Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 12 Pro Max Review - Ο πατήρ της οικογενείας


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μεγαλύτερο από τα τέσσερα φετινά iPhone είναι εδώ και ονομάζεται iPhone 12 Pro Max, προσφέροντας τη μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερη καμέρα και μπαταρία από τα μικρότερα «αδερφάκια» του. Είναι επίσης η μεγαλύτερη συσκευή iPhone που έχει φτιάξει ποτέ η Apple.

Υιοθετώντας σχεδιασμό που θυμίζει το iPhone 4, ενσωματώνοντας 5G και προσφέροντας προηγμένες τεχνολογίες σε κάμερα και βίντεο είναι ένα κινητό που απαιτεί την προσοχή όλων, όμως πόσο καλά τα καταφέρνει σε κάθε επίπεδο;


Διαβάστε ολόκληρο το review

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατοχος του εδω και ενα μηνα οφειλω να ομολογησω οτι στο κομματι της φωτογραφικης τουλαχιστον ειναι πολυ καλο.

Η μπαταρια του δεν εντυπωσιαζει μιας και εαν το ζορισει καποιος (πχ. ολη μερα δεδομενα σε συνδυασμο με κανεναν apple watch και τιποτε bluetooth ακουστικα , δοκιμασμενο με beats , bose αλλα και airpods) υπαρχει πιθανοτητα να μην βγαλει την μερα.

Μεγαλο κινητο , σε σημειο που να κουραζει ισως λιγο παρα το γεγονος οτι αγαπω τα μεγαλα κινητα. 

Επισης για μια με δυο μερες δεν κρατουσε ουτε μιση μερα η μπαταρια αλλα προφανως κατι αλλο του εφταιγε. 

All in all μια καλη ακριβη (εως πολυ ακριβη) συσκευη. Μιας και το εχω παρει στο Apple upgrade program (Λονδινο) ελπιζω τετοιο καιρο του χρονου να μπορω να αναβαθμισω σε κανενα apple foldable.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

τι κακός χαμός από lens glare είναι αυτός στο βίντεο;

Κάτοχος 12 pro max εδώ. Δυστυχώς είναι αλήθεια, πράγμα που εγώ είχα παρατηρήσει από τα 11άρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

τι κακός χαμός από lens glare είναι αυτός στο βίντεο;

δεν με χαλάει, για εφέ ταινιών σε μαγικό δάσσος είναι σούπερ 😍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

τι κακός χαμός από lens glare είναι αυτός στο βίντεο;

Το χω παρατηρησει και γω σε 11αρι και λέω αποκλείεται εχει μπει μεμβράνη στο τζαμακι αλλά δυστυχώς οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατοχος εδω κι 2 μηνες - οτι καλυτερο κι premium συσκευη εχω αγορασει κι εχω αγορασει τα παντα . Το μονο κακο το βαρος του - δεν συνηθιζεται - αλλα ολα εχουν τα μειον τους ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

same here. Αναβάθμιση από το 6S plus.

