Προς το περιεχόμενο

Οι πωλήσεις smartphone επιστρέφουν σε ρυθμούς ανάπτυξης το 4ο τρίμηνο με την Apple να έχει το προβάδισμα


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, b-boy_steve είπε

Και ομως υπηρχαν πολυ περισσοτεροι που δεν τους ενδιαφερουν τα 5 χρονια update (ελλατωματικων και μη) αφου η Xiaomi ειχε πολυ μεγαλυτερη αναπτυξη. Επισης αυτο το παραμυθι με την αξια μεταπωλησεις πρεπει να σταματησει... Βλεπω Iphone 12 μεταχειρισμενα με 790€ ενω το ειχαν αγορασει 900€, αντιθετα xiaomi που αγορασαν με 200€ τα δινουν τουλαχιστον 170€... Σε πιο επεσε λιγοτερο η αξια του;;;

Xiaomi των 200€ σήμερα καινούριο, θα πουληθεί ως μεταχειρισμένο 1 χρόνου στα 100€.Σε αυτόν τον 1 χρόνο, η τιμή του θα έχει πέσει ως καινούριο πχ στα 170€.

170€ που γράφεις, μπορεί να πουληθεί μόνο ως σφραγισμένο εφόσον η αξία του ως καινούριο έχει 200€.

Το ότι κάποιοι πωλούν μεταχειρισμένα σε τιμές σχεδόν καινούριων, αύξησε τις πωλήσεις των ραφιών γιατί εκεί θα τα βάλουν. 😆

 

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Makatsoras είπε

Και που κυκλοφόρησε το πήρε κανείς μας τόσο;

Αυτό πάντως με την μεταπωλητική αξία σε ένα κινητό να αποτελεί κριτήριο αγοράς πρέπει να είναι πετρια μόνο του έλληνα.

Πολλοί το πήραν τόσο αλλά όχι στην Ελλάδα. Μιλάμε για παγκόσμιους αριθμούς στο άρθρο. 

Η υψηλή μεταπωλητική αξία μίας συσκευής είναι ένα καλό μπόνους και για κάποιους ένα από τα κριτήρια αγοράς. Πού είναι το περίεργο δεν καταλαβαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, thanosAIAS είπε

Αφού σκότωσε τον ανταγωνισμό παράνομα (huawei) και τώρα πάει και για τη Xiaomi...ήρθε πρώτη.

Ευτυχώς που λειτουργεί ο ανταγωνισμός στην αγορά!

ε, δεν θελω να σου χαλασω το ονειρο, αλλα αυτο ακριβως ειναι ο σωστος ο καλος ανταγωνισμος.

ο καλυτερος επιβιωνει.

στην ζουγκλα π.χ αν δεν τρεχεις γρηγορα και δεν εχεις νυχια για να αμυνθεις μαντεψε τι θα παθεις.

5 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Πολλοί το πήραν τόσο αλλά όχι στην Ελλάδα. Μιλάμε για παγκόσμιους αριθμούς στο άρθρο. 

Η υψηλή μεταπωλητική αξία μίας συσκευής είναι ένα καλό μπόνους και για κάποιους ένα από τα κριτήρια αγοράς. Πού είναι το περίεργο δεν καταλαβαίνω.

παντως γερμανια που πηρα ενα σε κοκκινο χρωμα τον απριλιο ή τον μαιο δεν θυμαμαι καλα για δωρο σε κοντινο μου προσωπο, νομιζω 479 ευρω το πληρωσα.

2 ώρες πριν, DTInfinity είπε

Η A class πρέπει να είναι το iPhone SE?!?

εσυ τι λες να ειναι? το civic?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Makatsoras είπε

ε, δεν θελω να σου χαλασω το ονειρο, αλλα αυτο ακριβως ειναι ο σωστος ο καλος ανταγωνισμος.

ο καλυτερος επιβιωνει.

στην ζουγκλα π.χ αν δεν τρεχεις γρηγορα και δεν εχεις νυχια για να αμυνθεις μαντεψε τι θα παθεις.

παντως γερμανια που πηρα ενα σε κοκκινο χρωμα τον απριλιο ή τον μαιο δεν θυμαμαι καλα για δωρο σε κοντινο μου προσωπο, νομιζω 479 ευρω το πληρωσα.

εσυ τι λες να ειναι? το civic?

Η αγορά έχει κανόνες που πρέπει να τηρούνται. Έτσι κερδίζει ο καταναλωτής.

Αλλιώς είναι ζούγκλα και εκεί ισχύει αυτό που λες, όποιον πάρει ο χάρος!

Να με συμπαθάς, αλλά εγώ, θέλω να ζω σε πολιτισμένες κοινότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

Η αγορά έχει κανόνες που πρέπει να τηρούνται. Έτσι κερδίζει ο καταναλωτής.

