Προς το περιεχόμενο

[VPN] Quidco: 100% cashback @ NordVPN (2-year plan)


stasispm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε αγορά του 2ετούς πλάνου NordVPN (75.65€) , μέσω Quidco, δίνει 100% επιστροφή χρημάτων εντός 5 μηνών. Η αγορά μπορεί να γίνει είτε από υπολογιστή είτε από κινητό.

- Για τον υπολογιστή θα χρειαστεί εγκατάσταση του browser extension. Προσοχή: Όταν μπείτε στο site του NordVPN, μην ξεχάσετε να κάνετε "activate cashback" στο pop-up του extension.

- Για το κινητό θα χρειαστεί εγκατάσταση της εφαρμογής. Μπαίνετε στην εφαρμογή και βρίσκετε στην αρχική οθόνη την προσφορά του NordVPN.Προσοχή: Η αγορά θα πρέπει να γίνει μέσω της ίδιας της εφαρμογής του Quidco. 

IMG_20210123_153313.jpg.0335112ff228684a4bf02c0c050fb356.jpg

 

IMG_20210123_153906.jpg.20ea06a5f4ebd930053cc179be035fc7.jpg

Credits:

Μέρος των οδηγιών είναι αντιγραφή από παλαιότερο thread του @thanos_gr

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσοχή: Για όσους δεν έχουν πολύ ασχοληθεί με quidco και γενικότερα cashbacks, να ξέρετε πως το τελικό ποσοστό επιστροφής συχνά διαφέρει από το αναφερόμενο. Το καλό βέβαια τουλάχιστον με τα VPN είναι πως (συνήθως) έχουν εγγύηση επιστροφής χρημάτων για αρκετές ημέρες (30+).

Πιο συγκεκριμένα, με βάση πρόσφατη αγορά μου σχετική με το θέμα:

Αγόρασα μέσω Quidco το Cyberghost vpn για 36+3 μήνες, με κόστος 78€. Η επιστροφή που υπολογίστηκε ήταν ~62€ (55.28 λίρες). Τα 62€ είναι περίπου το ποσό αγοράς αν αφαιρεθεί ο ελληνικός ΦΠΑ (78/1,24). (Δεν ξέρω αν η μειωμένη επιστροφή οφείλεται στον ΦΠΑ ή σε κάποιον άλλον λόγο, αυτή είναι υπόθεση που έκανα εγώ)

Επεξ/σία από thanos_gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά πρέπει να είναι μόνο για νέος χρήστες καθώς:

  1. αναφέρει την τιμή "for the first two years"
  2. δοκίμασα να αγοράσω την προσφορά προσθέτοντας την στην ήδη ενεργή μου συνδρομή αλλά με το που κάνω Login κατά το checkout με πετάει στο profile μου

Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος να επιβεβαιώσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H NORDVPN είναι αναξιόπιστη για σοβαρό vpn. Και έχει χακαριστεί  https://techcrunch.com/2019/10/21/nordvpn-confirms-it-was-hacked/ και έχει δώσει στοιχεία χρηστών σε αρχές. Προτιμήστε ένα από τα καλά ,συνήθως αυτά που έχουν φιξ τιμή και δεν κάνουν ηλίθιες προσφορές με affiliation. Είχα nordvpn ένα χρόνο πριν το χακάρισμα.

protonvpn,expressvpn, mullvad, windscribe, tunnelbear,  είναι καλές. Έχω δοκιμάσει και τις 3 πρώτες σε συνδρομή και είναι καλές. Κάποιες δεν υποστηρίζουν affiliation links και δεν προωθούνται από άλλα σάιτ, ενώ κάποιες είναι στο αδελφάτο των 14 Eyes.

Ένα αξιόπιστο vpn πρέπει να το έχουμε όλοι.

