Προς το περιεχόμενο

Το Xiaomi Mi 11 θα κυκλοφορήσει σύντομα εκτός Κίνας


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Arkin είπε

 Ναι μπορει να ισχυει ειδικα στην gpu ειναι σαν 845 δυστυχως. Σε cpu ειναι σαν 865. Σαπακια θα ειναι και φετος τα S21 αφου θελει και βαζει exynos με mali gpu η samsung και υποτιμαει τη νοημοσυνη των Ευρωπαιων. 

Δεν φταίει το gpu, το ίδιο έχει και η Huawei και πετάει ο kirin, αλλά με 24 πυρήνες 

Επεξ/σία από Macosj
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Macosj είπε

Δεν φτάνει το gpu, το ίδιο έχει και η Huawei και πετάει ο kirin, αλλά με 24 πυρήνες 

Για την huawei δεν μπορω να πω τιποτα γιατι παντου δινει το ιδιο soc. Η samsung που υποτιμαει τον κοσμο Ευρωπη και βαζει τον exynos ειναι ντροπη για μια τοσο μεγαλη εταιρια. Και να πω οτι ειναι 100-200 ευρω φθηνοτερα παει στο καλο. Μια χρονια ηταν καλυτερος ο exynos με τον sd 810 που ειχε θεματα απο τον 820 και μετα ειναι χιλιομετρα πισω. Σε επιδοσεις μπαταρια καμερα παντου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Bil79 είπε

Θα το δουμε σε κάνα εξάμηνο αν έχει βγεί καμία custom rom με vanilla android γιατί το miui μου προκαλεί εμετό.

Εγώ δεν έχω κανένα θέμα πάντως. Έχει βελτιωθεί πολύ το miui αλλά από εκεί και πέρα είναι θέμα προτίμησης. Πχ εμένα το stock Android δεν μου αρέσει καθόλου εμφανισιακά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, elpistik είπε

Εγώ από την πρώτη μέρα που βγήκε Κίνα κοιτάω για custom ROM 

Τα έχω ξανακάνει αυτά και είναι ταλαιπωρία. Θέλω να βγει μια σταθερή να τη βάλω και να μείνω εκεί. Αυτό θέλει μερικούς μήνες να γίνει.

Γέρασα κιόλας, βαριέμαι να φλασαρω Ρομ μέρα παρά μέρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελπίζω με αυτή τη συσκευή να σταματήσει να έχει ποιότητα <<Κινέζος>> και λογισμικό της προκοπής, μια φορά την δοκίμασα πριν ,6 χρόνια και από τότε μακριά, πολύ ανταγωνιστικά χαρακτηριστικά, μακάρι!!

Επεξ/σία από konandrio
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σίγουρα αν δεν δοκιμάσεις κλατι δεν γνωρίζεις το πως θα είναι η πως θα λειτουργεί όμως ρε παιδια ας πιάσουμε και 5 βασικά πράγματα 1ς απο τους λόγους που πουλάει η xiaomi είναι επειδή έχει  σχετικά φθηνά κινιτά τηλέφωνα και άλλα αντίστοιχα ηλεκτρικά και ηλεκτρονικά σε αντίθεση με άλλες μάρκες όμως μεικές φορέ η διαφορα στην τιμή παίζει ρόλο οχι μόνο σε αυτα που προσφέρει αλλα και στην ποιότητα κατασκευής εγω προσωπίκα samsung galaxy As21 έχω για τα λεφτα που έδωσα και αυτα που θέλω να κάνω είμαι ευχαριστημένος στα 4g ram με 64gb χώρο εχω βάλει και kingston στα 128gb και είμαι κομπλέ τι μπάτζετ διαθέτει ο καθένας είναι και πόσα θέλει να ξοδέψει για καθε τι που θέλει να κάνει η να πάρει ποτε κατι  φνηνότερο(εξαρτάται απο πολούς παράγοντες)δεν μπορει να αντικαταστήσει κάτι ακριβότερο είναι ο καθένας τι χρειάζεται και ποσα χρήματα θα διαθέσει πριν απο αυτο επειδή δεν μπορούσα να πάρω πιο ακριβό είχα ZTE BLADEa410 (απο το 2014)  μέχρι που πριν 2 μήνες  κάηκε σταματησε να λειτουργει.