Αλλιώς είναι ζούγκλα και εκεί ισχύει αυτό που λες, όποιον πάρει ο χάρος!

Να με συμπαθάς, αλλά εγώ, θέλω να ζω σε πολιτισμένες κοινότητες.

βρε εγω σε συμπαθω, δεν εχω λογο να  μην κανω, αλλα αυτο δεν αλλαζει τιποτα στο τι γινεται εκει εξω.

και εγω θελω να εχω δωρεαν χρονο ομιλιας προς ολους για παντα (δεν ξερω αν θυμασαι την διαφημιση),

αλλα δεν γινεται.

οπως επισης (αυτο το ευχομαι παντα) παγκοσμια ειρηνη και υγεια για ολον τον κοσμο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/2/2021 στις 12:11 ΜΜ, Chris_BMW είπε

Δηλαδή κλείνει ;;;

 🤣🤣🤣😭😭😭

Επιτέλους και κάποιος με μυαλό στα σχόλια που βλέπει μπροστά και ξέρει να διαβάζει τα λάθη !!!!!

Εγώ φίλε μου .

 Πήγαινε μια βόλτα στο προφίλ μου και θα δεις πως πούλησα το άψογο Xs max 64GB πριν ενάμιση μήνα εδώ μέσα 580€

 Δυο χρόνων τηλέφωνο πλέον .

 Σε αυτά τα λεφτά διετίας τηλέφωνο ΜΟΝΟ I phone πουλάς μεταχειρισμένο .

 Μεταπώληση σε τηλέφωνο του χιλιάρικου που ΔΕΝ θα χάσεις ένα κάρο λεφτά ΜΟΝΟ το I phone θα σου δώσει .

 Υ.Γ Αρκεί να μπορείς να το πάρεις σε τιμή τιμολογίου 1089€ καινούργιο ..

 

 

Έγραψα οτι κλεινει? Ημαρτον.

Ωραια το πηρες 1089 χωρις φπα και το πουλησες 580 και ? Με βαση την αξια μεταπωλησης που υποτιθεται εχουν τα iphone θα επρεπε να το δωσεις 700 οχι 580. Αν και δεν ειμαι φαν μεχρι το 11 θα αγοραζα, απο εκει και μετα τα υπολοιπα μακρια και αγαπημενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, v2020 είπε

Έγραψα οτι κλεινει? Ημαρτον.

Ωραια το πηρες 1089 χωρις φπα και το πουλησες 580 και ? Με βαση την αξια μεταπωλησης που υποτιθεται εχουν τα iphone θα επρεπε να το δωσεις 700 οχι 580. Αν και δεν ειμαι φαν μεχρι το 11 θα αγοραζα, απο εκει και μετα τα υπολοιπα μακρια και αγαπημενα.

Και φαντασου του κακομοιρη

 

Στις 1/2/2021 στις 3:21 ΜΜ, AntiCambeR είπε

Xiaomi των 200€ σήμερα καινούριο, θα πουληθεί ως μεταχειρισμένο 1 χρόνου στα 100€.Σε αυτόν τον 1 χρόνο, η τιμή του θα έχει πέσει ως καινούριο πχ στα 170€.

170€ που γράφεις, μπορεί να πουληθεί μόνο ως σφραγισμένο εφόσον η αξία του ως καινούριο έχει 200€.

Το ότι κάποιοι πωλούν μεταχειρισμένα σε τιμές σχεδόν καινούριων, αύξησε τις πωλήσεις των ραφιών γιατί εκεί θα τα βάλουν. 😆

 

Αμα βρεις redmi note 8 pro στα 100€ εμενα σφυρα μου!!! Ρε μην γραφεται βλακειες σας παρακαλω πολυ... Ενταξει σας αρεσουν τα iphone, σας αρεσει να το αγοραζεται 1500 και να το δινετε 500, να το φορτιζεται 5 φορες την ημερα (η να μην το χρησιμοποιειται για να πεισεται τον αλλον οτι κραταει η μπαταρια), σας αρεσει να βλεπεται την υγεια την μπαταριας να πεφτει 20% καθε χρονο και πολλα αλλα... Πολυ ωραια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, b-boy_steve είπε

Αμα βρεις redmi note 8 pro στα 100€ εμενα σφυρα μου!!! Ρε μην γραφεται βλακειες σας παρακαλω πολυ... Ενταξει σας αρεσουν τα iphone, σας αρεσει να το αγοραζεται 1500 και να το δινετε 500, να το φορτιζεται 5 φορες την ημερα (η να μην το χρησιμοποιειται για να πεισεται τον αλλον οτι κραταει η μπαταρια), σας αρεσει να βλεπεται την υγεια την μπαταριας να πεφτει 20% καθε χρονο και πολλα αλλα... Πολυ ωραια!

