Προς το περιεχόμενο

Ο αποκλεισμός του Trump από το Twitter οδήγησε σε μείωση κατά 73% της παραπληροφόρησης σχετικά με το ενδεχόμενο απάτης στις εκλογές


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, mariosCS είπε

Κανείς δεν απαγόρευσε σε κανέναν να λέει αυτό που θέλει. Ιδιωτικές εταιρίες, με όρους χρήσης, αποφάσισαν ότι ο χρήστης που αποδέχτηκε τους όρους αυτούς τους παραβίασε, και του αρνήθηκαν το δικαίωμα να είναι χρήστης στην πλατφόρμα τους.

Μπορεί να εκφραστεί από άλλες πλατφόρμες, να κάνει απεργία πείνας, καθιστική διαδήλωση, ανακοινώσεις στον τύπο, ακόμη και να κάνει δική του πλατφόρμα κοινωνικής δικτύωσης ή να εκδόσει εφημερίδα (λεφτά υπάρχουν)

Εγώ στη θέση του θα έκανα post στο 4chan πάντως :P :P

Παμε παλι η ιδια καραμελα "ειναι ιδιωτικη εταιρια"

Οταν δεν τυς αρεσεις στον ΟΣΕ για τον χ-ψ λογο, τωρα που ειναι ιδιωτικη εταιρια, αν δε σου δωσουν εισητηριο μπορεις να πας με τα ποδια

Με το καλό να ισχύσει και αυτή η λογική για διοδια, ΔΕΗ, κτλ, μπας και ΝΙΩΣΟΥΝ -οι ισχυριζομενοι "ιδιωτικη εταιρια"- τι ακριβως υποστηριζουν.

Αλλα ασε ξερω, τωρα θα ξεκινησει το αλλο μεγα επιχειρημα, "εγω ειμαι καλο παιδι", "δεν συμβαινουν αυτα σε εμενα" κτλ.

Επεξ/σία από Yoshi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ΄την άλλη Συρία 10 χρόνια πόλεμος, η βόρεια αφρική σε ανάφλεξη, Λιβύη,... εκατομμύρια νεκροί και ξεριζωμένοι.

Σαν υπερύναμη του πλανήτη, αν δεν προκάλεσε, δεν βοήθησε κιόλας

Και ας είχε πιο πριν προέδρους ευγενικούς, συνετούς...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Yoshi είπε

Παμε παλι η ιδια καραμελα "ειναι ιδιωτικη εταιρια"

Οταν δεν τυς αρεσεις στον ΟΣΕ για τον χ-ψ λογο, τωρα που ειναι ιδιωτικη εταιρια, αν δε σου δωσουν εισητηριο μπορεις να πας με τα ποδια

Με το καλό να ισχύσει και αυτή η λογική για διοδια, ΔΕΗ, κτλ, μπας και ΝΙΩΣΟΥΝ -οι ισχυριζομενοι "ιδιωτικη εταιρια"- τι ακριβως υποστηριζουν.

Όπως πετυχημένα λες στο παράδειγμα με τον ΟΣΕ, αν εσυ θέλεις να πας δωρεάν ή γυμνός ο ΟΣΕ είναι υποχρεωμένος να σε αφήσει???

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Όπως πετυχημένα λες στο παράδειγμα με τον ΟΣΕ, αν εσυ θέλεις να πας δωρεάν ή γυμνός ο ΟΣΕ είναι υποχρεωμένος να σε αφήσει???

Οχι

οπως ειπαμε, "εγω ειμαι καλο παιδι", "δεν συμβαινουν αυτα σε εμενα" κτλ  (θα τα κανω copy paste για πιο ευκολα αλλη φορα)

Επεξ/σία από Yoshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Yoshi είπε

Παμε παλι η ιδια καραμελα "ειναι ιδιωτικη εταιρια"

Οταν δεν τυς αρεσεις στον ΟΣΕ για τον χ-ψ λογο, τωρα που ειναι ιδιωτικη εταιρια, αν δε σου δωσουν εισητηριο μπορεις να πας με τα ποδια

Με το καλό να ισχύσει και αυτή η λογική για διοδια, ΔΕΗ, κτλ, μπας και ΝΙΩΣΟΥΝ -οι ισχυριζομενοι "ιδιωτικη εταιρια"- τι ακριβως υποστηριζουν.

Αλλα ασε ξερω, τωρα θα ξεκινησει το αλλο μεγα επιχειρημα, "εγω ειμαι καλο παιδι", "δεν συμβαινουν αυτα σε εμενα" κτλ.

