Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 12 mini Review - Χρειαζόμαστε μίνι κινητά;


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, nextp είπε

Αν οχι εμεις οι γυναικες μας σιγουρα .... (με την προυποθεση οτι εμεις πληρωνουμε  την λυπητερη αλλα οπως λενε happy wife - happy life) 

Not sexist at all

  • Like 4
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.insomnia.gr/forums/topic/757266-iphone-12-mini-τόλμησε-αξίζει/

απο σποντα βρεθηκε στα χερια μου και δε το αλλάζω.. ανοιξα και θέμα σχετικό..

χρειαζεται να το δουλεψεις για το αγαπήσεις ...

η πρακτικοτητα στη μεταφορά και στη χρήση με ενα χέρι δεν υπάρχει..

το να χεις τετοια δυναμη (καμερες -επεξεργαστή-κτλ.) σε τέτοιο μικρό μέγεθος και βάρος ειναι απίστευτο

για τα αλλα λαπτοπ και ταμπλετ.

5G παει σφαίρα...

Αν σου κανει δεν το αλλαζεις...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεται, δεν έχουμε όλοι τεράστιες παλάμες και χρειαζόμαστε τη δυνατότητα να  χρησιμοποιούμε το τηλέφωνο με το ένα χέρι.

Αν και γενικά Android χρήστης, αυτή ήταν καλή κίνηση της Apple (αν και το όνομα της συσκευής δημιουργεί στον χρήστη την εντύπωση πως είναι Mini και στα χαρακτηριστικά- πιο σωστή ονομασία κατ'έμε θα ήταν Compact).

Ας παραδειγματιστούν και στην Android όχθη. Ένας βασικός λόγος που χρησιμοποιώ ακόμα ένα παλιό A5 της Samsung είναι το πολύ βολικό μέγεθος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nextp είπε

Αν οχι εμεις οι γυναικες μας σιγουρα .... (με την προυποθεση οτι εμεις πληρωνουμε  την λυπητερη αλλα οπως λενε happy wife - happy life) 

Εγώ πάλι πιστεύω πως οι γυναίκες προτιμούν μεγαλύτερα κινητά γιατί δε τα κουβαλούν πάνω τους. Χειμώνα-καλοκαίρι κάποια τσάντα την έχουν. Έχω το XR και μου φαίνεται μεγάλο να το κουβαλάω πάνω μου. Η κοπέλα μου έχει το 11, δηλαδή ακριβώς ίδιο καλούπι, και το βρίσκει μικρό και βολικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koutsis είπε

Οι πωλήσεις έδειξαν ότι ο κόσμος δεν το προτίμησε και πολύ πάντως. 

Ίσως βέβαια να φταίει και η υψηλή τιμή του σε σχέση με το 12 (μόνο 100€ διαφορά)

και η υπερβολικα μικρη οθονη. θέλω μικρο τηλέφωνο αλλα το ιδανικό ειναι 5,8-6 πλέον χωρις τα μπεζελ και με το 19/9. αυτο ειναι αρκετά μικρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

και η υπερβολικα μικρη οθονη. θέλω μικρο τηλέφωνο αλλα το ιδανικό ειναι 5,8-6 πλέον χωρις τα μπεζελ και με το 19/9. αυτο ειναι αρκετά μικρο.

iPhone 12 τότε με 6,1''.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδη ειχα πολυ καιρο το iphone se (ιδιο μεγεθος) να σας πω και εγω την γνωμη μου

Στην αρχη πραγματι ξετρελαθηκα με την ανεση χειρισμου με το ενα χερι...πραγματι αυτο το μεγεθος τα σπαει

