Προς το περιεχόμενο

Magento 2 add to cart


Xvipes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

Ψάχνω διάφορους τρόπους για να καταφέρω να βάλω ένα προιόν στο καλάθι του χρήστη είτε από api είτε με javascript αλλά μέχρι στιγμής δεν μπόρεσα να βρω έναν solid τρόπο.

Η λογική είναι πως μέσα σε ένα chat window(από 3rd party iframe, hosted στο magento) θα εμφανίζεται ένα προιόν που θα έχει και την επιλογή add to cart που μπορώ να βάλω είτε ένα url είτε να κάνω trigger κάποια js function.

Από ότι διάβασα σε Magento 2 δε μπορείς να έχεις GET url για να προσθέσεις ένα προιόν στο καλάθι και πρέπει να κάνεις αναγκαστικά post είτε από το frontend είτε με API.

Σκέφτομαι ότι θα μπορούσα είτε να έχω ένα backend server που όταν τον καλείς με τις κατάλληλες παραμέτρους να σου προσθέτει το προιόν αλλά δε μπορώ να βρω τρόπο να πάρω το cartId του πελάτη για να προσθέσω το προιόν.

Αν το κάνω με js πάλι δεν έχω βρει τρόπο να κάνω το post request για να προστεθεί το προιόν. 

Δεν έχω πρόσβαση στην php του magento, μόνο σε js (από GTM) και το apikey από τον χρήστη που δημιουργήθηκε στο integration.

Γνωρίζει κάποιος που το έχει κάνει παραπάνω ή μπορεί να με καθοδηγήσει έστω και για τα βασικά μιας και δε γνωρίζω πολλά από magento;

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...