Προς το περιεχόμενο

Αγορά tablet ως 200Ε με voucher


tzitzikas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, soc_h είπε

Υπερβολές. Εάν το κράτος είχε "πριμοδοτήσει" την Χ, Ψ Samsung, θα είχε ακούσει τα ανήκουστα για εύνοιες και μίζες. Εξάλλου τα ευρωπαϊκά χρήματα (όπως του συγκεκριμένου έργου που είναι από το ταμείο ανάκαμψης) έχουν συγκεκριμένους κανόνες επιλεξιμότητας.

Γεγονός είναι πως η επιδοματική πολιτική στην Ελλάδα πάσχει αλλά γιαυτό είμαστε πρωτογενώς υπεύθυνοι εμείς οι πολίτες που - εκτός όλων των άλλων - δηλώνουμε ότι θέλουμε.

Από κει και πέρα, την τελευταία τριετία έχουν γίνει προμήθειες άνω των 60 εκ.€ σε εξοπλισμό ΤΠΕ στα σχολεία όλης της Ελλάδας, τον ερχόμενο Οκτώβρη ξεκινά αντίστοιχο έργο στην περιφέρεια Αττικής ύψους άνω των 15 εκ.€, από τον προηγούμενο Νοέμβρη μέχρι σήμερα δόθηκαν 40.000 tablet στις σχολικές μονάδες και μέσα στο επόμενο δίμηνο θα δοθούν άλλες 20.000. Παράλληλα οι υποδομές της τηλεκπαίδευσης αυτή τη σχολική χρονιά (πλατφόρμα, δωρεάν πρόσβαση κ.λπ.) ήταν πολύ καλές, σε βαθμό που αν μας το έλεγαν πριν 1-2 χρόνια πως θα γινόταν τέτοιας έκτασης τηλεκπαίδευση, θα κρατούσαμε την κοιλιά μας από τα γέλια.

Γιατί το κράτος είναι για κάτι περισσότερο από παγούρια, μάσκες και σεντόνια.

Δεν είναι επιλέξιμο κάποιο περιφερειακό. Μόνο tablet ή φορητός ή σταθερός μαζί με antivirus. Δεν υπάρχουν παραθυράκια. Μπορείς, εφόσον επιλέξεις ΗΥ, να "κολλήσεις" οθόνη ή ποντίκι ή κάμερα κ.λπ.

Κακώς γιατί κάποιος που έχει έναν παλιό υπολογιστή να μην μπορεί να τον αναβαθμίσει; Με 200 ευρώ το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις tablet σε περίπτωση που δεν σου περισσεύουν να βάλεις από την τσέπη σου για κάτι καλύτερο.

Η σκέψου κάποιος να έχει υπολογιστή και να του χάλασε έσπασε η οθόνη δεν θα ήταν ποιο σωστό να μπορεί να πάρει μια οθόνη από ένα αναγκαστικό tablet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 246
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Κακώς γιατί κάποιος που έχει έναν παλιό υπολογιστή να μην μπορεί να τον αναβαθμίσει; Με 200 ευρώ το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις tablet σε περίπτωση που δεν σου περισσεύουν να βάλεις από την τσέπη σου για κάτι καλύτερο.

Η σκέψου κάποιος να έχει υπολογιστή και να του χάλασε έσπασε η οθόνη δεν θα ήταν ποιο σωστό να μπορεί να πάρει μια οθόνη από ένα αναγκαστικό tablet?

σωστή εν μέρει η τοποθέτησή σου, αλλά υπάρχει και ο κίνδυνος να έχει κάποιος ένα πλήρως λειτουργικό pc με ενσωματωμένα γραφικά με όλα τα περιφερειακά που απαιτούνται για την τηλεκπαίδευση, και να πει κάτσε να πάρω μια καλούτσικη κάρτα γραφικών τσοντάροντας την διαφορά, απλά για να παίζει games. Θα πρέπει να υπάρχουν όροι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου ηρθαν και τα δυο οποτε θα παρω δυο tablet και οσο αντεξουν.

