Προς το περιεχόμενο

Οι πωλήσεις smartphone επιστρέφουν σε ρυθμούς ανάπτυξης το 4ο τρίμηνο με την Apple να έχει το προβάδισμα


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Σου είπε ότι ένας από τους λόγους είναι και αυτός... αν εσύ κράτησες αυτό μόνο είναι πρόβλημα σου, δεν είναι δικό του για να τον χαρακτηρίσεις...

Ωραια. Και εγω απαντησα πως αυτος ο λογος ειναι ακυρος!!! Κακο ειναι αυτο; Η χρειαζομαι καποια ιδιαιτερη αδεια στο να απαντησω σε κατι που δεν ισχυει;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, b-boy_steve είπε

Ωραια. Και εγω απαντησα πως αυτος ο λογος ειναι ακυρος!!! Κακο ειναι αυτο; Η χρειαζομαι καποια ιδιαιτερη αδεια στο να απαντησω σε κατι που δεν ισχυει;;; 

Αυτός ο λόγος είναι άκυρος γιατί δεν έχεις κανένα δικαίωμα να χαρακτηρίζεις κάποιον στο που θα δώσει τα λεφτά του!!! Δικά του είναι και δεν τα πήρε από εσένα...

Για εσένα μπορεί η αγορά ακριβού κινητού να είναι μια ηλίθια πράξη, δικαίωμα σου... αυτός ο χαρακτηρισμός όμως είναι μόνο για σένα και για την αυτοκριτική σου... ούτε για μένα, ούτε για κανέναν άλλον... μόνο για σένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Αυτός ο λόγος είναι άκυρος γιατί δεν έχεις κανένα δικαίωμα να χαρακτηρίζεις κάποιον στο που θα δώσει τα λεφτά του!!! Δικά του είναι και δεν τα πήρε από εσένα...

Για εσένα μπορεί η αγορά ακριβού κινητού να είναι μια ηλίθια πράξη, δικαίωμα σου... αυτός ο χαρακτηρισμός όμως είναι μόνο για σένα και για την αυτοκριτική σου... ούτε για μένα, ούτε για κανέναν άλλον... μόνο για σένα!!!

Ειπα εγω σε κανεναν να μην αγορασει ακριβο κινητο;;; Ας αγορασει και με 5000 αν θελει δεν εχω κανενα προβλημα το που θα πεταξει τα λεφτα του! Προβλημα εχω οταν ο λογος που αγορασεις ενα κινητο ειναι ψευδης και ειδικα οταν τον διαφημιζεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, b-boy_steve είπε

Ειπα εγω σε κανεναν να μην αγορασει ακριβο κινητο;;; Ας αγορασει και με 5000 αν θελει δεν εχω κανενα προβλημα το που θα πεταξει τα λεφτα του! Προβλημα εχω οταν ο λογος που αγορασεις ενα κινητο ειναι ψευδης και ειδικα οταν τον διαφημιζεις!!!

Ξανά διάβασε τι έγραψες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ξανά διάβασε τι έγραψες...

Αρα ερχεσαι στα λογια μου... Καταλαβες τωρα γιατι αγοραζω κινητα εως 200€ και οχι κινητα με 1000€;;; Φυσικα ομως δεν μπορεις να το κανεις αυτο με τα iphone! 

Στο παραπανω σχολιο αναφερεσαι; Τι σε πειραξε ακριβως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, b-boy_steve είπε

Αρα ερχεσαι στα λογια μου... Καταλαβες τωρα γιατι αγοραζω κινητα εως 200€ και οχι κινητα με 1000€;;; Φυσικα ομως δεν μπορεις να το κανεις αυτο με τα iphone! 

Στο παραπανω σχολιο αναφερεσαι; Τι σε πειραξε ακριβως;

Μα δεν έχω πρόβλημα με την λογική σου, ξεκαθαρισμένο από εμένα από την αρχή, με τους χαρακτηρισμούς όσων δεν συνάδουν με σένα έχω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού σκότωσε τον ανταγωνισμό παράνομα (huawei) και τώρα πάει και για τη Xiaomi...ήρθε πρώτη.

Ευτυχώς που λειτουργεί ο ανταγωνισμός στην αγορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μα δεν έχω πρόβλημα με την λογική σου, ξεκαθαρισμένο από εμένα από την αρχή, με τους χαρακτηρισμούς όσων δεν συνάδουν με σένα έχω...

Μα εκτος οτι ειναι οτι ποιο ηλιθιο να αγορασει καποιος κινητο κοιτωντας την μεταπωλιτικη του αξια, οσοι εχουν apple νομιζουν οτι εκαναν την καλυτερη αγορα γιατι θα πουληθει ακριβα... Ναι το πουλας 700€ αλλα οταν το εχεις αγορασει 1000€ εχεις χασει ηδη 300... Δηλαδη απλα πρεπει να κοψουν την καραμελα που λενε ολη την ωρα για να δικαιολογησουν καπως τα χρηματα που πεταξαν...

Αρα αυτο το σχολιο σε πειραξε... Γραφω σε καποιο σχολιο να μην αγορασει καποιος το οποιοδηποτε κινητο;;; Η απλα πετας σαχλαμαρες για να σπαμαρεις σχολια;;;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, b-boy_steve είπε

Μα εκτος οτι ειναι οτι ποιο ηλιθιο να αγορασει καποιος κινητο κοιτωντας την μεταπωλιτικη του αξια, οσοι εχουν apple νομιζουν οτι εκαναν την καλυτερη αγορα γιατι θα πουληθει ακριβα... Ναι το πουλας 700€ αλλα οταν το εχεις αγορασει 1000€ εχεις χασει ηδη 300... Δηλαδη απλα πρεπει να κοψουν την καραμελα που λενε ολη την ωρα για να δικαιολογησουν καπως τα χρηματα που πεταξαν...

