Προς το περιεχόμενο

Παραδόσεις rtx 3060 ti


Stergios888

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας...εχω παραγγειλει απο τις 13 ιανουαριου την συγκεκριμενη καρτα απο το πλαισιο...ποτε πιστευετε θα την παραλαβω; 

εσεις που την εχετε ειδη ποσες μερες σας πηρε για να σας ερθει;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 252
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν σκοπευες να πας πουθενα πασχα, ακυρωσε γιατι τοτε σε βλεπω..😁 Ο αδερφος μου εχει παραγγειλει απο 20/12 κ ουτε φωνη, ουτε ακροαση απο πλαισιο. Στα τηλεφωνα λενε τελος του αλλου μηνα κ βλεπουμε.. Ετσι για να ξεσπασω κ εγω, οποιος την εχει αναγκη τη gpu καλα κανει κ ψαχνει ακομα κ με αυτες τις διαθεσιμοτητες/τιμες αφου δεν εχει εναλλακτικη. Βλεπω ομως κ πολυ κοσμο να κανει την ετησια αναβαθμιση gpu σαν να μην τρεχει τιποτα, πληρωνοντας οσο οσο.. Σε χωρα με κριση θα επρεπε κανονικα να ειμαστε λιγο πιο υπευθυνοι σαν καταναλωτες κ να γυρισουμε πλατη σε αυτη τη γενια καρτων. Του χρονου αν κανουν ακριβως το ιδιο nvidia/amd κ στειλουν τις τιμες στα υψη με περιορισμενη διαθεσιμοτητα πως να τους κατηγορησεις?

Επεξ/σία από niko13
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς, ειδικά η 3060 ti, είναι δύσκολη περίπτωση. Είναι η κάρτα με μακράν τη μεγαλύτερη ζήτηση. Δε σε βλέπω για σύντομα, σου εύχομαι το καλύτερο πάντως. 

Όσον αφορά το σχόλιο του φίλου παραπάνω για το ότι οι τιμές την επόμενη γενιά θα είναι αυξημένες, δεν υπάρχει τίποτα πιο σίγουρο. 

Αν ήταν να βάλω ένα στοίχημα για κάτι, και να παίξω και τη ζωή μου, μόνο σε αυτό θα στοιχημάτιζα. 

Και οι δύο, βασικά η nVidia μιας και αυτή το έκανε πρώτη, φοβήθηκαν τον ανταγωνισμό και έριξαν τις τιμές, πράγμα που έχουν μετανιώσει όσο δε μπορείτε να φανταστείτε. Δε πρόκειται να ξανακάνουν το ίδιο, ούτε μία στο εκατομμύριο. 

Ιδικά η πράσινη ομάδα, τη πάτησε για δεύτερη φορά, με τη πρώτη να είναι βέβαια η 1080 ti. Έβγαλε τότε μια κάρτα πολύ πιο δυνατή από ότι συνήθως από γενιά σε γενιά. 

Είχε φοβηθεί τότε ότι θα κάνει κάτι η AMD, μιας και είχε υποσχεθεί πολλά. Βέβαια τελικά η AMD δε κατάφερε να ανταποκριθεί τότε, αλλά η ζημιά για την nVidia είχε γίνει. 

Ελπίζω βέβαια να είμαι λάθος, αλλά δυστυχώς είμαι σίγουρος ότι δεν είμαι. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Stergios888 είπε

Γεια σας...εχω παραγγειλει απο τις 13 ιανουαριου την συγκεκριμενη καρτα απο το πλαισιο...ποτε πιστευετε θα την παραλαβω; 

εσεις που την εχετε ειδη ποσες μερες σας πηρε για να σας ερθει;;

 

Φιλε μου εχω παραγγείλει για φίλο 3060 ti απο 13/12/20 και ακόμη δεν εχω καμια ενημερωση οποτε παρε και καταλαβε. Αμα παραλαβουμε τελη φλεβαρη καλα θα ειναι αλλα πολυ φοβαμαι οτι δεν θα παραλαβουμε ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

16/12 από κωτσόβολο και σήμερα έστειλαν μήνυμα ότι παραδόθηκε στην μεταφορική ... άντε να δούμε 

είχα ρωτήσει , μέσω της φόρμας που έχουν , για κάποιο νέο , πριν 2-3 βδομάδες νομίζω, δεν είχα πάρει απάντηση
ξανά ρώτησα χτες , πάλι δεν πήρα απάντηση , αλλά μου ήρθε το sms που λέει το παραδόσαμε στην μεταφορική κλπ
 

Επεξ/σία από kodorevi8ulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ στην ίδια περίπτωση είμαι. Βέβαια μια διαφορά είναι ο φόρτος των μεταφορικών κτλ. Μέσα στο Δεκέμβρη ανοίξαμε μετά από lockdown 1μιση μήνα τώρα είναι ανοιχτά τα μαγαζιά 2 βδομάδες και λογικά πάμε για 3η βδομάδα χωρίς "σκληρό" lockdown. Άρα η "κίνηση" των προϊόντων έχει "ξεφρακαρει".

Φυσικά δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω τι γίνεται με τα κινέζικα εργοστάσια που τις φτιάχνουν και τι εισάγει η Ευρώπη.

