Προς το περιεχόμενο

The Medium [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όντως τα γραφικά είναι πολύ κακά για τέτοιο performance, δεν ξέρω πως τα κατάφεραν. Και η Unreal έχει δώσει πολύ ωραία games οπτικά. Τώρα αυτοί τι έκαναν δεν καταλαβαίνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαν παιχνίδι είναι καλό, αλλά το performance είναι τραγωδία σκέτη. Τίγκα στα stutters η κάμερα και απίστευτα drops όταν κοιτάς αντικείμενα ή όταν παίζει cutscenes.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας δουλεύει το gameάκι; Είμαι στο ξενοδοχείο σε spilt screen και τα fps πέφτουν στα 27. Ε εντάξει λέω φταίει το RT, λογικό. Κλείνω το RT και ακόμη 27fps!!!! λολ! Τι φάση;

5 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τουλάχιστον 3-4 patches για να διορθωθεί αυτό το χάλι

Έγινε συνήθειο τελικά αυτό, τα βγάζουν σε beta. Ο covid φταίει μάλλον :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι η GamePass έκδοση τρέχει χειρότερα, όταν πατάω να βγω σε ghost reality πέφτει σε μονοψήφια FPS για 4-5 δευτερόλεπτα και επανέρχεται. Κατεβάζω την Steam έκδοση μπας και το παίξω με DX11 γιατί φαίνεται ενδιαφέρον γκέιμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις που το έχει το gamepass όπως και το control (που τρώει crashes κατά ριπάς) και μας αναγκάζουν να πάμε στον θείο για να παίξουμε σαν άνθρωποι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έπαιξα ένα διωράκι. Έχει πολλά θέματα το παιχνίδι. Ορισμένα σημεία ότι settings και να έβαζα έπεφτε κάτω από 30 fps με το split-screen. Πάρα πολλά hitches και θέματα με το frametime επίσης συνεχώς. Το πιο κουλό από όλα ήταν που σε μια σκηνή είχα 24 fps σε high με RT, βάζω medium και πέφτει στα 15 fps. Βάζω low και πέφτει στα 10 😆. Ένα άλλο bug ήταν ότι μερικές φορές όταν έπαιρνα memos ή items έπεφτε στα 2 fps το παιχνίδι και μόλις έβγαινα από αυτό το μενου ξεκολλούσε. Και ένα ακόμη πολύ ενοχλητικό visual glitch είναι κάτι random artifacts που αναβοσβήνουν σε σημεία. Από ότι είδα αυτό το έχει και η XSX έκδοση. Τέλος είδα και ένα crash σε αυτή τη λίγη ώρα που έπαιζα.

Από κει και πέρα το παιχνίδι δεν με τρέλανε. Νιώθω πως δεν αξιοποιείται αρκετά αυτό το split-screen που πάνε να δώσουν. Voice acting είναι τίμιο και η μουσική ταιριάζει τέλεια (ειδικά τα κομμάτια που δουλεύει ο Yamaoka κάνουν μπαμ από χιλιόμετρα.

PS: Παίζω από Game Pass με DX12 λόγω RT και DLSS. Δεν δοκίμασα να το γυρίσω σε DX11 που παίζει να διορθώνει αρκετά τη κατάσταση (και δεν ξέρω αν γίνεται στην έκδοση που παίζω).

Επεξ/σία από naruto14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...