Προς το περιεχόμενο

[Φακός] NITECORE TIP SE από Gearbest $22.92 (~€19)


besddimo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδες, ζητησα refund και τα λεφτα εχουν μπει στο gearbest wallet. 

Εγω προφανως τα θελω πισω, δεν προκειται να αγορασω κατι απο το κωλομαγαζο ξανα. Τι κανουμε εκτος το παρακατω;

-εστειλα ηδη ενα email στο gearbest οτι θελω refund κανονικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/4/2021 στις 4:11 ΜΜ, xoldboyx είπε

παιδες, ζητησα refund και τα λεφτα εχουν μπει στο gearbest wallet. 

Εγω προφανως τα θελω πισω, δεν προκειται να αγορασω κατι απο το κωλομαγαζο ξανα. Τι κανουμε εκτος το παρακατω;

-εστειλα ηδη ενα email στο gearbest οτι θελω refund κανονικο.

Μίλα με το chat και θα ανοίξουν ticket.

Εγώ ζήτησα refund πριν απο 10 μέρες και ακόμα να μπούν στο paypal.
Στο μύνημα που μου στείλανε λένε οτι ίσως χρειαστεί μέχρι 30 μέρες....

Έχουν τα λεφτά μου πάνω απο δύο μήνες χωρίς να έχω παραλάβει τίποτα και να πρέπει να τους πρίζω για να μου δώσουν update στην παραγγελία ή τα λεφτά μου πίσω.

Απαράδεκτοι.. κωλομάγαζο του κερατά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimigar είπε

Aliexpress:   19,76€, και με κουπόνι LUCKY42 (νέος λογαριασμός)  15,95€

https://de.aliexpress.com/item/4001217793930.html

Απο οτι καταλαβαινω ειναι αξιοπιστος ο πωλητης και στελνει απο Κινα. Αν δεν υπαρχει revolut, πως μπορει να γινει με ασφαλεια η πληρωμη; Ισως με alipay;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, iageogr είπε

Απο οτι καταλαβαινω ειναι αξιοπιστος ο πωλητης και στελνει απο Κινα. Αν δεν υπαρχει revolut, πως μπορει να γινει με ασφαλεια η πληρωμη; Ισως με alipay;

 

40 λεπτά πριν, xoldboyx είπε

τους ζαλισα τα@@ρια και πηα full refund.

επειδη δεν εχω ψωνισει απο alixpress, κατι που πρεπει να προσεξουμε πριν την αγορα;

Η πληρωμή μέσω AliExpress είναι εγγύηση. Σαν να πληρώνεις με PayPal. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, black66.gr είπε

 

Η πληρωμή μέσω AliExpress είναι εγγύηση. Σαν να πληρώνεις με PayPal. 

Καμία σχέση με Paypal δεν έχει. Από φέτος το AliExpress σε dispute υποστηρίζει τους πωλητές του και σου ζητάει ένα κάρο αποδεικτικά που στην ουσία δεν υπάρχουν οπότε δύσκολα κερδίζεις dispute πλέον .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Damned7 είπε

Καμία σχέση με Paypal δεν έχει. Από φέτος το AliExpress σε dispute υποστηρίζει τους πωλητές του και σου ζητάει ένα κάρο αποδεικτικά που στην ουσία δεν υπάρχουν οπότε δύσκολα κερδίζεις dispute πλέον .

Μπορεις να το αναλυσεις περισσοτερο; Εννοεις στη περιπτωση που εχεις πληρωσει στο aliexpress με καρτα visa/mastercard και παρουσιαζετε προβλημα (δεν ελαβες το δεμα ή δεν ηταν το αντικειμενο οπως περιγραφηκε στην πωληση) τοτε παιρνει το aliexpress το μερος τον πωλητων;

Επισης ηθελα να ρωτησω καποια γνωμη για το AliExpress Standard Shipping;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Damned7 είπε

Καμία σχέση με Paypal δεν έχει. Από φέτος το AliExpress σε dispute υποστηρίζει τους πωλητές του και σου ζητάει ένα κάρο αποδεικτικά που στην ουσία δεν υπάρχουν οπότε δύσκολα κερδίζεις dispute πλέον .

Έχω πάρει ήδη μέσα στο 2021 δυο refund (μικροποσά βέβαια των 5 και 7 ευρώ) σε dispute που έκανα, επειδή πέρασε ο χρόνος παράδοσης και δεν παρέλαβα τις παραγγελίες μου ακόμα.

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Banggood τον έχει βγάλει σε flash sale:

https://www.banggood.com/NITECORE-TIP-SE-700LM-P8-Dual-Light-LED-Keychain-Flashlight-Type-C-Rechargeable-QC-Every-Day-Carry-Mini-Torch-p-1733014.html?rmmds=flashdeals&cur_warehouse=CN&ID=6287830

Από Κίνα στα 20,11€ με μεταφορικά Priority Direct Mail 3,79€. Σύνολο 24,08€

Μαζί δίνει δώρο και τον φακό XANES® 295 2 Modes LED Flashlight + Violet UV Flashlight και περιλαμβάνει και 1 μπαταρία 18650

https://www.banggood.com/XANES-295-2-Modes-LED-Flashlight-Violet-UV-Flashlight-Fluorescence-Detection-Light-Zoomable-Work-Lamp-p-1559547.html?cur_warehouse=CN

 

Όποιος βιάζεται μπορεί να τον παραγγείλει από Τσεχία και να παραλάβει σε μία εβομάδα:

https://www.banggood.com/NITECORE-TIP-SE-700LM-P8-Dual-Light-LED-Keychain-Flashlight-Type-C-Rechargeable-QC-Every-Day-Carry-Mini-Torch-p-1733014.html?rmmds=flashdeals&cur_warehouse=CZ&ID=6287830

Από Τσεχία 23,48€ με μεταφορικά EU Priority Mail 4,98€. Σύνολο 28,46€

Μαζί δίνει δώρο και τον φακό XANES 1102 L2 5Modes 1600 Lumens, ο οποίος είναι επαναφορτιζόμενος, μέσω usb.

https://www.banggood.com/XANES-1102-L2-5Modes-1600-Lumens-USB-Rechargeable-Camping-Hunting-LED-Flashlight-18650-Flashlight-Led-Flashlight-18650-Flashlight-Torch-p-1352128.html?cur_warehouse=CZ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gg. πηραμε το refund απο τον ενα κινεζο και το κατεθεσαμε στον αλλο κινεζο+δωρο εξτρα φακουδακι για δωρο.

Αυτο που κραταμε ειναι οτι ΜΑΚΡΥΑ απο gearbest.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...