Προς το περιεχόμενο

Η Google διέγραψε περίπου 100,000 αρνητικές κριτικές του Robinhood


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Quote

Στο AppStore της Apple από την άλλη, το Robinhood έχει μέσο όρο 4,7 και δεν υπήρξαν νέες κριτικές από την Τετάρτη και μετά. Αυτό που προκαλεί εντύπωση είναι πως κι άλλες δημοφιλής εφαρμογές όπως TikTok, Uno επίσης δεν είχαν νεώτερες κριτικές από την Τετάρτη και μετά.

γκουχου γκουχου

 

Λυνουμε το προβλημα ,πριν απο σας,για σας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

15 λεπτά πριν, afantos είπε

Αυτό που περιγράφεις λέγεται ταξική συνείδηση και δεν είναι τσιφλίκι κανενός πολιτικού χώρου. Αν εσύ νομίζεις ότι δεν ανήκεις στην "πλέμπα" δικαίωμα σου, πάντως εγώ όπως και πολλοί άλλοι βαρεθήκαμε να πληρώνουμε την ζωάρα των "αρχόντων" που διαλύουν τις ζωές μας για πλάκα και για την κονόμα και όταν έρθουν τα δύσκολα πετάνε την μπάλα στον κόσμο. Η φάση αυτή είναι ένα μηνυματάκι ότι ήρθε η ώρα να πληρώσουν και οι έχοντες και ότι το ρίσκο (τζογάροντας τη δουλειά του άλλου), μπορεί να σου έρθει μπούμεραγκ στη μάπα.

Κάποια στιγμή πρέπει να πάψουμε να βλέπουμε παντού εχθρούς, να ερμηνεύουμε σωστά αυτά που διαβάζουμε και, τελικά, να μην πέφτουμε με τα μούτρα, αλλά να κρατάμε μια λογική απόσταση από τα γεγονότα, γιατί αλλιώς δεν βλέπουμε. Καταλαβαίνω απόλυτα την τυφλή οργή, υπήρξα και εγώ πιόνι παιχνιδιών, άνεργος, εξευτελιστικά αμοιβόμενος και ταλαιπωρημένος-όχι ότι τώρα είμαι κανένας πατρίκιος. Αλλά ούτε τότε θεωρώ πως έχασα την γενική εικόνα. 

 

Spoiler

Έχω android. Αυτό, σε συνδυασμό με τα λεγόμενά μου, αρκεί.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, afantos είπε

Αυτό που περιγράφεις λέγεται ταξική συνείδηση και δεν είναι τσιφλίκι κανενός πολιτικού χώρου. Αν εσύ νομίζεις ότι δεν ανήκεις στην "πλέμπα" δικαίωμα σου, πάντως εγώ όπως και πολλοί άλλοι βαρεθήκαμε να πληρώνουμε την ζωάρα των "αρχόντων" που διαλύουν τις ζωές μας για πλάκα και για την κονόμα και όταν έρθουν τα δύσκολα πετάνε την μπάλα στον κόσμο. Η φάση αυτή είναι ένα μηνυματάκι ότι ήρθε η ώρα να πληρώσουν και οι έχοντες και ότι το ρίσκο (τζογάροντας τη δουλειά του άλλου), μπορεί να σου έρθει μπούμεραγκ στη μάπα.