Επεξ/σία από aris1996
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, aris1996 είπε

Σίγουρα αν δεν δοκιμάσεις κλατι δεν γνωρίζεις το πως θα είναι η πως θα λειτουργεί όμως ρε παιδια ας πιάσουμε και 5 βασικά πράγματα 1ς απο τους λόγους που πουλάει η xiaomi είναι επειδή έχει  σχετικά φθηνά κινιτά τηλέφωνα και άλλα αντίστοιχα ηλεκτρικά και ηλεκτρονικά σε αντίθεση με άλλες μάρκες όμως μεικές φορέ η διαφορα στην τιμή παίζει ρόλο οχι μόνο σε αυτα που προσφέρει αλλα και στην ποιότητα κατασκευής εγω προσωπία samsung galaxy As21 έχω για τα λεφτα που έδωσα και αυτα που θέλω να κάνω είμαι ευχαριστημένος στα 4g ram με 64gb χώρο εχω βάλει και kingston στα 128gb και είμαι κομπλέ τι μπάτζετ διαθέτει ο καθένας είναι και πόσα θέλει να ξοδέψει για καθε τι που θέλει να κάνει η να πάρει ποτε κατι  φνηνότερο(εξαρτάται απο πολούς παράγοντες)δεν μπορει να αντικαταστήσει κάτι ακριβότερο είναι ο καθένας τι χρειάζεται και ποσα χρήματα θα διαθέσει πριν απο αυτο επιδη δεν μπορούσα να πάρω πιο ακριβό είχα ZTE BLADEa410  μέχρι που πριν 2 μήνες  κάηκε σταματησε να λειτουργει.

Βάζε και καμμία τελεία αδερφέ! 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, whoever81 είπε

Βάζε και καμμία τελεία αδερφέ! 😊

ναι καλα, αυτο σε πειραξε σε αυτο το μυνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε μάθει φαντάζομαι οτι η Αμερική της έκανε ban οπως την Huawei για τον ιδιο λόγο. Σε λίγο θα τη σκοτώσουν και αυτην.

Ψόφος στα google apps...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, thanosAIAS είπε

Έχετε μάθει φαντάζομαι οτι η Αμερική της έκανε ban οπως την Huawei για τον ιδιο λόγο. Σε λίγο θα τη σκοτώσουν και αυτην.

Ψόφος στα google apps...

ούτως ή άλλως στις ΗΠΑ μόνο Apple και Samsung υπάρχουν τα υπόλοιπα συνολικά κάτω του 5% πουλάνε 

Επεξ/σία από Macosj
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thanosAIAS είπε

Έχετε μάθει φαντάζομαι οτι η Αμερική της έκανε ban οπως την Huawei για τον ιδιο λόγο. Σε λίγο θα τη σκοτώσουν και αυτην.

Ψόφος στα google apps...

Για τον ίδιο λόγο αλλά δεν έχουν νομικό πάτημα όπως με τη Huawei. Εύχομαι η Xiaomi να δικαιωθεί στα δηκαστήρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thanosAIAS είπε

Έχετε μάθει φαντάζομαι οτι η Αμερική της έκανε ban οπως την Huawei για τον ιδιο λόγο. Σε λίγο θα τη σκοτώσουν και αυτην.

Ψόφος στα google apps...

Δεν την έκανε ban, απλά απαγορεύει να επενδύσουν σε αυτή αμερικανικές εταιρίες... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά είναι καθαρά δικαιολογίες όλα της αμερικής (πάντα μιλάμε για πολιτικούς) λένε οτι βρήκανε κενά ασφαλείας σε πολλά πράγματα της Huawei σε κινιτά σε Καφάο και και σε κατανεμητές κ.λ.π δεν είναι όμως το πρώτο πράγμα ακόμα και στα αυτοκίνιτα αν είναι αμερικάνικης κατασκεής{(Η.Π.Α,Μεξικό,Τέξας,Καναδάς ΚΛΠ)(Chevrolet,Ford,,GMC,Dodge,Acura)(Για όσους δεν γνωρίζουν(Acura) αμερικάνικη Honda).Aκόμα και το Toyota prius στην ουσία αμερικάνικος σχεδιασμός είναι.} Υπάρχει χαμηλότερη φορολογία σε ένα απο αυτα απο ενα αντίστοιχο ευρωπαικό η απο την ασία.Το κιρίως μέρος είναι καθαρά εμπορικό και χρηματικό Τίποτε άλλο όπως ακόμα και σε μας που ακόμα απο τα σκάβας τα πόνυ κλπ στα χαρτια η κυβέρνηση δεν δίνει έγγρισει για να είναι επίσμ εμπορικά.

 

Εαν έχετε καποια αλλη άποψη ελεύθερα

Επεξ/σία από aris1996
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...