Προς το περιεχόμενο

Firefox: Αφαιρείται η λειτουργία "Back" από το Backspace


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υποθέτω αναφέρονται στην περίπτωση που έχεις συμπληρώσει κάποια φόρμα και πας να πατήσεις Enter αλλά έχεις πληκτρολόγιο όπου το Enter είναι κολλητό του Backspace, σου φεύγει από βιασύνη το δάκτυλο κι αντί να την υποβάλλεις πας πίσω και πρέπει να τη ξανασυμπληρώσεις... κάτι τέτοιο.

Προσωπικά δε μου έχει τύχει ποτέ. Επιπλέον ναι, χρησιμοποιώ κάποιες φορές το Backspace για όπισθεν.

Αλλά ΟΚ, ίσως είναι πιο λογικό να προσαρμόζουμε τα μηχανήματα στο ανθρώπινο λάθος και όχι να προσέχουμε να μην κάνουμε λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους! Μόλις προχθές λόγω λάθους κλικ που έκανα ενώ πληκτρολογούσα και πατώντας backspace να σβήσω μια λέξη... με έκανε back ενω ειχα γράψει ολόκληρη παράγραφο! Έπεσε το βρισίδι της αρκούδας... Και πατώντας το forward του ποντικιού ήλπιζα να το ξαναεμφανιζε... αλλά τζίφος. Έπρεπε να αφαιρεθεί εδω και χρόνια αυτο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, youraccount είπε

Δεν έχω ακούσει ποτέ να ενοχλούσε κανένα χρήστη. Για μένα λάθος απόφαση.

αν συμπληρώνεις φόρμα κειμένου όπως τωρα που σου γράφω δουλευει σαν backspace αλλα αν πατήσεις σε άλλη καρτέλα να πάρεις μια πληροφορία ή οπουδήποτε σε περιβάλλον windows πρεπει να γυρίσεις πάλι εντός της φόρμας για να μήν δουλέψει σαν back. εκει την πατάγανε αρκετοί. είναι οντως σπαστικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και ο Internet Explorer θα προσθεσει το refresh ! 😂😂

23 λεπτά πριν, DmC10 είπε

Ας αφαιρέσουμε μια βασική λειτουργία για να γίνει πιο dum-proof η εμπειρία πλοήγησης. Τουλαχιστον δίνουν την επιλογή να το επαναφέρουμε...

ολοι αυτοι εκατσαν σε ενα τραπεζι και τους εβαλε ο CEO να σκεφτουν καινοτομες ιδεες για την καλυτερη πλοηγηση. Λοιπον θα αφαιρεσουμε το back απο το backspace !!!

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, barman_ είπε

Δεν υπαρχει κατι καλυτερο απο το αριστερο πλαινο πληκτρο του Mouse γι αυτη τη δουλεια...

Ναι αλλα δεν εχουν ολοι τετοια ποντικια. Επισης, εγω που εχω, μπορω να σου πω οτι αυτη η λειτουργια δε δουλευει παντα.

45 λεπτά πριν, youraccount είπε

Δεν έχω ακούσει ποτέ να ενοχλούσε κανένα χρήστη. Για μένα λάθος απόφαση.

οταν χασεις κι εσυ ενα κειμενο που εγραφες, θα διαπιστωσεις οτι ειναι  μια σοφη αποφαση 🙂

1 ώρα πριν, johnfree είπε

σε λιγο θα καταργησουν και την πλαινη μπαρα που κατεβαζει την σελιδα.

αφου την κανει και το roller του mouse αυτο...

το roller ομως ειναι ανεξελεγκτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Craven είπε

Διάβασε την τελευταία παράγραφο (όπως θα έπρεπε να κάνουμε όλοι πριν σχολιάσουμε) και θα δεις ότι εσένα δεν σε επηρεάζει σε κάτι.

Εγω δεν χρησιμοποιω και Firefox αλλα να μην κραξω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως το Firefox εχει το μεριδιο αγορας που του αξιζει.

Εδω τοσα χρονια δεν σωνουν να βαλουν tone insensitive search για τα Ελληνικα το backspace τους πειραξε.

Εμενα προσωπικα το backspace μου αρεσει.

Θα καθεσε να πιανεις το ποντικι να σημαδευεις το πισο πληκτρο και να πατας αριστερο κλικ αντι να πατας backspace λες και εισαι μαζοχας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

As αφαιρέσουν καλύτερα και όλες τις υπόλοιπες λειτουργίες και μενού που απεμειναν, γιατί αυτοί οι χρήστες τελικά όλο μ_λ_κίες κάνουν, και χάνουν τα πολύτιμα "δεδομένα" τους. Ας μας κατευθύνει λοιπόν η Firefox και οι διαφημιστές στο τι πρέπει να βλέπουμε και να κάνουμε. Αντε, γιατί πολλές πρωτοβουλίες είχαμε, παρα-πήραμε αέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...