Προς το περιεχόμενο

Απαράδεκτη αντιμετώπιση από κατάστημα Public


bill70

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, DeineL Vian είπε

Εστιάζετε όλοι στο ότι είναι χαρβαλο το κινητό κ δεν κάνει για βαριά χρήση κτλ και δεν λέτε πως και γιατί χρειάστηκε να αλλάξουν ολόκληρη οθόνη σε καινούριο κινητο! Άρα κάτι είδαν στραβό κ είπαν να το φτιάξουν.

Αν ήταν μόνο ο αριθμός των εφαρμογών που προκαλούσε πρόβλημα θα του είχαν πει του ανθρώπου να προσέχει πως το χειρίζεται υποθέτω.

Χώρια το θέμα με τις κλήσεις που είχε και έκανε του μυαλού του το κινητό.

Και σιγά τις εφαρμογές που έβαλε. Λες και τις δούλευε όλες ταυτόχρονα.

 

Έτσι ακριβώς άλλαξαν οθόνη σε καινούργιο κινητό εν τω μεταξύ το κινητό είναι άθικτο, είναι στη διάθεση οποιουδήποτε να το ελέγξει, ούτε έχει πέσει κάτω, ούτε γδαρσίματα έχει, ούτε νερό έχει πέσει, είναι καινούργιο εξωτερικά, εσωτερικά δεν ξέρω τι έχουν κάνει και δεν λειτουργεί καθόλου !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

57 λεπτά πριν, bill70 είπε

Δηλαδή το να ανοίγω μία εφαρμογή π.χ. το fb είναι σα να ζητάω από ένα φιατάκι να τρέξει με 200?
Να επαναλάβω ότι και με κλειστές όλες τις εφαρμογές το κινητό έκανε μόνο του τηλεφωνικές κλήσεις (επανάκληση τελευταίου αριθμού) ή έκοβε όποια τηλεφωνική κλήση έκανα εγώ, ήμαρτον δλδ ούτε τις στοιχειώδης λειτουργίες δεν έκανε.
Αν έχουμε αυτή την αντίληψη ότι πρέπει να δίνουμε μεγάλα ποσά για να αγοράσουμε κινητό, τους νομιμοποιούμε να μας παίρνουν τα χρήματα μας ελαφρά τη καρδία.

Εδώ οι περισσότεροι το έχουν βγάλει σαράβαλο και να δεχθώ ότι όντως είναι σαράβαλο γιατί δεν κοστίζει 500-600-1000€ (δυστυχώς δεν μπορώ να διαθέσω τόσα χρήματα για την αγορά κινητού), αλλά δεν είναι ανήθικο ο πωλητής να το παρουσιάζει σαν ευκαιρία?
Και επαναλαμβάνω το κινητό μετά την τελευταία «επσισκευή» δεν έκανε ούτε τα αυτονόητα δλδ να κάνει τηλεφωνικές κλήσεις, έπαιρνε μόνο του ξαφνικά τηλέφωνο ή έκοβε την κλήση την ώρα που μιλούσα.

 

Στο insomnia έγραψα για να μην την πατήσουν κι άλλοι με την επέκταση μνήμης για ενημέρωση, όχι για να γκρινιάξω.Το κινητό το πήρα 120€ δυστυχώς δεν μπορώ να διαθέσω περισσότερα για συσκευή και όπως έγραψα και σε άλλα σχόλια, ο πωλητής μου το παρουσίασε ως ευκαιρία για αγορά και αυτή η συσκευή δεν έκανε ούτε τα αυτονόητα, να παίρνει σωστά τηλέφωνα με κελιστές όλες τις εφαρμογές !!

Άρα πηγές με συγκεκριμένο μπάτζετ και ο πωλητής σου προτείνε κάτι εντός αυτού. Μπορεί για τα λεφτά του να είναι όντως το καλύτερο σε σχέση με τα υπόλοιπα που είχε το κατάστημα. Το θέμα είναι πως με αυτό το μπάτζετ δεν καλύπτεις τις ανάγκες σου. Αν σου έλεγε ο πωλητής ότι έπρεπε να το διπλασιάσει ή να το τριπλασιάσεις αναρωτιέμαι ποια θα ήταν η αντίδραση σου; Μάλλον θα τον έβγαζες άκυρο και θα πήγαινες στο επόμενο κατάστημα που θα σου πρότεινε σαν ευκαιρία το ίδιο κινητό άλλος πωλητής για να κλείσει την πράξη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Son^Goku είπε

