Προς το περιεχόμενο

Εγκεφαλικό εμφύτευμα της Neuralink επιτρέπει σε πίθηκο να παίζει βιντεοπαιχνίδια με το μυαλό του


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, ScorpioX777 είπε

Για την οποια ινσουλινη οπως και εκατονταδες αλλα φαρμακα χιλιαδες εθελοντες επαθαν παρενεργειες και πεθαναν για να σωθουν δισεκατομμυρια αλλοι.

Ειτε μας αρεσει ειτε οχι ο μονος τροπος για να παει ενα βημα παραπανω η ανθρωποτητα περναει μεσα απο δοκιμες και πειραματα και σε ανθρωπους και σε ζωα ειδαλλως θα κοιμομασταν ακομα στις σπηλιες.
 

και συνεχίζουν να υπάρχουν εθελοντές και θα συνεχίσουν να υπάρχουν παρενέργειες , διότι ειδικά η Ιατρική είναι ακόμα στα σπάργανα. Εδώ ένα συγχαρητήρια στους εθελοντές που έτρεξαν τις διάφορες φάσεις για τα εμβόλια για τον Covid19 , ένα βήμα μπροστά να σβήσει η πανδημία. Και φυσικά συγχαρητήρια σε όλους αυτούς που τραβάν το άρμα μπροστά σε οποιοδήποτε κλάδο.

Καμία απώλεια δεν είναι αποδεκτή , αλλά πολλές φορές υπάρχουν.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν νομίζω να πετυχει κατι ιδιαίτερο , ο άνθρωπος ειναι σύνθετη ψυχοπνευματική  οντότητα και το κέντρο του είναι η καρδιά δεν ειναι ο εγκέφαλος , ο εγκέφαλος ειναι ενα οργανο που διαχειρίζεται αυτη την ενέργεια τις σκέψεις κτλπ  αυτο που θελει να κανει και νομίζω οτι δουλεύουν μαζι με τον Peter Thiel και την Palantir στο project που το έχουν ονομασει Singularity μια ενοποίηση της ανθρώπινης με την τεχνητή νοημοσύνη για να πετυχουν μια μορφή " αθανασίας " οπως ελπίζουν για αυτο και το Neuralink εδώ  , σαν να μαζεύεις με ΑΙ ολα τα social media και τα ηλεκτρονικά ίχνη στη ζωή ενός ανθρώπου και μετα θανατον να κανεις bot με ολα αυτα τα στοιχεια και να λες αυτος ο κλωνος ειναι ο ταδε αλλα ομως δεν ειναι ετσι , ο ανθρώπινος εγκέφαλος εχει τρισεκατομύρια διαβιβασεις και απολήξεις εντολων , τωρα αν βρηκε μια αποληξη και λέω αν γιατι οτι ανακοινώνει εχει πολύ hype παντα και σαλτσα , αν βρηκε μια αποληξη που παιζει πινκ πονκ δεν θα παρει και το νομπελ , ολα γίνονται μεσα στο πλαίσιο ανακοινώνω κάτι ανεβάζω τις μετοχές κερδίζω λεφτά και χρηματοδότες και roll the dice play the game .

Επεξ/σία από ethereum
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να υποθέσουμε ότι το video-game που θα παίζει το άτυχο ζώο, είναι το DONKEY KONG COUNTRY ;

Συγχωρέστε μου παίδες το ύφος αλλά τα έχω πάρει:

Μεγαλύτερη σαύρα απο αυτόν το "νοτιο-αφρικάνο"  δεν υπάρχει.   Ξεπέρασε και τον Gaytes σε "σαυρίλα" ..

Ξεκάθαρα στη μούρη μας η ταμπέλα  "tested on animals"  απο τους τεχνοπρεζάκηδες/αυτοκινητάκηδες/ διαστημάκηδες 

σε συγχρονισμό με το  ασύστολα εγκληματικό   "tested on Manimals" απο τους εμβολιάκηδες/ 5G-άνκηδες.   Ωραία συμφωνία.

Μusk . Bρωμάνε οι Μuskάλες σου !     Οι δισεκατομμύρια μπαταρίες σου για τα  οικωλο- αμάξια σου,    μου φέρνουν εμετό.

Αντι να προστατέψουν τα δάση, γεμίζουν τις τσέπες τους.

" Ένας καπιταλισμός, με λαό ηλίθιο

και μπαταρίες απο λίθιο. "

(και σιγά-σιγά  διαλύσαμε τον μυαλά μας και τον πλανήτη)

Επεξ/σία από Karnov
  • Like 2
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ethereum είπε