Μετα απο καποιους μηνες ομως αρχισε να με ενοχλει οτι δεν εβλεπα με ανεση τις φωτογραφιες που τραβαγα σε σχεση με αλλους με <<παντοφλες>> εκανα ολη την ωρα zoum in zoum out ...τα ιδια και se αρκετα site οπου τα fonts φαινοντουσαν αρκετα μικρα...και επαιζα με τα ζουμ παλι...τι να πω για τις φωτο στα social ...δεν εχεις την ικανοτητα να απολαυσεις μια ωραια φωτογραφια φιλου η δικια σου λογω της μικρης οθονης !!! Καποια στιγμη αρχισε να με ενοχλει και η μικρη μπαταρια που τελειωνε γρηγορα οποτε αρχισα να μην πολυμπαινω social με data γιατι σωνοταν γρηγορα....ειδικα αν ειχα σκοπο να αργησω να γυρισω στο σπιτι κουβαλαγα και καλωδιο η φορτιστη μαζι μου....Στο συγκεκριμενο αν και πολυ γρηγορο κατα το review με χαλαει αρκετα η τιμη του ~700 ευρω...too much νομιζω ..διπλη απο το se...αν ειχε γυρω στα 350 θα το σκεφτομουνα και ισως να ξεχνουσα τα καποια μειονεκτηματα που προκυπτουν λογω μεγεθους...σε αυτη την τιμη ομως αγοραζω ναυαρχιδα android και ας ειναι <παντοφλα>...και αυτο συνηθεια ειναι...

σημερα λοιπον που εχω κανα 2 χρονια παντοφλα ναυαρχιδα 6,67 " δεν με ενοχλει καθολου το μεγεθος...ολα ειναι θεμα συνηθειας...αλλα τουλαχιστον βλεπω με ανεση τις λεπτομερειες στις φωτογραφιες και τα βιντεο..για να μην πω οτι βλεπω και ταινια ανετα ...και δεν σκεφτομαι καθολου την επιλογη τοσο μικρης οθονης ...δεν μου εχει λειψει...και πλεον ολα τα μεγαλα android κινητα εχουν επιλογη για μετατροπη σε προβολη οθονης 3,5 - 4 -4,5 '' για χρηση με το ενα χερι...οποτε τι να το κανω το μικρο τηλ...μονο για να χωραει πιο ανετα στην κωλοτσεπη ισως 😀 

Επεξ/σία από agap
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Bil79 είπε

Το πρώτο iPhone που πραγματικά ζήλεψα. Ιδανικό μέγεθος για τηλέφωνο.

Που είναι οι 4.7 ίντσες εποχές που με 1 χέρι το έκανες κουμάντο 

παλιές καλές εποχές 

3 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Εγώ πάλι πιστεύω πως οι γυναίκες προτιμούν μεγαλύτερα κινητά γιατί δε τα κουβαλούν πάνω τους. Χειμώνα-καλοκαίρι κάποια τσάντα την έχουν. Έχω το XR και μου φαίνεται μεγάλο να το κουβαλάω πάνω μου. Η κοπέλα μου έχει το 11, δηλαδή ακριβώς ίδιο καλούπι, και το βρίσκει μικρό και βολικό...

Ναι από τσάντες οκ 

αλλα το χεράκι μου είναι μικρό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chios είπε

Με τέτοια μπαταρία είναι ένα άχρηστο τηλέφωνο.

 Απλά κάνεις το κουμάντο σου μ ένα charging dock και δεν ασχολεισαι ξανα.

Τώρα αν είσαι κυριολεκτικά όλη μέρα έξω, φυσικά και θα πας σε κάτι άλλο.

Επεξ/σία από wakabanka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να μην τα πολυλογούμε είναι κινητάρα και μοναδικό σε αυτά που προσφέρει. Στις αγγελίες σε κανα χρόνο ότι πρέπει στην μισή τιμή...Το κωλοnotch η μοναδική παραφωνία. Μπαταρία βγάζει μέρα με ελαφριά-μέτρια χρήση, μια χαρά! Η χρήση που κάνουν αυτοί που αγοράζουν "μικρά" κινητά.

Επεξ/σία από whoever81
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...