Είμαι αισιόδοξος γενικά για μέσα Φλεβάρη και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, G-pal είπε

Και εγώ στην ίδια περίπτωση είμαι. Βέβαια μια διαφορά είναι ο φόρτος των μεταφορικών κτλ. Μέσα στο Δεκέμβρη ανοίξαμε μετά από lockdown 1μιση μήνα τώρα είναι ανοιχτά τα μαγαζιά 2 βδομάδες και λογικά πάμε για 3η βδομάδα χωρίς "σκληρό" lockdown. Άρα η "κίνηση" των προϊόντων έχει "ξεφρακαρει".

Φυσικά δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω τι γίνεται με τα κινέζικα εργοστάσια που τις φτιάχνουν και τι εισάγει η Ευρώπη.

Είμαι αισιόδοξος γενικά για μέσα Φλεβάρη και μετά.

τους εστειλα μηνυμα και μου ειπαν οτι μεσα φλεβαρη με τελη θα την εχω...για να δουμε

Επεξ/σία από Stergios888
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραγγελια 3060ti  στα 549 απο 27 δεκεμβρη του 20 σε Κωτσοβολο και ακομη κανενα νεο...

ο ενας εκπροσωπος λεει δεν ξερουμε εαν υπαρχει αποθεμαστον προμηθευτη, ο αλλος μιλαει για ελλειψη αποθεματος....οτι ναναι.

εαν ο φιλος πιο πανω που παρηγγειλε μεσα δεκεμβρη πηρε τωρα ενημερωση τοτε λεω οτι υπαρχει λιγο φως μηπως παρω και εγω την δικη μου.

αλλιως με βλεπω να κουμπωνω στον 5600Χ μια gts 250 να γελανε και οι ρεγγες...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

23 λεπτά πριν, tsadler είπε

παραγγελια 3060ti  στα 549 απο 27 δεκεμβρη του 20 σε Κωτσοβολο και ακομη κανενα νεο...

ο ενας εκπροσωπος λεει δεν ξερουμε εαν υπαρχει αποθεμαστον προμηθευτη, ο αλλος μιλαει για ελλειψη αποθεματος....οτι ναναι.

εαν ο φιλος πιο πανω που παρηγγειλε μεσα δεκεμβρη πηρε τωρα ενημερωση τοτε λεω οτι υπαρχει λιγο φως μηπως παρω και εγω την δικη μου.

αλλιως με βλεπω να κουμπωνω στον 5600Χ μια gts 250 να γελανε και οι ρεγγες...

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει παραγγείλει ο καθένας την ίδια υλοποίηση, οπότε υπάρχουν τεράστιες διαφορές στις αναμονές.

Δύο φίλοι είχαν παραγείλει κι οι δύο από Πλαίσιο, από μία 3080.

Ο ένας παρήγγειλε την Aorus Extreme 3080 αρχές Δεκέμβρη κι ο άλλος την MSI Suprim X 3080 μέσα Γενάρη.

Ο φίλος με την MSI παρέλαβε την παρασκευή κι ο άλλος ακόμα δεν έχει καν κάτι νεότερο...

Οπότε είναι λίγο roll of the dice, η όλη κατάσταση.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ελπιζω μεσα στον φλεβαρη να την παραλαβω γιατι εχω αγορασει και αλλα parts και τα εχω και περιμενουν μισο μηνα😂

 

την gigabyte 3060ti eagle εχω παραγγειλει

Επεξ/σία από Stergios888
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, tsamo2 είπε

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει παραγγείλει ο καθένας την ίδια υλοποίηση, οπότε υπάρχουν τεράστιες διαφορές στις αναμονές.

Δύο φίλοι είχαν παραγείλει κι οι δύο από Πλαίσιο, από μία 3080.

Ο ένας παρήγγειλε την Aorus Extreme 3080 αρχές Δεκέμβρη κι ο άλλος την MSI Suprim X 3080 μέσα Γενάρη.

Ο φίλος με την MSI παρέλαβε την παρασκευή κι ο άλλος ακόμα δεν έχει καν κάτι νεότερο...

Οπότε είναι λίγο roll of the dice, η όλη κατάσταση.

Η msi κάλυψε τα πάντα από Pre-order την προηγούμενη βδομάδα σε suprim και Trio 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsamo2 είπε

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει παραγγείλει ο καθένας την ίδια υλοποίηση, οπότε υπάρχουν τεράστιες διαφορές στις αναμονές.

Δύο φίλοι είχαν παραγείλει κι οι δύο από Πλαίσιο, από μία 3080.

Ο ένας παρήγγειλε την Aorus Extreme 3080 αρχές Δεκέμβρη κι ο άλλος την MSI Suprim X 3080 μέσα Γενάρη.

Ο φίλος με την MSI παρέλαβε την παρασκευή κι ο άλλος ακόμα δεν έχει καν κάτι νεότερο...

Οπότε είναι λίγο roll of the dice, η όλη κατάσταση.

σωστα τα λες. 

το θεμα ειναι να υπαρξει αποθεμα ετσι ωστε τουλαχιστον η τιμη να ειναι αυτη που παραγγειλαμε ( που και παλι την θεωρω υψηλη)  και να μην χρειαστει να γινει ακυρωση της παραγγελιας. Γιατι μετα θα ψαχνουμε 3060ti  στο χιλιαρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...