Προς το περιεχόμενο

Mass Effect Legendary Edition [Saga Remaster]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπερνώ αδιάφορα, εντελώς αχρείαστο remaster. Συμφωνώ με το ότι το 1 ήθελε remake με τους μηχανισμούς των 2/3 αλλά σιγά μην έμπαιναν στον κόπο.

Τελικά το χειρότερο για ένα στούντιο δεν είναι να γίνει κακό, είναι να γίνει αδιάφορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 182
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

37 λεπτά πριν, Arkin είπε

Aν εχουν κανει καλη δουλεια παντως και μετα απο 2-3 μηνες να εχει παρει και καποια patches πεσει στο 30αρι στο steam το εχω τσιμπησει. Και μονο που θα περιλαμβανει τα παντα απο DLC για το 2/3 θα αξιζει. Δεν θα μεινει και για πολυ στο 60αρι.

Το fallen order στο steam,μετα απο σχεδον 1χρονο επεσε στα 30ευρω.

Ειδικα αν εχει γινει καλη δουλεια και εχει ζητηση ειναι που δεν θα πεσει πολυ γρηγορα η τιμη του(+του οτι τα κλειδαδικα λογικα θα εχουν την εκδοση για Origin).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το fallen order στο steam,μετα απο σχεδον 1χρονο επεσε στα 30ευρω.

Ειδικα αν εχει γινει καλη δουλεια και εχει ζητηση ειναι που δεν θα πεσει πολυ γρηγορα η τιμη του(+του οτι τα κλειδαδικα λογικα θα εχουν την εκδοση για Origin).

 

Θα δουμε κατι μου λεει οτι θα πεσει γρηγορα. Ειναι παλια παιχνιδια το jedi οντως κραταει ακομα τιμη στο steam. Κλειδια παντως σιγουρα δεν θα βρισκουμε και στα origins και στα bethesda οι επισημοι resellers δινουν κλειδια για αυτα και οχι για steam. Kαι για cp2077/witcher δεν υπαρχουν για steam απο τριτους.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οπως και το fallen order θα το αγορασω οπου το βρω φθηνοτερα. Απο την στιγμη που χρειαζεται Origin ακομα και απο steam αν εχει αγοραστει,δεν εχει και παρα πολυ νοημα η αγορα απο steam,αφου δεν το γλυτωνεις το origin.

Και αν ολα τα κλειδαδικα φερνουν κυριως για origin,κλασσικα η εκδοση για steam θα ειναι και η ακριβοτερη σε βαθος χρονου.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, optimus prime είπε

Δεν με ενδιαφερει καθολου,δεν ειμαστε και πρωτοξαδερφα με αυτους..

Τo Mass effect θελω να συνεχιστει οποιος και εαν το φτιαχνει..

Για αυτο στηριζω το στουντιο,οπως ανεφερα και νωριτερα..

Στηρίζεις το studio που έφτιαξε το Andromeda και το Anthem?! Fair enough, εγώ πάλι ούτε με σφαίρες. Bioware is dead.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εγω οπως και το fallen order θα το αγορασω οπου το βρω φθηνοτερα. Απο την στιγμη που χρειαζεται Origin ακομα και απο steam αν εχει αγοραστει,δεν εχει και παρα πολυ νοημα η αγορα απο steam,αφου δεν το γλυτωνεις το origin.

Και αν ολα τα κλειδαδικα φερνουν κυριως για origin,κλασσικα η εκδοση για steam θα ειναι και η ακριβοτερη σε βαθος χρονου.

 

Καλα ναι απλα για το γαμωτο να τα εχουμε ολα στο steam αλλα τουλαχιστον σε steam/origins/uplay εχω μια αρκετα καλη συλλογη παιχνιδιων οποτε αν πεσει γρηγορα εκει και καιγομαι να το παιξω θα παω απευθειας σε origins. Βethesda/rockstar launchers που τους σβηνω οταν τελειωσω καποιο παιχνιδι τους θελω να τα εχω στο steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Στηρίζεις το studio που έφτιαξε το Andromeda και το Anthem?

