Προς το περιεχόμενο

Πλαισιο-Λιστα τηλεορασεων 65" 1000€ και ανω με δωροεπιταγη 400€. [ΤΕΛΟΣ]


bestseller23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπω και σε άλλα μεγάλα καταστήματα δεν υπάρχει.

Με άλλα λόγια ξεστοκάρανε εύκολα και ετοιμάζουν τα ράφια για το 2021 μοντέλο. 

Ψάχνω και εγώ αυτή την περίοδο 65αρα vfm tv αλλά η έλλειψη android και dts δεν με άφησαν να κάνω την αγορά.

Είναι και το hdmi 2.1 ανώριμο ακόμη στα φετινά μοντέλα. 

Τέλος αυτό που έγραψε ο matrix έπαιξε επίσης καθοριστικό ρόλο,ότι δηλαδή άμεσα πρέπει να δώσεις 1000 ευρώ και μετά να ψάξεις τρόπο να ξεφορτωθείς τη δώροεπιταγή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτήσω κι εγώ, αυτή έχει το stand στην μέση ή στις άκρες έχει 2 ποδαράκια;

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο μοντέλο που βλέπω το review στο rtings https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q70-q70t-qled και αναρωτιέμαι αν αξίζει να την χτυπήσω. Ελπίδες για ps5 είναι λίγες για την δωροεπιταγή, αλλά σε κάτι θα χρειαστεί κάποια στιγμή και χαμένη δεν θα πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tiniakos είπε

Βλέπω και σε άλλα μεγάλα καταστήματα δεν υπάρχει.

Με άλλα λόγια ξεστοκάρανε εύκολα και ετοιμάζουν τα ράφια για το 2021 μοντέλο. 

Ψάχνω και εγώ αυτή την περίοδο 65αρα vfm tv αλλά η έλλειψη android και dts δεν με άφησαν να κάνω την αγορά.

Είναι και το hdmi 2.1 ανώριμο ακόμη στα φετινά μοντέλα. 

Τέλος αυτό που έγραψε ο matrix έπαιξε επίσης καθοριστικό ρόλο,ότι δηλαδή άμεσα πρέπει να δώσεις 1000 ευρώ και μετά να ψάξεις τρόπο να ξεφορτωθείς τη δώροεπιταγή. 

επειδη παρακολουθω μηνες αν οχι πανω απο χρονο την αγορα και ενδομυχα ελπιζα για καμια πολυ δυνατη προσφορα σε OLED,  αν δεν επαιζε κατι τετοιο (που δεν επαιξε, δηλαδη να πεσει στα 800 πχ) ημουν διατεθημενος να παρω μια VFM Λυση αλλα με HDMI 2.1 .

Ηταν λοιπον η πρωτη φορα που κατι τετοιο συνεβη στα 600 ευρω (να βγαλω και τους bonus ποντους της alpha σε αγορα 1000 ευρω?) και θα τη χτυπαγα ανετα αν δεν εξαφανιζοταν :(   Τη δωροεπιταγη θεωρω ευκολο να την ξοδεψει κανεις μεσω γνωστων/φιλων ή δικης του αγορας απο τετοιο καταστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tiniakos είπε

Βλέπω και σε άλλα μεγάλα καταστήματα δεν υπάρχει.

Με άλλα λόγια ξεστοκάρανε εύκολα και ετοιμάζουν τα ράφια για το 2021 μοντέλο. 

Ψάχνω και εγώ αυτή την περίοδο 65αρα vfm tv αλλά η έλλειψη android και dts δεν με άφησαν να κάνω την αγορά.

Είναι και το hdmi 2.1 ανώριμο ακόμη στα φετινά μοντέλα. 

Τέλος αυτό που έγραψε ο matrix έπαιξε επίσης καθοριστικό ρόλο,ότι δηλαδή άμεσα πρέπει να δώσεις 1000 ευρώ και μετά να ψάξεις τρόπο να ξεφορτωθείς τη δώροεπιταγή. 

Ημουν στην ιδια φαση με σενα, αλλα αποφασισα να παω στην LG65BX.

Σιγουρα το θεμα με το DTS passthrough με εκανε να το σκεφτομαι, οπως και καποιες κριτικες για μικροτερη φωτεινοτητα σε σχεση με το περσινο (Β9) μοντελο. Εντελει ομως στα 1300 ευρω (400 δωροεπιταγη + 100 prepaid) δεν επαιζε να βρω τετοια ποιοτητα εικονας. Θα δωσω και 140 (3ετης με θραυση κλπ) ή 220 (5ετης κανονικη) ευρω στην LG να κανω την επεκταση.