Αν δεν τηρώ τους όρους χρήσης των υπηρεσιών τους, πχ στον ΟΣΕ να πληρώνω εισιτήριο, να μη βαράω εισπράκτορες, στη ΔΕΗ να πληρώνω τους λογαριασμούς, πρέπει να είναι υποχρεωμένοι να μου παρέχουν υπηρεσίες;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, aypnia είπε

Αν δεν τηρώ τους όρους χρήσης των υπηρεσιών τους, πχ στον ΟΣΕ να πληρώνω εισιτήριο, να μη βαράω εισπράκτορες, στη ΔΕΗ να πληρώνω τους λογαριασμούς, πρέπει να είναι υποχρεωμένοι να μου παρέχουν υπηρεσίες;

παμε ξανα

Οχι

οπως ειπαμε, "εγω ειμαι καλο παιδι", "δεν συμβαινουν αυτα σε εμενα" κτλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειπωθηκαν ανακριβειες, στην Pennsylvania, οι ψηφοι που καταμετρηθηκαν μετα την ημερομηνια των εκλογων ειχαν σφραγιδα μεχρι εκεινη την ημερα και απλως εφτασαν αργοτερα λογω καθυστερησεων απο το ταχυδρομειο

https://www.google.com/amp/s/amp.statesman.com/amp/43000443

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, haHa είπε

Και στο παραπανω σχολιο βλεπουμε τι εχει καταφερει η παραπληροφορηση.

Ναι ναι φιλε μου... χαχαχαχα σιγουρα,....

Στην ιδια υποθεση που η Αμερικη επι κυβερνησεως Ομπαμα -εναν χρονο πριν τις εκλογες του '16- εφτιαχνε την Υπηρεσια Παραπληροφορησης για να "πολεμισει την ρωσσικη επιρροη στο διαδυκτιο". Την υπηρεσια που φτιαξαν βασικα για να μπορουν να σταματησουν τους Ρωσσους απ το να επεμβαινουν ιντερνετικα στην Ουκρανια που τον προηγουμενο χρονο ('14) ειχαν απαγορευσει οποιοδηποτε φιλορωσσικο κομμα να συμετασχει στις εκλογες παρολο που ο πλυθησμος ειναι μισοι Ρωσσοι !!!! 

https://en.wikipedia.org/wiki/Active_Measures_Working_Group

Την ιδια ομορφη υποθεση που μας εφερε τον αρχιμλκ@ τον Ποντεστα στις οθονες μας κ τα γμμν τα μαγαζια του με τα ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΘΩΑ pizza parties, που κατα τ αλλα ειναι fake news (ΦΥΣΙΚΑ!!!) μια κ ειναι σε ευθεια συνδεση με την Χιλαρυ !! χαχαχα!!! (παρολο που βγηκαν μαρτυρες κατηγοριας κ μιλησαν, παρολο που κυκλοφορησαν βιντεακια κ ηχογραφησεις απο αυτα...αλλα τι να κανεις.... ετσι ειναι τα φεικ νιουζ....ολα ειναι προπαγανδα, ολα ειναι προβοκατσια...)

https://en.wikipedia.org/wiki/Pizzagate_conspiracy_theory

Την ιδια υποθεση που μια Λευκορωσσιδα πορνη ελεγε οτι ειχε αποδειξεις για εμπλοκη της Ρωσσιας στις εκλογες κ τις ανταλλαζε με ασυλο, αλλα ακομα δεν εδωσε τιποτα κ  με το ζορι γλυτωσε την φυλακη, μονο κ μονο για να γυρισει στην πατριδα της ζητωντας συγνωμη απ ολους....

https://en.wikipedia.org/wiki/Anastasia_Vashukevich

Στην ιδια υποθεση που ο Πομπεο κατηγορει τον Ασανζ οτι δουλευει με τους Ρωσσους κ οτι η Wikileaks  ειναι ξενη υπηρεσια πληροφοριων !!! Ναι φιλε μου σιγουρα...

Στην ιδια υποθεση που 3 διαφορετικοι διευθυντες της CIA λεγαν ολοι ανοιχτα οτι ο Προεδρος τους ειναι Ρωσσος κατασκοπος !!! (κ καποιοι εδω μεσα απορουν γιατι η δικαιοσυνη δεν εδειξε την βαση που ειχαν τα επιχειρηματα των ρεπουμπλικανων για κλοπη στις εκλογες!!!ΛΟΛΟΛΟΛ!!!)

Στην ιδια υποθεση που για τους ιδιους λογους κατηγορουν κ τον Νετανιαχου οτι ειναι Ρωσσος πρακτορας στο Ισραηλ !!!(!!!!χαχαχα!!! οχι, η τρελα δεν παει στα βουνα φιλε!!)