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, thanos_gr είπε

Προσοχή: Για όσους δεν έχουν πολύ ασχοληθεί με quidco και γενικότερα cashbacks, να ξέρετε πως το τελικό ποσοστό επιστροφής συχνά διαφέρει από το αναφερόμενο. Το καλό βέβαια τουλάχιστον με τα VPN είναι πως (συνήθως) έχουν εγγύηση επιστροφής χρημάτων για αρκετές ημέρες (30+).

Πιο συγκεκριμένα, με βάση πρόσφατη αγορά μου σχετική με το θέμα:

Αγόρασα μέσω Quidco το Cyberghost vpn για 36+3 μήνες, με κόστος 78€. Η επιστροφή που υπολογίστηκε ήταν ~62€ (55.28 λίρες). Τα 62€ είναι περίπου το ποσό αγοράς αν αφαιρεθεί ο ελληνικός ΦΠΑ (78/1,24). (Δεν ξέρω αν η μειωμένη επιστροφή οφείλεται στον ΦΠΑ ή σε κάποιον άλλον λόγο, αυτή είναι υπόθεση που έκανα εγώ)

Συγκεκριμένα το Quidco τις περισσότερες φορές δίνει μεγαλύτερο cashback επειδή μπερδεύει την ισοτιμία και μετράει τα ευρώ για λίρες.

Αν νομίζεις ότι πήρες λιγότερα λεφτά με screenshot και claim θα τα πάρεις πίσω κατά 90% το ποσό πίσω εφόσον ισχύει ότι έγινε λάθος.

Επίσης καλό είναι σε τέτοιες προσφορές να διαβάζουμε τα μικρά γράμματα γιατί το πιο πιθανό είναι αυτό που είπες ότι πήρες όλο το ποσό πλην του ΦΠΑ.

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς γίνεται με το cashback? Μας επιστρέφουν τα χρήματα στην κάρτα για ότι θέλουμε? Ή τύπου επιστροφή app να τα χρησιμοποιήσουμε σε κάποιο συνεργαζομενο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πήρα αρχές του χρόνου:
image.png.6e35f15c2c5c9d9dc690afe9f4088554.png

Τότε μάλιστα είχε 50% cashback οπότε ακυρώνω και θα προσπαθήσω να το ξαναπάρω με 100%...

 

1 ώρα πριν, tosser είπε

H NORDVPN είναι αναξιόπιστη για σοβαρό vpn. Και έχει χακαριστεί  https://techcrunch.com/2019/10/21/nordvpn-confirms-it-was-hacked/ και έχει δώσει στοιχεία χρηστών σε αρχές. Προτιμήστε ένα από τα καλά ,συνήθως αυτά που έχουν φιξ τιμή και δεν κάνουν ηλίθιες προσφορές με affiliation. Είχα nordvpn ένα χρόνο πριν το χακάρισμα.

protonvpn,expressvpn, mullvad, windscribe, tunnelbear,  είναι καλές. Έχω δοκιμάσει και τις 3 πρώτες σε συνδρομή και είναι καλές. Κάποιες δεν υποστηρίζουν affiliation links και δεν προωθούνται από άλλα σάιτ, ενώ κάποιες είναι στο αδελφάτο των 14 Eyes.

Ένα αξιόπιστο vpn πρέπει να το έχουμε όλοι.

Τότε μάλιστα είχε 50% cashback

Μπορεί να θεωρείται και το κορυφαίο VPN παγκοσμίως το Nord. Το ότι έγινε breach και το παραδέχτηκε δε λέει και πάρα πολλά, σε μένα τουλάχιστον. Αυτό που λέει σίγουρα είναι ότι αν μπορούν να "σπάσουν" αυτούς που είναι υπερδύναμη στο χώρο μπορούν να τους σπάσουν όλους. 

Επίσης σπάνια παίζουν τέτοιου είδους προσφορές για το συγκεκριμένο.

Επεξ/σία από Themos3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Jake07 είπε

Τι ακριβώς γίνεται με το cashback? Μας επιστρέφουν τα χρήματα στην κάρτα για ότι θέλουμε? Ή τύπου επιστροφή app να τα χρησιμοποιήσουμε σε κάποιο συνεργαζομενο? 

