Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft αύξησε την τιμή της Xbox Live Gold συνδρομής και στη συνέχεια την πήρε πίσω


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως η κίνηση αυτή δεν είναι υγιείς οικονομική πολιτική και ας έκανε πίσω η MS.

Μήπως μετά τα δισεκατομμύρια που ξόδεψε για το xbox, ζητάνε άμεσα κέρδη?  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

6 ώρες πριν, panoskir είπε

Έτσι δουλεύουν σωστά τα πράγματα στον κόσμο, κάνει μια μ@λ@κια μια εταιρία ,τρωει κράξιμο την παίρνει πίσω.Τα καλά της ελεύθερης αγοράς.

Εάν επέμεινε στην αύξηση θα έστελνε τεράστιο αριθμό χρηστων στην SONY.

Το προιον σου το θεωρω ακριβό πάω στον δίπλα...

εξωτερικο γιατι ελλαδα παιζεθ για το κραξιμο να φας και μήνυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Exodia The Forbidden One είπε

εξωτερικο γιατι ελλαδα παιζεθ για το κραξιμο να φας και μήνυση

εξαρταται το κραξιμο.

ειμαι σιγουρος οτι ξερεις το WISΗ, online shop.

ε, τωρα αν εσυ αγορασεις το νεο apple watch για 15 ευρω δεν φανταζομαι να εχεις μεγαλες προσδοκιες.

4 ώρες πριν, Eloy είπε

Μισό λεπτό να ανακεφαλαιώσουμε... Θέλετε να πείτε οτι μια εταιρεία σαν την MS, που για να γίνει μια αλλαγή  ή να παρθεί μια απόφαση απαιτεί συμβούλια επι συμβουλίων, το έχουν μελετήσει και το έχουν τρέξει σε δεκάδες πιθανά σενάρια αντιδράσεων,  αύξησε την τιμή της συνδρομής σαν κάποιος καταλάθος να πάτησε ένα κουμπί με τον αγκώνα του, , το ανακοίνωσε, είδε τις αντιδράσεις του κόσμου (τις οποίες προφανώς θα περίμενε κι ο πιό άσχετος) και σε λίγες ώρες το πήρε πίσω ?

Ρε πάτε καλά ???  Τι είναι η MS, περίπτερο που κόλλησε λάθος τιμή στο φραπέ ? Ας σκεφτούμε καλύτερα σε τι μπορεί να αποσκοπούσε αυτό το δόλωμα, ή απο πού ήθελε να αποσπάσει - ή να εστιάσει - την προσοχή.....

πολλες φορες το ποπολο δεν ειναι ετοιμο να ακουσει την αληθεια.

οποτε μην ζοριζεσαι αδικα.

αστους να πιστευουνε οτι πιεσανε την Microsoft και τα πηρε πισω.

βεβαια παιζει αυτοι που τα λενε αυτα  να μην εχουνε καν κονσολα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Makatsoras είπε

εξαρταται το κραξιμο.

ειμαι σιγουρος οτι ξερεις το WISΗ, online shop.

 

βλεπε τι εγινε πχ με γνωστη αλυσίδα  και το PCsteps λες και δεν ξεραμε ολοι οτι τα εν λογο πισι ειναι ΓΤΠ

Επεξ/σία από Exodia The Forbidden One
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, panoskir said:

Δεν κατάλαβα, εννοείς ότι η Nintendo διαμορφώνει ;ή πρέπει να διαμορφώσει την οικονομική της πολιτική με βάση τον ελληνικό βασικό μισθό ;  Interesting...

Και γιατί να μην την διαμορφώσει με βάση τον βασικό μισθό Νιγηρίας;Μου φαίνεται καλύτερο. 

Φίλε μου οι προτάσεις σου με βρίσκουν ακρως σύμφωνο! Δείχνεις ότι δεν σκέφτεσαι μικροσκοπικά και εγωιστικά, αλλά αλτρουιστικα. Γιατί άλλωστε να μην μπορούν και οι άνθρωποι με μικροτερο εισόδημα να μην απολαμβάνουν αγαθά που απολαμβάνει ο Ιάπωνας. Ή ακομα καλυτερα και για εμας τους Έλληνες (τους πολλούς που βιώνουν την λιτότητα και οχι τους προυχους που ούτως η άλλως μπορούν να διαθέσουν το ακριβό αντίτιμο που ζητάνε). 