Άρα πηγές με συγκεκριμένο μπάτζετ και ο πωλητής σου προτείνε κάτι εντός αυτού. Μπορεί για τα λεφτά του να είναι όντως το καλύτερο σε σχέση με τα υπόλοιπα που είχε το κατάστημα. Το θέμα είναι πως με αυτό το μπάτζετ δεν καλύπτεις τις ανάγκες σου. Αν σου έλεγε ο πωλητής ότι έπρεπε να το διπλασιάσει ή να το τριπλασιάσεις αναρωτιέμαι ποια θα ήταν η αντίδραση σου; Μάλλον θα τον έβγαζες άκυρο και θα πήγαινες στο επόμενο κατάστημα που θα σου πρότεινε σαν ευκαιρία το ίδιο κινητό άλλος πωλητής για να κλείσει την πράξη.

Πήγα να αγοράσω κινητό και μόλις πλησίασα στο stand ε τα smartphones ου λέει ο πωλητής ότι έχουμε προσφορά το συγκεκριμένο μοντέλο το οποίο είναι ευκαιρία!!!

Το συγκεκριμένο μοντέλο επαναλαμβάνω δεν κάνει ούτε τα αυτονόητα καλεί από μόνο του τις επαφές της συσκευής ή κόβει τις κλήσεις όταν μιλάω.
Πόσα χρήματα δλδ πρέπει να ξοδέψω απλά για να μιλάω?
Αυτοί για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα μου είπαν να μην φορτώνω με εφαρμογές την συσκευή η οποία συσκευή έχει όλες κι όλες 10 εφαρμογές με το ζόρι και να επαναλάβω με απενεργοποιημένες όλες τις εφαρμογές η συσκευή δεν λειτουργούσε σωστά.
Επίσης άλλαξαν οθόνη σε άθικτη συσκευή αντί να την αντικαταστήσουν όπως έλεγε η επέκταση της εγγύησης που μου πρότειναν να πληρώσω.
Αυτό είναι το θέμα μου, γιατί εστιάζετε στον αν είναι ακριβή ή φθηνή η συσκευή?
Η συσκευή δεν λειτουργεί και καμία εφαρμογή να μην βάλω ΔΕΝ δουλεύει !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε την πίσω και ζήτα αντικατάσταση συσκευής ή πιστωτικό, από τη στιγμή που σου κάνει αυτά τα κουλά έχει πρόβλημα, με 150-180€ αγοράζεις συσκευή που δεν έχει καμία σχέση με αυτό το αίσχος που πήρες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συζητάμε για κάτι που έγινε πριν 1,5 χρονο?  🤣🤣 Να δείτε τι τράβηξα εγω με τον Γερμανο και ενα Eriscsson T610 το 2003 και δεν μου το άλλαζαν.......  Αισχος...

Επεξ/σία από vorlon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chios είπε

Πήγαινε την πίσω και ζήτα αντικατάσταση συσκευής ή πιστωτικό, από τη στιγμή που σου κάνει αυτά τα κουλά έχει πρόβλημα, με 150-180€ αγοράζεις συσκευή που δεν έχει καμία σχέση με αυτό το αίσχος που πήρες.

Δυστυχώς δεν το κάνουν μου λένε ότι η συσκευή είναι άρτια (εξωτερικά όντως είναι αφού την πρόσεχα κι επίσης έχει δουλέψει ελάχιστα) κι όταν τους είπα ότι θα πάω στο συνήγορο του καταναλωτή μου απάντησαν να πάω όπου νομίζω !!!

2 λεπτά πριν, ignome4 είπε

Bro μην ακούς ΠΟΤΕ τους πωλητές και πριν αγοράσεις δες πρώτα κανα review 

Έχεις δίκιο εκεί την πάτησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vorlon είπε

Συζητάμε για κάτι που έγινε πριν 1,5 χρονο?  🤣🤣

 

1 λεπτό πριν, bill70 είπε

Δυστυχώς δεν το κάνουν μου λένε ότι η συσκευή είναι άρτια (εξωτερικά όντως είναι αφού την πρόσεχα κι επίσης έχει δουλέψει ελάχιστα) κι όταν τους είπα ότι θα πάω στο συνήγορο του καταναλωτή μου απάντησαν να πάω όπου νομίζω !!!