Βασικά αυτό με ενδιαφέρει και εμένα. Ελπίζω το cashback να είναι απλά πίστωση στην κάρτα που έκανε την αγορά, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Billator είπε

Συγκεκριμένα το Quidco τις περισσότερες φορές δίνει μεγαλύτερο cashback επειδή μπερδεύει την ισοτιμία και μετράει τα ευρώ για λίρες.

 Δεν θα έλεγα πως συμβαίνει "τις περισσότερες φορές". Έχω κάνει πλέον εκατοντάδες αγορές* μέσω quidco και μόνο σε μία (στην πρώτη!) συνέβη αυτό.

*οι περισσότερες αρκετά χαμηλής αξίας

Αναφορά σε κείμενο

Επίσης καλό είναι σε τέτοιες προσφορές να διαβάζουμε τα μικρά γράμματα γιατί το πιο πιθανό είναι αυτό που είπες ότι πήρες όλο το ποσό πλην του ΦΠΑ.

Δεν θυμάμαι αν το διάβασα στους όρους του quidco ή κάπου αλλού, αλλά είναι σύνηθες φαινόμενο να αφαιρούνται φόροι/κρατήσεις κτλ πριν τον υπολογισμό του ποσού της επιστροφής. Το κακό όμως είναι πως αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις πριν την εκάστοτε αγορά.

Βέβαια, για κάποιον που έτσι κι αλλιώς θα έκανε μια συγκεκριμένη αγορά μόνο κέρδος μπορεί να έχει, ακόμη και αν το ποσοστό επιστροφής είναι τελικά μικρότερο. Περισσότερο το είπα γι' αυτούς που, στην προκειμένη, θα αγοράσουν το vpn χωρίς να το χρειάζονται, μόνο και μόνο επειδή είναι "τζάμπα".

15 λεπτά πριν, Jake07 είπε

Τι ακριβώς γίνεται με το cashback? Μας επιστρέφουν τα χρήματα στην κάρτα για ότι θέλουμε? Ή τύπου επιστροφή app να τα χρησιμοποιήσουμε σε κάποιο συνεργαζομενο? 

 

6 λεπτά πριν, Thanasis159 είπε

Βασικά αυτό με ενδιαφέρει και εμένα. Ελπίζω το cashback να είναι απλά πίστωση στην κάρτα που έκανε την αγορά, σωστά;

Όσον αφορά το quidco, σύμφωνα με την ενότητα payments, μπορείς να κάνεις ανάληψη του ποσού σε λογαριασμό τράπεζας ή paypal, ή να το πάρεις σε μορφή κουπονιού για amazon κτλ. Στην περίπτωση του κουπονιού υπάρχει ένα extra ποσοστιαίο bonus.

Επεξ/σία από thanos_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ενα βημα πριν την αγορα γιατι εχω τον FASTEST VPN με lifetime και δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Οποτε για να σιγουρεψω οτι καταλαβα, η τιμη ειναι 75 συν 18 το φπα. Πληρωνω τα 93 και παιρνω πισω τα 75? Η να το παιξω μη Ελλην και να μη πληρωσω και τοσο ΦΠΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω PHD στα VPNs για πάνω από 15 χρόνια θα γράψω 2-3 πράγματα και όποιον ενδιαφέρουν.

1. Σκεφτείτε ΤΙ χρήση θέλετε να κάνετε με το VPN πριν κάνετε οποιαδήποτε αγορά.

Θέλετε .πχ streaming για να βλέπετε την Αμερικανική ταινιοθήκη του Νετφλιξ , του Amazon Prime , κλπ; ΦΡΟΝΤΙΣΤΕ τότε να έχετε πάνω από 1 VPN για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο.

Εγώ .πχ αγόρασα το ΝΒΑ league Pass με 11 ευρώ μέσω Ινδιας. Όποτε ήθελα ένα VPN που να υποστηρίζει Ινδικό server για streaming όταν συνδέομαι στην εφαρμογή.