 

Μακάρι περισσότεροι να σκέφτονταν και τον διπλανό τους όπως εσύ! 

 

Αλλά όπου υπάρχει ένας, υπάρχει ελπίδα. 

👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα σχόλια μόνιμα εδώ (και γενικά στα ελληνικά μέσα) είναι απόδειξη γιατί δε θέλω να έχω αλληλεπίδραση με οποιονδήποτε Έλληνα gamer πέρα από ελάχιστες εξαιρέσεις. Αγενεστατοι, δε σέβονται τπτ ούτε τον αρθρογράφο που ξέρει μάλιστα πολλά παραπάνω από αυτούς, βαμμένοι μπλε - πράσινοι - κόκκινοι, κακοήθης σαν τα κύτταρα του καρκίνου αλλά και με με την κανονική κοινωνική σημασία της λέξεως. Για αυτό κάτι Μπούρτζοβλαχοι σα τους ξεπακεταρηδες έχουν επιτυχία και views.

Επεξ/σία από ioannisdenton
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ioannisdenton είπε

Τα σχόλια μόνιμα εδώ (και γενικά στα ελληνικά μέσα) είναι απόδειξη γιατί δε θέλω να έχω αλληλεπίδραση με οποιονδήποτε Έλληνα gamer πέρα από ελάχιστες εξαιρέσεις. Αγενεστατοι, δε σέβονται τπτ ούτε τον αρθρογράφο που ξέρει μάλιστα πολλά παραπάνω από αυτούς, βαμμένοι μπλε - πράσινοι - κόκκινοι, κακοήθης σαν τα κύτταρα του καρκίνου αλλά και με με την κανονική κοινωνική σημασία της λέξεως. Για αυτό κάτι Μπούρτζοβλαχοι σα τους ξεπακεταρηδες έχουν επιτυχία και views.

νταξ μωρε, ολα καλα.

μην αγχωνεσαι. Ολα τριγυρω αλλαζουνε και ολα τα ιδια μενουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, ioannisdenton said:

Τα σχόλια μόνιμα εδώ (και γενικά στα ελληνικά μέσα) είναι απόδειξη γιατί δε θέλω να έχω αλληλεπίδραση με οποιονδήποτε Έλληνα gamer πέρα από ελάχιστες εξαιρέσεις. Αγενεστατοι, δε σέβονται τπτ ούτε τον αρθρογράφο που ξέρει μάλιστα πολλά παραπάνω από αυτούς, βαμμένοι μπλε - πράσινοι - κόκκινοι, κακοήθης σαν τα κύτταρα του καρκίνου αλλά και με με την κανονική κοινωνική σημασία της λέξεως. Για αυτό κάτι Μπούρτζοβλαχοι σα τους ξεπακεταρηδες έχουν επιτυχία και views.

Εννοείται! 

Δεν είναι εκλεπτυσμένοι σαν τους αλλοδαπούς gamers που στέλνουν Death threats οταν αργούν να βγάλουν το παιχνίδι που θέλουν ή όταν βάζουν στο σενάριο κάτι που τους χάλασε. 

Ούτε υπεράνω σαν αυτούς που ζητάνε να διώξουν κόσμο επειδή δεν τους άρεσε η βαθμολογία που έβαλαν στο παιχνίδι τους. 

Να δεις και αυτοί που κάνουν τα review bombings σε παιχνίδια που ούτε το εξώφυλλο δεν έχουν δει, aka fanboys, τίποτα Έλληνες θα είναι. 

Εννοείται φυσικά πως όλοι οι ξένοι YouTubers είναι λορδοι τουλάχιστον! 

Τώρα για τις γνώσεις του εκάστοτε αρθρογράφου δεν θα σχολιάσω. Δεν χρειάζεται άλλωστε πολύ μυαλό για να καταλάβει κάποιος πως απλά και μόνο αυτή η ιδιότητα δεν του δίνει a priori περισσότερες γνώσεις. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aeljim είπε

Για γέλια και για κλάματα τα σχόλια και οι απόψεις άλλη μια φορά. Το επίπεδο και η νοοτροπία στον πάτο όπως πάντα. 

Τώρα γιατί μας προσβάλλεις να ουμ;

εμεις δελαδης δεν εχομεν ψυχή;

νταξ δεν ακουμπάμε το δικό σου επίπεδο εκεί ψηλά που είσαι και νεραιδοκρουσμενος, αλλά έτσι είναι η κενωνια...

ολοι μαζί και όλοι χωρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...