Στην ιδια υποθεση που παρολες τις γελοιες κατηγοριες μονο λιγα ατομα βρηκαν τον μπελα τους, οι βασικοι αιτιοι αθωωθηκαν, κ ολοι σηκωνουν τα χερια ψηλα κ ειναι αθωοι! 

https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_interference_in_the_2016_United_States_elections

Κ δεν σου βαζω λινκς απο κανα σοβαρο σαιτ - για να μην εχεις παραπονα. Απ το "μεσημεριαναδικο" Wikipedia σου βαζω. Αλλα οταν εχει κολλησει η βελονα.....

 

Επεξ/σία από SilverMachine
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, AtiX είπε

Όπως πετυχημένα λες στο παράδειγμα με τον ΟΣΕ, αν εσυ θέλεις να πας δωρεάν ή γυμνός ο ΟΣΕ είναι υποχρεωμένος να σε αφήσει???

 

8 λεπτά πριν, aypnia είπε

Αν δεν τηρώ τους όρους χρήσης των υπηρεσιών τους, πχ στον ΟΣΕ να πληρώνω εισιτήριο, να μη βαράω εισπράκτορες, στη ΔΕΗ να πληρώνω τους λογαριασμούς, πρέπει να είναι υποχρεωμένοι να μου παρέχουν υπηρεσίες;

 

Ας δωσω ακομα μια εξηγηση, μπας και...

Οι οροι χρησης δεν σημαινουν απολυτως τιποτα οταν μιλαμε για μια πλατφορμα τοσο τεραστια (οπως ο ΟΣΕ και η ΔΕΗ)

Τα παραδειγματα που φερατε και οι 2 ειναι παρανομες πραξεις και υπαρχουν αμετρητα παραδειγματα καταδικασης απο δικαστηρια για τετοιες συμπεριφορες, καθως πανε αντιθετα με τους νομους του κρατους,

Βεβαια οι αυτο-διοριζομενοι αρειοπαγητες twitteratti δικαστες, δικαζουν και εκτελουν με τους δικους τους improv στιμιαιους νομους.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Yoshi είπε

παμε ξανα

Οχι

οπως ειπαμε, "εγω ειμαι καλο παιδι", "δεν συμβαινουν αυτα σε εμενα" κτλ 

Άρα συμφωνείς ότι υπάρχουν όροι που συμφωνείτε μεταξύ σας ότι θα τηρείτε, είτε λέγεται ΟΣΕ, είτε ΔΕΗ, είτε Twitter, είτε μέκαψες.

Να το ξέρουμε από εδώ και πέρα λοιπόν, δεν θα πληρώνω εισιτήριο λόγω του αναφαίρετου δικαιώματος του στις ελεύθερες μετακινήσεις.

Δεν θα ξαναπληρώσω λογαριασμό στη ΔΕΗ, γιατί το ρεύμα είναι κοινωνικό αγαθό.

Θα γράφω ότι γουστάρω στο κάθε Twitter λόγω του αναφαίρετου δικαιώματος μου στη ελευθερία του λόγου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Yoshi είπε

 

 

Ας δωσω ακομα μια εξηγηση, μπας και...

Οι οροι χρησης δεν σημαινουν απολυτως τιποτα οταν μιλαμε για μια πλατφορμα τοσο τεραστια (οπως ο ΟΣΕ και η ΔΕΗ)

Τα παραδειγματα που φερατε και οι 2 ειναι παρανομες πραξεις και υπαρχουν αμετρητα παραδειγματα καταδικασης απο δικαστηρια για τετοιες συμπεριφορες, καθως πανε αντιθετα με τους νομους του κρατους,

Βεβαια οι αυτο-διοριζομενοι αρειοπαγητες twitteratti δικαστες, δικαζουν και εκτελουν με τους δικους τους improv στιμιαιους νομους.

Η παρακίνηση στη βία είναι παράνομη πράξη και υπάρχουν αμέτρητα παραδείγματα καταδίκης από δικαστήρια για τέτοιες συμπεριφορές, καθώς πάνε αντίθετα με τους νόμους του κράτους,

Επεξ/σία από aypnia
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, aypnia είπε

Άρα συμφωνείς ότι υπάρχουν όροι που συμφωνείτε μεταξύ σας ότι θα τηρείτε, είτε λέγεται ΟΣΕ, είτε ΔΕΗ, είτε Twitter, είτε μέκαψες.

Να το ξέρουμε από εδώ και πέρα λοιπόν, δεν θα πληρώνω εισιτήριο λόγω του αναφαίρετου δικαιώματος του στις ελεύθερες μετακινήσεις.

Δεν θα ξαναπληρώσω λογαριασμό στη ΔΕΗ, γιατί το ρεύμα είναι κοινωνικό αγαθό.

Θα γράφω ότι γουστάρω στο κάθε Twitter λόγω του αναφαίρετου δικαιώματος μου στη ελευθερία του λόγου.

