Προς το περιεχόμενο

Αποζημίωση ενοικίου ιδιοκτήτη


GREGORYMO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, argimeg είπε

Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι το κράτος ορισμένα επαγγέλματα τα έχει αφήσει στην τύχη τους ενώ κάποια άλλα τα χαιδεύει ενώ δεν θα έπρεπε. Ο άνθρωπος λέει σχολή χορού, πως θα πληρώσει το 60% αφου του απαγορεύεις να έχει πολλά άτομα και έχει ενοίκιο 1.000€ ας πούμε. Πόσα άτομα είχαν μηνιαία συνδρομή πριν την χρήση αγαπητέ, με αποδείξεις που έκοψε όμως, όχι αέρα πατέρα; 40; ωραία εγώ σαν κράτος μπορώ να σου πληρώσω τις 25 από τις 35 π.χ  χαμένες συνδρομές συν το 30% του ενοικίου. Το ίδιο και για τα γυμναστήρια. Όλα αυτά γίνονται αλλά το κράτος πρέπει να δουλεύει και όχι να μας δουλευει και να περιμένει μόνο να εισπράξει φόρους.

ΤΩΡΑ, καλύπτει το 100% του ενοικιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 243
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η εφαρμογή άνοιξε σήμερα για τις δηλώσεις Covid Ιανουαρίου, και θα είναι ανοικτή έως και την 1η Μαρτίου.

Αυτή τη φορά υπάρχει και επιβεβαίωση από το taxis για το αν ο μισθωτής είναι πληττόμενος και αν δικαιούται μείωση 40 ή 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.euro2day.gr/news/economy/article/2065667/psyhroloysia-gia-hiliades-idiokthtes-akinhton.html

ε ρε λαμογια που υπαρχουν,πανω απο 45κ επαγγελματιες δεν ηταν τελικα πληττομενοι και πανω απο 28κ εργαζομενοι δεν ειχαν δηλωσεις για αναστολη,εγω προσωπικα θα τους ξεσκιζα με ολα τα νομιμα αν ημουν ιδιοκτητης γιατι μιλαμε για κανονικη κλεψια και κοροιδια

Επεξ/σία από greengr21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greengr21 είπε

https://www.euro2day.gr/news/economy/article/2065667/psyhroloysia-gia-hiliades-idiokthtes-akinhton.html

ε ρε λαμογια που υπαρχουν,πανω απο 45κ επαγγελματιες δεν ηταν τελικα πληττομενοι και πανω απο 28κ εργαζομενοι δεν ειχαν δηλωσεις για αναστολη,εγω προσωπικα θα τους ξεσκιζα με ολα τα νομιμα αν ημουν ιδιοκτητης γιατι μιλαμε για κανονικη κλεψια και κοροιδια

Το θέμα είναι ότι ΟΛΟΙ αυτοί δημιούργησαν προβλήματα σε εμάς τους υπόλοιπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γίνεται στην περίπτωση που ένας επαγγελματίας είναι πληρωμένος 100% με βάση τον ΚΑΔ του, αλλά η δήλωση COVID στο taxisnet τον δείχνει ως μη πληττόμενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, marmagia είπε

Τι γίνεται στην περίπτωση που ένας επαγγελματίας είναι πληρωμένος 100% με βάση τον ΚΑΔ του, αλλά η δήλωση COVID στο taxisnet τον δείχνει ως μη πληττόμενο;

Έχει γίνει λάθος η όχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφορία της περιοχής που τηλεφώνησα μου είπε ότι θα πρέπει να κάνει κάθε μήνα δήλωση στην εργανη. Η λογίστρια του δε ξέρει τίποτα. Δεν ξέρω τι ισχύει τελικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, marmagia είπε

Η εφορία της περιοχής που τηλεφώνησα μου είπε ότι θα πρέπει να κάνει κάθε μήνα δήλωση στην εργανη. Η λογίστρια του δε ξέρει τίποτα. Δεν ξέρω τι ισχύει τελικά 

ΑΥΤΟΣ θα πρέπει να το ξεκαθαρίσει.

ΥΓ. Είσαι εκμισθωτης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Έχει δει κανείς αποζημίωση για τον Δεκέμβριο; Του Νοεμβρίου μπήκαν 18/1. Για την ίδια μίσθωση( εμπορικό κατάστημα κλειστό) δεν έχει μπει τπτ, παρότι λένε ότι από 19/2 ξεκίνησαν να πληρώνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gkasta είπε

Έχει δει κανείς αποζημίωση για τον Δεκέμβριο; Του Νοεμβρίου μπήκαν 18/1. Για την ίδια μίσθωση( εμπορικό κατάστημα κλειστό) δεν έχει μπει τπτ, παρότι λένε ότι από 19/2 ξεκίνησαν να πληρώνουν. 

ούτε του νοεμβρίου έλαβα ακόμα.. και εννοείται ούτε κάποιο μήνυμα για τυχόν διορθώσεις κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, gkasta είπε

Έχει δει κανείς αποζημίωση για τον Δεκέμβριο; Του Νοεμβρίου μπήκαν 18/1. Για την ίδια μίσθωση( εμπορικό κατάστημα κλειστό) δεν έχει μπει τπτ, παρότι λένε ότι από 19/2 ξεκίνησαν να πληρώνουν. 

ΠΩΣ πήρες Νοέμβριο και ΔΕΝ πήρες Δεκεμβριο ????

ΜΗΠΩΣ άλλαξες κάτι στη δήλωση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα απολύτως. Ακριβώς η ίδια δήλωση. Σωστά το μίσθωμα, δηλωμένο iban...Ο λογιστής μου λέει ότι δεν πληρώνονται όλα την ίδια μέρα. Μπορεί να μπει μέσα στον Μάρτιο. Εντωμεταξυ ακούω αρκετοί δεν τα έχουν πάρει ακόμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...