Ωχ ωχ..Αν αρχίσαμε τα περί ταξικής συνειδήσεως τώρα, κλάφτα από νωρίς. Μου θυμίζει αμιγώς Ελληνικές συνδικαλιστικές καταστάσεις. Κλειναν οι εργάτες το εργοστάσιο και μετά κλάμα γιατι μείναν χωρίς δουλειά. Οι αρχισυνδικαλες βέβαια πάντα στον αφρό. Γυρίζουμε σε άλλες εποχές. Και πρέπει να βάλουμε και την λέξη "άρχοντας" στη σωστή θέση της κάποια στιγμή. Άρχοντας είναι και ο Trump που βρήκε έτοιμα λεφτα του μπαμπά, άρχοντας είναι και ο bill gates που δεν είχε υπόβαθρο από πίσω αλλά ανέβηκε, άρχοντας είναι και Σκλαβενίτης πχ που ρίσκαρε και ίδρυσε αλυσίδα και δίνει δουλειά σε πολλούς. 'Άρχοντας' είναι και ο φίλος χρήστης του insomnia  που έχει ήδη 2 καινούργιες καρταρες της Nvidia επειδή ανήκει σε κάποια από τις παραπάνω κατηγορίες ανθρώπων. Δεν είδα ποτέ να περνάτε σε κάποιον τέτοιον εδώ μεσα. "Ο καθένας ξοδεύει τα λεφτά του όπως νομιζει" ακούω παντα. Τη 'ζωάρα" που εννοείς θα μπορούσε να την κάνει ο οποιοδήποτε αν ήθελε να ρισκάρει. Ακόμα και το γλύψιμο για να ανέβεις δυστυχώς είναι ρίσκο. Το ίδιο θα ισχύει και αν όπως λες εργαζεσαι χωρίς να λογοδοτείς σε κανέναν και δεν έχεις κανέναν να σε ξεζουμίζει. Αν δεν ρισκάρεις να κυνηγήσεις τον πελάτη μόνος σου, θα τον κυνηγήσει ο διπλανός σου. Αυτός που θα τον φάει πρώτος μελλοντικά θα γίνει ο 'άρχοντας'. Και συ θα κάθεσαι πάλι και θα μεμψιμοιρείς διότι αυτός θα κάνει ζωάρα. Κανένας από τους προαναφερθέντες δεν υποχρέωσαν κανέναν να γίνει υπάλληλος τους με το ζόρι. Αν κατηγορουμε αόριστα ένα 'συστημα' που και καλά στήθηκε από αυτούς για την αφαίμαξη του πληθυσμού, τότε είμαστε υπεύθυνοι και εμείς. Αντιδράσεις υπήρχαν και θα υπάρχουν. Εξίσωση όλων δεν μπορεί να υπάρξει, είτε ως φυσικό είτε ως κοινωνικό φαινόμενο. Δεν γεννιόμαστε σε εργοστάσιο. Υπακούμε σε κάποιους βιολογικούς νόμους. Τεμπελιά, εξυπνάδα, πονηρά, διάθεση, τύχη κλπ κλπ. Δεν διδάσκονται όλα αυτά δυστυχώς ή ευτυχώς. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, alet said:

"Ιδιωτική εταιρία είναι,οτι θέλει κάνει στο μαγαζί της.Να κανουν την δικιά τους Google αν δεν τους αρέσει κτλ" 🤡🤡🤡

Δεν κάνει ότι θέλει. κάνει ότι θέλει στα πλαίσια του νόμου. άρα δεν κάνει ότι θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, snips είπε

