Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Xbox Series X - Δε δίνει σήμα σε HDMI οθόνη


kostasfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καινούριο κουφετο...

Κι όποιος έχει καμία ιδέα βοηθάει γιατί πάει να σπάσει το κεφάλι μου. Σωστή σπαζοκεφαλιά. 

Το Series X βγάζει no signal στο 1080p monitor όπου έως χθες δούλευε κανονικά! 

Με το ίδιο καλώδιο hdmi παιζει μια χαρά στη τηλεόραση σε 1080p. Με άλλο καλώδιο (hdmi 2 μου φαινεται) παίζει κ 4k, στην τηλεόραση πάντα. Το μόνιτορ δεν υποστηρίζει 4k. 

Το PC δείχνει μια χαρά εικόνα 1080p στο monitor, με το ίδιο hdmi.

Το switch δείχνει μια χαρά στο μόνιτορ με το ίδιο hdmi.

Τι έγινε ξαφνικά και το Series C δεν καταδέχεται το monitor? Μέχρι χτες επαιζε κανονικοτατα κ μάλιστα αναγνώριζε μόνο του την ανάλυση που υποστηρίζει το κάθε panel. 

Για την ιστορία, το monitor είναι ένα curved AOC 24" 1080p.

Ευχαριστω εκ των προτέρων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή λύθηκε το περίεργο πρόβλημα που είχα, το γράφω εδώ για να το δουν παιδιά που ίσως το αντιμετωπίσουν στο μέλλον. Έβγαλα όλα τα καλώδια, ρεύματος, hdmi, ethernet και το άφησα για ένα λεπτό. Στη συνέχεια το σύνδεσα πάλι με όλα τα καλώδια και κράτησα πατημένα eject, on, και sync button για 10-15 δευτερόλεπτα και τόοοτε ξεκόλλησε. Την όλη διαδικασία των 3 buttons, την είχα κάνει με τα καλώδια βγαλμένα, αλλά χωρίς να έχω βγάλει του ethernet και δεν είχε δουλέψει. Όταν έβγαλα και του ethernet ξεκόλλησε (προφανώς περνούσε ελάχιστο ρεύμα κ από κει). Αυτό το πράγμα πάντως με τη διαχείριση του ρεύματος του xbox (από το one ακόμα) που σου αδρανοποιεί λειτουργίες στα καλά καθούμενα, είναι μεγάλο πρόβλημα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...