Προς το περιεχόμενο

Vodafone καρτοπρόγραμμα student


jhnpap70

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας...μέχρι πρότινος είχα φοιτητικό CU καρτοκινητό. Πρόσφατα με πήραν τηλέφωνο και μου έκαναν μια προσφορά για το vodafone καρτοπρόγραμμα student αν το γνωρίζετε, στα 15,80 κάθε μήνα. Με το "μπλα μπλα" με πείσανε και δέχτηκα τηλεφωνικά τη συναλλαγή..μετά μου έστειλαν sms όπου έπρεπε να μπω σε ένα λινκ και να πατήσω ότι αποδέχομαι τους όρους. Θα ήθελα να ρωτήσω

1) αν γνωρίζετε, το καρτοπρόγραμμα αυτό σου παρέχει πάλι 600 λεπτά προς cu κάθε πρώτη του μήνα;

2) αν επιθυμώ να το διακόψω, μπορώ να ασκήσω το δικαίωμα υπαναχώρησης; (Εγώ είχα πατήσει στο λινκ αυτό και αποδέχτηκα τη συμφωνία-Δεν έχουν περάσει 14 μέρες) Θα έχω οικονομικές ποινές;

Ευχαριστώ πολύ

Επεξ/σία από jhnpap70
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα απορω με αυτους που το γυρνανε απο φοιτητικο καρτοκινητο σε καρτοσυνδεση, το εχουν και δικοι μου ανθρωποι, τους κραζω, το καταλαβαινουν μετα και κλαινε με μαυρο δακρυ! ΓΙΑΤΙ?? 1200 λεπτα και 1200ΜΒ με 8,5 ευρω! Και με εξτρα GB online. Και αν δεν σε φτανουν ξαναβαζεις. Γιατι να κανεις συνδεση??

Και δεν ειμαι σιγουρος αν την φοιτητικη καρτοσυνδεση μπορεις να την κανεις καρτοκινητη ξανα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ παράδειγμα το έκανα γιατί έχει λήξει το πάσο μου εδώ και 6 χρόνια οπότε με πήραν  μου λένε θα σας κόψουμε το φοιτητικό και μου έκαναν προσφορά το καρτοπρόγραμμα student 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι στην ίδια κατάσταση και μου φαίνεται οτι συμφέρει το πρόγραμμα.

5GB + 1000 λεπτά προς όλους + 100 sms με 13,55Ε είναι καλή προσφορά ασχέτως με το εαν είναι κάρτα ή συμβόλαιο.
Εγώ κάθε μήνα σταθερά με το φοιτητικό έβαζα 10Ε και ενεργοποιούσα πακέτο student.
Τώρα ουσιαστικά απλά ανεβαίνει 3,55Ε το έξοδό μου και θα έχω και παραπάνω Gb που έτσι και αλλιώς χρειαζόμουν που και που.

 

Δεν βλέπω τον λόγο να μην το κάνεις, το μόνο πιό οικονομικό πακέτο είναι καρτοκινητή της Q αλλά εκεί φοβάμαι για την κάλυψη του δικτύου.

Επεξ/σία από GiannhsSalonica
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια εγώ έχω αυτό το πρόγραμμα από πέρυσι, αλλά στην τιμή των 18 ευρώ μου το είχαν δώσει τότε. Άμα τους πω οτι θα φύγω κλπ λέτε να μου το ρίξουν στα 13,5? Καλά εννοείται ότι θα πουν οτι αυτή η τιμή είναι για νέες συνδέσεις κλπ αλλά άμα τους πω ότι κοσμοτε πχ μου δίνει τα ίδια στα 14 ευρω κλπ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημέρα σας...ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας. UPDATE: Λίγες μέρες πριν οριστικοποιηθεί το συμβόλαιο το ακύρωσα (ευτυχώς το είχα κάνει τηλεφωνικά και όχι σε κατάστημα οπότε γινόταν). Για κάποιους μήνες επέστρεψα σε φοιτητικό καρτοκινητό cu. Μια μέρα, όταν πήγα να βάλω κάρτα στο κατάστημα, μου είπαν ότι από 1 Ιουλίου όλες οι κάρτες πάνε στα 15 ευρώ μίνιμουμ, και μου πρότειναν ένα καρτοπρόγραμμα φοιτητικό με 7,90 το μήνα για ενάμιση χρόνο: θα έχει 1000 λεπτά προς όλους, 600 προς vodafone, 100 sms και 5 gb, ενώ για τους 3 πρώτους μήνες θα έχει 30 gb και 3000 λεπτά προς όλους δώρο. To δέχτηκα, γιατί μου φάνηκε καλή προσφορά, θα δούμε τώρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα οι περισσότεροι κάνουν ανανέωση ονλαην που δίνει και μπόνους. Οπότε δεν είναι πρόβλημα η αύξηση στην κάρτα ανανέωσης. Δεν το αποκλείω κάποια στιγμή να την κόψουν την καρτοκινητη ή (επιτέλους) να ρίξουν τις τιμές και να συμφέρει το συμβόλαιο. Πρέπει να είναι παγκόσμια πατέντα οι κάρτες να είναι καλύτερες από συμβόλαιο. Όντας κάτοχος φοιτητικού σε Vodafone και Cosmote δεν βλέπω κανένα λόγο (ακόμα) για μετατροπή.

Εντιτ: Για του λόγου το αληθές, 12/7 σήμερα και κάνει κανονικά ανανέωση από την εφαρμογή με 10 ευρώ.

Επεξ/σία από eko13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/7/2021 στις 11:34 ΠΜ, jhnpap70 είπε

Καλημέρα σας...ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας. UPDATE: Λίγες μέρες πριν οριστικοποιηθεί το συμβόλαιο το ακύρωσα (ευτυχώς το είχα κάνει τηλεφωνικά και όχι σε κατάστημα οπότε γινόταν). Για κάποιους μήνες επέστρεψα σε φοιτητικό καρτοκινητό cu. Μια μέρα, όταν πήγα να βάλω κάρτα στο κατάστημα, μου είπαν ότι από 1 Ιουλίου όλες οι κάρτες πάνε στα 15 ευρώ μίνιμουμ, και μου πρότειναν ένα καρτοπρόγραμμα φοιτητικό με 7,90 το μήνα για ενάμιση χρόνο: θα έχει 1000 λεπτά προς όλους, 600 προς vodafone, 100 sms και 5 gb, ενώ για τους 3 πρώτους μήνες θα έχει 30 gb και 3000 λεπτά προς όλους δώρο. To δέχτηκα, γιατί μου φάνηκε καλή προσφορά, θα δούμε τώρα

Έμενα σε παρόμοια περίπτωση μου έκανε πρόταση και το έκανα καρτοπρόγραμμα .

Πληρώνω 14,8€/μήνα  , ενώ πλέον το ελάχιστο ποσό είναι 12€ ανανέωση με το ανάλογο πακέτο.

Μου προσφέρει 1000 λεπτά πρός όλους , 100 sms , 2Gb Internet και τούς 3 πρώτους μήνες είχα 10 Gb .

όπως και να έχει όλοι οι πάροχοι έχουν παραπλήσιες προσφορές .

45 λεπτά έφαγα γιατί ήθελε με τα ίδιο πακέτο χρέωση 16,8€/μήνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...