής σε USD ή Euro;

Αν δεν κάνω λάθος η Εθνική χρεώνει τη μετατροπή συναλλάγματος με 2% επί του ποσού, οπότε θα σου βγει πάνω κάτω το ίδιο..

Επεξ/σία από LaMereda
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψήνομαι μιας και χρειάζομαι laptop όχι απαραίτητα gaming αλλά σκέφτομαι ότι αυτό με τέτοια ισχύ θα κρατήσει πιο πολλά χρόνια από ένα για απλές εργασίες. Ερώτηση ν.1 καθώς είναι άσχετος από gaming pc γενικά, σε σχέση με μια τελευταίας γενιάς κονσόλα είναι πιο δυνατο ή μόνο να σταθερά pc συγκρίνονται με τις κονσόλες; Και ν.2 με Πειραιώς πληρώνω σε ευρώ ή δολλαριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
35 λεπτά πριν, Phoenix7 είπε

Πληρωμή με Prepaid Εθνικής σε USD ή Euro;

Σε ευρω. Αν  δεν ερθουν και παρεις refund ή εχει προβλημα και το επιστρεψεις, θα χασεις λεφτα αν πληρωσεις σε δολαρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, foler79 είπε

Ψήνομαι μιας και χρειάζομαι laptop όχι απαραίτητα gaming αλλά σκέφτομαι ότι αυτό με τέτοια ισχύ θα κρατήσει πιο πολλά χρόνια από ένα για απλές εργασίες. Ερώτηση ν.1 καθώς είναι άσχετος από gaming pc γενικά, σε σχέση με μια τελευταίας γενιάς κονσόλα είναι πιο δυνατο ή μόνο να σταθερά pc συγκρίνονται με τις κονσόλες; Και ν.2 με Πειραιώς πληρώνω σε ευρώ ή δολλαριο;

Το PS5 ειναι πολυ πιο δυνατο απο αυτο,καμια σχεση. Ωστοσο θα παιζεις ανετα τα παιχνιδια των προηγουμενων ετων και με συμβιβασμους τα παιχνιδια απο δω και περα που θα χουν σοβαρες γραφικες απαιτησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...