Προς το περιεχόμενο

hachette σκαραβαίοσ


Θοδωρής005

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, sidayes είπε

εγω απο αυτο το site το παρακολουθω : https://www.gbps.gr/e-shop/proigoumena-teuxi/σκαραβαίος-η-ιστορία-ενός-μύθου και μου ειπαν οτι θα βγει την επομενη τεταρτη

Ήξερα ότι θα έχει κάποια καθυστέρηση το 5ο τεύχος αλλά όχι και μια εβδομάδα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, dimitrakis1991 είπε

Ήξερα ότι θα έχει κάποια καθυστέρηση το 5ο τεύχος αλλά όχι και μια εβδομάδα!!

Μα τώρα είναι 1 εβδομάδα καθυστέρηση. Αν όντως βγει την επόμενη είναι 2 εβδομάδες. Κανονικά την επόμενη έπρεπε να κυκλοφορήσει το 6ο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως δείχνει, τα 100 τεύχη θα ολοκληρωθούν σε περίπου 300 εβδομάδες.... κάτι λιγότερο από 6 χρόνια..... Πλήρης απογοήτευση και μάλλον θα το σταματήσω αφού το αισθάνομαι σαν κοροϊδία. Σχετικά με τα 10 τεύχη που θα βγουν κάθε 2 εβδομάδες, δεν το έχω δει πουθενά. Αντίθετα είδα ότι τα 1-2-3 θα βγουν καθε 2 εβδομάδες και μετά θα είναι εβδομαδιαίο. Το έγραφε στο τεράστιο χαρτόνι που συνόδευε τα πρώτα τεύχη. Κανονικά θα έπρεπε να είμαστε τώρα στο 10ο τεύχος, αλλά περιμένουμε το 5 και δεν ξέρει κανείς πότε θα βγεί. Ενας φίλος μας έβαλε φωτογραφία ότι το τεύχος αντί για 24/3 ΜΠΟΡΕΙ να καθυστερήσει μερικές ημέρες. Το δικό μου ΔΕΝ είχε αυτό το αυτοκόλλητο. Αλλά το μερικές μέρες από 24/3 (και λόγω 25ης) είναι 27-28-30....... Μερικές μέρες δεν είναι 2 εβδομάδες μετά. Δυστυχώς και ενώ το μοντέλο (που θα πληρώναμε ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ περίπου 900 ευρώ) δείχνει αρκετά ποιοτικό, έχω την εντύπωση ότι θα πρέπει να το σταματήσω ΑΜΕΣΑ γιατί πιστεύω ότι κάποια στιγμή στη μέση της διαδρομής θα σταματήσει να έρχεται και απλώς θα έχουν ΚΛΕΨΕΙ 400-500 ευρώ από τον καθένα μας. Ησασταν όλοι μια όμορφη παρέα, αλλά δυστυχώς εγκαταλείπω. Ελπίζω να τα ξαναλέμε για κάτι παρόμοιο από κάποια σοβαρή εταιρία και όχι αυτό το θίασο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο πρακτορειο διανομης εφημεριδων και περιοδικων ,γραφουν για τον σκαραβαιο οτι τελικα τα 10 πρωτα θα ειναι ανα 2 βδομαδες και μετα θα τα πουλανε σε εβδομαδιαια συχνοτητα

Στιγμιότυπο οθόνης 2021-04-01 140515.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρακτορείο διανομής ΔΕΝ είναι το προϊόν που εγώ, εσύ, αυτός αγόρασε. Στο προϊόν για το οποίο δώσαμε λεφτά στο Μαρινάκη λέει ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ ότι Τεύχος 1 μέχρι τεύχος 2 = 15 ημέρες, Τεύχος 2 μέχρι τεύχος 3 = 15 ημέρες και μετά εβδομαδιαία. Είναι τρομερό, χυδαίο και εντελώς αναξιόπιστο να υπάρχει άλλο χρονοδιάγραμμα για τον αγοραστή και άλλο για το πρακτορείο. Επικοινώνησα λοιπόν σήμερα με την GB Publishing (η οποία από ότι κατάλαβα αντιπροσωπεύει τη Hachette).... Εγραψα τα παρακάτω: "Πότε θα βγεί το επόμενο τεύχος??? Είχατε πει ότι τα τεύχη 2 & 3 θα είναι 15θήμερα και τα επόμενα εβδομαδιαία. Τώρα θα έπρεπε να είμαστε στο 10. Ακόμα περιμένουμε το 5. Πείτε μου αναλυτικά ημερομηνίες κυκλοφορίας για ΟΛΑ τα τεύχη, αλλιώς να σταματήσω να σας δίνω τα ωραία μου λεφτά." Και η απάντηση που πήρα ήταν η παρακάτω: "Καλήσπερα σας,

