Προς το περιεχόμενο

The Sandman (2022, Netflix)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Εγώ από τη μία θέλω να δω τη σειρά και από την άλλη φοβάμαι μην μου χαλάσει το comic όταν το διαβάσω...

Καταραμένο set είσαι και πανάκριβο. :(

Θα δεις την σειρά πρώτα γιατί αν διαβάσεις τα κόμικ, τότε θα ξενερώσεις με την σειρά. Το έχουμε ζήσει ξανά και ξανά και αμφιβάλλω ότι θα αλλάξει με αυτή την παραγωγή. Μετά θα εκτιμήσεις περισσότερο τα κόμικ. 

Οπότε θα έλεγα ότι είμαι τυχερός που δεν θυμάμαι τα κόμικ γιατί είμαι σίγουρος ότι κάτι θα με χαλούσε στην σειρά!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
5 λεπτά πριν, Thresh είπε

Ο τύπος από το Logan που υποδύεται τον Corinthian, μοιάζει πιο πολύ με τον Lucifer από τα comics.

Τον Boyd Holbrook λες. Δεν έχω διαβάσει τα κόμικς, αλλά φαίνεται ενδιαφέρον χαρακτήρας από το trailer πάντως. Τον πάω σαν ηθοποιό. Επίσης και ο David Thewlis που παίζει πολύ καλός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

The Sandman - Rotten Tomatoes

Μέχρι στιγμής (6ο) παίζει να είναι η πιο copy/paste μεταφορά που έχω δει σε σειρά, όχι 100% αλλά 80+%, εντυπωσιακό θα έλεγα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όντως πολύ ωραίο και ατμοσφαιρικό, με πολύ στυλ, το στυλ του δημιουργού του. Βλέπεις hollywood τι συμβαίνει όταν δεν διαστρεβλώνεις το όραμα του δημιουργού στο όνομα του κέρδους ή των πολιτικών σκοπιμοτήτων; Μπορεί να μην αρέσει σε όλους, λογικό αυτό, αλλά τουλάχιστον είναι αυθεντικό αν μη τι άλλο.

Εντωμεταξύ έχει και ομοφυλόφιλους και γυναίκα (την Christie ως γνωστόν) να παίζει τον διάβολο, αλλά αυτά δεν ενοχλούν (όπως και δεν θα πρεπε) διότι δεν γίνονται βεβιασμένα για να (απο)δείξουν κάτι, αλλά ήταν καλλιτεχνικές επιλογές που δένουν αρμονικά με την ιστορία ή τουλάχιστον έτσι το εξέλαβα εγώ.

Επεξ/σία από chrisde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 hours ago, chrisde said:

Έλα ρε εντάξει είχε την πλάκα του στην αρχή τουλάχιστον. Αρκεί να μην το έπαιρνες πολύ στα σοβαρά 

Καλά το procedural ήταν καρκίνος από μόνος του. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...