Προς το περιεχόμενο

Παραγγελίες από εξωτερικό - συστημένα


Boubis1411

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, duende είπε

αν σε παιρνει οικονομικα, νοικιασε θυριδα. αν κανεις πολλες παραγγελιες που ερχονται με απλο ταχυδρομειο θα κανεις αποσβεση καποια στιγμη. εγω καμια 10ρια χρονια και εχω ησυχασει. εναλλακτικα αν δεν εχεις προβλημα, στη διευθυνση της εργασιας, δυσκολο να χαθει κατι εκει

Πώς νοικιάζεις θυρίδα; πληροφορίες για το οικονομικό κλπ; 

Εργασία προς το παρόν δεν υπάρχει αλλά και όταν υπήρχε είχαμε στραβό διευθυντή δεν θα άφηνε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

9 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Πώς νοικιάζεις θυρίδα; πληροφορίες για το οικονομικό κλπ; 

https://www.elta.gr/el-gr/ιδιώτες/προϊόνταλιανικής/ταχυδρομικήθυρίδατθ.aspx

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DownUNDERground είπε

Ποια η διαφορά της κλειστής με ανοιχτής; Επισης που βρίσκεται η θυριδα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Ποια η διαφορά της κλειστής με ανοιχτής; Επισης που βρίσκεται η θυριδα; 

αν δε κανω λαθος ειναι θυριδα μεσα στο καταστημα, το οποιο σημαινει οτι εχεις προσβαση τις ωρες που ειναι ανοιχτο. ενω η ανοιχτη ειναι εξωτερικη. η 24ωρη ειναι χωρος ξεχωριστος οπου μπαινεις με καρτα οποτε θες. τωρα τελευταια εχουν βαλει και ειδοποιηση με sms/email οταν μπαινει κατι, αλλα δε το εχω δοκιμασει ακομα στη πραξη να δω αν οντως παιζει..υπ'οψιν οτι για τα συστημενα σου αφηνουν ειδοποιητηριο μεσα στη θυριδα και οχι το δεμα, καθως απαιτει υπογραφη. μπορεις να δηλωσεις και δευτερο ατομο στο ονομα του οποιου μπορουν να στελνουν στην ιδια θυριδα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, duende είπε

αν δε κανω λαθος ειναι θυριδα μεσα στο καταστημα, το οποιο σημαινει οτι εχεις προσβαση τις ωρες που ειναι ανοιχτο. ενω η ανοιχτη ειναι εξωτερικη. η 24ωρη ειναι χωρος ξεχωριστος οπου μπαινεις με καρτα οποτε θες. τωρα τελευταια εχουν βαλει και ειδοποιηση με sms/email οταν μπαινει κατι, αλλα δε το εχω δοκιμασει ακομα στη πραξη να δω αν οντως παιζει..υπ'οψιν οτι για τα συστημενα σου αφηνουν ειδοποιητηριο μεσα στη θυριδα και οχι το δεμα, καθως απαιτει υπογραφη. μπορεις να δηλωσεις και δευτερο ατομο στο ονομα του οποιου μπορουν να στελνουν στην ιδια θυριδα

Ίσως πάρω την ανοιχτή για 6 μήνες και βλέπουμε. Σε ευχαριστώ πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συστημένο δέμα απο εξωτερικό  , παραδόθηκε σε παρακείμενο ...οδοντιατρείο δίοτι ο ταχυδρόμος είχε συννεννοηθεί με άλλους γείτονες να παραδίδει εκεί όταν λείπουν με την διαφορά οτι εγώ δεν είμαι οι...άλλοι γειτονες και δεν είχα ιδέα γιο όλο αυτό.  Μετα απο καμια 15αρια "κολασμένα" τηλέφωνα βγήκε άκρη..

Να είσαι στην δουλειά και να  σκάει "DELIVERED" μύνημα απο ebay ενώ δεν είσαι σπίτι....:shock:   ΕΛΤΑ ΑΞΙΑ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ 

 

Επεξ/σία από mellodos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mellodos είπε

Συστημένο δέμα απο εξωτερικό  , παραδόθηκε σε παρακείμενο ...οδοντιατρείο δίοτι ο ταχυδρόμος είχει συννεννοηθεί με άλλους γείτονες να παραδίδει εκεί όταν λείπουν με την διαφορά οτι εγώ δεν είμαι οι...άλλοι γειτονες και δεν είχα ιδέα γιο όλο αυτό.  Μετα απο καμια 15αρια "κολασμένα" τηλέφωνα βγήκε άκρη..

Να είσαι στην δουλειά και να  σκάει "DELIVERED" μύνημα απο ebay ενώ δεν είσαι σπίτι....:shock:   ΕΛΤΑ ΑΞΙΑ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ 

 

Μιλάμε είναι ότι χειρότερο τα ΕΛΤΑ... Δεν θα τους αφήσω όμως... Ήδη έχω πάει τρεις φορές στα κεντρικά στην αποθήκη... 

Την επόμενη φορά καταγγελία μέσα στον διευθυντή τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν καμία υποχρέωση να σε ειδοποιούν για μη συστημένα δέματα. Είναι δική σου υποχρέωση να παρέχεις ασφαλή χώρο για την εναπόθεση του φακέλου/δέματος.

