Προς το περιεχόμενο

Θέλω την γνώμη σας και την βοήθεια σας(πιθανή απάτη)


stamatisloukas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στη παρέα. Πρώτη φορά γράφω στο forum και δεν ξέρω πολλά από αυτά. Χθες λοιπόν είδα μια αγγελία σε ένα άλλο site αγοραπωλησιών (παρόμοιο με αυτο) ενός προϊόντος σε πολύ προσιτή τιμή σε σχέση με την υπόλοιπη αγορά. Λέω ας το δοκιμάσω. Παίρνω τηλ. και όλα καλά, εντωμεταξύ είδα την ίδια αγγελία σε άλλο 3ο site με διαφορά 160€. Φαινόταν πολύ legit γιατι είχε πολλές φωτο, καλη ανάλυση και φαινόταν το προϊόν από διαφορετικές γωνιες με το κουτί του. Τέλος πάντων μετά από πολύ συζήτηση του έστειλα τα στοιχεία μου και μου στέλνει φωτο απόκομμα από ΕΛΤΑ και αριθμο λογαριασμό για την κατάθεση. Επιτόπου έκανα μεταφορά από internet banking το ποσο που ζητησε. Μου φάνηκε περίεργο που εστειλε το δέμα πριν την κατάθεση. Όλα αυτά μέχρι τώρα που είπα έγιναν χθες. Εντωμεταξύ του είχα στείλει και από άλλη συσκευή μήνυμα γιατί την πρώτη φορά αργησε να απαντήσει. Μαλλον θεωρησε ότι είμαι διαφορετικό ατομο, γιατί σήμερα το πρωί μου απάντησε ότι είναι διαθέσιμο!! Τον πήρα τηλ από άλλο αριθμό και έκανα διαφορετική φωνή και έκανε σαν να μην είχε πουληθει... Μέχρι στιγμής ο αριθμός αποστολής από το απόκομμα ελτα που μου εστειλε δεν βγάζει αποτελέσματα... Σκέφτομαι παρα πολλά πιθανά σενάρια και τα περισσότερα δεν μου αρέσουν καθόλου. Τι μπορώ να κάνω και σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο; Απλά περιμένω να δω αν μου έρθει το δέμα; Για διευκρινήσεις στη συζήτηση μας ρωτήστε ελεύθερα. Επισης δεν βρήκα αγγελία του εδω σε αυτό το site. Μου συστήθηκε ως Παναγιώτης Καψάλης. Θα σας κρατάω ενήμερους για τυχόν εξελίξεις. 

Επεξ/σία από stamatisloukas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε λυπήσω αλλά τα λεφτά μάλλον τα έχασες, ελπίζω να μην είναι μεγάλο ποσό. 

Ποτέ δεν κάνουμε κατάθεση σε αγνώστους και μάλιστα χωρίς να έχουν πολλές αξιολογήσεις.

Δες το σαν μάθημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

160ε για ισως ενα πολυ σημαντικο μαθημα, δεν πειραζει, θα γλυτωσεις αλλα στο μελλον.

160€ διαφορά λέει , κάτι μου λέει ότι έχασε πολύ περισσότερα δυστυχώς .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για κάποιους είναι το νοικι του μήνα τα λεφτά αυτά... ξέρετε αν μπορώ να κινηθώ νομικά; Κι αν ναι ποιες είναι οι επιλογές μου;

Θα περιμένω να δω αν ερθει ποτε δέμα και αν περιέχει το προϊόν. Είπε το έστειλε με άμεση παράδοση αρα αν δεν έρθει μέχρι Τρίτη πέταξε το πουλακι...

Επεξ/σία από stamatisloukas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, dispi είπε

160€ διαφορά λέει , κάτι μου λέει ότι έχασε πολύ περισσότερα δυστυχώς .

Δικιο εχεις αλλα και παλι δεν θα αλλαξει κατι.

Μόλις τώρα, stamatisloukas είπε

Για κάποιους είναι το νοικι του μήνα τα λεφτά αυτά... ξέρετε αν μπορώ να κινηθώ νομικά; Κι αν ναι ποιες είναι οι επιλογές μου;

Θα περιμένω να δω αν ερθει ποτε δέμα και αν περιέχει το προϊόν. Είπε το έστειλε με άμεση παράδοση αρα αν δεν έρθει μέχρι Τρίτη πάει...

Μηνυση και ο θεος βοηθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι εχω μερος της ευθύνης.. και συνήθως προσέχω σε αυτά... παραενθουσιαστηκα και δεν πρόσεξα 

Θα πουλήσω ps4 και smartwatch αφου ετσι κι αλλιώς δεν τα χρησιμοποιώ να καλύψω το κενό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stamatisloukas είπε

Η αλήθεια είναι εχω μερος της ευθύνης.. και συνήθως προσέχω σε αυτά... παραενθουσιαστηκα και δεν πρόσεξα 

Θα πουλήσω ps4 και smartwatch αφου ετσι κι αλλιώς δεν τα χρησιμοποιώ να καλύψω το κενό...

και δίωξη ηλ εγκλήματος αφού είναι αγορά μέσω Internet. στείλε email με όσες πληροφορίες έχεις, αλλά να έχεις βάσιμες υποψίες όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον έκανα να ομολογήσει μεσω μηνυμάτων... έχω και μπόλικα αποδεικτικά στοιχεία και βέβαια στην κλήση που κάναμε με την αλλαγμένη φωνή μου το έχω βίντεο και το ξέρει... του είπα να μου βάλει τα λεφτά αλλιως θα κάνω μήνυση. Εχω και σκρινσοτ ολόκληρη την συνομιλία μας. Είπε θα τα βάλει τωρα θα δείξει... βέβαια δεν ξέρω αν είναι το πραγματικό του όνομα αυτο 

Ευχαριστώ πολύ που ασχοληθήκατε με το πρόβλημά μου έστω για 1 λεπτό... παρεμπιπτόντως έβαλα ήδη αγγελία για το watch gt 2 αν ενδιαφέρεται κάποιος και σε λίγες μέρες για το ps4 slim 1tb.

Όταν περάσει λιγος καιρός θα σας ανεβάσω φωτο τις αγγελίες που είχε, το βιντεακι εννοειται και λίγο από την συνομιλία στο viber για παράδειγμα προς αποφυγή και οποιος θελει είναι ελεύθερος να γελάσει δεν κρίνω. Λολ

Επεξ/σία από stamatisloukas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...