Προς το περιεχόμενο

PHP & HTML


IsBxD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας, Ήθελα Να ρωτήσω αν κάποιος Ξέρει αρκετά καλά PHP  και HTML για μια εργασία εξεταστικής μου, Διότι δεν έχω Υπολογιστή αυτή την στιγμή. Θα ήταν τεράστια βοήθεια... Παρακάτω έχω Βάλει μια εικόνα με το Θέμα. 😔😢

1611927554380.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από το κινητό παιδιά δυστυχώς δεν μπορώ να ανοίξω xampp κτλπ για να μπορέσω να την κάνω οπότε σκέφτηκα το site αυτό αν υπάρχει κάποιος που δεν βαριέται και μπορεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Μόλις τώρα, _filippos_ είπε

Υποψιάζομαι πως ο φίλος περιμένει να λάβει τις λύσεις.

Αποκλείεται, δε γίνονται τέτοια εδώ.

Μόλις τώρα, IsBxD είπε

Από το κινητό παιδιά δυστυχώς δεν μπορώ να ανοίξω xampp κτλπ για να μπορέσω να την κάνω οπότε σκέφτηκα το site αυτό αν υπάρχει κάποιος που δεν βαριέται και μπορεί 

Δε χρειάζεσαι ούτε XAMPP ούτε τίποτα. Μολύβι και χαρτί αρκούν. Πώς θα υλοποιήσεις μια λύση χωρίς πρώτα να τη σκεφτείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις δίκαιο , απλά έτσι μας μάθανε το μάθημα με xampp και μέσω αυτού και του localhost μπορώ να δω πως πάει η φόρμα απο την εργασία κτλπ, μπορώ φυσικά να προσπαθήσω αλλά μου είναι δύσκολο μέσα από το κιν χωρίς τα απαραίτητα εργαλεία π έχω μάθει να χειρίζομαι, μην αγχω δεν ήρθα να κορόιδεψω κανέναν, απλά ήλπιζα για βοήθεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 λεπτά πριν, IsBxD είπε

έχεις δίκαιο , απλά έτσι μας μάθανε το μάθημα με xampp και μέσω αυτού και του localhost μπορώ να δω πως πάει η φόρμα απο την εργασία κτλπ, μπορώ φυσικά να προσπαθήσω αλλά μου είναι δύσκολο μέσα από το κιν χωρίς τα απαραίτητα εργαλεία π έχω μάθει να χειρίζομαι, μην αγχω δεν ήρθα να κορόιδεψω κανέναν, απλά ήλπιζα για βοήθεια 

Θα ξαναπώ ότι το μόνο που χρειάζεσαι είναι μολύβι και χαρτί. Μπορείς να σχεδιάσεις τον αλγόριθμο που θα εκτυπώνει τα αστεράκια και τις διέσεις; Ξέρεις να κάνεις τους ελέγχους που σου ζητάει; Ξέρεις πώς να περάσεις πληροφορίες από τη φόρμα στο PHP αρχείο σου; Αν η απάντηση σε κάποιο από αυτά είναι όχι, τότε το ότι δεν έχεις υπολογιστή δεν είναι πρόβλημα, καθώς και να είχες δε θα μπορούσες να προχωρήσεις. Εξήγησε εσύ με λόγια το πρόγραμμα και τον κώδικα στον γράφω κι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω το κομμάτι του κώδικα εκεί που λέει για τα ζυγά που θα είναι το αστεράκι και τα μόνα με τις διαισεις, τι άλλο κομμάτι με την φόρμα την switch και την if μπορώ άνετα να τα κάνω, Το θέμα μου είναι ότι αν μπορούσα να μπω στο xampp και μετά localhost σιγά σιγά και με σημειώσεις ίσως μπορούσα να καταφέρω κάτι με ζυγά κ. α... Αν μπορούσες έστω να μου εξηγήσεις τις πράξεις με τα ζυγά και τα μόνα πως δλδ θα εμφανίζονται αυτά καθώς βάζουμε αριθμούς τότε θα είχα έτοιμο όλο. το πρόγραμμα μέσα από ένα notepad από playstore 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...