Προς το περιεχόμενο

Deleveled [PC]


Arkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Deleveled ειναι ενα πανεξυπνο puzzle παιχνιδι με πολυ καλα physics με το δικο του τροπο επιλυσης καθε level. Τις τελευταιες μερες που το επιασα μπορω να πω οτι ειναι αρκετα εθιστικο εχει πολυ καλο ρυθμο αυξησης του challenge και καθε κοσμος προσθετει και διαφορετικα κολπα για να βγει καθε level. 

Απο τα achievements στο steam βλεπω οτι πολυ λιγοι gamers αχολουνται οποτε θα προτεινω να το τσιμπησετε παιζει στο humble αυτου του μηνα και να εθιστειτε και εσεις. Εβγαλα σημερα με perfect τον τεταρτο κοσμο και πραγματικα με ευχαριστησε παρα πολυ. Οι developers εχουν κρυψει καποια levels σε συγκεκριμενα levels που δειχνει το μερακι τους για την ιδεα του παιχνιδιου. 

Screenshot-2.png

https://store.steampowered.com/app/1045580/Deleveled/

Steam1.gif?t=1603739593

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
8 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αισιως εφτασα στον 8 κοσμο αρχιζει και δυσκολευει αρκετα θελει μελετη και υπομονη. Το καψιμο ειναι απιστευτο παντως.

Εγώ πάντως είδα το βίντεο και βραχυκύκλωσε ο εγκέφαλός μου :P Φαίνεται πρωτότυπο πάντως, και είχε και κάποια στοιχεία Portal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Tobajara είπε

Εγώ πάντως είδα το βίντεο και βραχυκύκλωσε ο εγκέφαλός μου :P Φαίνεται πρωτότυπο πάντως, και είχε και κάποια στοιχεία Portal.

Ναι ειναι αρκετα ψαγμενο θελει αρκετη σκεψη. Τωρα ειμαι στο 8-3 το περασα και παλευω για perfect χωρις κανενα λαθος. Το καλο ειναι οτι ανεβαινει η δυσκολια εκθετικα δεν σε παει κατευθειαν στα βαθια σε καθε κοσμο προσθετει και κατι καινουργιο. Ειναι πρωτοτυπο δεν εχει καποια ιστορια σαν τα εξαιρετικα portal. Αν βγαλω το 8-3 perfect θα το ανεβασω να βραχυκυκλωσεις και αλλο. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καψιμο. 2 Levels ακομα ξεκινηστε το και εσεις δεν εδειξα βιντεο απο προηγουμενα levels γιατι δεν εχει νοημα εδω ομως εχει ανεβει το επιπεδο αρκετα οποτε καλο ειναι να υπαρχει βοηθεια για μελλοντικους παιχτες. Για την ωρα τα καταφερνω θελω να δω που θα βρω τοιχο μιας και εχουν μεινει ακομα 30 επιπεδα για τερματισμο. 

Στο Steam ειναι ηδη κατω απο 1% οσοι καταφεραν perfect τον εβδομο κοσμο και θελω να καταφερω και τον 8 κοσμο να δω τι ποσοστο ειναι εκει. Παιχνιδι για γερα νευρα γενικα ειδικα για perfect το καθε level θελει πολυ υπομονη το παραμικρο λαθος μπορει να σε παει παλι απο την αρχη αυτη ειναι και η γλυκα ομως της μεγαλης δυσκολιας.

Screenshot-1.png

 

 

Παμε και το 7-8. Καειτε ελευθερα καποιοι συνδιασμοι με δυσκολεψαν αρκετα.

 

Παμε 2 ακομα το ενα ειναι το secret και μενουν ακομα 2 για να βγουν ολα perfect. Καλο καψιμο.

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελος ο ογδοος κοσμος σιγουρα με στρεσαρε περισσοτερο απο τους προηγουμενους μιας και προσθεσε αρκετα νεα κολπα. Δεν ξερω αν θα παω κατευθειαν για τον 9 η θα κανω ενα διαλειμματακι γιατι 28 ωρες σε ενα τετοιο παιχνιδι σε 15 μερες ειναι πολλες. 

Screenshot-1.png

 

Καειτε ελευθερα level 10/12 το secret level πιο πανω ειναι το level 11 σε καθε κοσμο. Το περιεργο ειναι οτι καθε φορα που ξεκιναω καποιο level μου φαινεται οτι δεν θα το βγαλω με τιποτα. Συνηθως ενας συνδιασμος σε καθε level ειναι αρκετα δυσκολος και μου περνει τον περισσοτερο χρονο για να τον βγαλω. Για το perfect το παιχνιδι δεν συγχωρει κανενα λαθος σε παει παλι απο την αρχη.

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα να κανω διαλειμματακι. Αμ δε. Τσιμπηστε τα 4 πρωτα levels του 9 κοσμου. Δεν μου φανηκαν πολυ δυσκολα λογικα αφηνουν το κερασακι για αργοτερα. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος 9ου κοσμου. Μπορω να πω οτι ηταν αρκετα πιο ευκολος απο τον 8 ο οποιος ειχε καθε λογης δυσκολιες με τον αντιστροφο κοσμο και τα πανω κατω/αριστερα δεξια. Ελπιζω ο 10ος και τελευταιος να προσφερει ενα αρκετα πιο δυσκολο challenge. 12 levels λοιπον και τυχαια βρηκα και ενα κρυμμενο level στα credits μολις τελειωνουν σε βγαζει μια πιστα κανονικα λογικα λιγοι θα την εχουν βρει. Παιξτε το.

Τα τελευταια 5 level του 9ου κοσμου. Το level 11 ειναι κλασικα το secret που εβαλα πιο πανω. 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπηκαμε γερα στον 10ο κοσμο μου φαινεται και αυτος αρκετα πιο ευκολος απο τον 8ο μεχρι στιγμης

Παρακατω τα πρωτα 4 levels μαζι με το 9 το οποιο το περασα γιατι ηταν το level που ξεκλειδωνεις το secret

 

 

 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε 4 levels ακομα μαζι με το κρυμμενο level στα credits. Εμειναν 3 τελευταια και τελος το ταξιδι του Deleveled. 

Παμε πρωτα το κρυμμενο level στα credits και συνεχιζουμε με τα 5/6/7/8. Μενουν το secret που ειναι το 11 και τα 10/12. 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παμε τα 3 τελευταια levels εξαιρετικα και τα 3 να κλεισουμε ομορφα αυτο το ταξιδι

 

Και μερικα ακομα υποlevels μεσα στο level 6 του 4ου κοσμου που τα ειχα βρει ξαφνικα οταν επαιζα

 

Και αναλυτικο review εδω

 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...