κυριέ χχχχχχχχ εμείς πραγματοποιούμε την διανομή και την πώληση του εντύπου δεν αποφασίζουμε εμείς για την κυκλοφορία. Ο αντιπρόσωπος της Hachette στην Ελλάδα είναι η ΑΡΓΟΣ ΑΕ:

http://www.argoscom.gr/index.php?page=18

Επίσης όσες αλλαγές προκύπτουν σε θέματα κυκλοφορίας ο εκδότης τα έχει αναρτήσει πρώτα στο έντυπο και διατηρεί το δικαίωμα αυτό. Το τεύχος 5 Σκαραβαίος θα κυκλοφορήσει την Τετάρτη 07/04/21  λόγω καθυστερήσεων στην ναυσιπλοΐα.

Είμαστε στην διάθεση σας,

Σας ευχαριστούμε."

Αρα ο αντιπρόσωπος είναι η εταιρία διανομής και η εταιρία διανομής είναι ο αντιπρόσωπος. Ζήτω ο Μαρινάκης........ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, kostasvid66 είπε

Το πρακτορείο διανομής ΔΕΝ είναι το προϊόν που εγώ, εσύ, αυτός αγόρασε. Στο προϊόν για το οποίο δώσαμε λεφτά στο Μαρινάκη λέει ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ ότι Τεύχος 1 μέχρι τεύχος 2 = 15 ημέρες, Τεύχος 2 μέχρι τεύχος 3 = 15 ημέρες και μετά εβδομαδιαία. Είναι τρομερό, χυδαίο και εντελώς αναξιόπιστο να υπάρχει άλλο χρονοδιάγραμμα για τον αγοραστή και άλλο για το πρακτορείο. Επικοινώνησα λοιπόν σήμερα με την GB Publishing (η οποία από ότι κατάλαβα αντιπροσωπεύει τη Hachette).... Εγραψα τα παρακάτω: "Πότε θα βγεί το επόμενο τεύχος??? Είχατε πει ότι τα τεύχη 2 & 3 θα είναι 15θήμερα και τα επόμενα εβδομαδιαία. Τώρα θα έπρεπε να είμαστε στο 10. Ακόμα περιμένουμε το 5. Πείτε μου αναλυτικά ημερομηνίες κυκλοφορίας για ΟΛΑ τα τεύχη, αλλιώς να σταματήσω να σας δίνω τα ωραία μου λεφτά." Και η απάντηση που πήρα ήταν η παρακάτω: "Καλήσπερα σας,

κυριέ χχχχχχχχ εμείς πραγματοποιούμε την διανομή και την πώληση του εντύπου δεν αποφασίζουμε εμείς για την κυκλοφορία. Ο αντιπρόσωπος της Hachette στην Ελλάδα είναι η ΑΡΓΟΣ ΑΕ:

http://www.argoscom.gr/index.php?page=18

Επίσης όσες αλλαγές προκύπτουν σε θέματα κυκλοφορίας ο εκδότης τα έχει αναρτήσει πρώτα στο έντυπο και διατηρεί το δικαίωμα αυτό. Το τεύχος 5 Σκαραβαίος θα κυκλοφορήσει την Τετάρτη 07/04/21  λόγω καθυστερήσεων στην ναυσιπλοΐα.

Είμαστε στην διάθεση σας,

Σας ευχαριστούμε."

Αρα ο αντιπρόσωπος είναι η εταιρία διανομής και η εταιρία διανομής είναι ο αντιπρόσωπος. Ζήτω ο Μαρινάκης........ 