Ωχ ωχ..Αν αρχίσαμε τα περί ταξικής συνειδήσεως τώρα, κλάφτα από νωρίς. Μου θυμίζει αμιγώς Ελληνικές συνδικαλιστικές καταστάσεις. Κλειναν οι εργάτες το εργοστάσιο και μετά κλάμα γιατι μείναν χωρίς δουλειά. Οι αρχισυνδικαλες βέβαια πάντα στον αφρό. Γυρίζουμε σε άλλες εποχές. Και πρέπει να βάλουμε και την λέξη "άρχοντας" στη σωστή θέση της κάποια στιγμή. Άρχοντας είναι και ο Trump που βρήκε έτοιμα λεφτα του μπαμπά, άρχοντας είναι και ο bill gates που δεν είχε υπόβαθρο από πίσω αλλά ανέβηκε, άρχοντας είναι και Σκλαβενίτης πχ που ρίσκαρε και ίδρυσε αλυσίδα και δίνει δουλειά σε πολλούς. 'Άρχοντας' είναι και ο φίλος χρήστης του insomnia  που έχει ήδη 2 καινούργιες καρταρες της Nvidia επειδή ανήκει σε κάποια από τις παραπάνω κατηγορίες ανθρώπων. Δεν είδα ποτέ να περνάτε σε κάποιον τέτοιον εδώ μεσα. "Ο καθένας ξοδεύει τα λεφτά του όπως νομιζει" ακούω παντα. Τη 'ζωάρα" που εννοείς θα μπορούσε να την κάνει ο οποιοδήποτε αν ήθελε να ρισκάρει. Ακόμα και το γλύψιμο για να ανέβεις δυστυχώς είναι ρίσκο. Το ίδιο θα ισχύει και αν όπως λες εργαζεσαι χωρίς να λογοδοτείς σε κανέναν και δεν έχεις κανέναν να σε ξεζουμίζει. Αν δεν ρισκάρεις να κυνηγήσεις τον πελάτη μόνος σου, θα τον κυνηγήσει ο διπλανός σου. Αυτός που θα τον φάει πρώτος μελλοντικά θα γίνει ο 'άρχοντας'. Και συ θα κάθεσαι πάλι και θα μεμψιμοιρείς διότι αυτός θα κάνει ζωάρα. Κανένας από τους προαναφερθέντες δεν υποχρέωσαν κανέναν να γίνει υπάλληλος τους με το ζόρι. Αν κατηγορουμε αόριστα ένα 'συστημα' που και καλά στήθηκε από αυτούς για την αφαίμαξη του πληθυσμού, τότε είμαστε υπεύθυνοι και εμείς. Αντιδράσεις υπήρχαν και θα υπάρχουν. Εξίσωση όλων δεν μπορεί να υπάρξει, είτε ως φυσικό είτε ως κοινωνικό φαινόμενο. Δεν γεννιόμαστε σε εργοστάσιο. Υπακούμε σε κάποιους βιολογικούς νόμους. Τεμπελιά, εξυπνάδα, πονηρά, διάθεση, τύχη κλπ κλπ. Δεν διδάσκονται όλα αυτά δυστυχώς ή ευτυχώς. 

Σου τα θυμίζει όλα αυτά γιατί κολλάς στην Ελληνική κατάσταση και δεν θες να δεις τι παίζει. Έρχεται κρισάρα και κάποιος πρέπει να πληρώσει το μάρμαρο. Το μήνυμα είναι να πληρώσουν αυτοί που δεν έχουν πληρώσει ποτέ, όλα τα άλλα που λες για βιολογικούς νόμους, ότι το ρίσκο μας "σώζει" και είναι ανάπτυξη (μιλάμε για σορτάρισμα έτσι; πήγαινε λοιπόν με την ίδια λογική στο καζίνο να σωθείς) είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Στο κάτω κάτω, αυτός που πήρε το ρίσκο (προαγόρασε την μετοχή στοιχηματίζοντας ότι θα έχει διαλυθεί η τιμή), ας πληρώσει και να μη ζητά από το κράτος να πληρώσει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, petasis είπε

Μα τσάμπα παίρνουμε το 30% του τζίρου;

Δουλευα παλια σε ενα αφεντικο (λεμε τωρα), που ειχε σαν σλογκαν>

<<αν δεν βγαζω τα τριπλα απο την τιμη που το αγοραζω γιατι να το εχω στο μαγαζι να το πουλαω, για να ερχεται η κυρα κατινα να το βρισκει διπλα στο σπιτι της.>>

οσο και να μου φαινοντανε περιεργο τοτε τωρα μου φαινεται λογικο.

αν δεν βγαζει ενα ποσο κερδους που η google θεωρει σαν δικαιο γιατι να σε εχει σαν εφαρμογη στο μαγαζι της?

για να σου κανει τζαμπε διαφημιση?

