Προς το περιεχόμενο

Ενοικιο με χαμηλο μισθο παρτ ταιμ


Vigilante1319

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, phanispal είπε

Don't feed the trolls...

να έχεις το θάρρος της άποψης/γνώμης να τα κατονομάζεις αυτά που αποκαλείς trolls

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Λεμε για διαθέσιμα 180€ ,ενοίκιο κλπ και φτάσαμε στο δικό μας σπίτι και γονείς απο πίσω και μισθό 1500€

Οκ....

 

Το θέμα του νήματος "καταρρίφθηκε" οπότε συζητάμε για διαβίωση με υψηλότερα ποσά. 😅

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/1/2021 στις 9:05 ΜΜ, Vigilante1319 είπε

Και απλα το να γυρνας σπιτι και να εισαι  μονος σου και να εχεις την ηρεμια σου ειναι ενα πολυ γλυκο αισθημα. Τελοςπαντων ευχαριστω ολους για τις απαντησεις.

Ποσο συμπασχω να ξερες... Μονο οσοι βιωνουν το ιδιο θα σε καταλαβουν. Δυστυχως δεν γινεται αλλιως..

Κανεις υπομονη,μαζευεις 💰(ειτε παρτ ταιμ ειτε ακομα καλυτερα φουλ ταιμ δουλεια) και πας με συγκατοικο-κους να μεινετε μαζί ή ( λογο της ανισορροπίας οικονομικων κλπ στην Ελλαδα ) να φυγεις για εξωτερικο. Καλη τυχη.

.😂😋

 

 

Επεξ/σία από Joanna000
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/1/2021 στις 6:33 ΜΜ, Vigilante1319 είπε

Λιγο ανοητη ερωτηση το ξερω αλλα

καταποσο υπαρχει περιπτωση καποιος να μπορει να νοικιασει ενα διαμερισμα σε παρτ τιμε δουλεια με τις βασικες αναγκες. Υπαρχει ενα μικρο αποθεμα στην ακρη για  εξτρα βοηθημα στην αρχη.

Οχι.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητάς γνώμες για κάτι που είναι πρακτικά αδύνατο και το μόνο που θα πετύχεις, αν μιλάς σοβαρά, είναι να διαλύσεις την ψυχολογία σου, όταν θα πρέπει να σκέφτεσαι καθημερινά αν σε παίρνει να ανάψεις μια σόμπα για να ζεσταθείς, ή να ζεστάνεις το νερό για να κάνεις μπάνιο. Κατά τη γνώμη μου, για να μπορείς να ζεις αξιοπρεπώς, για να μην τρως ο,τι φτηνότερο υπάρχει, για να μπορείς να φτιάξεις κάτι που θα σου χαλάσει, για να μείνεις σε μια περιοχή που θα αισθάνεσαι λίγο πιο ασφαλής, πρέπει να έχεις μια κανονική δουλειά, ή δύο part-time. To πού ζούμε και το πώς έχει άμεση σχέση με την υγεία μας. Και την ψυχική, αλλά και τη σωματική, μακροπρόθεσμα. Όχι, δεν ζεις αυτόνομα έχοντας μόνο μια part-time δουλειά. Νομίζεις ότι ζεις και είναι θέμα ωριμότητας να το καταλάβεις και να πράξεις ανάλογα. Και 5000 να έχεις απόθεμα, μέσα σε ελάχιστους μήνες θα έχει τελειώσει, από τις ανάγκες που θα προκύψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 28/01/2021 at 09:24, ikorolis said:

άρα θα έλεγα ότι θα πρέπει να έχεις μισθό 1.500 ευρώ τουλάχιστον και σπίτι δικό σου για να ζεις αξιοπρεπώς και να μην είσαι μέσα στην μιζέρια/κλάψα

Τουλάχιστον 1500€ και δικό σου σπίτι για να μην είσαι μέσα στην κλάψα? 

Πολύ εύκολα κλαίτε ρε παιδιά! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, NickTG είπε

Τουλάχιστον 1500€ και δικό σου σπίτι για να μην είσαι μέσα στην κλάψα? 

Πολύ εύκολα κλαίτε ρε παιδιά! 

Να με συγχωρείς φίλε μου εγώ δεν είμαι ούτε μέσα στην μιζέρια ούτε μέσα στην κλάψα

απλά μιλάω ρεαλιστικά βάση της πραγματικής ζωής

και φυσικά βάση αυτών που έγραψε ο φίλος που άνοιξε αυτό το θέμα το οποίο αφορά 4ώρη εργασία με τον ανάλογο μισθό.

εμένα δεν με αφορά φυσικά καθώς εγώ είμαι 8ώρη εργασία (πλήρης απασχόληση)

σπίτι δικό μου έχω , επίσης και η κοπέλα μου

πολύ καλό μισθό έχω , επίσης και η κοπέλα μου (στην ίδια πολυεθνική εταιρεία/οργανισμό δουλεύουμε)

για 3 ανθρώπους και 2 κατοικίδια (γατιά)

μια χαρά είμαστε.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεξάρτητα από το ότι δεν βγαίνει να ζεις με part time μισθό και να ψάχνεις σπίτι, δεν ΠΡΈΠΕΙ κάποια στιγμή ένας ενήλικος να ανεξαρτητοποιηθει από τους γονείς και να μείνει μόνος;;;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, mary είπε

Ανεξάρτητα από το ότι δεν βγαίνει να ζεις με part time μισθό και να ψάχνεις σπίτι, δεν ΠΡΈΠΕΙ κάποια στιγμή ένας ενήλικος να ανεξαρτητοποιηθει από τους γονείς και να μείνει μόνος;;;

πρέπει αλλά αν δε μπορεί τι να κάνει; Να πάει να στήσει μια σκηνή για να λέει ότι είναι ανεξάρτητος;

Επεξ/σία από Bitbit
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Bitbit είπε

πρέπει αλλά αν δε μπορεί τι να κάνει; Να πάει να στήσει μια σκηνή για να λέει ότι είναι ανεξάρτητος;

Στη χειρότερη ναι.

Ενώ έτσι όπως πάει, ο/η τάδε στα 50 θα είναι ένα κακομαθημένο παιδί που δεν μπορεί να συγκατοικησει ούτε με τον άνθρωπο που γουστάρει και δεν ξέρει να διαχειρίζεται το χρήμα.

 

Αλλά τι λέω! Οι μισοί 30χρονοι έτσι είναι!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, phanispal είπε

Εν τω μεταξύ ο άνθρωπος ακόμα δεν έχει απαντήσει αν θα έχει βοήθεια από κάπου αν χρειαστεί.

Αν το επιχειρήσει μόνο ο Θεός θα μπορέσει να τον βοηθήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...