Προς το περιεχόμενο

Παραδόσεις rtx 3060 ti


Stergios888

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 252
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 24/1/2021 στις 6:30 ΜΜ, Stergios888 είπε

Γεια σας...εχω παραγγειλει απο τις 13 ιανουαριου την συγκεκριμενη καρτα απο το πλαισιο...ποτε πιστευετε θα την παραλαβω; 

εσεις που την εχετε ειδη ποσες μερες σας πηρε για να σας ερθει;;

 

Πάσχα...με λαμπάδα στην καλύτερη... τουλάχιστον φαντάζομαι η προπαραγγελια σου θα ήταν σε "normal" τιμή τύπου 500-600€, οπότε ήδη έχεις ένα ηθικό κέρδος της τάξης των 100€ το οποίο ενδεχομένως να μεγαλώσει κιόλας...

Μόνο μην παραλάβεις όταν θα κυκλοφορήσουν και οι 4060 RTFMX με DLSSSSQuadro κτλ...

Πλήρη απογοήτευση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/3/2021 στις 7:12 ΜΜ, Pcyco είπε

Σειρά προτεραιότητας; Χαχχαχα παιδιά στην Ελλάδα ζούμε ακόμα και στην ουρά στο ταμείο εάν ξέρεις τον υπάλληλο περνάς μπροστά.Έχεις ακούσει ποτέ να ισχύει αυτή η έννοια στην Ελλάδα;; Δεν θέλω να σας στεναχωρήσω αλλά κάτω από 3-4 μήνες δεν θα παραλάβετε φιλος μου από αρχες Νοέμβρη παρέλαβε 3060τι τέλη Φλεβάρη 

έκανες λάθος ένα μήνα. η 3060ti βγήκε 2/12 όχι νοέμβριο, 2κατι μήνες πάλι πολύ είναι αλλά οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε θελω να γινομαι απαισιοδοξος αλλα εκτος οτι δε περιμενω να παραλαβω ποτε απο πλαισιο, μη περιμενετε (βαζω κι εμενα μεσα) 3060ti τουλαχιστον μεχρι το καλοκαιρι του 2022 και παλι δεν ξερω κατα ποσο προσιτη θα ειναι η τιμη. Δε ξερω κατι παραπανω απο τη πλειοψηφια απλως κανω μια εκτιμιση με βαση τα σημερινα δεδομενα.

 

fdgdg.png.91aa8ed8b6b6be6c9cb89f5aed63bc50.png

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, kavaliotis είπε

Δηλαδή παιδιά τις 3060 που έχει ο Κωτσόβολος και λέει άμεσα διαθέσιμες είναι μούφα; Δεν υπάρχουν και θα περιμένω καιρό;

Απ όσο γνωρίζω σε ότι αναφέρει  διαθέσιμο για αποστολή υπάρχει κανονικα σε απόθεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας ...  

Εχω παραγγείλει μια gigabyte 3060ti eagle απο το Πλαισιο απο τις 4/12/2020   και περιμενω ακομα με μονη απαντηση του τυπου ολα ειναι στον αερα  ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΑ ΕΧΩ ΑΠΗΥΔHΣΕΙ περιμενω να φτιαξω το p.c μου και εχω τα parts να αραχνιαζουν. Εχει παραλαβει κανεις πριν απο μενα για να δω αν ισχυει η περιβοητη "ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, darthmaul είπε

Καλησπερα σας ...  

Εχω παραγγείλει μια gigabyte 3060ti eagle απο το Πλαισιο απο τις 4/12/2020   και περιμενω ακομα με μονη απαντηση του τυπου ολα ειναι στον αερα  ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΑ ΕΧΩ ΑΠΗΥΔHΣΕΙ περιμενω να φτιαξω το p.c μου και εχω τα parts να αραχνιαζουν. Εχει παραλαβει κανεις πριν απο μενα για να δω αν ισχυει η περιβοητη "ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ" 

Οπως εγραψα και πιο πανω φιλε μου, για αυτο το ετος το ξεχνας προσωπικη εκτιμιση, εχω παραγγειλει κι εγω την ιδια καρτα απο το ιδιο καταστημα και παιρνω την ιδια απαντηση καθε φορα που τους ρωταω. Κατα τη γνωμη μου ουτε μια στο δυσεκατομμυριο δεν πιστευω πως υπαρχει περιπτωση να παραλαβουμε μεχρι τα μισα του 2022 και αν παραλαβουμε και ποτε ετσι οπως παει το πραγμα.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, darthmaul είπε

πω μην μου λες τετοια, δεν αντεχω αλλο εχει καταντησει τραγικη η κατασταση. μια καρτα ζηταμε που την χρειαζομαστε και ολας.