Αρα αυτο το σχολιο σε πειραξε... Γραφω σε καποιο σχολιο να μην αγορασει καποιος το οποιοδηποτε κινητο;;; Η απλα πετας σαχλαμαρες για να σπαμαρεις σχολια;;;

Κακό δεν είναι να μην καταλαβαίνεις, κακό είναι να κανείς ότι δεν καταλαβαίνεις και να συνεχίζεις... αυτά από εμένα φίλε μου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αξία μεταπωλήσης φυσικά και ισχύει και μάλιστα για όλα τα προϊόντα της apple. Θεωρώ μεγάλη υπόθεση το να πουλάω το Mac mini late14, πεντε χρονια αφου το αγορασα, 380 ευρω (οταν το ειχα παρει 650). Ετσι και τα iPhone εχουν πολυ καλη αξια μεταπωλησης. Καταλαβαινω το να πει καποιος "γιατι να δωσω ενα σκασμο λεφτα για μεταχειρισμενο". Αλλα το να λεει καποιος οτι δεν ισχυει η αξια μεταπωλησης στα iPhone και οτι δεν ειναι και αυτος ενας λογος να το αγορασεις(προφανως γουσταρεις και το κινητο σαν κινητο και θες να δωσεις λεφτα ετσι) νομιζω ειναι λαθος. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, v2020 είπε

Τα νούμερα είναι σχετικά και δεν λένε πάντα την αλήθεια, θεωρητικά από το 12 και μετά η αντίστροφη μέτρηση για την apple ξεκίνησε γτ πολύ απλά δεν θα υπάρχει πλέον φθηνό σέρβις και μόνο σε εξουσιοδοτημένο για επισκευή επομένως μόλις θα έχετε η σφαλιάρα από εκεί να δω πόση αξία μεταπώλησης θα κρατάει ένα με λίγο σπασμένη οθόνη με πεσμένη μπαταρία η με ακουστικό που δεν δουλεύει. Επομένως η χαρά είναι προσωρινη

Δηλαδή κλείνει ;;;

 🤣🤣🤣😭😭😭

Επιτέλους και κάποιος με μυαλό στα σχόλια που βλέπει μπροστά και ξέρει να διαβάζει τα λάθη !!!!!

3 ώρες πριν, b-boy_steve είπε

Μα απαντησα στο οτι αγοραζει καποιος με σκοπο την μεταπωλιτικη τους αξια! Δεν μπορει καποιος να αγορασει 1000€ κινητο και να κοκορευεται οτι εχει iphone και δεν θα χασει αξια!!!

Εγώ φίλε μου .

 Πήγαινε μια βόλτα στο προφίλ μου και θα δεις πως πούλησα το άψογο Xs max 64GB πριν ενάμιση μήνα εδώ μέσα 580€

 Δυο χρόνων τηλέφωνο πλέον .

 Σε αυτά τα λεφτά διετίας τηλέφωνο ΜΟΝΟ I phone πουλάς μεταχειρισμένο .

 Μεταπώληση σε τηλέφωνο του χιλιάρικου που ΔΕΝ θα χάσεις ένα κάρο λεφτά ΜΟΝΟ το I phone θα σου δώσει .

 Υ.Γ Αρκεί να μπορείς να το πάρεις σε τιμή τιμολογίου 1089€ καινούργιο ..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, b-boy_steve είπε

Και ομως υπηρχαν πολυ περισσοτεροι που δεν τους ενδιαφερουν τα 5 χρονια update (ελλατωματικων και μη) αφου η Xiaomi ειχε πολυ μεγαλυτερη αναπτυξη. Επισης αυτο το παραμυθι με την αξια μεταπωλησεις πρεπει να σταματησει... Βλεπω Iphone 12 μεταχειρισμενα με 790€ ενω το ειχαν αγορασει 900€, αντιθετα xiaomi που αγορασαν με 200€ τα δινουν τουλαχιστον 170€... Σε πιο επεσε λιγοτερο η αξια του;;;

Γελαμε πραγματικα!!!! XIAOMI των 200Ε...........

3 ώρες πριν, b-boy_steve είπε

Αρα ερχεσαι στα λογια μου... Καταλαβες τωρα γιατι αγοραζω κινητα εως 200€ και οχι κινητα με 1000€;;; Φυσικα ομως δεν μπορεις να το κανεις αυτο με τα iphone! 

φανταζόμαστε οτι αγοραζεις και LADA στα αυτοκινητα γιατι ειναι φθηνα.........και στα lidl σε ξερουν με το μικρο σου ονομα.......στην λαικη αν δεν παει 3 δεν βγαινεις!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, b-boy_steve είπε

Ωραια. Και εγω απαντησα πως αυτος ο λογος ειναι ακυρος!!! Κακο ειναι αυτο; Η χρειαζομαι καποια ιδιαιτερη αδεια στο να απαντησω σε κατι που δεν ισχυει;;; 

Μόνο στο μυαλό σου είναι άκυρος όχι στη πράξη. Τα κινητά έως 200 ανήκουν σ άλλη κατηγορία τιμής και αγοραστή . Σα να συγκρίνεις τιμές μεταπώλησης yaris με bmw/mercedes.

Επεξ/σία από wakabanka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, wakabanka είπε

Μόνο στο μυαλό σου είναι άκυρος όχι στη πράξη. Τα κινητά έως 200 ανήκουν σ άλλη κατηγορία τιμής και αγοραστή . Σα να συγκρίνεις τιμές μεταπώλησης yaris με bmw/mercedes.

Σαν να συγκρινω civic με bmw/mercedes εννοεις...

Επεξ/σία από b-boy_steve
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...