Προς το περιεχόμενο

hachette σκαραβαίοσ


Θοδωρής005

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 minutes ago, kostasvid66 said:

Κάθε εβδομάδα δεν έπρεπε να βγαίνει πια? Εχουν περάσει 2 εβδομάδες ήδη..... Φοβάμαι μην έχουμε δώσει τίποτα 500-600 και τελικά βγαίνει τεύχος κάθε τρίμηνο μετά.....Τουλάχιστον η DeAgostini ήταν απόλυτα συνεπής σε όσα έλεγε και γίνονταν. Εδώ κάτι με φοβίζει..... 

Καλά και για την DeAgostini εκ των προτέρων δε θα ήξερες αν έπρεπε να σε φοβίζει.
Και από τις δυο εταιρείες, η Hachette μόνο τυχαία δεν είναι, είναι παγκόσμιος κολοσσόας.

Για τους συλλέκτες λοιπόν του σκαραβαίου, το τελικό μοντέλο είναι αυτό

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, kostasvid66 είπε

Κάθε εβδομάδα δεν έπρεπε να βγαίνει πια? Εχουν περάσει 2 εβδομάδες ήδη..... Φοβάμαι μην έχουμε δώσει τίποτα 500-600 και τελικά βγαίνει τεύχος κάθε τρίμηνο μετά.....Τουλάχιστον η DeAgostini ήταν απόλυτα συνεπής σε όσα έλεγε και γίνονταν. Εδώ κάτι με φοβίζει..... 

Αν ειναι σαν το lancia τοτε τα 4 αν δε κανω λαθος πρωτα τευχη ειναι ανα 2 βδομαδες. Τα επομενα πανε καθε βδομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/3/2021 στις 1:52 ΜΜ, kostasvid66 είπε

Κάθε εβδομάδα δεν έπρεπε να βγαίνει πια? Εχουν περάσει 2 εβδομάδες ήδη..... Φοβάμαι μην έχουμε δώσει τίποτα 500-600 και τελικά βγαίνει τεύχος κάθε τρίμηνο μετά.....Τουλάχιστον η DeAgostini ήταν απόλυτα συνεπής σε όσα έλεγε και γίνονταν. Εδώ κάτι με φοβίζει..... 

Όχι μην αγχώνεσαι,ελπίζω ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα.Εγω αγοράζω και τα τεύχη της Λάντσια παράλληλα με τον σκαραβαίο και τώρα αισιος το τεύχος κυκλοφορεί ακόμα από τον Σεπτέμβρη του 2019.

Παιδιά σήμερα αγόρασα το 4ο τεύχος και είδα αυτή την ειδοποίηση κολλημένη πάνω στο τεύχος.θα την έχετε δει και εσείς λογικά εφόσον μαζεύετε τα τεύχη...το θέμα είναι όμως ποτε θα κυκλοφορήσει το επόμενο 🤔🤔🤔

IMG_20210310_142700.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ. Δεν έχω λόγο να μην συμφωνήσω με όσα έγραψες. Απλά είχαν ανακοινώσει ότι τα τεύχη 2-3 θα είναι ανά 2 εβδομάδες και μετά εβδομαδιαία. Το 3 με το 4 μεσολάβησαν (δεν το έχω πάρει ακόμα) 2 εβδομάδες και με βάση το αυτοκόλλητο που βλέπω και μεταξύ 4 και 5 θα μεσολαβήσουν 2 εβδομάδες. Αν συνεχίσει έτσι σημαίνει 100 τεύχη = 200 εβδομάδες = 4 χρόνια..... Θα ήταν καλό (για την αξιοπιστία τους) να γίνεται ότι ακριβώς ανακοινώνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, kostasvid66 είπε

Οκ. Δεν έχω λόγο να μην συμφωνήσω με όσα έγραψες. Απλά είχαν ανακοινώσει ότι τα τεύχη 2-3 θα είναι ανά 2 εβδομάδες και μετά εβδομαδιαία. Το 3 με το 4 μεσολάβησαν (δεν το έχω πάρει ακόμα) 2 εβδομάδες και με βάση το αυτοκόλλητο που βλέπω και μεταξύ 4 και 5 θα μεσολαβήσουν 2 εβδομάδες. Αν συνεχίσει έτσι σημαίνει 100 τεύχη = 200 εβδομάδες = 4 χρόνια..... Θα ήταν καλό (για την αξιοπιστία τους) να γίνεται ότι ακριβώς ανακοινώνουν

Καλά ναι συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λες.το 4ο τεύχος κανονικά έπρεπε να κυκλοφορήσει την προηγούμενη Τετάρτη και σήμερα να ήταν το 5ο υποτίθεται!Βεβαια με την Λάντσια τα 10 πρώτα τεύχη βγαίναν ανά 2 εβδομάδες φαντάσου.ελπιζω να μην γίνει το ίδιο και με τον σκαραβαίο,αλλά προς το παρών για εκεί το πάνε.ας ελπίσουμε το 5ο τεύχος να μην αργήσει πέρας της 24ης Μαρτίου 🤞🤞

