Προς το περιεχόμενο

Αγορά tablet ως 200Ε με voucher


tzitzikas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 246
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

μακάρι να υπήρχαν τα $$ φίλε μου για i-pad, αλλά δεν υπάρχουν....

 

Παντως με τα voucher μην θεωρεις σιγουρο οτι θα μπορεις να παρεις οτι θελεις απο οπου θελεις...

Πριν ~7 χρονια που ειχανε ξαναβγαλει μαζικο προγραμμα voucher ειχαν υπερτιμολογησει οτι σαπιο tablet/laptop υπηρχε και τα ειχανε βαλει σε συγκεκριμενες λιστες. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ξανα άκουσα αυτό. παίζει να πάρουμε στο τέλος κανά σάπιο 7-8'' 2gb 16gb σε τιμή 10'' 4gb 64gb. Αν και θεωρώ οτι το να βάλει ένα κατάστημα συγκεκριμένα (+υπερτιμολογημένα) τάμπλετ/λάπτοπ σαβούρα σε συγκεκριμένη λίστα δεν είναι και τελείως νόμιμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τρίβουν τα χέρια τους τα καταστήματα. θα ξεστοκάρουν ό,τι σαβούρα τους έμεινε. το πολύ πολύ να βάλουν και κανένα δωράκι μαζί για να το αγοράσει ο πελάτης

αν δεν είναι δικά σου τα λεφτά, δε δίνεις τόση σημασία. οι περισσότεροι (που δεν έχουν ιδέα κιόλας) θα πάρουν ό,τι βρουνε σε φάση.. τζάμπα μας το δίνουν ας το πάρουμε

Επεξ/σία από Bitbit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/2/2021 στις 8:31 ΜΜ, tzitzikas2 είπε

ναι το ξανα άκουσα αυτό. παίζει να πάρουμε στο τέλος κανά σάπιο 7-8'' 2gb 16gb σε τιμή 10'' 4gb 64gb. Αν και θεωρώ οτι το να βάλει ένα κατάστημα συγκεκριμένα (+υπερτιμολογημένα) τάμπλετ/λάπτοπ σαβούρα σε συγκεκριμένη λίστα δεν είναι και τελείως νόμιμο. 

Αυτό ακριβώς έγινε την προηγούμενη φορά.

Ήμουν δικαιούχος κ πραγματικά δεν υπήρχε απολύτως τίποτα ασχέτως τιμής(δίνανε κ κάποια laptop που συμπληρώνει χρήματα αν ήθελες) που να ήταν έστω ανθρώπινο.

Πήρα τελικά με τα χίλια ζορια ένα zte tablet γιατί θέλανε να σπρώξουμε κάτι turbo-x κ mls που πέρα ότι σερνοτανε δεν πήρε ποτέ αναβαθμιση.

Όσοι βγάλανε λίστες μονο σαβουρες δίνανε(plaisio/germanos/kotsovolos/ote κ public αν θυμάμαι καλά) 

Επεξ/σία από @topos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/1/2021 στις 6:55 ΜΜ, tzitzikas2 είπε

Καλησπέρα. Θα δώσουν σε μαθητές με voucher ως 200Ε για αγορά συσκευής (τάμπλετ, pc, λαπτοπ) σε όσους το δικαιούνται μάλλον αρχές του επόμενου μήνα απο οτι μου ανέφερε γνωστός λογιστής. Ψάχνω κάποια συσκευή κοντά στα 200Ε, για την κόρη μου (1η δημοτικού). Της έχω φτιάξει ένα παλιό pc που είχα (Q6600), οποτε με pc είναι νομίζω οκ. Αν και είδα και αυτό https://www.skroutz.gr/s/20053123/INFO-PC-INTEL-G3930-8GB-DDR4-240GB-SSD-ΧΩΡΙΣ-ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ.html και μου άρεσε για την τιμή του, αλλά γενικά δεν έχω χώρο σπίτι για να αποθηκεύσω και άλλο μηχάνημα μάλλον. Για λαπτοπ δεν παίζει σε αυτά τα χρήματα και δεν θέλω να συμπληρώσω χρήματα γενικά. Κοντά στα 200Ε πάντα. Οπότε μας μένει μόνο τάμπλετ. Απο γνωστά καταστήματα βρήκα αυτά

...