Πάντως για τα συστημένα, μια ενυπόγραφη καταγγελία θα ήταν καλό να πραγματοποιηθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Δεν έχουν καμία υποχρέωση να σε ειδοποιούν για μη συστημένα δέματα. Είναι δική σου υποχρέωση να παρέχεις ασφαλή χώρο για την εναπόθεση του φακέλου/δέματος.

Πάντως για τα συστημένα, μια ενυπόγραφη καταγγελία θα ήταν καλό να πραγματοποιηθεί.

Δεν κατάλαβες... Η κυρία πετάει το χαρτί και φεύγει και στα συστημένα ενώ της είπα τρεις φορές ότι βρίσκομαι σπίτι!!! 

Δεν την νοιάζει τίποτα άστο θα την φτιάξω καλά. Έχω βάλει κάτω χαρτί μεγάλο ότι μένω στην πολυκατοικία αυτή.. Και καλά δεν έβρισκε το όνομα μου πουθενά!!!!!. 

Θα την κάνω να τα παρατήσει Η να την διώξουν, δεν έχει τρόπους και τέλος. 

Χώρο έχω το γραμματοκιβώτιο αλλά αυτη πέρα βρέχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Δεν κατάλαβες... Η κυρία πετάει το χαρτί και φεύγει και στα συστημένα ενώ της είπα τρεις φορές ότι βρίσκομαι σπίτι!!! 

Δεν την νοιάζει τίποτα άστο θα την φτιάξω καλά. Έχω βάλει κάτω χαρτί μεγάλο ότι μένω στην πολυκατοικία αυτή.. Και καλά δεν έβρισκε το όνομα μου πουθενά!!!!!. 

Θα την κάνω να τα παρατήσει Η να την διώξουν, δεν έχει τρόπους και τέλος. 

Χώρο έχω το γραμματοκιβώτιο αλλά αυτη πέρα βρέχει. 

αντίστοιχα τραβάω και εγώ εδώ στην Δυτική Αθήνα, πηγαίνω μόνος μου στην τοπική μονάδα διανομής και παραλαμβάνω τα συστημένα, ο μόνιμος ταχυδρόμος έχει βγεί στην σύνταξη με την εθελουσία που κάνουν τα ΕΛΤΑ και αραιά και που περνάει κάποιος άλλος που του πάσαραν και την περιοχή του προηγούμενου.

Επεξ/σία από KostasH3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, KostasH3 είπε

αντίστοιχα τραβάω και εγώ εδώ στην Δυτική Αθήνα, πηγαίνω μόνος μου στην τοπική μονάδα διανομής και παραλαμβάνω τα συστημένα, ο μόνιμος ταχυδρόμος έχει βγεί στην σύνταξη με την εθελουσία που κάνουν τα ΕΛΤΑ και αραιά και που περνάει κάποιος άλλος που του πάσαραν και την περιοχή του προηγούμενου.

Καλά εσένα ειναι διαφορετικό... Δεν έχει άτομα... Δεκτό. 

Εδώ μιλάμε έχουν βάλει μια υπάλληλο με αγενή συμπεριφορά, κοπροσκυλο σκέτο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/1/2021 στις 1:52 ΜΜ, fredd0 είπε

Πληρωσε για courier

Αμ θες συστημενο, αμ δε θες να πας να το παραλαβεις, αμ βασει προσφατου θεματος δε σ'αρεσε ο ταχυδρομος γιατι εκανε σχολια ... Πληρωσε DHL/UPS να στα φερνει no questions asked

Μέχρι 2κιλα θεωρείται γράμμα και είναι υποχρεωμένος να το φέρει στη διεύθυνση του παραλήπτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, cacofonix-3 είπε

Μέχρι 2κιλα θεωρείται γράμμα και είναι υποχρεωμένος να το φέρει στη διεύθυνση του παραλήπτη.

Δεν ξέρω πόσες φορές τη μέρα ανατροφοδοτούνται οι ταχυδρόμοι από το υποκατάστημα.

Ακόμη και 1-2 φορές να γίνεται αυτό, δεν είναι δυνατόν άνθρωπος να κουβαλάει γράμματα 1-2 κιλών. Αν το κάνεις αυτό επί 10 πελάτες, κατανοείς το ανέφικτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Δεν ξέρω πόσες φορές τη μέρα ανατροφοδοτούνται οι ταχυδρόμοι από το υποκατάστημα.

Ακόμη και 1-2 φορές να γίνεται αυτό, δεν είναι δυνατόν άνθρωπος να κουβαλάει γράμματα 1-2 κιλών. Αν το κάνεις αυτό επί 10 πελάτες, κατανοείς το ανέφικτο.

Εμένα σαν πελάτη γιατί πρέπει να με απασχολεί αυτό;

Ας βρουν τρόπο, δεν είναι δικό μου το πρόβλημα. Δεν πληρώνομαι εγώ ως διοικητικός ούτε ως ταχυδρόμος.

Επίσης, οι ταχυδρόμοι δεν τροφοδοτούνται από το υποκατάστημα αλλά από το Κέντρο Διαλογής.

 

Επεξ/σία από cacofonix-3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...