Προς το περιεχόμενο

Αγορά tablet ως 200Ε με voucher


tzitzikas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, tzitzikas2 είπε

καλημέρα. Εμένα η κόρη μου είναι 6,5 και δεν παίρνουμε καρτέλα. Τον αριθμό μητρώου μαθητή που μπορώ να τον βρώ για την αίτηση? Μας είχαν δώσει έναν 2ψήφιο για την εγγραφή στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο sch.gr αλλά δεν νομίζω να είναι με 2 ψηφία. ευχαριστω

edit: από http://paidi-kosmos.gr/wp-content/uploads/2020/04/ΕΓΓΡΑΦΗ-ΣΤΟ-ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ-ΣΧΟΛΙΚΟ-ΔΙΚΤΥΟ.pdf

ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ – ΟΔΗΓΙΕΣ
www.sch.gr 

ΕΓΓΡΑΦΗ/REGISTER
1...............................................
3. ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΗΤΡΩΟΥ (ο αριθμός μητρώου αναγράφεται στους ελέγχους προόδου του
μαθητή. Για τις Α’ και Β΄τάξεις δημοτικού παρέχεται από τη Διεύθυνση του Σχολείου.
Ίσως έχει σταλεί ήδη e-mail στους γονείς με τον αριθμό μητρώου.
Διαφορετικά, πρέπει
ο γονέας να επικοινωνήσει με τη Διεύθυνση). 
 

με email μας είχε σταλεί ο αριθμός μητρώου με 2 ψηφία που έγραψα πιο πάνω. αυτόν τον 2-ψήφιο έχω στην καρτέλα της στο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ sch.gr

Μπορείς να το δεις από το χαρτί μετακίνησης που είχαν για να πηγαίνουν σχολείο,αν δεν το έχεις παίρνεις ένα τηλέφωνο στο σχολείο και στο λένε.

 

2 ώρες πριν, gianniz_k είπε

Ναι Λευτέρη. Για την ακρίβεια μπορεί να γίνει μέχρι 3 voucher για μια συσκευή

Ειναι σίγουρο αυτό;Εχω και γω δύο voucher και είχα πάρει το ένα το τάμπλετ τα Χριστούγεννα για το ένα παιδί,οπότε χρειάζομαι ένα τάμπλετ.Ετσι το σκεφτόμουν και εγώ ότι μπορούσα να βάλω τα δύο voucher για να πάρω ipad,αλλά όταν το είπα με πήρανε από τα μούτρα κάποιοι εδώ μέσα,λέγοντας ότι αυτό δεν πρόκειται να γίνει και θα βγαλουνε σαβουρα με τα voucher για να ξεστοκαρουνε τα μαγαζια,έτσι είχε γίνει και στο παρελθόν με ένα αντίστοιχο πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 246
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, 26ska είπε

Ειναι σίγουρο αυτό;Εχω και γω δύο voucher και είχα πάρει το ένα το τάμπλετ τα Χριστούγεννα για το ένα παιδί,οπότε χρειάζομαι ένα τάμπλετ.Ετσι το σκεφτόμουν και εγώ ότι μπορούσα να βάλω τα δύο voucher για να πάρω ipad,αλλά όταν το είπα με πήρανε από τα μούτρα κάποιοι εδώ μέσα,λέγοντας ότι αυτό δεν πρόκειται να γίνει και θα βγαλουνε σαβουρα με τα voucher για να ξεστοκαρουνε τα μαγαζια,έτσι είχε γίνει και στο παρελθόν με ένα αντίστοιχο πρόγραμμα.

Ναι έχει αναρτηθεί και στο site της ενέργειας η πληροφόρηση.

Τι προϊόντα θα βγουν μένει να φανεί. Μπορεί ανάμεσα τους να βγει και σαβούρα,αλλά αυτό δεν έχει πολύ νόημα γιατί συνήθως η σαβούρα δεν έχει πολύ στοκ,οπότε το να συμμετέχει κάποιο κατάστημα απλά και μόνο για να ξεφορτωθεί λίγα τεμάχια είναι κουλό. Τα καταστήματα περιμένουν τζίρο από αυτή την ενέργεια. Δεν τα χαρίζουν αυτά τα 200€,θα τα πάρουν από το κράτος,έστω και μετά από μήνες.

Επίσης σε όλο αυτό το διάστημα μέχρι 31/7 κάποια προϊόντα μπορεί να εξαντληθούν και να καταργηθούν. Ίσως να υπάρχει δυνατότητα από τα καταστήματα να μπορούν να ανανεώνουν την λίστα με νέους κωδικούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gianniz_k είπε

Επίσης σε όλο αυτό το διάστημα μέχρι 31/7 κάποια προϊόντα μπορεί να εξαντληθούν και να καταργηθούν. Ίσως να υπάρχει δυνατότητα από τα καταστήματα να μπορούν να ανανεώνουν την λίστα με νέους κωδικούς.

