Προς το περιεχόμενο

[Gaming combo] Bloody Keyboard, Mouse, Headset, mousedpad 90€


kamui

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Full Gaming set από την Bloody (gaming σειρά της A4tech) σε πολύ καλά λεφτά για να ξεκινήσει κάποιος. Το πακέτο περιέχει τα


Στο skroutz τα κομμάτια ξεχωριστά ~103 + μεταφορικά 


Οι ειδικοί ας μας πουν τι είναι τα LK Optic Switches που αναφέρει πως έχει το πληκτρολόγιο. Απ΄ ότι καταλαβαίνω οι διακόπτες είναι μπλε και άρα clicky. Επίσης ωραίο feature δείχνει ή τρύπα πάνω δεξιά που είναι βάση για το κινητό.

Δεν το έχω για να πω εντυπώσεις για το συγκεκριμένο σετ. Έχω μόνο ένα Α4tech laser mouse γραφείου (X6-57D) από το 2003-4 που πέρασε σκληρή χρήση για 3-4 χρόνια και ακόμη και σήμερα δουλεύει σε 2ο PC στο σπίτι. Ποιοτικά είναι πιο στιβαρό από κάτι Roccat που τα πληρώνεις χρυσά και είναι κούφια (έπαθα και έμαθα).

Επεξ/σία από kamui
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το μαγαζι το γνωριζεις; Εχει καλες κριτικες; Ή θα το μαθουμε ολοι απο αυτο το τοπικ; (σοβαρα ρωταω, γιατι δεν θελω να κανω κλικς και να σπαταλησω χρονο προκειμενου να μαθω)

ΥΓ και αλλη μια ερωτηση, το bundle δεν υπαρχει πουθενα για να συγκρινουμε τιμες; Γιατι χωριστα, ειναι λογικο να βγαινει ακριβοτερα απο ο,τι πακετο, συμβαινει σε ολα τα προιοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Το μαγαζι το γνωριζεις; Εχει καλες κριτικες; Ή θα το μαθουμε ολοι απο αυτο το τοπικ; (σοβαρα ρωταω, γιατι δεν θελω να κανω κλικς και να σπαταλησω χρονο προκειμενου να μαθω)

ΥΓ και αλλη μια ερωτηση, το bundle δεν υπαρχει πουθενα για να συγκρινουμε τιμες; Γιατι χωριστα, ειναι λογικο να βγαινει ακριβοτερα απο ο,τι πακετο, συμβαινει σε ολα τα προιοντα.

  • To μαγαζί υπάρχει και το έχω δει "φυσική υπόσταση".
  • Επίσης η προσφορά μόλις είδα είχε μπει αρχές 2020 και σε γνωστό site με προσφορές (sorry για την αντιγραφή δεν το είδα) άρα είναι τουλάχιστο 1 χρόνο στο skroutz.
  • Λίγες κριτικές αλλά καλές https://www.skroutz.gr/m/4995/Intellizen με μία πρόσφατη 8/1/2021
  • Βλέπω και αντικαταβολή στους τρόπους πληρωμής οπότε μπορεί όποιος θέλει να παίξει safe.
  • Σαν "bundle" δεν το είδα κάπου άλλού

    Επειδή ήθελα ένα δωράκι για πιτσιρικά και βλέπω αυτό στο budget μου, θα κάνω τη δοκιμή στη τελική ίσως πάω να το παραλάβω και θα δώσω feedback.
Επεξ/σία από kamui
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχη με τα bloody ποντικια ομως, στο παιχνιδι Rust τουλαχιστον η εταιρεια Facepunch Studios σε πεταει απο το game αν εχεις Bloody ή A4Tech ποντικι. Ψαξτε το πριν την αγορα.
Ειχα ενα Sharkoon που ειναι μαλλον φασον τους και τσαμπα αγορασα το παιχνιδι.Τελικα ετυχε και αγορασα αλλο σε προσφορα και ξανα μπηκα τελευταια στο παιχνιδι.

Και καλα εκαναν ban τα ποντικια γιατι μπορεις να βαλεις script στην μνημη του, λες και στα razer δεν μπορεις…
Ειχε ξανα παιξει η ιδια προσφορα περσι τον Μαρτιο απο το ιδιο μαγαζι αλλα δεν γνωριζω κανεναν που το αγορασε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ExTaCy1337 είπε

Προσοχη με τα bloody ποντικια ομως, στο παιχνιδι Rust τουλαχιστον η εταιρεια Facepunch Studios σε πεταει απο το game αν εχεις Bloody ή A4Tech ποντικι. Ψαξτε το πριν την αγορα.
Ειχα ενα Sharkoon που ειναι μαλλον φασον τους και τσαμπα αγορασα το παιχνιδι.Τελικα ετυχε και αγορασα αλλο σε προσφορα και ξανα μπηκα τελευταια στο παιχνιδι.