Φιλε μπορεις να μου στειλεις φωτο που το εγραφε αυτο με τα τευχη γιατι εγω δε το ειχα προσεξει πουθενα. Μονο αυτο που ανεφερε ο φιλος απο πανω ειχα διαβασει. Δλδ τα πρωτα 10 ανα 15μερο και τα αλλα ανα εβδομαδα. Τωρα οσον αφορα τη καθυστερηση αυτου του τευχους τη θεωρω και γω απαραδεκτη. Τουλαχιστον αφου το πηγαν τοσο πισω επρεπε να κυκλοφορησουν το 5 και το 6 μαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, konstantinos86 είπε

Φιλε μπορεις να μου στειλεις φωτο που το εγραφε αυτο με τα τευχη γιατι εγω δε το ειχα προσεξει πουθενα. Μονο αυτο που ανεφερε ο φιλος απο πανω ειχα διαβασει. Δλδ τα πρωτα 10 ανα 15μερο και τα αλλα ανα εβδομαδα. Τωρα οσον αφορα τη καθυστερηση αυτου του τευχους τη θεωρω και γω απαραδεκτη. Τουλαχιστον αφου το πηγαν τοσο πισω επρεπε να κυκλοφορησουν το 5 και το 6 μαζι

 

IMG_20210202_174929.jpg.97a5e0b0fe6b5c0ed3e296dd968fd674.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε κι από μένα.Κι εγώ ξεκίνησα να αγοράζω τον θρυλικό σκαραβαίο και περιμένω....την έλευση των επομένων τευχών.Μακάρι να επέλθει από δω και πέρα μια ομαλή και συνεχή ροή τους.Ας παραθέσω και το δικό μου φωτογρ.ντοκουμέντο!!!

IMG_20210407_111136.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

Μετά από την μεγάλη αναμονή ήρθε το πολυπόθητο πέμπτο τεύχος!

Έχω πρόβλημα με την αντιστρεπτική δοκό, δηλαδή εκείνο το πλαστικό εξάρτημα στο τέλος της συναρμολόγησης .Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχουν ανοιγμένες τρύπες και οπές πάνω στο προηγούμενο μεταλλικό εξάρτημα ώστε να βιδωθεί αυτή η πλαστική δοκός. Έχετε κι εσείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Θοδωρής005 είπε

θα ηθελα να ρωτησω η νεα σειρα πρωταθλητες των ραλλυ απο τη diagostini καθε ποτε θα βγαινει εβδομαδα ;

Αν πας σε ένα περίπτερο που φέρνει τέτοια περιοδικά θα το γράφει λογικά στην πίσω μεριά του 1ου περιοδικού.μπορει τα πρώτα 10 τεύχη να είναι ανά 15 μέρες και τα υπόλοιπα ανά εβδομάδα

48 λεπτά πριν, MaSteR_oF_DiSaSteR είπε

Καλημέρα σε όλους.

Μετά από την μεγάλη αναμονή ήρθε το πολυπόθητο πέμπτο τεύχος!

Έχω πρόβλημα με την αντιστρεπτική δοκό, δηλαδή εκείνο το πλαστικό εξάρτημα στο τέλος της συναρμολόγησης .Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχουν ανοιγμένες τρύπες και οπές πάνω στο προηγούμενο μεταλλικό εξάρτημα ώστε να βιδωθεί αυτή η πλαστική δοκός. Έχετε κι εσείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Δεν το έχω αγοράσει ακόμα το 5ο τεύχος για να σου πω αν έχω το ίδιο θεματακι.λογικα κάποια στιγμή,κάποιο άλλο μέλος θα το δει και θα σου απαντήσει....θέλω να πιστεύω.οι οδηγίες τι λένε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimitrakis1991 είπε

Αν πας σε ένα περίπτερο που φέρνει τέτοια περιοδικά θα το γράφει λογικά στην πίσω μεριά του 1ου περιοδικού.μπορει τα πρώτα 10 τεύχη να είναι ανά 15 μέρες και τα υπόλοιπα ανά εβδομάδα

Δεν το έχω αγοράσει ακόμα το 5ο τεύχος για να σου πω αν έχω το ίδιο θεματακι.λογικα κάποια στιγμή,κάποιο άλλο μέλος θα το δει και θα σου απαντήσει....θέλω να πιστεύω.οι οδηγίες τι λένε?