Το Andromeda το εχω παιξει 2 φορες εως τωρα,το πιο αδυναμο της σειρας αλλα εμενα μου αρεσε..

Το επαιξα ευχαριστα..

Kαι ναι θελω στουντιο σαν αυτα της Bioware να συνεχιζουν να φτιαχνουν παιχνιδια για αυτο τους στηριζω.

Δεν με νοιαζει εαν απο πισω τους ειναι αυτοι της EA οι οποιοι εχουν αποφασισει την τιμη της τριλογιας η καθε αλλη τιμολογιακη ταριφα στις συλλεκτικες εκδοσεις γενικα.

Αλλα εγω ειμαι και fan της σειρας,δεν ειμαι καποιος που ειδε το βινεακι στο you tube και ειπε ""Cool αλλο ενα παιχνιδακι που βγαινει, να το τσεκαρουμε".

Ουτε ασχολουμαι με τα μπαρμπουτσαλα τους δηθεν influencers που βλεπετε οι πιο πολλοι..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

 

GRID-1_b46dce1c-7f96-45d8-a1ff-63809ec97

$149.99

N7 Helmet
It’s wearable, beautifully-detailed, faithful to the games… and yes, it lights up, too.

και οτι αλλο περιλαμβανει εδω

https://gear.bioware.com/products/mass-effect-legendary-cache-wave-2?utm_campaign=BWR_LegendaryCache

 


New Legendary Edition screenshots

cfsa5od6eaf61.jpg?width=926&format=pjpg&

Spoiler

a3jywod6eaf61.jpg?width=1650&format=pjpg

d9hlfpd6eaf61.jpg?width=960&crop=smart&a

svmjoifjv4f61.png?width=960&crop=smart&a

 


και αυτη εδω ειναι πολυ καλη εκτος σποιλερ

lon8t4l6n9f61.png?width=640&crop=smart&a

 

 

Επεξ/σία από panagiotis54
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ουσιαστικες αλλαγες ειναι στο φωτισμο που εχουν κανει μεγαλη βελτιωση. απο εκει κ περα, τα textures δειχνουν να εχουν το κλασσικο AI upgrade με λιγο touch up στα σημεια, δλδ οχι κατι φοβερο. Ο φωτισμος ομως και το HDR θα δωσουν αρκετη νεα γυαλαδα για να το ξαναευχαριστηθει κοσμος :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Το Andromeda το εχω παιξει 2 φορες εως τωρα,το πιο αδυναμο της σειρας αλλα εμενα μου αρεσε..

Το επαιξα ευχαριστα..

Kαι ναι θελω στουντιο σαν αυτα της Bioware να συνεχιζουν να φτιαχνουν παιχνιδια για αυτο τους στηριζω.

Το γεγονός ότι δεν υπάρχει παλιός dev φάνηκε από τα τελευταία τους games. Από εκεί και πέρα δικαίωμα σου να σου περνάς καλά με μέτρια games, και στήριξε τα όσο θέλεις ώστε να συνεχίζουν να βγάζουν μετριότητες μέχρι απλά τους κλείσει η EA όπως έχει κάνει με πολλούς άλλους.

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω λατρευω την σειρα, πρεπει να τα εχω τερματισει απο μια δεκαρια φορες το καθενα.
Αλλα το preorder δε μου προσφερει τιποτα περα απο ρισκο, οποτε θα περιμενω να βγουν με το καλο να δουμε τι γινεται και θα το παρω τότε :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το γεγονός ότι δεν υπάρχει παλιός dev φάνηκε από τα τελευταία τους games. Από εκεί και πέρα δικαίωμα σου να σου περνάς καλά με μέτρια games, και στήριξε τα όσο θέλεις ώστε να συνεχίζουν να βγάζουν μετριότητες μέχρι απλά τους κλείσει η EA όπως έχει κάνει με πολλούς άλλους.

Οχι μονο δεν θα τους κλεισει αλλα χρηματοδοτει το νεο Mass Effect οπως και το νεο Dragon Age.

Πολυ λυπαμαι που εχεις τετοια αποψη...

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...