Ποια απο τα δυο να παρω η αν εχετε κατι να μου προτινετε χωρις μεγαλη χρηματικη διαφορα

Lenovo Tablet M10 HD 2ndWIFI 4/64 GR

Samsung TabΑ7 Τ500 10,4 WIFI 3/32G GR

Το πρωτο εχει 200 και το δευτερο 210

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Εμενα μου ηρθαν και τα δυο οποτε θα παρω δυο tablet και οσο αντεξουν.

Ποια απο τα δυο να παρω η αν εχετε κατι να μου προτινετε χωρις μεγαλη χρηματικη διαφορα

Lenovo Tablet M10 HD 2ndWIFI 4/64 GR

Samsung TabΑ7 Τ500 10,4 WIFI 3/32G GR

Το πρωτο εχει 200 και το δευτερο 210

λεφτερη σημερα σου ηρθαν?

απλα θελω να δω αν τα στελνουν και σ.κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, postfire είπε

λεφτερη σημερα σου ηρθαν?

απλα θελω να δω αν τα στελνουν και σ.κ

Μου ειχε ερθει εχθες το ενα και σημερα το αλλο.

 

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Εμενα μου ηρθαν και τα δυο οποτε θα παρω δυο tablet και οσο αντεξουν.

Ποια απο τα δυο να παρω η αν εχετε κατι να μου προτινετε χωρις μεγαλη χρηματικη διαφορα

Lenovo Tablet M10 HD 2ndWIFI 4/64 GR

Samsung TabΑ7 Τ500 10,4 WIFI 3/32G GR

Το πρωτο εχει 200 και το δευτερο 210

Θα πρότεινα Lenovo λόγω του 4/64. Tα 3/32 τα θεωρώ λίγα για οτιδήποτε άλλο πέραν της τηλεκπαίδευσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, soc_h είπε

Θα πρότεινα Lenovo λόγω του 4/64. Tα 3/32 τα θεωρώ λίγα για οτιδήποτε άλλο πέραν της τηλεκπαίδευσης.

Ακριβώς... όσο περισσότερη ram γίνεται.

3/32 μόνο σε iPad θα επαιρνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διαφορές στην οθόνη δεν είναι σημαντικές οπτικά. Ούτε στην μπαταρία.

Από την άλλη, στο tablet του γιου μου, είμαστε κάθε 1-2 εβδομάδες σε διαγραφές γιατί θέλει να κατεβάσει άλλες εφαρμογές. Η ποσότητα μνήμης παίζει ρόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, soc_h είπε

Οι διαφορές στην οθόνη δεν είναι σημαντικές οπτικά. Ούτε στην μπαταρία.

Από την άλλη, στο tablet του γιου μου, είμαστε κάθε 1-2 εβδομάδες σε διαγραφές γιατί θέλει να κατεβάσει άλλες εφαρμογές. Η ποσότητα μνήμης παίζει ρόλο.

Και τα 2 δεν παίρνουν κάρτα μνήμης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή ξεκινάω και ψήνομαι για το iPad. Ξέρετε αν υπάρχει κανένα μαγαζί του Σκρουτζ που να το δίνει φθηνότερα και να δέχεστε το voucher? Μόνο με 399€ από πλαίσιο κλπ βλέπω να έχουν. 

Επεξ/σία από stevengreeceGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ήρθε σήμα μεσημέρι! χτύπησα αυτό https://www.kotsovolos.gr/computing/laptop-tablet-ipad/tablets-ipad/227082-lenovo-tab-m10-hd-2nd-gen-4gb-64gb-wi-fi-case-tablet-bitdefender-total-security-1-device-2-years-card-software?view=fromvariation

κατέληξα σε αυτό λόγω ram/εσωτερικού χώρου και θήκης. Εχω και ένα παλιό lenovo του 2013 (με Android 4) που παίζει ακόμα και είμαι ευχαριστημένος.

51 λεπτά πριν, TasosRS είπε

Μόλις ήρθαν και σε εμάς 3 voucher άντε επιτέλους!

προλαβαίνω να κάνω 2 παιδιά ακόμα? 😁

Επεξ/σία από tzitzikas2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...