Προς το περιεχόμενο

Πλαισιο-Λιστα τηλεορασεων 65" 1000€ και ανω με δωροεπιταγη 400€. [ΤΕΛΟΣ]


bestseller23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα παρέλαβα και εγώ την Samsung Qled 65Q70T από Κωτσόβολο και μου δώσανε και άμεσα την δωροεπιταγή!

Άψογη στον Κωτσόβολο για να είμαι ειλικρινής.

Πάμε στα κακά.

Μόλις την σύνδεσα και διαπίστωσα 2 καμμένα pixel τα οποία δε με ενοχλούν ιδιαίτερα απλώς φοβάμαι μήπως μου παρουσιαστεί μελλοντικά πρόβλημα.

Αλήθεια η Samsung τι πολιτική έχει στα dead pixel?

 

Ευχαροστώ

Ζάχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Διαβαζω ακομα τοσα χρονια μετα, για κρακ κρουκ απο τα πλαστικα της σε τηλεορασεις του χιλιαρικου; Αν ειναι δυνατον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, zacharias99 είπε

Σήμερα παρέλαβα και εγώ την Samsung Qled 65Q70T από Κωτσόβολο και μου δώσανε και άμεσα την δωροεπιταγή!

Άψογη στον Κωτσόβολο για να είμαι ειλικρινής.

Πάμε στα κακά.

Μόλις την σύνδεσα και διαπίστωσα 2 καμμένα pixel τα οποία δε με ενοχλούν ιδιαίτερα απλώς φοβάμαι μήπως μου παρουσιαστεί μελλοντικά πρόβλημα.

Αλήθεια η Samsung τι πολιτική έχει στα dead pixel?

 

Ευχαροστώ

Ζάχος

Όταν λες άμεσα σου έδωσαν την επιταγή, σου ήρθε SMS μόλις έγινε η παράδοση;

Εγώ την παρέλαβα από προχτές το απόγευμα, αλλά ακόμα επιταγή δεν έλαβα. Αν είναι να τους πάρω τηλέφωνο να δω τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, BrocasHelm said:

Όταν λες άμεσα σου έδωσαν την επιταγή, σου ήρθε SMS μόλις έγινε η παράδοση;

Εγώ την παρέλαβα από προχτές το απόγευμα, αλλά ακόμα επιταγή δεν έλαβα. Αν είναι να τους πάρω τηλέφωνο να δω τι γίνεται.

Όχι, το διατύπωσα μάλλον λάθος. 

Όταν πήγα για παραλαβή είχα ήδη διαλέξει και άλλα προϊόντα αξίας 400 ευρώ και τους είπα στο ταμείο ότι θα ήθελα να εξαργυρώσω την δωροεπιταγή από την τηλεόραση.

Μου είπαν όλα οκ και δε με χρέωσαν τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zacharias99 είπε

Όχι, το διατύπωσα μάλλον λάθος. 

Όταν πήγα για παραλαβή είχα ήδη διαλέξει και άλλα προϊόντα αξίας 400 ευρώ και τους είπα στο ταμείο ότι θα ήθελα να εξαργυρώσω την δωροεπιταγή από την τηλεόραση.

Μου είπαν όλα οκ και δε με χρέωσαν τίποτα.

ΟΚ, κατάλαβα. Η πλάκα είναι πως παίζει να σου έρθει η δωροεπιταγή ούτως ή άλλως επιπλέον ο κωδικός στο κινητό σου.

Αν κάποιος άλλος έχει παραγγείλει από Κωτσόβολο, ας πει αν πήρε την δωροεπιταγή ως τώρα. Πχ ο @isaias1983 ή κάποιος άλλος. Εγώ αν μέχρι αύριο πρωί δεν την έχω πάρει, θα τους αρχίσω στα τηλέφωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/1/2021 στις 12:09 ΜΜ, BrocasHelm είπε

ΟΚ, κατάλαβα. Η πλάκα είναι πως παίζει να σου έρθει η δωροεπιταγή ούτως ή άλλως επιπλέον ο κωδικός στο κινητό σου.

Αν κάποιος άλλος έχει παραγγείλει από Κωτσόβολο, ας πει αν πήρε την δωροεπιταγή ως τώρα. Πχ ο @isaias1983 ή κάποιος άλλος. Εγώ αν μέχρι αύριο πρωί δεν την έχω πάρει, θα τους αρχίσω στα τηλέφωνα.

Ακομα δεν εχω παραλαβει τη τηλεοραση...Αυριο μου ειπαν για αποστολη στο τηλεφωνο κ μετα η δωροεπιταγη με μαιλ....Περιμενω κ βλεπουμε!

Παρέλαβα το πρωί κ το μεσημέρι μου ήρθε μύνημα sms για τη δωροεπιταγη!

Επεξ/σία από isaias1983
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα Samsung 65Q70T με τη φοβερη προσφορα 1000ε και 400ε δωροεπιταγη. Δυστυχως η τηλεοραση εχει ενα ελατωμα στα πλαστικα της και θα τη γυρισω πισω. Εντωμεταξυ εχω παρει και μια OLED οποτε δε με νοιαζει να την αλλαξω, και θα ζητησω επιστροφη χρηματων.