Υ.Γ: Μου ηρθε αμεσα η δωροεπιταγη (PLAISIO) και αναφερει ξεκαθαρα 1 (σχεδον) ετος διαρκεια. Για την ακριβεια:

**Η εξαργύρωση της δωροεπιταγής μπορεί να πραγματοποιηθεί έως 31/12/2021 για επόμενη αγορά αξίας 400€ και άνω  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, konstantin79 said:

Με το καλό!

είναι τσάμπα! επίσης θα δεις ωραίο μαύρο χωρίς blooming όπως της Q80T (λόγω έλλειψης local dimming). Απλά προτείνω σίγουρα επέκταση εγγυησης

Μόνο μελανό σημείο είναι οτι το hdr θα μπορούσε να είναι καλύτερο. Αλλά σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει κάτι άλλο

Ούτε η QE65Q70TA έχει Local dimming σύμφωνα με αυτά που διαβάζω σε ορισμένα reviews.

Αν κάνω λάθος διόρθωσέ με σε παρακαλώ.

Την παρήγγειλα και εγώ και αναμένω. Πραγματικά φοβερό deal.

Επίσης μου κίνησε το ενδιαφέρον αυτή η QLED 75αρα με μόλις 100 ευρώ παραπάνω https://www.kotsovolos.gr/sound-vision/televisions/led-lcd/210311-samsung-qled-qe75q60ta-75. Ωστόσο δε δίνει δωροεπιταγή (είναι και 60Hz έναντι των 120 της σειράς Q70) αλλά το switch οπότε και την απέφυγα.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, BrocasHelm είπε

Να ρωτήσω κι εγώ, αυτή έχει το stand στην μέση ή στις άκρες έχει 2 ποδαράκια;

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο μοντέλο που βλέπω το review στο rtings https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q70-q70t-qled και αναρωτιέμαι αν αξίζει να την χτυπήσω. Ελπίδες για ps5 είναι λίγες για την δωροεπιταγή, αλλά σε κάτι θα χρειαστεί κάποια στιγμή και χαμένη δεν θα πάει.

έχει το κεντρικό stand. Στην Αμερική είναι με τα 2 ποδαράκια από οτι ξερω

 

1 ώρα πριν, zacharias99 είπε

Ούτε η QE65Q70TA έχει Local dimming σύμφωνα με αυτά που διαβάζω σε ορισμένα reviews.

Αν κάνω λάθος διόρθωσέ με σε παρακαλώ.

Την παρήγγειλα και εγώ και αναμένω. Πραγματικά φοβερό deal.

Επίσης μου κίνησε το ενδιαφέρον αυτή η QLED 75αρα με μόλις 100 ευρώ παραπάνω https://www.kotsovolos.gr/sound-vision/televisions/led-lcd/210311-samsung-qled-qe75q60ta-75. Ωστόσο δε δίνει δωροεπιταγή (είναι και 60Hz έναντι των 120 της σειράς Q70) αλλά το switch οπότε και την απέφυγα.

 

Δεν το διατύπωσα σωστά πριν. Η Q70 δεν έχει local dimming και για αυτό  δεν παρουσιάζει blooming πχ όπως όταν εμφανίζονται υπότιτλοι στο σκοτεινό μέρος της tv. Επίσης έχει πολύ ομοιόμορφο πάνελ και δεν παρουσιάζει φωτεινά σημεία, ειδικά στις γωνίες (στο δικό μου έχει ελάχιστο στις 2 γωνίες και μόνο αν το παρατηρήσεις)

H Q80T έχει local dimming  και δυστυχώς παρόλο που είναι καλύτερη tv, παρουσιάζει blooming, που προσωπικά με εκνευρίζει όταν το βλέπω. Φυσικά καλύπτεται αρκετά αν κάνεις κάποιες υποχωρήσεις στις ρυθμίσεις

Η Q60T δεν είναι όπως λες 120hz όπως η περσινή και γενικά είναι λίγο κατώτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, konstantin79 said:

έχει το κεντρικό stand. Στην Αμερική είναι με τα 2 ποδαράκια από οτι ξερω

 

Δεν το διατύπωσα σωστά πριν. Η Q70 δεν έχει local dimming και για αυτό  δεν παρουσιάζει blooming πχ όπως όταν εμφανίζονται υπότιτλοι στο σκοτεινό μέρος της tv. Επίσης έχει πολύ ομοιόμορφο πάνελ και δεν παρουσιάζει φωτεινά σημεία, ειδικά στις γωνίες (στο δικό μου έχει ελάχιστο στις 2 γωνίες και μόνο αν το παρατηρήσεις)

H Q80T έχει local dimming  και δυστυχώς παρόλο που είναι καλύτερη tv, παρουσιάζει blooming, που προσωπικά με εκνευρίζει όταν το βλέπω. Φυσικά καλύπτεται αρκετά αν κάνεις κάποιες υποχωρήσεις στις ρυθμίσεις

Η Q60T δεν είναι όπως λες 120hz όπως η περσινή και γενικά είναι λίγο κατώτερη

Με καλυψες και με εκανες και ενα κλικ πιο χαρουμενο με την αγορα που εκανα τελικα!