Αν αυριο η ΔΕΗ βαλει ως ορο χρησης το να φορας μπλε καπελο για να παρεις ρευμα, πως θα σου φαινοταν? Γιατι για τετοια αυθαιρεσια μιλαμε καθως το να μη φορας μπλε καπελο δεν ειναι αντιθετο με τους νομους του κρατους

(επισης δες και παραπανω τι εγραψα)

3 λεπτά πριν, aypnia είπε

Η παρακίνηση στη βία είναι παράνομη πράξη και υπάρχουν αμέτρητα παραδείγματα καταδίκης από δικαστήρια για τέτοιες συμπεριφορές, καθώς πάνε αντίθετα με τους νόμους του κράτους,

Οκ, εχεις καποια καταδικαση απο δικαστηριο? (οχι το twitter δεν ειναι δικαστηριο)

Φυσικα και λεω να δικαστει, να προαχθει και η δικαιοσυνη να αποφανθει με τους νομους του κρατους ο καθε τραμπ,  οχι με το τι θα "δικασει" ο καθε τυχαρπαστος twitteratti

Επεξ/σία από Yoshi
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, SilverMachine είπε

Ναι ναι φιλε μου... χαχαχαχα σιγουρα,........

....

Την ιδια ομορφη υποθεση που μας εφερε τον αρχιμλκ@ τον Ποντεστα στις οθονες μας κ τα γμμν τα μαγαζια του με τα ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΘΩΑ pizza parties, που κατα τ αλλα ειναι fake news (ΦΥΣΙΚΑ!!!) μια κ ειναι σε ευθεια συνδεση με την Χιλαρυ !! χαχαχα!!! (παρολο που βγηκαν μαρτυρες κατηγοριας κ μιλησαν, παρολο που κυκλοφορησαν βιντεακια κ ηχογραφησεις απο αυτα...αλλα τι να κανεις.... ετσι ειναι τα φεικ νιουζ....ολα ειναι προπαγανδα, ολα ειναι προβοκατσια...)

https://en.wikipedia.org/wiki/Pizzagate_conspiracy_theory

....

Στην ιδια υποθεση που παρολες τις γελοιες κατηγοριες μονο λιγα ατομα βρηκαν τον μπελα τους, οι βασικοι αιτιοι αθωωθηκαν, κ ολοι σηκωνουν τα χερια ψηλα κ ειναι αθωοι! 

https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_interference_in_the_2016_United_States_elections

Καταλαβαινω οτι πετας την μπαλα στην εξεδρα(βλεπω αναφερεις και pizza parties και Pizzagate conspiracy theory, οποτε κατι προς Qanon μου θυμιζει και συναδει με το επιπεδο γραφης σου), αλλα αυτο που απλα ειπα ειναι οτι ατομα απο την ομαδα του Trump καταδικαστηκαν και μεχρι και οι ιδιοι οι κατηγορουμενοι δηλωσαν ενοχοι και σε μερικους απο αυτους εδωσε χαρη ο Trump.
Τωρα αν εσυ διαφωνεις και θεωρεις οτι δεν ηταν ενοχοι, τα παραπονα σου και τις ενστασεις σου στους ιδιους που δηλωσαν ενοχοι. 

Επεξ/σία από haHa
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Yoshi είπε

Αν αυριο η ΔΕΗ βαλει ως ορο χρησης το να φορας μπλε καπελο για να παρεις ρευμα, πως θα σου φαινοταν? Γιατι για τετοια αυθαιρεσια μιλαμε καθως το να μη φορας μπλε καπελο δεν ειναι αντιθετο με τους νομους του κρατους

(επισης δες και παραπανω τι εγραψα)

Οκ, εχεις καποια καταδικαση απο δικαστηριο? (οχι το twitter δεν ειναι δικαστηριο)

Αν βάλει τέτοιο όρο η ΔΕΗ, τότε το ξανασυζητάμε.

Ποιες ποινές προβλέπονται για τη δημόσια υποκίνηση βίας ή μίσους από δημόσιους λειτουργούς

https://www.lawspot.gr/nomika-nea/poies-poines-provlepontai-gia-ti-dimosia-ypokinisi-vias-i-misoys-apo-dimosioys

Τώρα αν θεωρείς ότι δεν έχεις κάνει κάποιο αδίκημα και αδίκως έχουν σταματήσει να σου παρέχουν υπηρεσίες κινείσαι δικαστικά εναντίον τους.

Δεν είτε ούτε η ΔΕΗ δικαστήριο, ούτε το Twitter, αλλά ούτε κι εσύ δικαστής, πας στα δικαστήρια και λύνετε τις νομικές διαφορές σας.

Επεξ/σία από aypnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...