Προς το περιεχόμενο

Επιτραπεζια καθε ειδους με 25% εκπτωση αυτοματα, Μουστακας


constantinosjj

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, IcemanGr71 είπε

Ευχαριστώ τον ts...

Ψάχνω για οικογενειακό, έχω ένα γιο 13 και μια κόρη 8 σχεδόν... Πήρα το Catan Junior... Έχετε κανένα άλλο υπόψη σας να μου προτείνετε... Ευχαριστώ

Ευρηκα και Φαντασματακι δες, ειδικά το Ευρηκα

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, IcemanGr71 είπε

Uno έχω..  το Dixit σκέφτομαι...

Πολυ καλο το Dixit, αρεσε και σε παιδια σε αυτες περιπου τις ηλικιες (το 8 ειναι λιγο οριακο βεβαια. Στα 9-10 θα μπορει να παιξει καλυτερα, αν και ηδη απο τα 8 το εβρισκε ενδιαφερον).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Giama είπε

Πολυ καλο το Dixit, αρεσε και σε παιδια σε αυτες περιπου τις ηλικιες (το 8 ειναι λιγο οριακο βεβαια. Στα 9-10 θα μπορει να παιξει καλυτερα, αν και ηδη απο τα 8 το εβρισκε ενδιαφερον).

Σωστός.... Τελικά παράγγειλα το Dexit (μπορείς να προσθέσεις και έξτρα κάρτες) και το Κατάν Τζούνιορ.... 😀😀😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/1/2021 στις 8:43 ΠΜ, Hawk_K είπε

Καλημέρα,

έχω βάλει στο μάτι τα εξής 3, υπάρχιε κάποιο feedback αν ειναι καλά;

https://www.moustakastoys.gr/gr/epitrapezia-pazl/epitrapezia/epitrapezia-oikogeneiaka/kaissa-epitrapezio-o-serifis-tou-notigham-ka112738-546922012738/?cat=

https://www.moustakastoys.gr/gr/epitrapezia-pazl/epitrapezia/epitrapezia-oikogeneiaka/kaissa-epitrapezio-to-hroniko-enos-egklimatos-ka113100-546922013100/?cat=

https://www.moustakastoys.gr/gr/epitrapezia-pazl/epitrapezia/epitrapezia-oikogeneiaka/kaissa-epitrapezio-oi-thruloi-tis-antor-ka111304-546922011304/?cat=

Θέλω να είναι fun και για 2 άτομα. Λένε πως είναι για 2 παίκτες και πάνω αλλά μερικές φορές αρλετά με 2 παίκτες δνε είανι τόσο διασκεδαστικά. Αν έχεις κάποιος καποια εμπειρία ας μου πει.

Το 1ο σιγουρα οχι για 2 ατομα,τα αλλα δυο δεν ξερω.
Δες mensa ή 7 wonders duel,τα πηραμε τωρα και τα 2 και ειναι απιστευτα διασκεδαστικα και οχι οσο "βαρια" φαίνονται.
Επισης carcassone προτεινουν πολλοι,αλλα εμενα δεν με τραβηξε,τουλαχιστον για 2 ατομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/1/2021 στις 12:23 ΜΜ, IcemanGr71 είπε

Ευχαριστώ τον ts...

Ψάχνω για οικογενειακό, έχω ένα γιο 13 και μια κόρη 8 σχεδόν... Πήρα το Catan Junior... Έχετε κανένα άλλο υπόψη σας να μου προτείνετε... Ευχαριστώ

Εξαιρετικό παιχνίδι, ανταγωνιστικό (ιδίως με 4) είναι το Απόδραση από το νησί του διαβόλου. Η Αγγλική έκδοση Escape from Atlantis έχει 50-60€ και είναι τζάμπα πράγμα τόσο ποιοτικό παιχνίδι στα 22.49€.

Στα 15€ υπάρχουν τα Codenames, Kingdomino, Λαγός και χελώνα, η Απαγορευμένη νήσος (συνεργατικό), Κάστρα του Μυστρά, Santorini.

 

Επίσης μεταξύ 22 και 30€ τα Αναζητώντας το Ελ Ντοράντο,  Dixit,  Pandemic (συνεργατικό), Λίθινη εποχή, Azul, Μάρκο Πόλο, Σερίφης του Νοτιγχαμ και Βίκινγκς: Επιδρομείς της Βόρειας Θάλασσας, τα 7 θαυματα του κόσμου.

Για πιο προχωρημένη στρατηγική/πολυπλοκότητα υπάρχουν και τα εξαιρετικά Θρύλοι του Άντορ και Hunt for the Ring.

 

Φυσικά υπάρχουν και άριστα καρτοπαιχνιδα κάτω των 10€ όπως Citadel's, Lost cities, Η Αποστολή (συνεργασίας sci fi), Σαμποτέρ, Sushi go, Μια φορά κι έναν καιρό, Love letter Premium edition.

Επεξ/σία από Krepalidis
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγέλθηκαν κατόπιν μελέτης (κυριολεκτικά) για να καλύψουν ανησυχο μπαμπά και γιο και ζηλιάρα 5χρονη κορη

1. Isle of Skye Ο βασιλιάς της Σκωτίας

2. Kingdomino Ένα ντόμινο για τον βασιλιά

3. Ο λαγός και η χελώνα

4. Codenames Εικόνες

Ένα μικρό άγχος έχω για το νησί με τα καπνιστά ουίσκυ (Isle of Skye) πως θα παίζεται με τα μικρά. Νομίζω το σύστημα αξιολόγησης/επιβράβευσης/τιμωρίας θα τους οξεινει ιδιαίτερα την σκέψη. Πολύ τεράστια αναβάθμιση από Carcassonne/Κάστρα του Μυστρά. Η απλοποίηση των κανόνων είναι πάντα μία επιλογή.

 

Πολλές παιχνιδάρες που γλυκοκοιτάζω χρόνια είναι ακόμη too much complicated για τα μικρά.

Wingspan, Great Western trail τυχεροί όσοι τα προλάβατε.

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MakisCE είπε

@Krepalidis έχει το Great Western trail ο Μουστάκας;

Εγώ χτες δεν το είδα. Το wingspan το είχε όμως τις προπροηγούμενες μέρες σύμφωνα με συμφορουμίτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, MakisCE είπε

@Krepalidis έχει το Great Western trail ο Μουστάκας;

Οχι,δεν το είχε ποτέ,τουλαχιστον εγω που μπηκα σχετικα νωρις προλαβα wingspan αλλα δεν ειδα ποτε το Great western trail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...