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πρωτα 10 τευχη ειναι ανα 15 μερες το γραφη μεσα στο περιοδικο στης πρωτες σελιδες,λογικα δεν κυκλοφ 24.3 το 5 γιατι μεσολαβη 25.3 

7 ώρες πριν, Billys1985 είπε

Το 4 τευχος τι εχεις γιατι ρωταω τον περιπτερα μου και δεν το εχει ακομα λεει

Εχει τα εξερτηματα για τον οδηγο του 2 τευχους και στο 5 ολοκληρονεται

Screenshot_20210311-082402_Gallery.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το γραφει καθαρα μεσα. Τα πρωτα 10 τευχη θα κυκλοφορησουν ανα 2 εβδομαδες και μετα ανα εβδομαδα

4 ώρες πριν, sugar20boy είπε

Τα πρωτα 10 τευχη ειναι ανα 15 μερες το γραφη μεσα στο περιοδικο στης πρωτες σελιδες,λογικα δεν κυκλοφ 24.3 το 5 γιατι μεσολαβη 25.3 

Εχει τα εξερτηματα για τον οδηγο του 2 τευχους και στο 5 ολοκληρονεται

Screenshot_20210311-082402_Gallery.jpg

Φιλε τα πλαινα εξαρτηματα σου κουνιουνται εσενα? Γιατι εμενα κουνιουνται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, konstantinos86 είπε

Παιδια το γραφει καθαρα μεσα. Τα πρωτα 10 τευχη θα κυκλοφορησουν ανα 2 εβδομαδες και μετα ανα εβδομαδα

Φιλε τα πλαινα εξαρτηματα σου κουνιουνται εσενα? Γιατι εμενα κουνιουνται

Ναι λιγο πανω κατω οχι πολυ στο επομενο τευχος εχει τα αμορτεσερ και τα εξαρτηματα που κουμπονουν πανω η ροδες,θα μπορουμε να βαλουμε την μια ροδα που εχουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sugar20boy είπε

Ναι λιγο πανω κατω οχι πολυ στο επομενο τευχος εχει τα αμορτεσερ και τα εξαρτηματα που κουμπονουν πανω η ροδες,θα μπορουμε να βαλουμε την μια ροδα που εχουμε.

Ναι όντως ανά 15 μέρες βγαίνουν τα πρώτα 10 τεύχη.οπως είχε γίνει και με την Λάντσια.Μαλλον εγώ θυμόμουν λάθος τελικά 😝να σε ρωτήσω πως ξέρεις το επόμενο τεύχος τι θα έχει και μας spoilαρεις έτσι στεγνά?😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dimitrakis1991 είπε

Ναι όντως ανά 15 μέρες βγαίνουν τα πρώτα 10 τεύχη.οπως είχε γίνει και με την Λάντσια.Μαλλον εγώ θυμόμουν λάθος τελικά 😝να σε ρωτήσω πως ξέρεις το επόμενο τεύχος τι θα έχει και μας spoilαρεις έτσι στεγνά?😂😂

Δεν θα το πω μην με πιεζετε μην με ρωτατε🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Γνωριζω τουλαχιστον μεχρι το 18 τι θ εχει

Ξεκινησε και στο μεξικο λιγο πριν απο εμας.

Φοβερο βιντεακι με το ολοκληρωμενο μοντελο 

 

Επεξ/σία από sugar20boy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε γενικές γραμμές πάνε ως εξής

1. Το μπροστινό καπώ
2. Ο μπροστινός άξονας και το τιμόνι
3. Ο πρώτος τροχός
4. Η μπροστινή ανάρτηση
5. Οι μπροστινές πλάκες των φρένων
6. Το κεντρικό τούνελ του πλαισίου
7. Το κατώτερο μέρος του συστήματος ψύξης του κινητήρα
8. Το κιβώτιο ταχυτήτων και το μπλοκ κινητήρα
9. Οι κύλινδροι
10. Τα καλύμματα ψύξης της κυλινδροκεφαλής
11. Οι πίσω άξονες μετάδοσης
12. Τα κάτω τμήματα του πλαισίου
13. Το αριστερό πάνελ του πατώματος
14. Το δεξί πάνελ του πατώματος
15. Τα ηλεκτρονικά: πλακέτες, διακόπτες φρένων
16. Τα ηλεκτρονικά: διαμέρισμα μπαταρίας, ηχείο, μπροστινά φώτα
17. Τα ηλεκτρονικά: πίσω φώτα

και μπόνους

18. Το οπίσθιο τμήμα του πλαισίου και ο απίσθιος άξονας

 

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
2 ώρες πριν, dimitrakis1991 είπε

Ρε παιδιά έχει βγει το 5ο τεύχος?ξέρετε τίποτα?

Σημερα ρωτησα στο περιπτερο που τα παιρνω και μου ειπε οχι. Μου κανει και μενα εντυπωση γιατι εχει αρκετη καθυστερηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω απο αυτο το site το παρακολουθω : https://www.gbps.gr/e-shop/proigoumena-teuxi/σκαραβαίος-η-ιστορία-ενός-μύθου και μου ειπαν οτι θα βγει την επομενη τεταρτη

Επεξ/σία από sidayes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...