Προς το περιεχόμενο

Καταντια της speedex


murcielago580

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Προσωπικά έχω κάνει για τα ΕΛΤΑ κούριερ. Αλλά δεν έχει απαντήσει ακόμη η ΕΕΤΤ.

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Αυτό ισχύει σε αποστολές μεταξύ ιδιωτών. Σε μια εμπορική αποστολή, αυτός που πληρώνει, έχει και το δικαίωμα να καταγγείλει.

https://www.enikonomia.gr/my-money/242549,kourier-kathysteriseis-stin-paradosi-proionton-ta-dikaiomata-ton-.html

Δεν κατάλαβα.

Ηπηρξε συμφωνία, μεταξύ courier και παραλήπτη πχ τόσες ημέρες και η courier την αθέτησε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, murcielago580 είπε

και τωρα περιμενω κατι ακομα που το βιαζομαι κιολας και παλι εχει κολλησει στο hub αθηνων και κανενας μα μανενας ουτε στα κεντρικα αλλα ουτε κ στο πρακτορειο της περιοχης μου σηκωνει το τηλεφωνο

 

speedex_agios_dimitrios_2.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Ήρθε ένας βιαστικος και ψάχνουν να του βρουν το δέμα.

Είπε ότι είναι επείγον.

Δουλευεις στη speedex? Δεν σε καταλαβαινω.

Ειδες καποια απο τις εταιρειες ταχυ και καλα μεταφορων να κανει καποια προσληψη εστω κ εποχικους για τις ημερες των γιορτων για να μην γινει αυτο το χαλι που γινεται? Απο εξωτερικο γτ ολα ερχονται στη ωρα τους? Ειναι μ@λ@κες αυτοι κ δουλευουν σωστα?

Κατσε εκει που εισαι κ μην μιλας αν δεν εχεις κατι σχετικο να πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, murcielago580 είπε

Δουλευεις στη speedex? Δεν σε καταλαβαινω.

Ειδες καποια απο τις εταιρειες ταχυ και καλα μεταφορων να κανει καποια προσληψη εστω κ εποχικους για τις ημερες των γιορτων για να μην γινει αυτο το χαλι που γινεται? Απο εξωτερικο γτ ολα ερχονται στη ωρα τους? Ειναι μ@λ@κες αυτοι κ δουλευουν σωστα?

Κατσε εκει που εισαι κ μην μιλας αν δεν εχεις κατι σχετικο να πεις.

Έχουν προσλάβει προσωπικό αλλά ΔΕΝ επαρκεί λόγω του ότι ΟΛΗ η Ελλάδα παραγγέλνει.

Ξέρεις εσύ ότι δεν έχουν κάνει προσλήψεις ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Δεν κατάλαβα.

Ηπηρξε συμφωνία, μεταξύ courier και παραλήπτη πχ τόσες ημέρες και η courier την αθέτησε ?

Εφόσον οι κούριερ δεν ανακοίνωσαν κάτι έκτακτο λόγω των συνθηκών, το σύνηθες διάστημα ήταν 1-2 εργάσιμες μέρες. Αρκετοί θα μπορούσαν να διεκδικήσουν στη βάση αυτή.

Αφού βγάλανε δημόσιες ανακοινώσεις και θέσανε σαφώς ότι οι παραδόσεις μπορούν να πραγματοποιηθούν "κάποτε", τότε δεν τίθεται(μάλλον) ζήτημα αποζημίωσης.

Όσοι είχαν παραγγελίες πριν τον Δεκέμβριο, μια χαρά μπορούν να αξιώσουν αποζημίωση. Προσωπικά θα το τραβήξω στα άκρα με τα ΕΛΤΑ κουριερ και δύο παραγγελίες μου.

Επεξ/σία από christakos07
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα δεν έτυχε καμία καθυστέρηση, ίσα ίσα έγινε παράδοση στην προβλεπόμενη ώρα στο σπίτι μου απο εμένα τον ίδιο σύμφωνα με το tracking τους !! 

Μόνο πρόβλημα οτι εγω δεν παρέλαβα τίποτα και ας ήμουν σπίτι, αλλα ντάξει μην τα θέλουμε και όλα δικά μας..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, murcielago580 είπε

Δουλευεις στη speedex? Δεν σε καταλαβαινω.

Ειδες καποια απο τις εταιρειες ταχυ και καλα μεταφορων να κανει καποια προσληψη εστω κ εποχικους για τις ημερες των γιορτων για να μην γινει αυτο το χαλι που γινεται? Απο εξωτερικο γτ ολα ερχονται στη ωρα τους? Ειναι μ@λ@κες αυτοι κ δουλευουν σωστα?

Κατσε εκει που εισαι κ μην μιλας αν δεν εχεις κατι σχετικο να πεις.

Καλύτερα να αφήσεις εσύ την επιθετικοτητα. Από εποχή αρχών lockdown και black Friday εχουν τιγκαρει ολες οι κουριερ και άνοιγαν πολλά thread που εν τέλει κλειδωθηκαν. Σε αρκετά θέματα η κατάσταση έχει ισορροπήσει αλλά δεν παύουν να υπάρχουν φαινόμενα με καθυστερήσεις και προβληματα. Τώρα ασχέτως αν θα σου πετάξει κάποιος μια εξυπνάδα η θα σου πει κάτι άσχετο μόνο για να γράψει κάτι, η απάντηση παραμένει μόνο μια, περίμενε μέχρι να λάβεις το δέμα σου. Δεν μπορεί να σου κανένας τίποτα ούτε να βρεθεί λύση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, murcielago580 είπε

Καλημερα σε ολους. Εχει καποιος προβλημα με την speedex? Ενα πραγμα που παρηγγειλα τον δεκεμβριο εκανε ενα μηνα να ερθει και τωρα περιμενω κατι ακομα που το βιαζομαι κιολας και παλι εχει κολλησει στο hub αθηνων και κανενας μα μανενας ουτε στα κεντρικα αλλα ουτε κ στο πρακτορειο της περιοχης μου σηκωνει το τηλεφωνο.

