Προς το περιεχόμενο

The Medium [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, KilliK είπε

αναφερομαι στο gameplay και στο περιεχομενο. πχ αν φτιαξεις ενα rogue-like, θα εχεις απεναντι σου το Hades. οποτε δεν θα πας να φτιαξεις το ιδιο παιχνιδι, αλλα σιγουρα θες να εχει υψηλα production values και αρκετα δυνατο gameplay/story ωστε να σταθει επαξια μονο του, να μην θεωρηθει οτι ειναι κακη απομιμηση του Hades.

η φτιαχνεις κατι πρωτοτυπο και συναμα ποιοτικο, οπως οι Καναδοι εδω:

 

βρηκα μια λιστα με τα made in greece games: 

https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Video_games_developed_in_Greece

λιγα και φτωχα πραματα, αλλα καποια πηρανε καλες κριτικες. το ταλεντο σιγουρα υπαρχει,  αλλα δυστυχως δεν ευδοκιμει εδω το medium.

Με τη λίστα από τη wikipedia θυμήθηκα το theseis της track7. Το παιχνίδι (δεν κυκλοφόρησε ποτέ) είχε ένα σχετικό hype τόσο Ελλάδα όσο και εξωτερικό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειναι μεσα στην λιστα που εβαλα. την θυμαμαι την ιστορια του, μιας και ενας φιλος μου ειχε πορωθει με το project και παρακολουθουσε την εξελιξη του, νομιζω μιλαγε και με εναν απο τους devs μεσα απο το msn messenger. εγω τον ειχα προειδοποιησει να μην εχει μεγαλες ελπιδες, και οτι πιθανοτατα το παιχνιδι θα ακυρωθει, μιας και τιποτα δεν στεριωνει σε αυτη την χωρα, ποσο μαλλον ενα σοβαρο videogame ελληνικης παραγωγης. δυστυχως η προβλεψη μου βγηκε αληθινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3.9GB update, άντε να δούμε μπας και είναι playable τώρα.

  • Performance optimizations across the whole game
  • Eliminated gameplay bugs in various locations
  • Eliminated known game crashes
  • Also eliminated game bugs reported by the community
  • Graphical bug fixes across the whole game
  • Improvements in camera operation and settings
  • Scene lighting fixes in various locations
  • Fixes for reported crash issues when loading saves
  • Improvements in interactions with in-game events and characters across the whole game
  • Raytracing optimizations across the whole game
  • Game sound fixes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από μένα έφαγε uninstall πάντως. Αρκετά περίμενα μήπως φτιαχτεί το game. Να πω ότι με τρέλανε και σαν παιχνίδι να το συνέχιζα να πάει στα κομμάτια. Να ναι καλά το Game Pass.

Επεξ/σία από naruto14
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως ρε παιδιά με 5700xt pulse και 1440p monitor, δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με drops σε dual reality. stutters είχα, αλλά όχι κάτι που να κάνει unplayable το παιχνίδι.
στην αρχή που μέτρησα για να δω τι γίνεται με το παιχνίδι και το setup μου, ήμουν πάνω από τα 70fps συνέχεια...

και μάλιστα cpu έχω ryzen 5 1600...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ εντάξει το παίζω στο xbox serries s που τρέχει άψογα εκεί. κάνει κάπου κάποια στιγμιαία frame drop αλλά ως εκεί.

Tώρα το game να πω μου αρέσει πάρα πολύ. Στοιχεία adventure και explore σε story drive game. 

Eίναι horror χωρίς να έχει εξωφρενικές καταστάσεις αλλά στηρίζεται στο κλίμα του παιχνιδιού που το έχουν αποδώσει άψογα χωρίς εξωφρενικές καταστάσεις τραβηγμένες από τα μαλιά που βλέπουμε σε άλλα game του είδους βλέπε little hope.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα το ευχαριστηθηκα, παίζει να είναι το πρωτο game του ειδους που παιζω μεχρι το τελος. Η ατμοσφαιρα, η μουσικη το voice acting, ακομα και το σενάριο με κράτησαν. Στο series s δεν είχα καποιο θέμα εκτός από κάτι ψιλα stutterings στο τέλος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπαιξα καμιά ωρίτσα μιας και το έχει το game pass. ωραίο μέχρι στιγμής, η ιστορία με τράβηξε ενώ συνήθως δυσκολεύομαι να μπω στο κλίμα. προσεγμένη μουσική/ήχος μέχρι τώρα - ακόμα και από τα εισαγωγικά credits φαίνεται ότι η δουλειά έγινε με μεράκι κατά τη γνώμη μου. Θετικές πρώτες εντυπώσεις δηλαδή, θα το συνεχίσω. Σε τέτοιου τύπου παιχνίδια που το gameplay είναι περιορισμένο έως ανύπαρκτο η ιστορία είναι όλο το ζουμί. Οπότε θα δείξει. 

Στα τεχνικά έχω δει μόνο το πρώτο dual reality, όπου παρατήρησα λίγο stuttering στα πρώτα 2-3 seconds, μετά νερό. 

Ελπίζω να συνεχίσει ωραία η ιστορία, δε περιμένω πολλά από το gameplay. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκίνησα, αλλά δεν πάει πολύ καλά. Σε τεχνικό επίπεδο και όσον αφορά το gameplay δεν βλέπω πολλές διαφορές από το Silent Hill 2 του 2000, άντε, ας μην είμαι τόσο σκληρός και ας πω ότι μοιάζει με την enhanced edition του προαναφερθέντος. Πράγματι οι developers φαίνεται να έχουν δουλέψει με πολύ μεράκι, αλλά αυτό δεν αρκεί από μόνο του.

Πριν από λίγο συνάντησα τον πρώτο χαρακτήρα. Αν η υπόθεση δεν απογειωθεί μέσα στο επόμενο μισάωρο, λυπάμαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...