Προς το περιεχόμενο

Θεμα με εγκατασταση win 10


Chris2756

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Εχω κατεβασει και εγκαταστησει 2 φορες τα 10 απο το σαιτ της m/s ( εργαλειο-ISO-εγκατασταση σε νεο PC ). Και στις 2 φορες δεν μου εδωσε επιλογη "Home" εγκατασταθηκαν "enterprise". Εχετε αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα?

Επιδη θα ξανακανω την διαδικασια σε καινουργιο Μ2 δισκο για να μην σβυνω μετα ενα σωρο αχρηστες, για μενα εφαρμογες. Η home edition με εξυπηρετει και μου φτανει.

Η ενεργοποιηση γινεται κανονικα παντως μετα την εγκατασταση. Ευχαριστω για τον χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Chris2756 είπε

 Εχω κατεβασει και εγκαταστησει 2 φορες τα 10 απο το σαιτ της m/s ( εργαλειο-ISO-εγκατασταση σε νεο PC ). Και στις 2 φορες δεν μου εδωσε επιλογη "Home" εγκατασταθηκαν "enterprise". Εχετε αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα?

Επιδη θα ξανακανω την διαδικασια σε καινουργιο Μ2 δισκο για να μην σβυνω μετα ενα σωρο αχρηστες, για μενα εφαρμογες. Η home edition με εξυπηρετει και μου φτανει.

Η ενεργοποιηση γινεται κανονικα παντως μετα την εγκατασταση. Ευχαριστω για τον χρονο σας

Το pc από όπου τα κατέβασες μήπως είχε την enterprise έκδοση;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πρωτη φορα οχι με win 7 home. Την δευτερη με win 10 home παλι. Αλλα εγραψα ISO για εγκατασταση σε αλλον υπολογιστη και τις 2 φορες. Παιζει ρολο πια εκδοση υπαρχει στον υπολογιστη που κατεβαζεις και γραφεις ISO για εγκατασταση σε αλλους υπολογιστες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καπου σου λεει θέλεις για αυτόν τον υπολογιστη ή για κάποιον άλλο;

Εκει επιλέγεις "αλλον" και τοτε μπορείς να κατεβάσεις οποία έκδοση θέλεις

Επεξ/σία από NikosKallithea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περίεργο είναι ότι η enterprise έκδοση επίσημα κατεβαίνει σαν trial και δεν υπάρχει η δυνατότητα για πατσάρισμα. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να είχε το pc περασμένη άδεια χρήσης για enterprise έκδοση από παλιά. Chris, όταν ξεκινάει η εγκατάσταση των 10 θα πρέπει να σου ζητάει αν έχεις κάποιο κλειδί και εκεί απλά πατάς "Δεν έχω κλειδί" και προχωράς για επιλογή έκδοσης. Εσένα στο κάνει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Επελεξα για αλλον υπολογιστη. Παταω το δεν εχω κλειδι. Ενεργοποιηση κανω αργοτερα, μετα την εγκατασταση και τις ρυθμισεις. Τες πα θα ξαναδοκιμασω να γραψω νεο δισκακι. Οχι οτι με χαλανε οι αλλες εκδωσεις, δεν μου χρειαζονται για την δουλεια που χρησιμοποιω το PC. Eπιδει θα βαλω καινουργιο δισκο κι εκει τα win 10, να μην σβυνω μετα ενα σωρο εφαρμογες που δεν χρειαζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

  Eιναι δικο μου, μονταρισμενο απο εμενα. Τελικα εγραψα σε στικακι.Εκανα εγκατασταση κανονικα με επιλλογη home. Ευχαριστω για τον χρονο σας και τις συμβουλες σας παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σε δίνει επιλογή .. περνάει αυτά που είχε το pc ενεργοποιημένα. αν θες να σου δώσει επιλογή κανε ότι λέει το λινκ

[Fix] Unable to Select Windows 10 Pro Edition During Clean Installation – AskVG

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 11/4/2021 στις 10:23 ΠΜ, sakaflias είπε

αρχίζει να κολλάει ο υπολογιστής

και όταν πάω εδώ για ενημερώσεις δεν κάνει ανανέωση... τι κάνω;

Χωρίσδφψς τίτλο.png

Μπες στη σελίδα της Microsoft, ψάξε για windows updates χειροκίνητα και δες μήπως βγάλεις άκρη άποψη κει. Εγώ έτσι έκανα μόλις χθες σε παρόμοιο πρόβλημα και μάλιστα μετά από φρέσκια εγκατάσταση!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...