Κατι δεν καταλαβα εδω, δηλαδη δεν μπορω να παρω οποιο tablet θελω και αν ειναι ποιο ακριβο να πληρωσω την διαφορα θα ειναι συγκεκριμενα αυτα που θα δινουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον Κωτσόβολο έχει συγκεκριμένα λάπτοπ που γράφουν δίπλα Ψηφιακή Μέριμνα. Μαλλον δεν είναι όλα.

Γνωρίζεται ποια αλλα μαγαζιά εκτός Κωτσόβολου, Γερμανού, Public και Πλαισίου που συμμετέχουν στο πρόγραμμα? Ευχαριστω

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Κατι δεν καταλαβα εδω, δηλαδη δεν μπορω να παρω οποιο tablet θελω και αν ειναι ποιο ακριβο να πληρωσω την διαφορα θα ειναι συγκεκριμενα αυτα που θα δινουν;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πχ εδώ https://www.germanos.gr/psifiaki-merimna/

γράφει Δες εδώ όλα τα Laptops και τα Tablets που συμμετέχουν στο πρόγραμμα Ψηφιακή Μέριμνα:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tzitzikas2 είπε

πχ εδώ https://www.germanos.gr/psifiaki-merimna/

γράφει Δες εδώ όλα τα Laptops και τα Tablets που συμμετέχουν στο πρόγραμμα Ψηφιακή Μέριμνα:

Δεν ανοιγει η σελιδα.......🤣🤣🤣 θα ειναι συνδεδεμενη με το υπουργειο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα άνοιξε κανονικά. Πριν λίγο έκανα και την αίτηση,  Σε 2 ημέρες λεει να μπω για το κουπόνι. Κανα lenovo m10 4gb/64gb θα κτυπήσω. Δεν θέλω να δώσω extra $$. Εκτός αν βρώ κάτι καλύτερο με +15Ε το πολύ. Θα κάνει χαρά η μικρή γιατι έχω ένα μικρό 8'' lenovo του 2013 και σέρνεται σχετικά έχει και Android 4!!!, εγώ δεν χρησιμοποιώ τάμπλετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/2/2021 στις 1:13 ΜΜ, skoulas είπε

Πολύ απλά θα δώσουν μια λίστα με 30 καταστήματα που θα δέχονται το κουπόνι και κάθε κατάστημα θα διαθέτει για την εξαργύρωση του voucher 10 tablets, 10 laptops και 10 pc με τον δικαιούχου να πρέπει να διαλέξει από αυτά... Το πως τα παρουσιάζουν σχετικά με το voucher, (όπως έχει δείξει η ιστορία) θα απέχει έτη φωτός με το τι θα γίνει τελικά...

(Οι αριθμοί είναι τυχαίοι...)

Όπως φαίνεται υπήρξα πολύ large στις προβλέψεις μου...

 

Στις 12/2/2021 στις 2:01 ΜΜ, skoulas είπε

Το αν ένα tablet/laptop/pc είναι "για πέταμα" εξαρτάται από τις ανάγκες που έχει ο καθένας...Οι γονείς μου έχουν κινητό με 2Gb RAM και 16Gb ROM και διπύρινο laptop με 2Gb RAM χωρίς ssd (ήμουν δικαιούχος την προηγούμενη φορά και τους το έδωσα). Για όλους εδώ μέσα αυτά είναι για πέταμα ενώ για τους γονείς μου κάνουν αυτό που θέλουν (αρκετά αργά αλλά δεν τους απασχολεί).

Τα "δωρεάν" είμαι 100% σίγουρος ότι θα είναι για την κατηγορία που ανήκουν και οι γονείς μου δηλαδή μηδέν απαιτήσεις. Τα υπόλοιπα θα είναι τα ήδη υπερκοστολογημένα Π.χ Θα έχουν κάτι που κάνει 300euro αλλά με τα ίδια χαρακτηριστικά βρίσκεις στα 150euro και απλά θα σε βάζουν στην διαδικασία να σκεφτείς "Γιατί να δώσω 150euro αφού μπορώ να δώσω 100euro και να πάρω τα ίδια χαρακτηριστικά;" Με αυτό τον τρόπο και θα πωληθούν πράγματα που δεν θα έπαιρνε κανείς και οι πολίτες θα ρίξουν χρήματα στην αγορά έχοντας την αίσθηση ότι κάτι κέρδισαν...

Είναι στη φύση μας να μας ελκύει το "δωρεάν" άσχετα αν στο τέλος το πληρώνουμε με έμμεσο τρόπο. Σκέψου τι έγινε στις εκλογές με τα διόδια. Ήταν "δωρεάν" αλλά υπήρχαν υπάλληλοι ώστε να ξέρουν πόσοι πέρασαν και να πληρωθούν οι διελεύσεις από την "κυβέρνηση"...

Αλλά είχα "έμπνευση" εκείνη την περίοδο...

Από μια γρήγορη ματιά στις επιλογές, ότι αγοραστεί για παππού-γιαγιά θα πάει (μάλλον)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο snapdragon φαίνεται να είναι καλύτερος...με ίδια ram και χώρο νομίζω ότι το samsung είναι πιο καλή επιλογή (αλλά ας πει και κάποιος πιο ειδικός)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...