γλυστράει και η lidar camera ωραίο gimmick. Όσο για τις φωτογραφίες, είναι απίστευτη η πιστότητα σε χρώματα σε μέτριο φωτισμό (π.χ. απόγευμα δύση) καθώς και η απόδοση σε χαμηλό φωτισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Με ενδιαφέρει πολύ η φωτογραφία. Έχοντας την Nikon Coolpix P1000 με 125x ζουμ αναρωτιέμαι αν από φωτογραφικής απόψεως θα μου ήταν χρήσιμο ένα τέτοιο κινητό. Η απάντηση εύκολα είναι ναι. Σε ευρυγωνιώτητα η μηχανή μου φτάνει ισοδύναμο φακό 24mm. Οπότε την λες αρκετά ευέλικτη διότι καλύπτει φάσμα 24-3000mm. Πλην όμως υπάρχει και το crop factor. Επειδή τύχαινε η προηγούμενη μηχανή μου να είναι όντως ευρυγώνια με εύρος 24-120mm αλλά πολύ μικρότερο crop factor (Sony DSC-R1), γνωρίζω ότι η πρακτική διαφορά είναι ένα άτομο παραπάνω στην φωτογραφία να το πω μπακαλίστικα. Όχι και τόσο τραγικό, θα το αντέξω. Το τηλέφωνο αυτό όμως θα μου προσέθετε την δυνατότητα του υπερευρυγώνιου φακού στις 120°! Που είναι ένα ιδιαίτερο είδος φωτογραφίας με πολλούς οπαδούς. Εγώ ποτέ μου δεν είχα υπερευρυγώνιο φακό οπότε δεν είμαι σίγουρος αν θα μου άρεσε,υποθέτω όμως ότι μάλλον θα γούσταρα. Θα μου ήταν επίσης χρήσιμο αυτό το τηλέφωνο για νυχτερινή φωτογράφιση. Θα έχει σίγουρα μεγαλύτερο αισθητήρα από την Nikon. Με φαντάζομαι να την αφήνω στην άκρη και να το σηκώνω και να φωτογραφίζω με αυτό την νύχτα. Επίσης θα το χρησιμοποιούσα για βιντεοσκόπηση 4k/60 fps αφού η μηχανή μου δεν ξεπερνά τα 30fps στην 4k ανάλυση. Εκτός και αν το θέμα μου ήταν μακριά οπότε θα επέλεγα την P1000 έστω και αν έπρεπε να παίξω 1080p/60fps. Οπότε ναι. Από φωτογραφικής απόψεως θα μου ήταν χρήσιμο. Αν κουβαλάω και τον τρίποδά μου μαζί δεν θα υπήρχε κάποιο θέμα που να μην μπορούσα να τραβήξω. Επίσης θα μου άρεσε το λειτουργικό του σύστημα. Είμαι υπέρμαχος των κλειστών συστημάτων. Θεωρώ ότι είναι πιο ασφαλή και πιο προσεγμένη η διεπαφή τους, έστω και αν πρέπει να ψαχτείς περισσότερο για να λύσεις ασυμβατότητες. Έχω εμπειρία από MacOS. Όντως κορυφαίο τηλέφωνο με αντίστοιχα υψηλή τιμή...

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος εδώ και 2 μέρες. Δυστυχώς η οθόνη μου παρουσιάζει το φαινόμενο yellow tint. Έχω διαβάσει σε διάφορες ιστοσελίδες του εξωτερικού πολλά σχόλια κατόχων που έχουν το ίδιο πρόβλημα, κυρίως στα κινητά των οποίων το S/N ξεκινά με G0N (όπως και το δικό μου). Ευτυχώς καλύπτεται από την DOA εγγύηση και θα το επιστρέψω άμεσα. Έχει κανένας άλλος παρατηρήσει το ίδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το τηλεφωνο ολα καλα εκτος απο την πολυ κοντινη φωτο macro. Οταν πας κοντα στα αντικειμενα δεν κανει φοκους και παραμενει θολη η φωτο δεν ξεθολωνει. Μεγαλο φαουλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, jumper12 είπε

Κάτοχος εδώ και 2 μέρες. Δυστυχώς η οθόνη μου παρουσιάζει το φαινόμενο yellow tint. Έχω διαβάσει σε διάφορες ιστοσελίδες του εξωτερικού πολλά σχόλια κατόχων που έχουν το ίδιο πρόβλημα, κυρίως στα κινητά των οποίων το S/N ξεκινά με G0N (όπως και το δικό μου). Ευτυχώς καλύπτεται από την DOA εγγύηση και θα το επιστρέψω άμεσα. Έχει κανένας άλλος παρατηρήσει το ίδιο;

Θα πρεπει να ζησουμε με αυτο.Σχεδον ολες οι οθονες στα φετινα μοντελα καπως εκει γυρω ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...