Προς το περιεχόμενο

Εγκεφαλικό εμφύτευμα της Neuralink επιτρέπει σε πίθηκο να παίζει βιντεοπαιχνίδια με το μυαλό του


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλω τα αθώα μου παιδικά χρόνια που παιζαμε με κασέτες..

Σε λιγο καιρό βλέπω η ανθρωπότητα να αντικαθίσταται απο android  οπως σιγα σιγα π φτιαξανε στην κινα την sofia και σε λιγο καιρο θα βγει σε παραγωγή.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιοδηποτε ζωο δεν φταιει σε τιποτα , για ολο τον πλανητη το διποδο ζωο φταιει για το σημειο που εχουμε φτασει.

spacer.png

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύει μιλάμε για μια τεράστια ανακάλυψη. Αν όντως αυτή η τεχνολογία μας επιτρέπει να μεταφορτώνουμε το περιεχόμενο του εγκεφάλου μας τότε μιλάμε για ένα είδους αθανασία τύπου altered carbon. Πραγματικα απίστευτο.... 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, htaccess είπε

Απομνημονεύουν πολύ πιο γρήγορα από τον άνθρωπο. :)

Μηπως εχουν και φωτογραφικη μνημη? Παιζουν blindfold chess oπως οι γκρανμαστερς? Φαντασου το Μαγκνους να απωλεσει το τιτλο του απο εναν πιθηκα.

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Εγώ θα ρώταγα το αντίθετο πότε θα βγάλουν το εμφύτευμα παιδείας για να μην συμπεριφέρονται οι άνθρωποι σαν πιθήκια...

Ανεκαθεν καποιοι πιθηκιζουν μανιωδως, αρα αυτη ειναι η μονη λυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Αν όντως αυτή η τεχνολογία μας επιτρέπει να μεταφορτώνουμε το περιεχόμενο του εγκεφάλου μας τότε μιλάμε για ένα είδους αθανασία τύπου altered carbon. Πραγματικα απίστευτο.... 

Ναι, σε λιγο θα του κανουμε reset και επανεγκατασταση λειτουργικου, οπως σε εναν σκληρο.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, rus είπε

Ναι, σε λιγο θα του κανουμε reset και επανεγκατασταση λειτουργικου, οπως σε εναν σκληρο.

Αυτή η λογική του μηδενισμού με ξεπερνάει. Πόσο στενόμυαλος πρέπει να είσαι όταν δεν βλέπεις τις προοπτικές από κάτι τέτοιο..... 

  • Like 8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Αυτή η λογική του μηδενισμού με ξεπερνάει. Πόσο στενόμυαλος πρέπει να είσαι όταν δεν βλέπεις τις προοπτικές από κάτι τέτοιο..... 

φίλε μου, αφού με αυτή την τεχνική, στην καλύτερη περίπτωση, θα καταφέρουν να κάνουν ένα πιστό αντίγραφο... ένα αντίγραφο πως θα έχει την αίσθηση της ύπαρξης του, των συναισθημάτων ή της δημιουργίας νέας σκέψης? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...