Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 13 θα διαθέτει αισθητήρα ανάγνωσης δακτυλικών αποτυπωμάτων κάτω από την οθόνη


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, koutsis είπε

Εγώ δεν έχω πιάσει android? Που είχα android τα τελευταία 10 χρόνια μέχρι φέτος?

Ξέρω πολύ καλά το Android, το θέμα είναι  αν εσύ είχες ποτέ iphone η σχημστισες άποψη απο βίντεο στο you tube. Το app drawer αρχικά στα βγάζει ανά κατηγορίες και μετά αν πατήσεις πάνω  που κάνεις search στα βγάζει όλα αλφαβητικά σε λίστα. Άρα τι σε χαλάει ακριβώς; 

 

9A1456FF-85D8-44E1-8D39-9F9EC12122A2.png

Με χαλάει η έλλειψη παραμετροποιησεων στα πάντα. Και αυτό μόνο μόνο σε σχέση με τη home screen, γιατί αν ξεκινήσω να απαριθμώ όσα γίνονται δυσκολότερα στο ios σε σχέση με το android θα τελειώσω αύριο.

Και να τονίσουμε ότι ακόμα και αυτό το υποτυπώδες app drawer μπήκε εσχάτως. Πέρυσι ή προπερσι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 229
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, AtiX είπε

Θα συμφωνήσω ότι κανονικά σε οπαδικές συμπεριφορές είναι λίγο άτοπο να κανείς διάλογο, πόσο μάλλον όταν κάποιοι το iTunes, τους apple Maps ακόμα και το Apple TV το θεωρούν τεχνολογίες και όχι προϊόντα...

κατά τα αλλά ούτε στις κάμερες, ούτε στις οθόνες, ούτε στο macOS, ούτε στο iOS, ούτε καν στην Siri είναι τρία τέσσερα “τεχνολογικά” χρόνια πίσω οπότε έξη στα έξη off...

αυτό υποστηρίξες αυτό περιμένω ως απάντηση...

Δε νομίζω οτι περιμένεις απάντηση, ούτε νομίζω οτι είσαι σε θέση να κάνεις διάλογο, κρίνοντας απο το τρόπο που απαντάς σε άλλους και απο το οτι κολλάς στο διαχωρισμό "τεχνολογία vs προϊόν", με υπαινιγμό οτι είμαι οπαδός.

Φυσικά και είναι δικαίωμά σου να φαντάζεσαι οτι δεν είναι 3-4 χρόνια πίσω στις κάμερες, στις οθόνες, στο macOS και στο iOS. Μπορείς να φαντάζεσαι ο,τι θέλεις. Μπορείς να χρησιμοποιείς Apple Maps, προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα.

Το μόνο που με χαλάει είναι οτι μπερδεύεις την έξη με το έξι.

Καλή σου συνέχεια!

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, icystack είπε

Δε νομίζω οτι περιμένεις απάντηση, ούτε νομίζω οτι είσαι σε θέση να κάνεις διάλογο, κρίνοντας απο το τρόπο που απαντάς σε άλλους και απο το οτι κολλάς στο διαχωρισμό "τεχνολογία vs προϊόν", με υπαινιγμό οτι είμαι οπαδός.

Φυσικά και είναι δικαίωμά σου να φαντάζεσαι οτι δεν είναι 3-4 χρόνια πίσω στις κάμερες, στις οθόνες, στο macOS και στο iOS. Μπορείς να φαντάζεσαι ο,τι θέλεις. Μπορείς να χρησιμοποιείς Apple Maps, προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα.

Το μόνο που με χαλάει είναι οτι μπερδεύεις την έξη με το έξι.

Καλή σου συνέχεια!

Αν ήσουν πιο παρατηρητικός θα ήξερες ότι απαντάω πάντα στο ίδιο ύφος με τον συνομιλητή μου...

Ξανά ρωτάω, σε ποιους τεχνολογικούς τομείς η apple είναι τρία τέσσερα χρόνια πίσω σύμφωνα με τα δικά σου, αν θέλεις στο κάνω και παράθεση, γραπτά?

ΥΓ1: όπως βλέπεις δεν μπαίνω καν στον κόπο να αποδείξω τι φαντάζομαι εγώ και τι εσύ όπως πχ στο θέμα των επεξεργαστών που υποστηρίζεις ότι όλη η κατάσταση είναι θέμα τύχης και συνηγοριών... ή αν εγώ κολλάω στο θέμα “τεχνολογία vs προϊόν” που εσύ φαντάστηκες ότι είναι το ίδιο πράγμα...