To voucher που λές σχεδόν σίγουρα δεν θα αφορά ότι pc θέλεις και απ' όπου θέλεις αλλά επιλεγμένα μηχανήματα από τα καταστήματα που θα συμμετέχουν -και φυσικά θα υπερκοστολογούν- όπως είχε γίνει δηλαδή με την Ψηφιακή Αλληλεγγύη το 2015 που άρχισε και τελείωσε με το ξεστοκάρισμα της -υπερκοστολογημένης- ως επί το πλείστον σαβούρας των Ευρωπαικών pc αποθηκών: https://bit.ly/3744mzB!

Για τα μαγαζιά γίνεται αυτό, όχι για τους σπουδαστές!

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ που έχω δύο παιδιά και θα πάρω δύο voucher,μπορώ να τα χρησιμοποιήσω άραγε μαζί ώστε να πάρω ένα iPad,στα 400 κάτι ή θ πρέπει το κάθε voucher να αντιστοιχει σε συσκευή;Βγαζουν τα Samsung Tab A7 πενταετία όπως αναφέρει φίλος προηγούμενος;Εγω πιστεύω ότι στην διετία θα είναι για τα σκουπίδια...

Στις 6/2/2021 στις 9:25 ΜΜ, elpenor είπε

@tzitzikas2 Πραγματικά δεν νομίζω ότι το Samsung Galaxy Tab A7 (2020) έχει ανταγωνισμό αυτή τη στιγμή. Τα κινέζικα έχουν χάλια οθόνη και touch, τα Huawei δεν έχουν google play και certs, τα lenovo είναι πιο παλιά και δεν έχουν τόσα upgrades. Αξίζει να βγάλεις 55 ευρώ από την τσέπη σου για το 4G, στην τελική αφού δεν έχεις Wifi μέσα στα 5 χρόνια που θα το χρησιμοποιήσεις θα δώσεις από 900 μέχρι 3000 ευρώ για το internet και μόνο......

Θα βγάλει το συγκεκριμένο tablet που λες πενταετία;Αν ναι γιατί κάποιος να προτιμήσει ένα ipad;Μονο λόγω λειτουργικού;

Στις 6/2/2021 στις 9:25 ΜΜ, elpenor είπε

 

Στις 6/2/2021 στις 9:25 ΜΜ, elpenor είπε
Στις 6/2/2021 στις 9:25 ΜΜ, elpenor είπε
Στις 6/2/2021 στις 9:25 ΜΜ, elpenor είπε

 

 

Στις 6/2/2021 στις 9:25 ΜΜ, elpenor είπε
Στις 6/2/2021 στις 9:25 ΜΜ, elpenor είπε
Επεξ/σία από 26ska
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, 26ska είπε

Εγώ που έχω δύο παιδιά και θα πάρω δύο voucher, μπορώ να τα χρησιμοποιήσω άραγε μαζί ώστε να πάρω ένα iPad,στα 400;...

...

Οχι βέβαια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zacharis1955 είπε

Οχι βέβαια!