Μετά από αυτό σιγουρεύτηκα ότι όχι μόνο δεν έχεις πιάσει στα χέρια σου iPhone, αλλά ούτε κάποιο άλλο κινητό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Μετά από αυτό σιγουρεύτηκα ότι όχι μόνο δεν έχεις πιάσει στα χέρια σου iPhone, αλλά ούτε κάποιο άλλο κινητό...

Ναι εχω πετρες εγω για τηλεφωνα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, b-boy_steve είπε

Ναι εχω πετρες εγω για τηλεφωνα... 

πιθανό... αλλιώς θα ήξερες πχ πως δεν υπάρχει τηλέφωνο που μέσα στον χρόνο να μην χάσει σε απόδοση η μπαταρία του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, b-boy_steve είπε

Αμα βρεις redmi note 8 pro στα 100€ εμενα σφυρα μου!!! Ρε μην γραφεται βλακειες σας παρακαλω πολυ... Ενταξει σας αρεσουν τα iphone, σας αρεσει να το αγοραζεται 1500 και να το δινετε 500, να το φορτιζεται 5 φορες την ημερα (η να μην το χρησιμοποιειται για να πεισεται τον αλλον οτι κραταει η μπαταρια), σας αρεσει να βλεπεται την υγεια την μπαταριας να πεφτει 20% καθε χρονο και πολλα αλλα... Πολυ ωραια!

170€ έχει το 64 GB και 200€ το 128GB.Πόσο να αξίζουν δηλαδή ως μεταχειρισμένα;120€+150€;Που εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα μεταχειρισμένο για να γλιτώσω 50€, αλλά για πιο πολλά ίσως.

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/m/15053/Xiaomi.html?keyphrase=redmi+note+8+pro&o=Redmi+Note+8+pro&order_by=pricevat

Μιλάς για iPhone γράφοντας βλακείες.Δεν είχα ποτέ μου iPhone, αλλά γνωρίζω περί τίνος πρόκειται (Hardware, software, λογισμικό-υπέρ και κατά).

Τις βλακείες εσύ τις γράφεις γιατί έχεις μένος με την Apple.Μιλάς κιόλας για μεταπώληση.

Επίσης οποιαδήποτε στιγμή μπορώ να πάρω το ακριβότερο iPhone αλλά έχω android.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

πιθανό... αλλιώς θα ήξερες πχ πως δεν υπάρχει τηλέφωνο που μέσα στον χρόνο να μην χάσει σε απόδοση η μπαταρία του...

Sony XZ1 απο το 2017... 90% η υγεια της μπαταριας του...

2 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

170€ έχει το 64 GB και 200€ το 128GB.Πόσο να αξίζουν δηλαδή ως μεταχειρισμένα;120€+150€;Που εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα μεταχειρισμένο για να γλιτώσω 50€ , αλλά για πιο πολλά ίσως.

Μιλάς για iPhone γράφοντας βλακείες.Δεν είχα ποτέ μου iPhone, αλλά γνωρίζω περί τίνος πρόκειται (Hardware, software, λογισμικό-υπέρ και κατά).

Τις βλακείες εσύ τις γράφεις γιατί έχεις μένος με την Apple.Μιλάς κιόλας για μεταπώληση.

Επίσης οποιαδήποτε στιγμή μπορώ να πάρω το ακριβότερο iPhone αλλά έχω android.

Huawei nova 5t... Αν το βρεις κατω απο 180€ παλι σφυρα μου... Ε να μην τα αγορασεις... Το οτι δεν πεφτει η αξια τους οπως τα iphone μας ενδιαφερει... οχι αν θα τα αγορασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, b-boy_steve είπε

Sony XZ1 απο το 2017... 90% η υγεια της μπαταριας του...

ή ποτέ δεν το χρησιμοποίησες ή άλλαξες μπαταρία πέρσι... όλα τα αλλά είναι φαντασιώσεις και ψέματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

ή ποτέ δεν το χρησιμοποίησες ή άλλαξες μπαταρία πέρσι... όλα τα αλλά είναι φαντασιώσεις και ψέματα...

Απο Δεκεμβρη του 2017 δουλευει ασταματητα... Οταν το παρατησα εγω γιατι πηρα αλλο το εδωσα στον αδερφο μου ο οποιος το χρησιμοποιει μεχρι σημερα... 90% η υγεια της μπαταριας του... προφανως ο μονος που εχει φαντασιωσεις εισαι εσυ... Αλλα ρε φιλε φαντασιωσεις με iphone;;; Υπαρχουν καλυτερες φαντασιωσεις! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...