ΥΓ2: σε ευχαριστώ για τον ορθογραφικό έλεγχο, γράφω σε Android και δεν περίμενα να κάνει τέτοια λάθη... θα προσέχω περισσότερο στο τι γράφει από εδώ και πέρα...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, AtiX είπε

Αν ήσουν πιο παρατηρητικός θα ήξερες ότι απαντάω πάντα στο ίδιο ύφος με τον συνομιλητή μου...

Ξανά ρωτάω, σε ποιους τεχνολογικούς τομείς η apple είναι τρία τέσσερα χρόνια πίσω σύμφωνα με τα δικά σου, αν θέλεις στο κάνω και παράθεση, γραπτά?

ΥΓ1: όπως βλέπεις δεν μπαίνω καν στον κόπο να αποδείξω τι φαντάζομαι εγώ και τι εσύ όπως πχ στο θέμα των επεξεργαστών που υποστηρίζεις ότι όλη η κατάσταση είναι θέμα τύχης και συνηγοριών... ή αν εγώ κολλάω στο θέμα “τεχνολογία vs προϊόν” που εσύ φαντάστηκες ότι είναι το ίδιο πράγμα...

ΥΓ2: σε ευχαριστώ για τον ορθογραφικό έλεγχο, γράφω σε Android και δεν περίμενα να κάνει τέτοια λάθη... θα προσέχω περισσότερο στο τι γράφει από εδώ και πέρα...

Όπως νομίζεις οτι η Apple δεν είναι πίσω στα λειτουργικά και στο apple maps, έτσι νομίζεις οτι είσαι και καλός συνομιλητής. 

Δε ξέρω πώς φαντάζεσαι οτι συγχέω την τεχνολογία με το προϊόν, δε ξέρω γιατί κόλλησες σε αυτό, αλλά το οτι νομίζεις οτι αυτό αποτελεί επιχείρημα με ξεπερνά. Εαν θέλεις να σε παίρνουν στα σοβαρά, απέφευγε τα ad hominem και μίλα με έστω λογικοφανή επιχειρήματα. ΌΧΙ, το να λες οτι η Siri είναι οκ και οτι το Apple Maps είναι μπροστά, δεν είναι καν λογικοφανές.

Εννοείται δε θα συνεχίσουμε τη κουβεντούλα, δεν με ενδιαφέρει να σε πείσω και δεν έχεις γράψει και κάποιο σοβαρό αντεπιχείρημα.  Καλή συνέχεια!

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, icystack είπε

Όπως νομίζεις οτι η Apple δεν είνια πίσω στα λειτουργικά και στο apple maps, έτσι νομίζεις οτι είσαι και καλός συνομιλιτής.

Εννοείται δε θα συνεχίσουμε τη κουβεντούλα, δεν με ενδιαφέρει να σε πείσω και δεν έχεις γράψει και κάποιο σοβαρό αντεπιχείρημα.  Καλή συνέχεια!

Το μαζεύεις σιγά σιγά και εκεί που αράδιασες έξι(!) πράγματα τώρα πέσαμε στα δυο, απλά συνεχίζεις να μπερδεύεις τα προϊόντα με τους τεχνολογικούς τομείς... Χίλιες φορές να έγραφες το Bluetooth ή το ραδιόφωνο, ναι εκεί είναι δεκαετίες πίσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Το μαζεύεις σιγά σιγά και εκεί που αράδιασες έξι(!) πράγματα τώρα πέσαμε στα δυο, απλά συνεχίζεις να μπερδεύεις τα προϊόντα με τους τεχνολογικούς τομείς... Χίλιες φορές να έγραφες το Bluetooth ή το ραδιόφωνο, ναι εκεί είναι δεκαετίες πίσω...

Δε ξέρω τι θέμα έχεις, απλά σου έγραψα ενδεικτικά 2-3 πράγματα και νομίζεις οτι "τα μαζεύω". Καταλαβαίνεις τι θα πει "ενδεικτικά"? 

Δε λέμε να κατανοήσεις οτι τεχνολογικά τα iOS, MacOS, iTunes, Siri, Apple Maps κλπ δεν έχουν βελτιωθεί τα τελευταία 4-5 χρόνια. Λέμε να κατανοήσεις πότε ο συνομιλητής σου παραθέτει "ενδεικτικά" 2-3 πράγματα.

