Προς το περιεχόμενο

Κρατήσεις Από Μεταφορά Χρημάτων


megaklhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλη  την ομάδα.... Λόγω ότι πριν περίπου 1 μήνα είχα ένα τροχαίο που είχε ως αποτέλεσμα το όχημα μου να βγει σε ολική καταστροφή και αυτήν την εβδομάδα θα μου περάσουν τα χρήματα από την αποζημίωση το οποίο είναι περίπου 2800. Η ασφάλεια είπε ότι θα τα περάσει από τράπεζα alpha bank και εγώ θα δώσω λογαριασμό πειραιώς. Η ερώτηση μου είναι εάν από τα 2800 θα μου κρατηθεί κάποιο ποσό λόγω ότι είναι μεταφορά από άλλη τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, megaklhs είπε

Γεια σε όλη  την ομάδα.... Λόγω ότι πριν περίπου 1 μήνα είχα ένα τροχαίο που είχε ως αποτέλεσμα το όχημα μου να βγει σε ολική καταστροφή και αυτήν την εβδομάδα θα μου περάσουν τα χρήματα από την αποζημίωση το οποίο είναι περίπου 2800. Η ασφάλεια είπε ότι θα τα περάσει από τράπεζα alpha bank και εγώ θα δώσω λογαριασμό πειραιώς. Η ερώτηση μου είναι εάν από τα 2800 θα μου κρατηθεί κάποιο ποσό λόγω ότι είναι μεταφορά από άλλη τράπεζα.

Ένα έως 3 ευρώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αποστολέας του εμβάσματος επιλέγει αν θα επωμιστεί πλήρως τα έξοδα εμβάσματος ή αν θα τα μοιραστείτε. Με βάση τον τιμοκατάλογο της Πειραιώς πάντως έως 15.000ευρώ τα έξοδα είναι 1ευρώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DimosthenisG είπε

Ένα έως 3 ευρώ

Σίγουρα τόσο λίγο ; εάν είναι 5-10 ευρώ δεν με νοιάζει.. το θέμα είναι μην μου κρατήσουν 300-400 ευρώ  και φρικάρω...

1 λεπτό πριν, greekfragma είπε

Ο αποστολέας του εμβάσματος επιλέγει αν θα επωμιστεί πλήρως τα έξοδα εμβάσματος ή αν θα τα μοιραστείτε. Με βάση τον τιμοκατάλογο της Πειραιώς πάντως έως 15.000ευρώ τα έξοδα είναι 1ευρώ

Της πειραιώς κοιτάζω ή της alpha bank όπου θα γίνει η κατάθεση απο αυτούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος μου...τιμοκατάλογο Αlpha πρέπει να δεις.

https://www.alpha.gr/-/media/alphagr/pdf-files/diafora-sunodeutika-pdf/xrisima-eggrafa/oroi-sunallagon-promithies-loipa-eksoda.pdf?la=el&hash=CB4A15CCF5DEF24D5380EEBB8D19A8D97AD41FB1

 

το ίδιο 1 ευρώ έως 5000ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Λάθος μου...τιμοκατάλογο Αlpha πρέπει να δεις.

https://www.alpha.gr/-/media/alphagr/pdf-files/diafora-sunodeutika-pdf/xrisima-eggrafa/oroi-sunallagon-promithies-loipa-eksoda.pdf?la=el&hash=CB4A15CCF5DEF24D5380EEBB8D19A8D97AD41FB1

 

το ίδιο 1 ευρώ έως 5000ευρω.

Μετά πχ εμένα  η δική μου η τράπεζα δεν θα μου κρατήσει και αυτή κάτι ; Εάν είναι τόσο μικρό ποσό λίγο το κακό...μην μου γίνει κανά 300-400 ευρώ κράτηση δεν ξερω

Επεξ/σία από megaklhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekfragma είπε

οχι. 1 ευρώ θα το επωμιστεί η ασφαλιστική. εσύ θα δεις καθαρό 2800.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου να είσαι καλά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, megaklhs είπε

Μετά πχ εμένα  η δική μου η τράπεζα δεν θα μου κρατήσει και αυτή κάτι ; Εάν είναι τόσο μικρό ποσό λίγο το κακό...μην μου γίνει κανά 300-400 ευρώ κράτηση δεν ξερω

Φυσικά και θα σου κρατήσει, εκτός από την προμήθεια εξερχόμενου εμβάσματος που χρεώνει η τράπεζα του αποστολέα υπάρχει και η προμήθεια εισερχόμενου εμβάσματος που χρεώνει η τράπεζα του παραλήπτη. Κάπου 3-4€ θα σου κρατήσει η Πειραιώς αν θυμάμαι καλά.

edit

image.png.4e794999ff64bc4cc85cbd1578fa388a.png

https://www.moneyonline.gr/news/oles-i-chreosis-gia-emvasma-apo-trapeza-se-trapeza-odigos-paradigmata/

Σύμφωνα με το παραπάνω θα σου κρατήσει 4€, δεν ξέρω όμως κατά πόσο είναι up to date, για να σιγουρευτείς πρέπει να ελέγξεις τον τιμοκατάλογο της Πειραιώς.

Επεξ/σία από Joshua21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...