Αν τυχον κανεις θελει να επωφεληθει απο την προσφορα που δεν υφισταται πια και θελει να αγορασει τη δικη μου και να την αλλαξει με καινουρια ας μου στειλει PM. (δε παω να βγαλω λεφτα ουτε να χασω, ιδιο deal με του κοτσοβολου)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραλάβει την τηλεόραση από Κωτσόβολο από την προηγούμενη Δευτέρα αλλά ακόμα δεν έχω λάβει την δωροεπιταγή των 400 ευρώ. Μετά από αρκετά τηλέφωνα έχουν βάλει το αίτημά μου για την δωροεπιταγή (με email που δοκίμασα απλά το επεξεργάζονται ακόμα εδώ και μέρες). Η παραγγελία έχει ημερομηνία 23/1 (όπου και πλήρωσα με κάρτα στο κατάστημα). Οι 7 μέρες που είχαν για την δωροεπιταγή ήταν μέχρι χτες, και ακόμα SMS δεν έχει έρθει (ούτε έχει εγκριθεί ακόμα πριν που μίλησα μαζί τους στο τηλέφωνο).

Στα τηλέφωνα οι υπάλληλοι (όσοι γνωρίζουν) στο τηλεφωνικό κέντρο μου λένε πως θα την πάρω απλά να κάνω υπομονή.

Μέχρι σήμερα είναι να κάνω την επιστροφή τοπικά στο κατάστημα (το περιθώριο των 10 ημερών), αλλά γενικά με την τηλεόραση είμαι ικανοποιημένος (στα 600 ευρώ, όχι στα 1000), συν ότι είναι ταλαιπωρία να μεταφέρει 65άρα στο κουτί της και θα προτιμούσα να το αποφύγω (αν απλά μου στείλουν αυτό που δικαιούμαι).

Τι προτείνετε να κάνω; Θα βγάλω άκρη με Συνήγορο του Καταναλωτή πχ και γενικά καταγγελίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BrocasHelm είπε

Έχω παραλάβει την τηλεόραση από Κωτσόβολο από την προηγούμενη Δευτέρα αλλά ακόμα δεν έχω λάβει την δωροεπιταγή των 400 ευρώ. Μετά από αρκετά τηλέφωνα έχουν βάλει το αίτημά μου για την δωροεπιταγή (με email που δοκίμασα απλά το επεξεργάζονται ακόμα εδώ και μέρες). Η παραγγελία έχει ημερομηνία 23/1 (όπου και πλήρωσα με κάρτα στο κατάστημα). Οι 7 μέρες που είχαν για την δωροεπιταγή ήταν μέχρι χτες, και ακόμα SMS δεν έχει έρθει (ούτε έχει εγκριθεί ακόμα πριν που μίλησα μαζί τους στο τηλέφωνο).

Στα τηλέφωνα οι υπάλληλοι (όσοι γνωρίζουν) στο τηλεφωνικό κέντρο μου λένε πως θα την πάρω απλά να κάνω υπομονή.

Μέχρι σήμερα είναι να κάνω την επιστροφή τοπικά στο κατάστημα (το περιθώριο των 10 ημερών), αλλά γενικά με την τηλεόραση είμαι ικανοποιημένος (στα 600 ευρώ, όχι στα 1000), συν ότι είναι ταλαιπωρία να μεταφέρει 65άρα στο κουτί της και θα προτιμούσα να το αποφύγω (αν απλά μου στείλουν αυτό που δικαιούμαι).

Τι προτείνετε να κάνω; Θα βγάλω άκρη με Συνήγορο του Καταναλωτή πχ και γενικά καταγγελίες;

Σε δικη μου παρομοια περιπτωση πριν περιπου δυο χρονια με δωροεπιταγη απο Κωτσοβολο που ειχε αργησει εβδομαδες να ερθει, λυθηκε το θεμα απο το τηλεφωνικο κεντρο (νομιζω εντος εβδομαδας απο το αιτημα μου) και με παραταση της διαρκειας ισχυος γιατι αλλιως θα ειχα μονο 2-3 μερες περιθωριο να τη χρησιμοποιησω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι μου έχουν πει στο τηλέφωνο σήμερα, θέλει 7 ημέρες αφού ανοίξουν το ticket στην καρτέλα του πελάτη.

Το πρόβλημα ήδη είναι πως έχασα τις προσφορές που είχαν σε κουζίνες για να την εκμεταλλευόμουν την δωροεπιταγή (η Siemens HK9R3A150 στα 482 ήταν πολύ καλή περίπτωση), και όσο το αργούν παίζει να χάσω κι άλλες ευκαιρίες που θα έχω για να την χρησιμοποιήσω.

Θα πάω μία βόλτα και από το τοπικό κατάστημα, να δω μην μπορούν να μου δώσουν κάτι για να μπορώ να τους την γυρίσω σε 3-4 μέρες αντί για σήμερα που είναι η 10 μέρα από την αγορά (8η από την παραλαβή). Το ticket στην καρτέλα μου έχει ανοίξει το πολύ την Παρασκευή που πέρασε (αν όχι νωρίτερα), να το έχω ως λύση για το worst case scenario.

Αλλιώς μάλλον θα πρέπει να μπλέξω με καταγγελίες, και είναι κάτι που δεν έχω κάνει ποτέ πριν, ούτε θέλω να κάνω (ΣΤΚ, 1520 κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά χτες το απόγευμα μου ήρθε το SMS με την δωροεπιταγή από Κωτσόβολο. Εντάξει, μόνο 17 μέρες τους πήρε και άπειρα τηλέφωνα/emails.

Βέβαια η διαβεβαίωση πως η δωροεπιταγή θα έχει παράταση δεν έγινε, λήγει δυστυχώς 28/2. Έχασα 1-2 ευκαιρίες που θα την αξιοποιούσα, και αν δεν βγει κάτι άλλο αξιόλογο σκέφτομαι να κερδίσω χρόνο αγοράζοντας 1 δωροκάρτα 300 και 1 δωροκάρτα 100 ευρώ, που έχουν διάρκεια μέχρι το τέλος του έτους (με την λογική το πολύ μέχρι το black friday κάτι αξιολόγο θα βρεθεί και θα αγοράσω 2 πράγματα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...