Αποκλείεται λες ε;Το κατάστημα τα λεφτά του θα τα πάρει;Το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να φαίνονται δύο συσκευές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, 26ska είπε

Αποκλείεται λες ε;Το κατάστημα τα λεφτά του θα τα πάρει;Το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να φαίνονται δύο συσκευές;

Είπαμε και ξαναλέμε: To voucher (σίγουρα ένα ανά συσκευή) σχεδόν σίγουρα δεν θα αφορά ότι pc θέλεις και απ' όπου θέλεις αλλά επιλεγμένα μηχανήματα (σίγουρα όχι της Apple) από τα καταστήματα που θα συμμετέχουν -και φυσικά θα υπερκοστολογούν- όπως είχε γίνει δηλαδή με την Ψηφιακή Αλληλεγγύη το 2015 που άρχισε και τελείωσε με το ξεστοκάρισμα της -υπερκοστολογημένης- ως επί το πλείστον σαβούρας των Ευρωπαικών pc αποθηκών: https://bit.ly/3744mzB!

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zacharis1955 είπε

Είπαμε και ξαναλέμε: To voucher (σίγουρα ένα ανά συσκευή) σχεδόν σίγουρα δεν θα αφορά ότι pc θέλεις και απ' όπου θέλεις αλλά επιλεγμένα μηχανήματα (σίγουρα όχι της Apple) από τα καταστήματα που θα συμμετέχουν -και φυσικά θα υπερκοστολογούν- όπως είχε γίνει δηλαδή με την Ψηφιακή Αλληλεγγύη το 2015 που άρχισε και τελείωσε με το ξεστοκάρισμα της -υπερκοστολογημένης- ως επί το πλείστον σαβούρας των Ευρωπαικών pc αποθηκών: https://bit.ly/35h5gb5!

ετσι ειναι. δυστυχως. και πιο παλια απο οτι θυμαμαι νομιζω καπου στο 2010 ηταν δωθηκανε κατι κουπονια για υπολογιστες μαθητων.

τοτε ηταν που γεμισε η αγορα με κατι μικρα λαπτοπ της πλακας. πηρα και εγω ενα απο σποντα τοτε (οχι εγω αλλα ενας μαθητης που ουτε καν το ακουμπησε γιατι τοτε ειχε ενα 17ινστο wide screen HP, αλλα μιας και ηταν τζαμπε το πηρε.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Είπαμε και ξαναλέμε: To voucher (σίγουρα ένα ανά συσκευή) σχεδόν σίγουρα δεν θα αφορά ότι pc θέλεις και απ' όπου θέλεις αλλά επιλεγμένα μηχανήματα (σίγουρα όχι της Apple) από τα καταστήματα που θα συμμετέχουν -και φυσικά θα υπερκοστολογούν- όπως είχε γίνει δηλαδή με την Ψηφιακή Αλληλεγγύη το 2015 που άρχισε και τελείωσε με το ξεστοκάρισμα της -υπερκοστολογημένης- ως επί το πλείστον σαβούρας των Ευρωπαικών pc αποθηκών: https://bit.ly/35h5gb5!

Δεν με ενδιαφέρει pc,ούτε laptop.Δηλαδη εγώ αν θέλω να πάρω iPad,δεν θα μπορώ να δώσω 200 επιπλέον να το πάρω;Και τα Samsung A7,θα τα κοπανησουν στις τιμές;Αξιζει για σένα το συγκεκριμένο;Για να καταλάβω όποιος θέλει συμμετέχει και πουλάει συγκεκριμένα προϊόντα;Παραλογο μου φαίνεται αυτό.

Επεξ/σία από 26ska
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, 26ska είπε

Δεν με ενδιαφέρει pc,ούτε laptop.Δηλαδη εγώ αν θέλω να πάρω iPad,δεν θα μπορώ να δώσω 200 επιπλέον να το πάρω;Και τα Samsung A7,θα τα κοπανησουν στις τιμές;Αξιζει για σένα το συγκεκριμένο;Για να καταλάβω όποιος θέλει συμμετέχει και πουλάει συγκεκριμένα προϊόντα;Παραλογο μου φαίνεται αυτό.

Eπιλεγμένα μηχανήματα μόνο στα καταστήματα που θα συμμετέχουν στο πρόγραμμα. Σιγά μην σου βάλουν όμως iPad & MacBook!

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...