Προς το περιεχόμενο

κατασχετηριο


nini2004

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπάρχει κατασχετήριο σε τράπεζα και θέλω να εισπράξω ένα ποσό, μου είπαν ότι μπορουν να το βάλουν σε πιστωτική αλλά δεν έχω.

μπορώ να ανοίξω revolut και να το καταθέσουν εκεί χωρίς να κινδυνεύω να δεσμευτεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, nini2004 είπε

υπάρχει κατασχετήριο σε τράπεζα και θέλω να εισπράξω ένα ποσό, μου είπαν ότι μπορουν να το βάλουν σε πιστωτική αλλά δεν έχω.

μπορώ να ανοίξω revolut και να το καταθέσουν εκεί χωρίς να κινδυνεύω να δεσμευτεί?

Μπορείς να ανοίξεις revolut και να δώσεις το iban να στα καταθέσουν. Άμα χρωστάς όμως μπορούν να στα δεσμεύσουν, αν και πιο δύσκολα από το να ήταν σε ελληνική τράπεζα

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, george1807 είπε

Μπορείς να ανοίξεις revolut και να δώσεις το iban να στα καταθέσουν. Άμα χρωστάς όμως μπορούν να στα δεσμεύσουν, αν και πιο δύσκολα από το να ήταν σε ελληνική τράπεζα

Τι δουλεια εχει να τα δεσμευσει η revolut?

πιθανον δεν θα εχεις προβλημα με μια συναλλαγη. Αν συνεχιστει σιγουρα θα ζητησουν αποδεικτικα ή προσωρινο παγωμα. Αν ειναι μεγαλο το ποσο δεν ξερω τι μπορει να συμβει. Κανενας δεν μπορει να σου πει με σιγουρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, bjj-p είπε

Τι δουλεια εχει να τα δεσμευσει η revolut?

πιθανον δεν θα εχεις προβλημα με μια συναλλαγη. Αν συνεχιστει σιγουρα θα ζητησουν αποδεικτικα ή προσωρινο παγωμα. Αν ειναι μεγαλο το ποσο δεν ξερω τι μπορει να συμβει. Κανενας δεν μπορει να σου πει με σιγουρια.

Δεν μας λέει που χρωστάει και γιατί. Αν πχ χρωστάει στο ελληνικό δημόσιο, μια χαρά γίνεται να βγει εντολή δεσμευσης του ποσού και να αποδοθεί στο ελληνικό δημόσιο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον είναι μέσα σε ΕΕ δεσμεύουν πολύ εύκολα φαντάζομαι.

Η πιστωτική ποια είναι;

Θεωρητικά αν αμέσως αφού τα πάρεις τα βγάλεις με ανάληψη από ένα ατμ δεν θα προλάβουν τόσο άμεσα επειδή είναι τράπεζα εξωτερικού. Αν ήταν ελληνική επιτόπου θα έφευγαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρεωστική θα σου δώσει. 

Χρεωστική: τραβάει λεφτά από το λογαριασμό που είναι συνδεδεμένη.

Πιστωτική: δεν χρειάζεται λογαριασμό να συνδεθεί. Ουσιαστικά πρόκειται για δάνειο το οποίο αποπληρώνεις πληρώνοντας τη.

Προπληρωμένη: Σαν την πιστωτική στον τρόπο που την πληρώνεις, αλλά αντί να την πληρώσεις μετά τις αγορές, την προπληρωνεις ώστε να έχει διαθέσιμο υπόλοιπο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Καλησπέρα στέλνω εδώ γτ μου φαίνεται το πιο σχετικό θέμα. Έχω ένα χρέος προς τον εφκα περίπου 4-5 χιλιάδες ευρώ. Υπό τον φόβο της κατάσχεσης έχω δηλώσει τον λογαριασμό μου στην Πειραιώς ως ακατάσχετο για να μην έχω θέμα με την μισθοδοσία μου. Έχω ανοίξει λογαριασμό στην revolut  αν μεταφέρω εκεί χρήματα υπάρχει φόβος της κατάσχεσης; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, greekmaniac100 είπε

Καλησπέρα στέλνω εδώ γτ μου φαίνεται το πιο σχετικό θέμα. Έχω ένα χρέος προς τον εφκα περίπου 4-5 χιλιάδες ευρώ. Υπό τον φόβο της κατάσχεσης έχω δηλώσει τον λογαριασμό μου στην Πειραιώς ως ακατάσχετο για να μην έχω θέμα με την μισθοδοσία μου. Έχω ανοίξει λογαριασμό στην revolut  αν μεταφέρω εκεί χρήματα υπάρχει φόβος της κατάσχεσης; 

Αν και δύσκολα πάντα υπάρχει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...