Προς το περιεχόμενο

Καταντια της speedex


murcielago580

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους. Εχει καποιος προβλημα με την speedex? Ενα πραγμα που παρηγγειλα τον δεκεμβριο εκανε ενα μηνα να ερθει και τωρα περιμενω κατι ακομα που το βιαζομαι κιολας και παλι εχει κολλησει στο hub αθηνων και κανενας μα μανενας ουτε στα κεντρικα αλλα ουτε κ στο πρακτορειο της περιοχης μου σηκωνει το τηλεφωνο.

Εχει κανει καποιος καταγγελια γιατι εχουν καταντησει αηδια οι ανθρωποι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, murcielago580 είπε

Καλημερα σε ολους. Εχει καποιος προβλημα με την speedex? Ενα πραγμα που παρηγγειλα τον δεκεμβριο εκανε ενα μηνα να ερθει και τωρα περιμενω κατι ακομα που το βιαζομαι κιολας και παλι εχει κολλησει στο hub αθηνων και κανενας μα μανενας ουτε στα κεντρικα αλλα ουτε κ στο πρακτορειο της περιοχης μου σηκωνει το τηλεφωνο.

Εχει κανει καποιος καταγγελια γιατι εχουν καταντησει αηδια οι ανθρωποι!

Την επόμενη φορά, άλλαξε courier.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

Την επόμενη φορά, άλλαξε courier.

Χμ... εξυπνο φιλε μου πρωινιατικα αλλα ζητησα λυση οχι εξυπναδα.

Μου τα εστειλαν εταιρειες που αγορασα προιοντα οχι εστειλα εγω. Λεω περιμενω κατι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, murcielago580 είπε

Χμ... εξυπνο φιλε μου πρωινιατικα αλλα ζητησα λυση οχι εξυπναδα.

Μου τα εστειλαν εταιρειες που αγορασα προιοντα οχι εστειλα εγω. Λεω περιμενω κατι!

Τι λύση να σου βρούμε;

Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι να περιμένεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και εγώ το ίδιο θέμα. 4χλμ απόσταση το κατάστημα από το σπίτι μου. Είχε κολλήσει 1 μήνα μια παραγγελία που είχα κάνει στο hub. Τελικα μου έφερε ο ιδιος ο ιδιοκτήτης του καταστήματος άλλο προιόν (ένα bluetooth ήταν).
Κάποια στιγμή ήρθε και το δέμα και απλά έκανα άρνηση παραλαβής. Αλλά αυτό έχει συμβεί μια φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, christakos07 είπε

Τι λύση να σου βρούμε;

Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι να περιμένεις.

Εχει μιλησει καποιος με καποιον αλλο τροπο μαζι τους? Η γνωριζει καποιος καποιο τηλεφωνο που να απαντανε? Και email εστειλα αλλα ουτε εκει απαντανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, christakos07 είπε

Τι λύση να σου βρούμε;

Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι να περιμένεις.

Δεν έχει βγει νόμος σχετικός με τις καθυστερήσεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, murcielago580 είπε

Εχει μιλησει καποιος με καποιον αλλο τροπο μαζι τους? Η γνωριζει καποιος καποιο τηλεφωνο που να απαντανε? Και email εστειλα αλλα ουτε εκει απαντανε.

Όχι δεν έχω ασχοληθεί με την speedex τελευταία. Θα δοκίμαζα σε πολύ πρωινή ώρα στο τηλεφωνικό τους κέντρο.

Αλλά μην περιμένεις να αλλάξει κάτι μαγικά, ή να βρουν το δέμα σου.

1 λεπτό πριν, filip123go είπε

Δεν έχει βγει νόμος σχετικός με τις καθυστερήσεις; 

Νόμος υπήρχε από πάντα. Επί του πρακτέου, η κατάσταση είναι εντελώς διαφορετική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Όχι δεν έχω ασχοληθεί με την speedex τελευταία. Θα δοκίμαζα σε πολύ πρωινή ώρα στο τηλεφωνικό τους κέντρο.