Και καλα εκαναν ban τα ποντικια γιατι μπορεις να βαλεις script στην μνημη του, λες και στα razer δεν μπορεις…
Ειχε ξανα παιξει η ιδια προσφορα περσι τον Μαρτιο απο το ιδιο μαγαζι αλλα δεν γνωριζω κανεναν που το αγορασε.

Αυτό είναι γελοίο, σα να σε κάνουν ban στον υπολογιστή επειδή μπορείς να βάλεις cheat ή αυτοματοποιημένο πρόγραμμα. Αν επένδυαν περισσότερο στην αναζήτηση script κτλ, δε θα χρειαζόντουσαν τα γελοία blocks απ' τα παιχνίδια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, thodoris5321 είπε

Αυτό είναι γελοίο, σα να σε κάνουν ban στον υπολογιστή επειδή μπορείς να βάλεις cheat ή αυτοματοποιημένο πρόγραμμα. Αν επένδυαν περισσότερο στην αναζήτηση script κτλ, δε θα χρειαζόντουσαν τα γελοία blocks απ' τα παιχνίδια.

Το ξερω, λες και τα Razer ποντικια δεν εχουν μνημη για cheat... Αστα να πανε... Εκανα πατεντες με 2 ποντικια για να παιξω και παλι το εβρισκε μετα απο καποια ωρα μου ειχε σπασει τα νευρα... Δεν με βολευε αλλο ποντικι, και το δευτερο που ειχα ενα απλο microsoft ειχε θεμα στην Ροδελα. 

Τωρα πηρα το Coolermaster MM530 που ειναι ολοιδιο στυλ αλλα τελικα μου βγηκε πιο μικροκαμομενο και δυσκολευομαι. 

Να και το disconnect που σου δινει...

Spoiler

1.jpg.9d803a8b31c27619cd65d3a5cc568534.jpg

 

Επεξ/σία από ExTaCy1337
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ κουβέντα για το Rust βρε παιδί μου. Μπήκα μια φορά περπάτησα 2 λεπτά όπως με γέννησε η μάνα μου.
Σκάσανε 2 τύποι αρματωμένοι σαν SWAT με καθάρισαν.....το έκλεισα για πάντα.

Φεύγω εκτός θέματος βέβαια.

Επεξ/σία από kamui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΟΠΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΙΚΑ ΠΛΗΚΤΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ λεει δε διαβασα παρακατω το εκλεισα  .Για δωρο σε 15χρονο για μπλιμπλικια ειναι καλη τιμή για ολα  :P  Blue Διακόπτες 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, matrixxx είπε

Το μαγαζι το γνωριζεις; Εχει καλες κριτικες; Ή θα το μαθουμε ολοι απο αυτο το τοπικ; (σοβαρα ρωταω, γιατι δεν θελω να κανω κλικς και να σπαταλησω χρονο προκειμενου να μαθω)

ΥΓ και αλλη μια ερωτηση, το bundle δεν υπαρχει πουθενα για να συγκρινουμε τιμες; Γιατι χωριστα, ειναι λογικο να βγαινει ακριβοτερα απο ο,τι πακετο, συμβαινει σε ολα τα προιοντα.

Να αναφερω και την προσωπικη μου εμπειρια φιλτατε matrixxx.
Το γνωριζω το μαγαζι, απο παλαιοτερη αγορα μου σε αντιστοιχη προσφορα πακετου.
Τοτε ειχε προσφορα και τα σετ (πιο μικρα σετ αν θυμαμαι καλα, 3 δηλ αντι 4 προιοντα) και καποια μεμονωμενα κομματια, ειχα βαλει μεγαλη παραγγελια 2 σετ και 3-4 εξτρα ποντικια.
Θετικη η προσεγγιση του για προσφορες σετ, μιας και τα Bloody ποντικια εχουν πολυ καλη αξιοπιστια, προσωπικα ειχα βαρεθει με τα χαλασμενα Logitech και δεν ειχα/εχω χρονο να ασχολουμαι με αλλαγες ανταλλακτικων διακοπτων απο ebay, πηρα bloody με κλικ χωρις διακοπτες και ησυχασα.
Αψογη καθ'ολα η συναλλαγη με το μαγαζι.

1 ώρα πριν, Mhlogiatros είπε

ΟΠΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΙΚΑ ΠΛΗΚΤΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ λεει δε διαβασα παρακατω το εκλεισα  .Για δωρο σε 15χρονο για μπλιμπλικια ειναι καλη τιμή για ολα  :P  Blue Διακόπτες 

Οχι φιλε, ψαχτο λιγο, αξιζουν ακριβως γι αυτον τον λογο, δεν εχουν μηχανικο διακοπτη για τα κλικ να χαλαει για πλακα, δουλευουν με εναλλαγη φωτος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το παρακατω πληκτρολόγιο.  https://www.bloody.com/en/product.php?pid=11&id=162 εναμιση χρονο. 