οχι βεβαια, θα πληρωσεις.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Πως τους πετσόκοψε έτσι ένα subreddit. Το φυσάνε και δεν κρυώνει...

ezgif.com-gif-maker.gif.49bd7a429ac8ee761dca48c3e013bab8.gif

Πότε λέτε να ξεκινήσει το σορτάρισμα της μετοχής της reddit; 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Makatsoras είπε

Δουλευα παλια σε ενα αφεντικο (λεμε τωρα), που ειχε σαν σλογκαν>

<< δεν βαζω τα τριπλα απο την τιμη που το αγοραζω γιατι να το εχω στο μαγαζι να το πουλαω, για να ερχεται η κυρα κατινα να το βρισκει διπλα στο σπιτι της.>>

οσο και να μου φαινοντανε περιεργο τοτε τωρα μου φαινεται λογικο.

αν δεν βγαζει ενα ποσο κερδους που η google θεωρει σαν δικαιο γιατι να σε εχει σαν εφαρμογη στο μαγαζι της?

για να σου κανει τζαμπε διαδημιση?

οχι βεβαια, θα πληρωσεις.

Απόλυτα λογικό να σου φαίνεται τότε περίεργο και τώρα λογικότατο. Μεγάλωσες και είδες πόσα απίδια βάνει ο σάκος!..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν θέλουν αρνητικές κριτικές ας αφαιρέσουν τη σχετική επιλογή. Λιγότερο γλοιώδες θα είναι από αυτό που κάνουν τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανε ολοι και βαζουν λεφτα στην μετοχη της gamestop επειδη ανεβαινει.Η αλλη στο ετορο γραφει οτι η μετοχη της gamestop θα φτασει μακροπροθεσμα τις 5000 και την συγκρινει με την volkswagen.. 

Εντωμεταξυ το gamestop ειναι ενα μαγαζι που πουλάγε video games , κονσολες κτλ, σε φυσικη μορφη, οταν βγηκε το steam και τα online only στις κοσνολες πεθανε προφανως, σαν τα ελληνικα βιντεο κλαμπς.

Τωρα κατι εχουν κανει και ανεβαινει η μετοχη της σαν τρελη , φαγανε ενα μπλοκ απο robinhood, για να προστατευσει τον κοσμο απο την φουσκα , και ολοι οι αγανακτισμενοι επενδυτες του 1000ρικου μπηκανε στο google και βαζανε αρνητικη κριτικη στο rorbinhood που δεν τους αφήνει να αγορασουν gamestop (και αλλες μετοχες, ιδια περιπτωση)...

Διαγραφει η google τα αρνητικά σχολια , και γινεται θεμα στο ινσομνια. Αυτη ειναι η ιστορια εν συντομια

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 12
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Radiatedsoul είπε

Τωρα κατι εχουν κανει και ανεβαινει η μετοχη της σαν τρελη , φαγανε ενα μπλοκ απο robinhood, για να προστατευσει τον κοσμο απο την φουσκα , και ολοι οι αγανακτισμενοι επενδυτες του 1000ρικου μπηκανε στο google και βαζανε αρνητικη κριτικη στο rorbinhood που δεν τους αφήνει να αγορασουν gamestop (και αλλες μετοχες, ιδια περιπτωση)...

Έιναι πολύ δύσκολο να καταλάβει κάποιος που δεν ασχολείται με το χρηματιστήριο τι έχει γίνει με την μετοχή της GameStop.

Αποκλείσανε τον κόσμο από εφαρμογές όπως το Robinhood για να προστατέψουν τα "μεγάλα κεφάλια" που έχουν ποντάρει στην μείωση τιμής της μετοχής.

Ουσιαστικά όσο ανεβαίνει τώρα η μετοχή, τόσα περισσότερα λεφτά χάνουν αυτοί που πόνταραν εναντίων της και εδώ μιλάμε για πολλα δις.

Το καλύτερο είναι ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα εκτός από κάποιες κουμουνιστικές τεχνικές όπως αυτή που εσφαλέμενα περιέγραψες.

Επεξ/σία από Axelq
  • Like 4
  • Thanks 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...