Φιλαράκι, μάθε να επικοινωνείς, Όπως έγραψα και πιο πάνω, η συζήτηση έχει λήξει. Εαν θέλεις να φαντασιωθείς οτι "νίκησες", σε καλή μεριά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, icystack είπε

Δε ξέρω τι θέμα έχεις, απλά σου έγραψα ενδεικτικά 2-3 πράγματα και νομίζεις οτι "τα μαζεύω". Καταλαβαίνεις τι θα πει "ενδεικτικά"? 

Δε λέμε να κατανοήσεις οτι τεχνολογικά τα iOS, MacOS, iTunes, Siri, Apple Maps κλπ δεν έχουν βελτιωθεί τα τελευταία 4-5 χρόνια. Λέμε να κατανοήσεις πότε ο συνομιλητής σου παραθέτει "ενδεικτικά" 2-3 πράγματα.

Φιλαράκι, μάθε να επικοινωνείς, Όπως έγραψα και πιο πάνω, η συζήτηση έχει λήξει. Εαν θέλεις να φαντασιωθείς οτι "νίκησες", σε καλή μεριά!

Αν μου αποδείξεις σε τι υστερεί τεχνολογικά, και μάλιστα τρία τέσσερα χρόνια, η Siri, το iOS, οι apple Maps, το iTunes, οι κάμερες, οι οθόνες ή το macOS έναντι των υπολοίπων ανταγωνιστών, τότε ευχαρίστως να πω ότι “νίκησες” αφού αυτό πιστεύεις ότι προσπαθώ να κάνω...

Κοινώς ποιες τεχνολογίες που έχουν κλείσει τρία τέσσερα χρόνια δεν υποστηρίζει η apple και υποστηρίζονται από τις υπόλοιπες εταιρίες?  

ΥΓ: Φίλε μου, μάλλον κάτι δεν έχει καταλάβει από όλη μας την συζήτηση... τόσα ποστ σου ζητάω απλά να μου αποδείξεις όλα αυτά που υποστηρίζεις... ούτε να νικήσω θέλω, ούτε να σε μειώσω... απλά ζητάω αυτά που γράφεις να τα αποδείξεις!!!

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Αν μου αποδείξεις σε τι υστερεί τεχνολογικά, και μάλιστα τρία τέσσερα χρόνια, η Siri, το iOS, οι apple Maps, το iTunes, οι κάμερες, οι οθόνες ή το macOS έναντι των υπολοίπων ανταγωνιστών, τότε ευχαρίστως να πω ότι “νίκησες” αφού αυτό πιστεύεις ότι προσπαθώ να κάνω...

Κοινώς ποιες σημερινές τεχνολογίες δεν υποστηρίζει η apple και υποστηρίζονται από τις υπόλοιπες εταιρίες? Ποιες τεχνολογίες που έχουν κλείσει τέσσερα χρόνια δεν υπάρχουν στην apple?  

ΥΓ: Φίλε μου, μάλλον κάτι δεν έχει καταλάβει από όλη μας την συζήτηση... τόσα ποστ σου ζητάω απλά να μου αποδείξεις όλα αυτά που υποστηρίζεις... ούτε να νικήσω θέλω, ούτε να σε μειώσω... απλά ζητάω αυτά που γράφεις να τα αποδείξεις!!!

Μπορεί να ζητάς και 1 εκατομμύριο δολλαρια, δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να στα δώσει. Εγώ υποστήριξα την αρχική μου άποψη και θεωρώ οτι έδωσα και 1-2 στοιχεία να το ψάξει περισσότερο όποιος ενδιαφέρεται.

Δεν με ενδιαφέρει να  "σου αποδείξω" κάτι, ούτε να απαντήσω σε ερώτησή του τύπου "πείτε μας 6 τεχνολογίες που η apple είναι πίσω". Δεν γράφω διαγώνισμα.

Αν ο καθένας εδω μέσα απαιτούσε  με ύφος καρδιναλίου απο τον άλλον "να ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ" αυτά που γράφει - ενώ ταυτόχρονα αγνοούσε επιδεικτικά την ουσία της θέσης του, δε θα γινόταν κουβέντα. Και είναι πολύ εύκολο για τον κάθε μπαγλαμά να ζητάει αποδείξεις και να επιτίθεται με ad hominem.