Πιστεψε με οσο τη χρειαζεσαι εσυ φιλε μου αλλο τοσο τη χρειαζονται και αλλοι χιλιαδες που εχουν παραγγειλει. Ευχομαι ολοψυχα να πεσω εξω σε αυτη την εκτιμιση και να παραλαβουμε τουλαχιστον μεχρι καλοκαιρι αλλα ετσι οπως μας δειχνουν τα πραγματα και οι καταστασεις (miners, scalpers, covid, ελλειψη πυκνωτων παγκοσμιως) μονο αισιοδοξοι δυστηχως δε μπορουμε να ειμαστε. Απο την αλλη σιγουρα κανεις δε μπορει να ξερει και η ελπιδα πεθαινει τελευταια. Δε μενει κατι αλλο απ το να περιμενουμε.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, darthmaul είπε

οικονομικα συμφερει να παρω καποια καρτα με 60-70ευρω να αντικαταστησω την παλια που καηκε στο παλιο p.c μεχρι να ερθει η 3060ti  για το νεο p.c ?

Το αν συμφερει θα το κρινεις εσυ αναλογα με το τι παιχνιδια παιζεις, αν θελεις τη γνωμη μου υπαρχουν πολλα αξιολογα indies και παιχνιδια μικρων απαιτησεων εκει εξω που μπορεις να ασχοληθεις οσο θα εισαι σε αναμονη οπως κανω εγω τωρα, μπορεις να δανειστεις ακομη μια καρτα απο καποιον γνωστο σου οπως εκανα εγω ή να διαθεσεις ενα μικρο ποσο να αγορασεις καποια καρτα προσωρινα οπως αυτη, παρομοιες επιδοσεις εχει και αυτη της υπογραφης που εχω τωρα και παιζω μια χαρα παλιοτερα και λιγοτερο απαιτητικα παιχνιδια. Απο αγγελιες δε θα σε συμβουλευα να αγορασεις το οτιδηποτε μιας και η πλειοψηφια των καρτων που πωλουνται αυτη τη περιοδο ειναι καταπονημενες απ το mining και στη πλειοψηφια δε θα βρεις κατι σε ''λογικη'' τιμη. Οχι οτι στα καταστηματα θα βρεις λογικες τιμες αλλα τουλαχιστον οτι παρεις θα ειναι καινουριο στο κουτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Δε θελω να γινομαι απαισιοδοξος αλλα εκτος οτι δε περιμενω να παραλαβω ποτε απο πλαισιο, μη περιμενετε (βαζω κι εμενα μεσα) 3060ti τουλαχιστον μεχρι το καλοκαιρι του 2022 και παλι δεν ξερω κατα ποσο προσιτη θα ειναι η τιμη. Δε ξερω κατι παραπανω απο τη πλειοψηφια απλως κανω μια εκτιμιση με βαση τα σημερινα δεδομενα.

 

fdgdg.png.91aa8ed8b6b6be6c9cb89f5aed63bc50.png

Είναι σημαντικό να κοιτάς και τα υπόλοιπα coins όμως, το difficulty στο Ethereum έχει φτάσει στο θεό και ακόμα δεν σταματάει, τον Ιούλιο που δεν θα φερμάρατε τόσο efficiently με gpus όλοι θα πάνε σε διαφορετικά coins στα οποία λόγο του ότι είναι μικρότερα το difficulty θα ανέβει πολύ γρήγορα και πολύ παραπάνω απ’ ότι είναι τώρα το eth. Δηλαδή η φάση πάλι οδεύει στα ίδια με το 18 απλά τώρα αντί να πέσει το btc θα ανέβει το difficulty σε όλα τα  coins. 

Στο video παρακάτω τα εξηγεί ωραία, έχω βάλει timestamp στο συγκεκριμένο σημείο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, G-pal είπε

Κάνεις κανένα νέο από πλαίσιο ?

2.5 μηνες σε αναμονη για μια 3080. Υπάρχουν κι αλλοι που περιμενουν περισσοτερους μηνες. Όποτε τους καλεσεις δεν γνωριζουν τιποτα. Μόνο ξερουν πότε θα ερθει το επομενο φορτηγό, που φυσικα δεν εισαι μεσα. Και υποτίθεται ειναι αντιπροσωποι στην Ελλαδα της Nvidia (αποσο ξερω).

Οπως διαβαζω τα πραγματα θα πανε πολυ χειροτερα γενικά όχι μονο στις καρτες, το βλεπω μια μερα να με ενημερώνουν για επιστροφή χρημάτων.

Και να βρεις καρτα οι τιμες έχουν φτασει στα υψη, ακομα και στα μεταχειρισμένα, δεν αξίζει να αγορασεις κατι τωρα. Αν επειγεσαι βρισκεις πιο παλιοτερο μοντελο τωρα να κανεις την δουλεια σου πχ nvidia 1660 που ακομα υπάρχει στοκ, αν και αυξημενες οι τιμες, αλλα προβλεπω θα πανε κι αλλο πανω. οποιος προλαβει.

Αν αγοράσεις τώρα σε λιγους μηνες απο τωρα θα εισαι ευχαριστημενος που πληρωσες μόνο τόσα τότε.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...