Προς το περιεχόμενο

Godzilla vs. Kong (2021)


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τόλμησα και εγώ να δω το Godzilla vs. Kong (2021)

Δυο πράγματα έχω να πω…

Νο1 γιατί ρε παιδιά πάλι βάζετε δυο 13χρονα μικρομέγαλα να τρυπώσουν σε απόρρητες εγκαταστάσεις και ένα 5 χρόνο «να σώσουν» τον κόσμο;

Έλεος πραγματικά…

Νο2 στην μια ώρα γλάρωσα… ούτε βαλεριάνα να ήταν η άτιμη η ταινία…

Το τέλος δεν χρειάζεται να μου το πείτε… μπορώ να το μαντέψω…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως η μοναδική χαρακτήρας από την ανθρώπινη πλευρά που είχε νόημα. ΑΝ κ έπρεπε να είχαν δώσει λίγο παραπάνω backstory του τι έγινε στο Skull Island με την φυλή των εκεί ιθαγενών, κ να μη τα μαθαίναμε όλα μόνο μέσα από διαλόγους τρίτων χαρακτήρων ( κάτι που έχει γίνει κ στις άλλες ταινίες )

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αδυνατο σημειο της ταινιας για εμενα ειναι οτι το ανθρωπινο στοιχειο και το δραμα δεν ειχε και καποιο ιδαιτερο νοημα και συνοχη.

Απο μαχες τερατων ειχε παραπανω απο οσο θα ηθελα και δεν νομιζω οτι ηταν και τοσο καλης ποιοτητας.

Βλεπεται παντως η ταινια δεν ειναι σκουπιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα χθες. Όπως όλες τις ταινίες από το συγκεκριμένο σύμπαν, την απόλαυσα. Εντάξει δεν άφησε ούτε ένα κλισέ απέξω αλλά προσωπικά δεν βαρέθηκα καθόλου. Κάποιες σκηνές ήταν απίστευτα εντυπωσιακές. Αξίζει να την δείτε από καλό rip, θα σας αποζημιώσει. Ειδικά σε κάποια κοντινά του Kong έπαιρνε άριστα. Χαίρομαι που επιτέλους βάλανε μάχη και την ημέρα. Επίσης οι μάχες στο Hong Kong με τα neon τριγύρω μου άρεσε πολύ. Κάθε μήνα να βγάζουν τέτοιες ταινίες δεν έχω πρόβλημα. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το ειδα  κ εγω χθες. μετα το μετριο Skull Island και την αθλιοτητα King of the Monsters, εδω ειχαμε μεγαλη βελτιωση πολυ καλυτερες μαχες κ πιο καθαρες κ σαφεστατα καλυτερη σκηνοθεσια.
Δε πλησιαζει βεβαια το πρωτο που νομιζω ειναι το καλυτερο της τετραλογίας αλλα σε σχεση με τις αλλες δυο, ναι μεγαλη βελτιωση σε ολα.

Για αλλη μια φορα βεβαια  οι ανθρωποι ειναι απαραδεκτα γραμμένοι κ παιγμενοι. Οκ, ολοι για τα τερατα κ τις μαχες τις βλεπουμε τις ταινιες αλλα τα ενδιαμεσα κενα θα ηταν καλο να εχουν μια ουσια, συνοχη και ποιότητα. εδω το επίπεδο ειναι μόνιμα σε επίπεδα sharknado (και πολλα λέω!).
Επίσης, δε ξερω τι νομίζει ο κόσμος αλλα η Millie Brown ειναι τραγικη οπου κ να την εχω δει μετα το Stranger Things, την λες κ την νεα Kristen Stewart...
Μονο η πιτσιρικα η Kaylee Hottle εδειξε καποιο ταλεντο κ επαγγελματισμο.

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι αμερικανοι θελουν να φτιαξουν οικογενειακη ταινια με μαχες τερατων. και εκει χανουν την μπαλα.

let me guess, χωρις να εχω δει την ταινια. το κοριτσακι που  παιζει στην ταινια, ο χαρακτηρας της εχει καποιο ιατρικο προβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

6 λεπτά πριν, KilliK είπε

οι αμερικανοι θελουν να φτιαξουν οικογενειακη ταινια με μαχες τερατων. και εκει χανουν την μπαλα.

let me guess, χωρις να εχω δει την ταινια. το κοριτσακι που  παιζει στην ταινια, ο χαρακτηρας της εχει καποιο ιατρικο προβλημα;

Ναι ....ακοης ....απο που το συμπεραινεις αυτο;

Οι οικογενειες συνιστουν τα μεγαλα εσοδα για την εταιρια οχι το 5% που θελουν να δουν 120 λεπτα cgi μαχες τερατων.

Να κανω και μια ερωτηση το πρωτο godzilla 1998 γιατι τρωει τοση απαξιωση; Εμενα μου αρεσει 😔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Millie Bobby Brown σε 3 ταινιες ολες κι ολες εχει παιξει και οι 2 ειναι με τερατα οπου το γραψιμο των χαρακτηρων ειναι ανυπαρκτο τι να κανει δηλαδη give her a break..Στο Enola Holmes  ηταν μια χαρα ΙΜΟ.Μενει να δουμε αν θα μπορεσει να κανει το περασμα απο child σε adult ρολους καθως ειναι πολλοι/ες που δεν τα καταφεραν

22 λεπτά πριν, Dharma108 είπε

 

Να κανω και μια ερωτηση το πρωτο godzilla 1998 γιατι τρωει τοση απαξιωση; Εμενα μου αρεσει 😔

Το πρωτο ειναι απο το 1954 ;) 

Αυτο που μου αρεσει στην ταινια του Emmerich (1998) ειναι ο ιδιος ο godzilla πολυ πιο ωραιος απο τον τωρινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mecanomecano είπε

Το πρωτο ειναι απο το 1954 ;) 

Αυτο που μου αρεσει στην ταινια του Emmerich (1998) ειναι ο ιδιος ο godzilla πολυ πιο ωραιος απο τον τωρινο

Ναι εχεις δικιο αλλα δεν το εχω δει ετσι και αλλιως.

Και πιο ωραιο το τερας και το ανθρωπινο στοιχειο συμπαθητικο με τον reno.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Dharma108 είπε

 

Ναι ....ακοης ....απο που το συμπεραινεις αυτο;

Οι οικογενειες συνιστουν τα μεγαλα εσοδα για την εταιρια οχι το 5% που θελουν να δουν 120 λεπτα cgi μαχες τερατων.

Να κανω και μια ερωτηση το πρωτο godzilla 1998 γιατι τρωει τοση απαξιωση; Εμενα μου αρεσει 😔

ε αμερικανικο script writing 101. Παντα το παιδι θα εχει καποιο ιατρικο θεμα, ακομη και στις πιο σοβαρες ταινιες.

ναι, ενταξει, αλλα μια pg13 ταινια δεν χρειαζεται να ναι παντα οικογενειακη για να  εχει ενδιαφερον και να τραβηξει το κοινο. Υπηρχε οικογενειακο δραμα στο Jurassic Park? στο Robin Hood: Prince of Thieves? Dumb and Dumberer?

δεν ειναι κακη η ταινια του 98, απλως δεν ειναι καλη Godzilla ταινια, τουλαχιστον για τους φανς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που δεν εχω δει το προηγουμενο (KoM) χρειαζεται?

Θα καταλαβαινω τι γινεται σε αυτο? Μην εχει κανα περιπλοκο σεναριο και δε το πιασω, γιατι τερατα οικογενειες αμεα κλπ για να συνδιαστουν θελει ....τεχνη οχι αστεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...