Το τι πιστεύεις για την Apple δεν με ενδιαφέρει, ούτε έχω να σου αποδείξω κάτι. Είμαι developer στο οικοσύστημα πάνω απο 10 χρόνια και κάτι παραπάνω ξέρω.

Όσον αφορά το αρχικό μου σχόλιο: ΝΑΙ η apple είναι σε πλεονεκτική θέση στους επεξεργαστές λόγω συγκυριών της αγοράς και ΝΑΙ, αναλυτές του Bloomberg έγραφαν για touch-id πίσω απο την οθόνη απο τον Απρίλιο του 2017.

Δεν θα σου απαντήσω σε επόμενο σχόλιο, οπότε συνέχισε μόνος σου!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, icystack είπε

Μπορεί να ζητάς και 1 εκατομμύριο δολλαρια, δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να στα δώσει. Εγώ υποστήριξα την αρχική μου άποψη και θεωρώ οτι έδωσα και 1-2 στοιχεία να το ψάξει περισσότερο όποιος ενδιαφέρεται.

Δεν με ενδιαφέρει να  "σου αποδείξω" κάτι, ούτε να απαντήσω σε ερώτησή του τύπου "πείτε μας 6 τεχνολογίες που η apple είναι πίσω". Δεν γράφω διαγώνισμα.

Αν ο καθένας εδω μέσα απαιτούσε  με ύφος καρδιναλίου απο τον άλλον "να ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ" αυτά που γράφει - ενώ ταυτόχρονα αγνοούσε επιδεικτικά την ουσία της θέσης του, δε θα γινόταν κουβέντα. Και είναι πολύ εύκολο για τον κάθε μπαγλαμά να ζητάει αποδείξεις και να επιτίθεται με ad hominem.

Το τι πιστεύεις για την Apple δεν με ενδιαφέρει, ούτε έχω να σου αποδείξω κάτι. Είμαι developer στο οικοσύστημα πάνω απο 10 χρόνια και κάτι παραπάνω ξέρω.

Όσον αφορά το αρχικό μου σχόλιο: ΝΑΙ η apple είναι σε πλεονεκτική θέση στους επεξεργαστές λόγω συγκυριών της αγοράς και ΝΑΙ, αναλυτές του Bloomberg έγραφαν για touch-id πίσω απο την οθόνη απο τον Απρίλιο του 2017.

Δεν θα σου απαντήσω σε επόμενο σχόλιο, οπότε συνέχισε μόνος σου!

 

Φίλε μου έχεις καταλάβει ότι εσύ υποστήριξες ότι έχεις 1,000,000$ και εγώ απλά σου ζήτησα να μου το αποδείξεις???

τώρα τα: δεν με ενδιαφέρει να, δεν είμαι υποχρεωμένος να, εγώ απλά είπα και αν θέλεις ψάξε το, εγώ έδωσα 1-2 στοιχεία και αν δεν είναι αλήθεια ποιος νοιάζεται, δεν βλέπεις την ουσία, εγώ είμαι dev και τα λοιπά τραγικά, για ενήλικα, επιχειρήματα τα αφήνω στην κρίση του καθενός εδώ μέσα!

Συμβουλή μου φιλική, έτσι δεν γίνεται διάλογος, έτσι υποτιμάς τον δικό σου λόγο, όταν αρχίζεις τους χαρακτηρισμούς και λίγο δίκιο αν έχεις το χάνεις και τέλος το σημαντικότερο όταν λες κάτι να έτοιμος να το υποστηρίξεις με επιχειρήματα…

ΥΓ: χρησιμοποίησες δυο φορές το Ad hominem, ίσως να μην ξέρεις τι σημαίνει πραγματικά αλλά αν διαβάσεις τι είναι ο όρος, τα δικά σου κείμενα είναι γεμάτα από τέτοιου είδους τακτικές, έτσι για να μαθαίνουμε...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Κώστης γιαννιτσα είπε

Να ρωτήσω κάτι άσχετο;η πρώτη εταιρία που έφερε δακτυλικό απόστημα σε mobile συσκευές ποια ήταν;🤔 τροφή για σκέψη...

Η Motorola.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Makatsoras είπε

Σχεδόν ότι έχει να κάνει με κινητά τηλέφωνα τα «έφερε» η Motorola.

Μωρε εγω το ξερω, απαντησα στον αλλον που μαλλον πηγε για μαλλι, αλλα βγηκε κουρεμενος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...