Προς το περιεχόμενο

<ΚΑΝΤΙΝΑ>


Amy85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, DimosthenisG είπε

Ρε παιδιά μόνο εγώ κατάλαβα ότι θέλει να πουλάει σφολιατες και ζυμαρια κατεψυγμένα και όχι ετοιμα και ζεστά?

 

Ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πληρώνεις ενοίκιο για κάθε λαϊκή ανά ημερα.. κάποτε προ κρισης θυμάμαι έναν με καντίνα έπαιρνε τον δίσκο καφενείου φορτωμένο(καφέδες σάντουιτς) και έκανε πάνω κάτω φωνάζοντας στην λαϊκή(κατά κύριο λόγο απευθυνόταν στους εμπόρους).μεσημέρι το γυρναγε σε μπύρες κ καλαμάκια- σουβλάκια .

[spoiler]δεν θα ασχολιομουν με λαϊκή αλλά με αδεια σε παζάρια/πανηγύρια εκκλησιών κτλ αν έχεις βύσμα στον δήμο σου.. Γενικότερα ελπίζω κάποτε να σταματήσουν οι λαϊκές σε κάθε γωνιά από μία κ ανά είδος(βιολογικές /χωρίς μεσάζοντες ,ρούχα κτλ). Όλοι παραγωγοί το παίζουν αλλά φορτώνουν από λαχαναγορά [/spoiler]

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι εντός Θεσσαλονίκης , επειδή θα γίνουν αλλαγές στις λαικές ( όχι πια στους δρόμους , αλλά σε διαμορφομένους χώρους κλπ ) δεν είναι κακή ιδέα , απλά δεν είναι είδος που έχει ψηλή ζήτηση στη λαική. Λόγω καραντίνας δεν θα βρεις πελάτες που θα φάνε στα όρθια. Αυτά από μένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SchinasN είπε

Αν είναι εντός Θεσσαλονίκης , επειδή θα γίνουν αλλαγές στις λαικές ( όχι πια στους δρόμους , αλλά σε διαμορφομένους χώρους κλπ ) δεν είναι κακή ιδέα , απλά δεν είναι είδος που έχει ψηλή ζήτηση στη λαική. Λόγω καραντίνας δεν θα βρεις πελάτες που θα φάνε στα όρθια. Αυτά από μένα

Αυτό ποτέ θα αλλάξει στη Θεσσαλονίκη? Έχεις πληροφορίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DimosthenisG είπε

Αυτό ποτέ θα αλλάξει στη Θεσσαλονίκη? Έχεις πληροφορίες?

όχι μόνο από τα ΜΜΕ , ότι άρθρα έχουν βγει τα τελευταία 10 χρόνια. Το πιο δύσκολο κομάτι είναι η αποδοχή των επαγγελματιών και επίσης δύσκολο η διαμόρφωση χώρων , οπότε καταργείται η αλλαγή μέρους καθημερινά και μαζεύουν σε συγκεκριμένο μέρος. Για μένα πρέπει να γίνει , γιατί το Σάββατο κλείνει η Καραμανλή από ανεγκέφαλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Amy85 είπε

Ποια Η Γνώμη σας για καντινα με σφολιατικα ήδη στη λαϊκή; θα γίνει μεταβίβαση άδειας λαϊκής κ σκέφτομαι το συγκεκριμένο είδος κ θέλω πολύ την γνώμη σας 

Δεν νομίζω να αξίζει, ποιος θα πάρει κατεψυγμένη σφολιάτα που θα έχεις κρατήσει "ζεστή" για αρκετή ώρα;  Μην ξεχνάς ότι κοντά ή ακόμα και μέσα στην λαϊκή υπάρχουν φούρνοι.

Οι ώρες που θα πουλάς θα είναι πρωινές μετά τις 11 όλοι σκέφτονται το μεσημεριανό.

Επίσης όποιος θα πάρει σφολιάτα θα χρειαστεί και ψωμί για το μεσημέρι, με λίγα λόγια θα τα πάρει όλα μαζί από τον φούρνο της γειτονιάς του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα τα πρώτα δέκα ποστ.

 

Εγώ έχω να προτείνω ΚΑΛΑΜΑΚΙΑ χοιρινό ή / και κοτόπουλο, και ψωμάκια χθεσινά στα κάρβουνα, λεμονάκια άντε και κάνα αναψυκτικό/μπύρα/νερό. Δε λείπει η τυρόπιτα σε κανέναν πιστεύω. Η μυρωδιά ενός καλού καλαμακιού κοτόπουλο όμως, φρεσκοψημμένου στα κάρβουνα ξέρω γω..

 

Συμβουλή μου. Και το παλεύω και ως πεσκετέριαν να ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου γιατί δεν βάζεις hot dog, βραστά λουκάνικα μόνο όχι ψητά. Και θα βγάζει την μυρωδιά που θα τραβάει τον άλλον και είναι εύκολα στο να τα φτάξεις και θα είναι οικονομικά για κάποιον που δεν θέλει να δώσει 2,5€ για σουβλάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θεμα δεν ειναι τι θα βάλει, αυτο θα το δει και μόνος του, θα του το πουν και οι γύρω γύρω.

Το θεμα είναι οτι αφου εχει την αδεια και την όρεξη να ξυπνάει στις 4 την νυχτα και εχει και το κέφι για την δουλειά αυτη, (οπως και για καθε δουλειά άλλωστε), τοτε ένα καλό μεροκάματο σίγουρα θα έρθει.

 

Επεξ/σία από NikosKallithea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Εγώ έχω να προτείνω ΚΑΛΑΜΑΚΙΑ χοιρινό ή / και κοτόπουλο,

 

1 ώρα πριν, StamTheMan είπε

Σουβλακια θες να πεις ;)

Έλα πάμε ξύλο Αθήνα Θεσσαλονίκη για το σουβλάκι/καλαμάκι 😂

tenor.gif.f2c2b2deaf9cea2f5aa0c2a3cf84500d.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, *Kopanos* είπε

 

Έλα πάμε ξύλο Αθήνα Θεσσαλονίκη για το σουβλάκι/καλαμάκι 😂

tenor.gif.f2c2b2deaf9cea2f5aa0c2a3cf84500d.gif

Δες το avatar μου :P

Ξερεις παιζει και η υπολοιπη Ελλαδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...