Αλλά μην περιμένεις να αλλάξει κάτι μαγικά, ή να βρουν το δέμα σου.

Νόμος υπήρχε από πάντα. Επί του πρακτέου, η κατάσταση είναι εντελώς διαφορετική.

Οταν λες επι του πρακτεου? Οτι κ να κανεις καποια καταγγελια οτι δεν θα αλλαξει κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, murcielago580 είπε

Οταν λες επι του πρακτεου? Οτι κ να κανεις καποια καταγγελια οτι δεν θα αλλαξει κατι?

Οτι πρεπει να κανει ο αποστολεας καταγγελια,οχι ο παραληπτης.

Επεξ/σία από Dantε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, murcielago580 είπε

Οταν λες επι του πρακτεου? Οτι κ να κανεις καποια καταγγελια οτι δεν θα αλλαξει κατι?

Προσωπικά έχω κάνει για τα ΕΛΤΑ κούριερ. Αλλά δεν έχει απαντήσει ακόμη η ΕΕΤΤ.

 

9 λεπτά πριν, Dantε είπε

Οτι πρεπει να κανει ο αποστολεας καταγγελια,οχι ο παραληπτης.

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Αυτό ισχύει σε αποστολές μεταξύ ιδιωτών. Σε μια εμπορική αποστολή, αυτός που πληρώνει, έχει και το δικαίωμα να καταγγείλει.

https://www.enikonomia.gr/my-money/242549,kourier-kathysteriseis-stin-paradosi-proionton-ta-dikaiomata-ton-.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα . Εγω περιμενω απο ελτα courier (αρχες Δεκεμβριου) και δεν καταφερα να μιλησω μετα απο απειρα τηλεφωνηματα.

Εστειλα ενα mail ως τελευταια προσπαθεια και καταφερα να βγαλω ακρη με συνεχεις απαντησεις μεσω mail. 

Για δοκιμασε το

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Προσωπικά έχω κάνει για τα ΕΛΤΑ κούριερ. Αλλά δεν έχει απαντήσει ακόμη η ΕΕΤΤ.

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Αυτό ισχύει σε αποστολές μεταξύ ιδιωτών. Σε μια εμπορική αποστολή, αυτός που πληρώνει, έχει και το δικαίωμα να καταγγείλει.

https://www.enikonomia.gr/my-money/242549,kourier-kathysteriseis-stin-paradosi-proionton-ta-dikaiomata-ton-.html

Ευχαριστω πολυ για το λινκ. Ισως παω κ μια βολτα απο το πρακτορειο της περιοχης μου να δω τι θα μου πουν.

1 λεπτό πριν, akarthis είπε

Καλημερα . Εγω περιμενω απο ελτα courier (αρχες Δεκεμβριου) και δεν καταφερα να μιλησω μετα απο απειρα τηλεφωνηματα.

Εστειλα ενα mail ως τελευταια προσπαθεια και καταφερα να βγαλω ακρη με συνεχεις απαντησεις μεσω mail. 

Για δοκιμασε το

Εχω στειλει κ μειλ αλλα ουτε απο εκει πηρα απαντηση δυστυχως.

Επεξ/σία από murcielago580
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, akarthis είπε

Καλημερα . Εγω περιμενω απο ελτα courier (αρχες Δεκεμβριου) και δεν καταφερα να μιλησω μετα απο απειρα τηλεφωνηματα.

Εστειλα ενα mail ως τελευταια προσπαθεια και καταφερα να βγαλω ακρη με συνεχεις απαντησεις μεσω mail. 

Για δοκιμασε το

Τα ΕΛΤΑ εκτός Αττικής πρέπει να έχουν ξεμπλοκάρει. Το Σάββατο παραδόθηκε δέμα από κατάστημα που βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη και παραδόθηκε επαρχία σήμερα το πρωί. Not bad..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...