ΜΟΝΟ από αυτή την αγορά έβγαλα το κόστος του VPN.

Το ίδιο ισχύει και για όσους θέλουν σε αλλά US ή UK streaming sites.

2. Torrenting. Βρείτε VPN που να έχει servers για torrenting οι οποίοι όμως ΔΕΝ είναι μπουκωμένοι. Τα VPNs έχουν συγκεκριμένους servers για torrents και αν δε συνδέεστε σε αυτούς θα έχετε θέμα μα την ταχύτητα.

3. ΤΙ συσκευές έχετε στο νου σας να χρησιμοποιούν το VPN. Δώστε σημασία στην υποστήριξη των συσκευών και στα vpn protocols  ανάλογα με το λειτουργικό καθώς και το ΠΛΗΘΟΣ των συσκευών που υποστηρίζει η συνδρομή που θα αγοράσατε.

Εγώ θα κινηθώ αντίθετα στο ρεύμα και θα προτείνω για τις παραπάνω ΒΑΣΙΚΕΣ χρήσεις την αγορά lifetime συνδρομών.

Πριν 4 χρόνια πήρα το PureVPN σε lifetime στα 45 ευρώ και από τότε δεν έχει ξαναβγεί.

Πριν από 3 χρόνια πήρα το Windscribe στα 25 ευρώ lifetime λόγω προβλημάτων της εταιρίας και από τότε ΔΕΝ έχει ξαναβγεί καθώς η εταιρία άλλαξε χέρια και επανήλθε στο top 10.

Πριν μερικούς μήνες πήρα το Keepsolid στα 12 ευρώ lifetime για 5 συσκευές. Αστείο πόσο για πολύ καλό streaming VPN.

Η τιμή πάντως στο Nord έχει ξαναπαίξει.

Καλές αγορές :)

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thanos_gr είπε

 Δεν θα έλεγα πως συμβαίνει "τις περισσότερες φορές". Έχω κάνει πλέον εκατοντάδες αγορές* μέσω quidco και μόνο σε μία (στην πρώτη!) συνέβη αυτό.

*οι περισσότερες αρκετά χαμηλής αξίας

Τότε έχεις ακόμα λίγες παραγγελίες στο Quidco 😉 Θα το παρατηρήσεις σίγουρα.

Κυρίως όταν αυξάνεται το cashback για limited time (όχι exclusive προσφορών) συμβαίνει μπορεί και στο 50% των παραγγελιών. 

Τώρα αν οφείλεται το bug σε άλλους λόγους (πχ που έχω περάσει αγγλική διεύθυνση / λογαριασμό τραπέζης) κ εμφανίζεται τόσο συχνά σε εμένα δεν ξέρω. Αυτό συμβαίνει χρόνια βέβαια.

IMG_20210123_225817.jpg.b00d3eac23009a33a4d31cbdfc59e70a.jpg

Όπως κ να έχει μόνο κερδισμένοι βγαίνουμε μόνο χρησιμοποιώντας το 😛

4 λεπτά πριν, carolosjk είπε

Μετά από πόσο καιρό εμφανίζει το quidco to cashback?

Εμφανίζεται το cashback άμεσα (σε μερικα λεφτά) και σου έρχεται email. Το πιο πολύ που αργεί είναι 1 μέρα, μετά κλαφτο πας σε claim για missing cashback.

Για να πάρεις το cashback cash out  συνήθως 15-30 μέρες από την παραλαβή του προϊόντος /υπηρεσίας, αλλά εξαρτάται κ από site σε site.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήγα να προχωρήσω την αγορά και η τιμή μου βγαίνει σε δολλάρια που φτάνει τα 110 (μαζί με ελληνικό ΦΠΑ) ενώ στο app λέει ότι το refund δεν μπορεί να ξεπερνά τις 70 λίρες. Κάνω κάτι λάθος;

Επεξ/σία από Thanasis159
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...