Ακολούθησα πιστά τις οδηγίες και τριπλο-τσέκαρα και τις φωτογραφίες, αλλά δυστυχώς... Εν τω μεταξύ φαίνεται ότι έχει κάποια σημάδια σε εκείνα τα σημεία (πάνω στο προηγούμενο μεταλλικό εξάρτημα) που ίσως μαρτυρούν ότι έπρεπε να γίνουν τα ανοίγματα από τα μηχανήματα του εργοστασίου πριν την διάθεση στην αγορά. 
Τώρα η πλαστική δοκός απλά δεν μπορεί να προσαρτηθεί!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, MaSteR_oF_DiSaSteR είπε

Καλημέρα σε όλους.

Μετά από την μεγάλη αναμονή ήρθε το πολυπόθητο πέμπτο τεύχος!

Έχω πρόβλημα με την αντιστρεπτική δοκό, δηλαδή εκείνο το πλαστικό εξάρτημα στο τέλος της συναρμολόγησης .Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχουν ανοιγμένες τρύπες και οπές πάνω στο προηγούμενο μεταλλικό εξάρτημα ώστε να βιδωθεί αυτή η πλαστική δοκός. Έχετε κι εσείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Και γω στην αρχή το έψαχνα αρκετή ώρα..Ίσως αν δεις κάποιες από τις τελευταίες φωτογραφίες να σε βοηθήσουν όπως βοήθησαν και μενα

22 ώρες πριν, MaSteR_oF_DiSaSteR είπε

Καλημέρα σε όλους.

Μετά από την μεγάλη αναμονή ήρθε το πολυπόθητο πέμπτο τεύχος!

Έχω πρόβλημα με την αντιστρεπτική δοκό, δηλαδή εκείνο το πλαστικό εξάρτημα στο τέλος της συναρμολόγησης .Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχουν ανοιγμένες τρύπες και οπές πάνω στο προηγούμενο μεταλλικό εξάρτημα ώστε να βιδωθεί αυτή η πλαστική δοκός. Έχετε κι εσείς το ίδιο 

Το κουμπωμα βρίσκεται στη κάτω πλευρά αν σε βοηθάει..Δε μπορώ να ανεβάσω φωτογραφία ..Αλλά αν πάλι δε βοήθησα ,μπορείς να δεις κάτι βίντεο που έστειλε κάποιος πάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sidayes είπε

Και γω στην αρχή το έψαχνα αρκετή ώρα..Ίσως αν δεις κάποιες από τις τελευταίες φωτογραφίες να σε βοηθήσουν όπως βοήθησαν και μενα

Το κουμπωμα βρίσκεται στη κάτω πλευρά αν σε βοηθάει..Δε μπορώ να ανεβάσω φωτογραφία ..Αλλά αν πάλι δε βοήθησα ,μπορείς να δεις κάτι βίντεο που έστειλε κάποιος πάνω 

Ευχαριστώ πολύ για τις απάντησεις που μου στείλατε. Το ξανατσεκαρα αλλά δεν υπάρχει πουθενά τρυπούλες να μπουν οι βιδούλες ώστε να στερεωθεί η δοκός! Σε εκείνα τα σημεία μόνο ένα R και L αναγράφεται αντίστοιχα! Ίσως φαίνεται και στις φωτογραφίες που επισυνάπτω. 

3FD44BAA-267B-4C3C-A3F9-8CAE8534BAB1.jpeg

15 λεπτά πριν, MaSteR_oF_DiSaSteR είπε

Ευχαριστώ πολύ για τις απάντησεις που μου στείλατε. Το ξανατσεκαρα αλλά δεν υπάρχει πουθενά τρυπούλες να μπουν οι βιδούλες ώστε να στερεωθεί η δοκός! Σε εκείνα τα σημεία μόνο ένα R και L αναγράφεται αντίστοιχα! Ίσως φαίνεται και στις φωτογραφίες που επισυνάπτω. 

3FD44BAA-267B-4C3C-A3F9-8CAE8534BAB1.jpeg

 

EF3B874B-C848-422F-8E7A-747EE4E29783.jpeg

Επίσης από ότι είδα και σε ένα video στο you tube, έδειχνε την συναρμολόγηση των κομματιών του 5ου τεύχος και το εξάρτημα ειχε κανονικά τρυπουλες για να κουμπώσει η δοκός και να βιδωσει. Το δικό μου εξάρτημα δεν έχει!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...