δεν νομίζω να πετυχει κατι ιδιαίτερο , ο άνθρωπος ειναι σύνθετη ψυχοπνευματική  οντότητα και το κέντρο του είναι η καρδιά δεν ειναι ο εγκέφαλος , ο εγκέφαλος ειναι ενα οργανο που διαχειρίζεται αυτη την ενέργεια τις σκέψεις κτλπ  αυτο που θελει να κανει και νομίζω οτι δουλεύουν μαζι με τον Peter Thiel και την Palantir στο project που το έχουν ονομασει Singularity μια ενοποίηση της ανθρώπινης με την τεχνητή νοημοσύνη για να πετυχουν μια μορφή " αθανασίας " οπως ελπίζουν για αυτο και το Neuralink εδώ  , σαν να μαζεύεις με ΑΙ ολα τα social media και τα ηλεκτρονικά ίχνη στη ζωή ενός ανθρώπου και μετα θανατον να κανεις bot με ολα αυτα τα στοιχεια και να λες αυτος ο κλωνος ειναι ο ταδε αλλα ομως δεν ειναι ετσι , ο ανθρώπινος εγκέφαλος εχει τρισεκατομύρια διαβιβασεις και απολήξεις εντολων , τωρα αν βρηκε μια αποληξη και λέω αν γιατι οτι ανακοινώνει εχει πολύ hype παντα και σαλτσα , αν βρηκε μια αποληξη που παιζει πινκ πονκ δεν θα παρει και το νομπελ , ολα γίνονται μεσα στο πλαίσιο ανακοινώνω κάτι ανεβάζω τις μετοχές κερδίζω λεφτά και χρηματοδότες και roll the dice play the game .

Ο εγκέφαλος είναι μια βιολογική μηχανή και δεν έχει τίποτα το μαγικό, πνευματικό ή μυστηριώδες. Το θέμα είναι ότι τα τζιμάνια της Silicon Valley υποτιμούν υπερβολικά την πολυπλοκότητα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, michael92 είπε

Ο εγκέφαλος είναι μια βιολογική μηχανή και δεν έχει τίποτα το μαγικό, πνευματικό ή μυστηριώδες. Το θέμα είναι ότι τα τζιμάνια της Silicon Valley υποτιμούν υπερβολικά την πολυπλοκότητα του.

κοιταξε ο άνθρωπος είναι ένας πετυχημένος επιχειρηματίας και άνθρωπος της αγοράς , ξεκίνησε απο ιδιοκτητης  νυχτερινού κλαμπ και έφτασε εκει που ειναι , χωρις να θέλω να τον μειώσω δεν μπορώ να τον δω σαν ένα επιστήμονα της τεχνολογίας οπως ηταν ο Τέσλα  , παντως έχει συγκεντρώσει δίπλα του απο τους καλύτερους μηχανικούς υπολογιστών , πραγματικές διάνοιες

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Elon, μέχρι να δώσεις στον λαό εμφύτευμα για να απολαμβάνουμε το sex, χωρίς να χρειαζεται να τραβάμε ότι τραβάμε από τις γυναίκες για να μας κάτσουν (και αφού μας κάτσουν), θα είσαι ένα τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, michael92 είπε

Ο εγκέφαλος είναι μια βιολογική μηχανή και δεν έχει τίποτα το μαγικό, πνευματικό ή μυστηριώδες. Το θέμα είναι ότι τα τζιμάνια της Silicon Valley υποτιμούν υπερβολικά την πολυπλοκότητα του.

Αν ήταν έτσι, θα τον είχαμε ήδη καταλάβει και προσομοιώσει. Ναι βιολογική μηχανή, αλλά ακόμα ακατανόητη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιακό! Και μόνο που άνθρωποι με κινητικά προβλήματα θα αποκτούν μια έστω βασική ικανότητα αυτοσυντήρησης σε ένα έξυπνο σπίτι, είναι τεράστιο βήμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή θα βοηθήσει ανθρώπους τετραπληγικούς, παραπληγικούς ή άτομα που τους λείπουν μέλη να μπορέσουν να κινηθούν με ρομποτικά βοηθήματα.
Περίπου όπως στο παρακάτω, απλά η Neuralink το κάνει με Wifi.
Η τεχνολογία είναι ακόμα πολύ πρώιμη για να γίνουν όλα τα παραπάνω που περιγράφετε στα σχόλια, ίσως σε 100+ χρόνια.
Κατα άλλα όπως στο βίντεο κινεί την καρέκλα, αντί για τα μοτέρ της καρέκλας απλά κινεί το πάνω κάτω στο videogame.
Φυσικά δεν είναι μόνο η εταιρία του Μάσκ που το κάνει, το παρακάτω είναι σε πανεπιστήμιο της Β.Κορολίνας

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Silverage είπε

Είναι απίστευτο πόσοι σκοταδιστές υπάρχουν σε αυτό το forum.

Εγω θα ελεγα αντίθετα οτι ειναι ανησυχητικο το ποσοι, οχι μονο εδω μεσα αλλά και γενικοτερα, καταπινουν τα παντα αν ειναι ταχα μου και καλα "hi tech". Απο πότε η κριτικη σκεψη και ο προβληματισμος ειναι σκοταδισμος; Θα γινουμε σκλαβοι, αλλα θα ειναι κουλ γιατι θα ειμαστε cyborg. Εσυ δεν μπορεις να δεις τους πιθανους κινδυνους ή τοσο πολυ εμπιστευεσαι τον κυριο Elon και οποιον θεωρει οτι η διεπαφη εγκεφαλου ειναι καλη ιδεα?

Επεξ/σία από cubilone
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, georgewww είπε

Ετοιμαστείτε να δουλεύετε μέχρι και στον ύπνο σας. 

Πες το ψέματα...

Δανείζοντας μυαλό για Cloud CPU/Storage μας βλέπω να συμπληρώνουμε τα συντάξιμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...