Να'σαι καλα φιλε μ.

Αναμενω λοιπόν!

Παρεμπιπτόντως, πηρα την TV στα 1000. Με την δωροεπιταγη των 400 πηρα το switch σε bundle με παιχνιδι στα 380 + μια θηκη (ηθελα switch ετσι και αλλιως) και λογω του switch πηρα και μια δωροεπιταγη των 60 ευρω η οποια ομως εξαργηρωνεται σε αγορες διπλασιας αξιας.

 

Τα εγραψα ολα αυτα ωστε καποιος που θελει switch να ξερει οτι θα παρει και δωροεπιταγη των 60.

Καλές αγορές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Thrylos7 είπε

πολυ καλη προσφορα, δυστυχως λεει μη διαθεσιμο πλεον για αποστολη και το εχει σε 3 καταστηματα επαρχια για click away

δες το πλαισιο

καιβστο πλαισιο εξαντληθηκε η nano866 950 +400

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bestseller23 είπε

δες το πλαισιο

το πλαισιο, οσο υπηρχαν κομματια την ειχε 1.199 . Τωρα που εχουν εξαντληθει την εβαλε 999 χωρις νοημα. Εκτος και αν βρεθει σε κανενα καταστημα.

Καταφερα ομως τελικα και βρηκα ενα κομματι τηλεφωνικα απο Κοτσοβολο (οχι Demo). Μονο αρνητικο οτι η δωροεπιταγη του Κοτσοβολου λεει χρηση εως τελος Φεβρουαριου.....πολυ μικρο δεν ειναι το διαστημα ρε παιδια?  και στους αλλους τετοια ληξη σας εστειλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Thrylos7 είπε

το πλαισιο, οσο υπηρχαν κομματια την ειχε 1.199 . Τωρα που εχουν εξαντληθει την εβαλε 999 χωρις νοημα. Εκτος και αν βρεθει σε κανενα καταστημα.

Καταφερα ομως τελικα και βρηκα ενα κομματι τηλεφωνικα απο Κοτσοβολο (οχι Demo). Μονο αρνητικο οτι η δωροεπιταγη του Κοτσοβολου λεει χρηση εως τελος Φεβρουαριου.....πολυ μικρο δεν ειναι το διαστημα ρε παιδια?  και στους αλλους τετοια ληξη σας εστειλε?

εμενα στο δικο μου μαφησαν να παρω 8 50ευρες πεισειφ (στην 1 απο τις 2 τηλεορασης που πηρα αυτη απο τον κωτσοβοκο οχι πλαισιο) τα βαλα στο λογαριασμο της πεισειφ μου και τα βγαλα την αλλη μερα το πρωι εκανα αναληψη ολα τα λεφτα( 400Ε ) αν εισαι τυχερος και σε αφησουν τοτε μιλαμε σκοτωμα τιμης για τετοια τηλεοραση με 120hz & hdmi 2.1 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορείς με τη δωροεπιταγή να προ-παραγγείλεις ένα PS5 και όποτε αυτό έρθει (τα λεφτά από την πώληση του δεν θα τα χάσεις).

Παράγγειλα την Samsung 75Q60 από Κοτσώβολο με δώρο το Switch, πήρα και την επέκταση εγγύησης από 160€ στα 100€. Πήγαινα για την 65Q70, αλλά 51 κομμάτια που είναι να παραληφθούν 28/01 ήταν όλα δεσμευμένα και δεν μπορούσε να μου κάνει κράτηση για το μοντέλο αυτό.

Σύνολο 1200€.

Επεξ/σία από Gataros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, bestseller23 είπε

εμενα στο δικο μου μαφησαν να παρω 8 50ευρες πεισειφ (στην 1 απο τις 2 τηλεορασης που πηρα αυτη απο τον κωτσοβοκο οχι πλαισιο) τα βαλα στο λογαριασμο της πεισειφ μου και τα βγαλα την αλλη μερα το πρωι εκανα αναληψη ολα τα λεφτα( 400Ε )

Επειδη δεν εχω ασχοληθει ποτε με Paysafe , και δε τις βλεπω και στο site του κοτσοβολου, τι φαση ακριβως παιζει?

Ειναι σαν prepaid visa?

και αν υποθετικα τις παρεις πως βγαζεις τα λεφτα? μπορεις απο ΑΤΜ? (προμηθεια?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...