Εχει κανει καποιος καταγγελια γιατι εχουν καταντησει αηδια οι ανθρωποι!

Καταλαβαινω την "αγανακτηση" σου, αλλα γιατι ενω την πρωτη φορα αφου ειδες οτι πηρε ενα μηνα να σου ερθει το προιν , ξανα επελεξες την συγκεκριμενη εταιρια ?

Τι θα αλλαζε?

Επεξ/σία από DWinchester
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες εδω Κερκυρα που βρισκομαι εγω παντως η Speedex ειναι η πιο γρηγορη και αξιοπρεπης μεταφορικη σε σχεση με Γενικη, Ελτα Κουριερ και ACS !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, DWinchester είπε

Καταλαβαινω την "αγανακτηση" σου, αλλα γιατι ενω την πρωτη φορα αφου ειδες οτι πηρε ενα μηνα να σου ερθει το προιν , ξανα επελεξες την συγκεκριμενη εταιρια ?

Τι θα αλλαζε?

Ξαναλεω οτι περιμενω κατι με αυτη την εταιρεια. Δεν την επελεξα εγω αλλα το καταστημα απο το οποιο εκανα την αγορα.

30 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Καλύτερα να αφήσεις εσύ την επιθετικοτητα. Από εποχή αρχών lockdown και black Friday εχουν τιγκαρει ολες οι κουριερ και άνοιγαν πολλά thread που εν τέλει κλειδωθηκαν. Σε αρκετά θέματα η κατάσταση έχει ισορροπήσει αλλά δεν παύουν να υπάρχουν φαινόμενα με καθυστερήσεις και προβληματα. Τώρα ασχέτως αν θα σου πετάξει κάποιος μια εξυπνάδα η θα σου πει κάτι άσχετο μόνο για να γράψει κάτι, η απάντηση παραμένει μόνο μια, περίμενε μέχρι να λάβεις το δέμα σου. Δεν μπορεί να σου κανένας τίποτα ούτε να βρεθεί λύση. 

Ποια επιθετικοτητα ακριβως? Που ενω ρωταω για κατι που περιμενω μου λεει αλλη φορα διαλεξε αλλη εταιρεια? Η μετα που μου δειχνει την εικονα με τα δεματα και μου λεει ηρθε ενας βιαστικος? Γραφουμε δλδ στο φορουμ απλα για να πουμε κατι κ να περασουμε την ωρα μας?

Που ξερει ο καθενας τι εχω παραγγειλει κ ποσο το χρειαζομαι? Εγω ρωτησα αν μπορω να βρω καποιο αλλο τηλ που να μπορω να τους βρω γτ δεν σηκωνουν τα τηλ κ δεν απαντανε στα μαιλ. Δεν νομιζω σε αλλη εταιρεια να γινεται αυτο. Συγκεκριμενα πραγματα ζητησα. Κ σε ενα αλλο μελος που κου εδωσε ενα κατατοπιστικο λινκ για τα δικαιωματα μας ειπα ευχαριστω. Κ αναρωτηθηκα, πως γινεται απο εξωτερικο να ερχονται ολα στην ωρα τους ενω εδω να μην δουλευει τπτ σωστα εδω κ 2 μηνες? 2 πραγματα μου ηρθαν απο εξω με dhl και ups και ηταν κανονικος χρονος παραδοσης οχι σαν τα Ελληνικα δεδομενα. 

 

Επεξ/σία από murcielago580
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, murcielago580 είπε

Καλημερα σε ολους. Εχει καποιος προβλημα με την speedex? Ενα πραγμα που παρηγγειλα τον δεκεμβριο εκανε ενα μηνα να ερθει και τωρα περιμενω κατι ακομα που το βιαζομαι κιολας και παλι εχει κολλησει στο hub αθηνων και κανενας μα μανενας ουτε στα κεντρικα αλλα ουτε κ στο πρακτορειο της περιοχης μου σηκωνει το τηλεφωνο.

Εχει κανει καποιος καταγγελια γιατι εχουν καταντησει αηδια οι ανθρωποι!

Αν σε κάνει να νιώθεις καλύτερα, σαν και εσένα είναι κάμποσες χιλιάδες κόσμος που περιμένει δέμα από ελληνική courier.

Και εγώ περίμενα από γενική ταχυδρομική ένα δέμα κανά μήνα.

Γενικά με το μπάχαλο που έγινε είναι τυχαίες οι αποστολές.

Άλλοι παραλαμβάνουν σε 2 μέρες, άλλοι σε 2 εβδομάδες, και άλλοι σε 2 μήνες.

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαρχια(τωρα επαρχια σχετικο ειναι εννοω εκτος Αθηνα/Θεσ/κη) εχω 3 παραγγελιες με speedex και ηρθαν ολες στην ωρα τους,με τον ταξιτζη να με παιρνει τηλεφωνο οτι θα ειναι σε 5 λεπτα κατω απο το σπιτι μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...