Προς το περιεχόμενο

Οι πωλήσεις smartphone επιστρέφουν σε ρυθμούς ανάπτυξης το 4ο τρίμηνο με την Apple να έχει το προβάδισμα


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, CheOnWeb είπε

Δεν είναι λογικό να συμβαίνει αυτό, εκτός αν για κάποιον λόγο, η φόρτιση από 80-100% ανεβάζει μεγάλη θερμοκρασία. Αλλιώς το 80-100% είναι όσο και το 20-40%, δηλαδή το 20% ενός κύκλου, όπως και το 30-80% είναι το ίδιο με το 50-100%. 

Συμφωνώ με αυτά που γράφεις... τι να πω?

Ίσως σε συνδυασμό και με αργό φορτιστή όντως να μην καταπονείτε η μπαταρία και η φθορά να είναι ελάχιστη... ας απαντήσουν οι ίδιοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γενικα οι μπαταριες λιθιου για μεγαλυτερη διαρκεια ζωης πρεπει να φορτιζεται απο 20% εως 80%. Στο sony εβλεπα οτι αν την φορτιζα στο 100% η μπαταρια εφτανε τα 4.3 volt... Καλο ειναι οι μπαταριες λιθιου να μην ξεπερνανε τα 4.2 volt, κατι που συμβαινει αν την φορτισεις στο 80%.

Και με αυτον τον τροπο φορτισης στα iphone επεφτε ποιο γρηγορα η υγεια της. Να αναφερω επισης οτι η φορτιση γινοταν με φορτιστη 5v και 2A. Επισης επειδη η μπαταρια τον iphone τελειωνει πιο γρηγορα απο αλλες συσκευες θα κανετε και δευτερη φορτιση μεσα στην ημερα. Μπορει καιι παραπανω αν χρειαστει να παιξετε παιχνιδια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως, δεν ειμαι ατομο που θα κρατησει το ιδιο κινητο ουτε χρονο, οποτε δεν ειναι αυτος ο λογος που δεν εχω iphone, απλα το αναφερω γιατι ακουω δεξια και αριστερα οτι <<οτι πληρωσεις παιρνεις>> και οτι τα iphone εχουν την καλυτερη ποιοτητα κατασκευης και αλλα τετοια κουλα. 

Εννοειτε οτι ειναι αναλογο το τι ζηταει ο καθενας απο το κινητο του. Εγω ας πουμε το θελω για τηλεφωνα, email, φωτογραφιες, μεσα κοινωνικης δικτυωσεις και gps. Δεν με ενδιαφερει το οτι η ζωη της μπαταριας των iphone μειωνεται πολυ γρηγορα, αλλα με ενδιαφερει να κραταει η μπαταρια του τηλεφωνο μου πολυ! Να βαζω gps με δεδομενα, να τραβαω βιντεο/φωτογραφιες, facebook και instagram εννοειτε και να μου βγαζει την μερα. Μονο κινητα μεσαιας κατηγοριας μπορουν να μου τα προσφερουν αυτα και προφανως κανενα Iphone. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...