Βασικά όλα αυτά έγιναν πριν 1,5 χρόνο που πήρες το κινητό ή ακόμα με αυτό παιδεύεσαι τόσο καιρό μετά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vorlon είπε

Συζητάμε για κάτι που έγινε πριν 1,5 χρονο?  🤣🤣

Ξεκίνησε πριν 1,5 χρόνο και η ταλιπωρία μου τερμάτισε πριν την 2η καραντίνα που μου απάντησαν ότι δεν μπορούν να μου κάνουν κάτι άλλο και να απευθυνθώ όπου θέλω.
Το post το έγραψα γιατί είδα ότι και κάποιος άλλος είχε παρόμοιο πρόβλημα και το είχε δημοσιοποιήσει εδώ στην κοινότητα και επί της ευκαιρίας έκανα την αναφορά για να ενημερωθεί ο κόσμος και να προστατευτεί και όχι για να γκρινιάξω όπως ανάφερε κάποιος φίλος.
Θέλω να προστετευτεί ο κόσμος και να προσέχει στην επέκταση εγγύησης ώστε να μην την πατήσει όπως εγώ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες κάνει κλήσεις μόνο του παίζει να είναι και από κακο digitizer (κομμάτι της οθόνης που ευθύνεται για την λειτουργία του touch). Δε καταλαβαίνω γιατί έβαλαν άλλη οθόνη πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, koutsis είπε

 

Βασικά όλα αυτά έγιναν πριν 1,5 χρόνο που πήρες το κινητό ή ακόμα με αυτό παιδεύεσαι τόσο καιρό μετά; 

Η ταλαιπωρία ξεκίνησε πριν 1,5 χρόνο που πήρα το κινητό και τερμάτισε ακριβώς πριν την 2η καραντίνα που μου είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι άλλο και να απευθυνθώ όπου θέλω.
Μετά ήρθε η καραντίνα και δεν μπορούσα με κλειστά τα μαγαζιά να κάνω οτιδήποτε.
Όπως ανάφερα και σε άλλον φίλο το post το έγραψα για να προστατευτεί ο κόσμος να μην την πατήσει όπως εγώ, είδα και έναν άλλο φίλο που είχε γράψει κάτι παρόμοιο για άλλη αλυσιδα καταστημάτων και επί της ευκαιρίας έγραψα κι εγώ το δικό μου.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Finn είπε

Αυτό που λες κάνει κλήσεις μόνο του παίζει να είναι και από κακο digitizer (κομμάτι της οθόνης που ευθύνεται για την λειτουργία του touch). Δε καταλαβαίνω γιατί έβαλαν άλλη οθόνη πάντως.

Συμφωνώ κι εγώ την ίδια απορία έχω, σε ολοκαίνουργια συσκευή άλλαξαν οθόνη, όταν ρώτησα τον υπάλληλο στο service για ποιο λόγο έγινε αυτό δεν μου έδωσε συγκεκριμένη απάντησα, μου τα μασούσε.

1 λεπτό πριν, vorlon είπε

Το κινητο αυτό πανω απο 2 χρονια δεν την βγαζει. για ποιο λογο εβαλες εξτρα εγγυηση περα των 2 ετων που δινει η εταιρεια?

Δεν το ήξερα, τώρα την έπαθα και έμαθα, τα προβλήματα πάντως τα άρχισε από την 2η εβδομάδα λειτουργίας του !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bill70 είπε

Συμφωνώ κι εγώ την ίδια απορία έχω, σε ολοκαίνουργια συσκευή άλλαξαν οθόνη, όταν ρώτησα τον υπάλληλο στο service για ποιο λόγο έγινε αυτό δεν μου έδωσε συγκεκριμένη απάντησα, μου τα μασούσε.

Από την εμπειρία μου (επισκευάζω κινητά τηλέφωνα από εποχή iPhone 3g) "αλλόκοτη" συμπεριφορά τύπου ανοίγει εφαρμογές καλεί μόνο του κτλ είναι από προβληματικό digitizer. Σπάνια ήταν από κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Finn είπε

Από την εμπειρία μου (επισκευάζω κινητά τηλέφωνα από εποχή iPhone 3g) "αλλόκοτη" συμπεριφορά τύπου ανοίγει εφαρμογές καλεί μόνο του κτλ είναι από προβληματικό digitizer. Σπάνια ήταν από κάτι άλλο.

Το θέμα είναι ότι ταλαιπωρήθηκα 1,5 χρόνο και δίκιο δεν βρήκα, το κινητό δεν λειτουργεί κι εκείνοι μου λένε ότι είναι άρτιο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...