Ειμαι πολυ ευχαριστημένος. Βγηκε σκυλί. Για gaming ειναι τέλειο. 

Για typing δε θα το συνιστουσα καθώς τα πλήκτρα ειναι υπερβολικά ευαισθητα και πιανουν με την παραμικρή πίεση.

Παντως σαν αισθηση και αξιοπιστία ειναι φοβερό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nek4d είπε

Οχι φιλε, ψαχτο λιγο, αξιζουν ακριβως γι αυτον τον λογο, δεν εχουν μηχανικο διακοπτη για τα κλικ να χαλαει για πλακα, δουλευουν με εναλλαγη φωτος.

Βασικά οι μηχανικοί διακόπτες έχουν ένα προσδόκιμο ζωής πάνω από 50εκ πατήματα (cherry και κλώνοι) ενώ κάποιοι κατασκευαστές δίνουν έως 70-80εκ (kailh). Οι ποιοτικοί διακόπτες αντέχουν για χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dompred είπε

Βασικά οι μηχανικοί διακόπτες έχουν ένα προσδόκιμο ζωής πάνω από 50εκ πατήματα (cherry και κλώνοι) ενώ κάποιοι κατασκευαστές δίνουν έως 70-80εκ (kailh). Οι ποιοτικοί διακόπτες αντέχουν για χρόνια

Εγώ με Logitech G810 πέθανε το "Α" σε 3 χρόνια (πριν 1 μήνα). Για πληκτρολόγιο που κάνει 100+ μου φαίνεται αστείο. Ευτυχώς το είχα πάρει από προσφορά  στα 54 νομίζω που αναρτήθηκε εδώ Amazon warehouse - Like new που ήρθε με τις ζελατίνες απλά η συσκευασία ήταν χτυπημένη, ακόμη και γι αυτά τα λεφτά πάλι δεν το βρίσκω λογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειχα παρει καποτε ενα bloody ποντικι, καλο για τα λεφτα του, το ειχα δουλεψει κανενα χρονο. Το εβγαλα οταν πηρα ενα λιγο καλυτερο αλλου κατασκευαστη ουτε θυμαμαι ποιο (στα ιδια λεφτα πανω κατω). Πριν κανενα 6μηνο που το βρηκα για να το βαλω σε ενα συστημα για δοκιμη, ειδα οτι ειναι για πεταμα, αφου αυτο το "ωραιο και απαλο coating" που εχει οπως πολλες συσκευες εδω και πολλα χρονια που ξεκινησε η μοδα, κολλουσε και ηταν ο,τι χειροτερο πλεον. 

Δεν ξερω αν εχουν ακομα αυτη την επικαλυψη στα πλαστικα τους στα ποντικια ή σε headsets κλπ... Οπου την βλεπω πλεον, τρεχω μακρια. Για πειτε οσοι εχετε bloody. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Ειχα παρει καποτε ενα bloody ποντικι, καλο για τα λεφτα του, το ειχα δουλεψει κανενα χρονο. Το εβγαλα οταν πηρα ενα λιγο καλυτερο αλλου κατασκευαστη ουτε θυμαμαι ποιο (στα ιδια λεφτα πανω κατω). Πριν κανενα 6μηνο που το βρηκα για να το βαλω σε ενα συστημα για δοκιμη, ειδα οτι ειναι για πεταμα, αφου αυτο το "ωραιο και απαλο coating" που εχει οπως πολλες συσκευες εδω και πολλα χρονια που ξεκινησε η μοδα, κολλουσε και ηταν ο,τι χειροτερο πλεον. 

Δεν ξερω αν εχουν ακομα αυτη την επικαλυψη στα πλαστικα τους στα ποντικια... Οπου την βλεπω πλεον, τρεχω μακρια. Για πειτε οσοι εχετε. 

Rubber coating...έχω πάθει το ίδιο με μια φραπεδιέρα Nescafe διαφημιστική (που κολλούσε όλη η επιφάνεια) και ένα ποντίκι Rapoo V900 (απλά φεύγει το coating σιγά σιγά ...δεν κολλάει) που του έχω αλλάξει τα φώτα βέβαια μιας και μου είναι ίσως το πιο άνετο ποντίκι για το χέρι μου και το κουβαλάω σε όλες τις δουλειές μου. Νομίζω γενικά έχει διάρκεια ζωής το rubber coating αν και το grip στο πιάσιμο είναι καλό ειδικά καλοκαίρι που ιδρώνουν τα χέρια.

Μάλλον είμαστε για δοκιμή εδώ https://www.instructables.com/How-to-Clean-Sticky-Rubber/

Βέβαια πολλές φορές τα ποντίκια έχουν απλώς "ματ" επιφάνεια που ξεγελάει πως είναι rubber coating.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...